28 تیر 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 11:41

غریب پور خبر داد: تشکیل کمیته مالی ایمیدرو مطابق با روش‌های بازار سرمایه

image28148رییس هیات عامل ایمیدرو از تشکیل کمیته مالی به منظور تسهیل تامین مالی پروژه‌های معدنی با روش‌های بازار سرمایه خبر داد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که در دیدار با مدیران و کارکنان ایمیدرو سخن می‌گفت،‌ تصریح کرد: تمرکز بر مسائل مالی و "رونق تولید" - بنابر شعار امسال- اولویت ایمیدرو در سال 98 است.


وی درباره عملکرد سال قبل گفت: سال گذشته راه اندازی حدود 20 طرح سبب ایجاد بیش از 4400 شغل مستقیم شد. رییس هیات عامل ایمیدرو یادآور شد: صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در سال گذشته، بیش از 20 درصد کل صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داد.
وی پیش بینی کرد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، امسال در بسیاری از بخش‌ها رکوردهای جدید تولید انواع محصولات به ثبت خواهد رسید.
اکتشاف و امضای تفاهم‌نامه با انرژی اتمی و محیط زیست
وی از امضا تفاهم‌نامه با سازمان‌ها در توسعه بخش اکتشاف خبر داد و اعلام کرد: به منظور توسعه و تسریع در برنامه‌های اکتشافی، تفاهم‌نامه‌هایی با سازمان‌های انرژی هسته‌ای، حفاظت محیط زیست و جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به امضا خواهد رسید.
اختصاص 100 میلیارد تومان به سیل زدگان
رییس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه تاسف بار سیل در مناطق مختلف کشور گفت: این حادثه که روزهای نخستین سال جدید رخ داد، موجب اندوه مردمان این سرزمین شد.
غریب پور با اشاره به احساس مسئولیت و نیز همدلی شرکت‌های این حوزه افزود: در این زمینه با همت ایمیدرو و شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی مقرر شد، 100 میلیارد تومان برای کمک به هموطنان سیل زده اختصاص یابد.
وی تاکید کرد: در روزهای آینده این مبلغ به حساب سازمان مدیریت بحران واریز می‌شود.
برنامه‌های توسعه‌ای که به ثمر نشست
وی با بیان اینکه تعامل بی سابقه بین دولت و بخش خصوصی شکل گرفته اظهار کرد: تشکیل کنسرسیوم‌های معدنی، برنامه ریزی برای واگذاری الکترود گرافیتی اردکان و آغاز عملیات احداث خط ریل بافت – سنگان از جمله اقدامات قابل توجه سال 97 بوده است.
تراز تجاری مثبت معدن و صنایع معدنی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ارزآوری معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور اظهار کرد: طی 11 ماه سال گذشته صادرات این بخش از 8.2 میلیارد دلار عبور کرد در حالی که واردات این بخش به 3.2 میلیارد دلار رسید.
وی افزود: طبق آمار، تراز تجاری این حوزه مثبت است و با توجه به ظرفیت‌های مثال زدنی معدن و صنایع معدنی، شرایط نقش آفرینی این بخش در اقتصاد کشور بیش از پیش خواهد شد.
توسعه برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی نیروی انسانی
وی از برنامه ریزی‌های صورت گرفته در توسعه برنامه‌های آموزشی و پژوهشی در سال جاری خبر داد و گفت: افزایش انگیزه، رشد بهره وری توانمندسازی کارکنان و توجه به نیروی انسانی در شمار برنامه‌های امسال قرار دارد.
غریب پور تاکید کرد: سرمایه با ارزش ایمیدرو، نیروی انسانی کارآمد است و به طور حتم از پیشنهادات کارشناسی شده کارکنان سازمان در پیشبرد برنامه‌ها بهره خواهیم برد.