18 فروردين 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
پنج شنبه, 24 بهمن 1398 ساعت 09:39

حمایت از «تسهیل ازدواج و تحکیم خانواده» در راستای مسئولیت های اجتماعی فولاد خراسان

News-637171090892775475حمایت از «تسهیل ازدواج و تحکیم خانواده» در راستای مسئولیت های اجتماعی فولاد خراساندنیای معدن - دشواری ازدواج های امروزی و سنگ اندازی های بسیار خانواده ها، یکی از چالش های مهم جوانان امروز در مسیر رسیدن به آرامش است و پیامدهای منفی اجتماعی این امر، ضرورت ایفای مسئولیت از سوی فعالان اجتماعی و فرهنگی را ایجاب کرده است.

به گزارش جهان معدن به نقل از شما و اقتصاد؛ در پی فعالیت تشکلی مردم نهاد، با همکاری فعالان فرهنگی و مذهبی شهرستان نیشابور با هدف ترویج «ازدواج آسان»، مجتمع فولاد خراسان نیز در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود، اقدام به یاری موسسان این تشکل نمود.
به گفته معاون منابع انسانی و امور اجتماعی «فولاد خراسان»، این شرکت در راستای توجه به چالش های اجتماعی و مشکلات فرهنگی، حمایت از این اقدام را با هدف کمک به فرهنگ¬سازی و ترویج الگوی ازدواج آسان و تسهیل شرایط تشکیل خانواده، متناسب با مسئولیت اجتماعی خود به عمل آورد.
مهندس صبوریان افزود: در پی هم اندیشی های صورت گرفته میان واحد آموزش «فولاد خراسان» و مدیر موسسه ازدواج آسان، جشن افتتاحیه «ازدواج آسان» (تحت عنوان خانواده مطهر) با کمک و حمایت فولاد خراسان در تاریخ 17بهمن ماه 1398 در «فرهنگسرای سیمرغ» نیشابور برگزار شد.
رییس آموزش و تحقیقات منابع انسانی شرکت نیز در این باره گفت: اقدامات زیادی در این زمینه از قبیل ثبت نام زوجین و همکاری با سازمان ها، موسسات و فروشگاهای مرتبط با ازدواج انجام گردید.
مهندس فروندی با بیان این که کارکنان آموزش و خدمات شرکت در محل فرهنگ¬سرا خدمات دهی پذیرش، پذیرایی و هماهنگی های مربوطه را به انجام رساندند، افزود: این نشست اجتماعی-آموزشی با حضور مسئولان فرهنگی، اجتماعی شهرستان از جمله مهندس نجفی، شهردار محترم نیشابور گشایش یافت.
گفتنی است در این مراسم، مهندس فروندی به عنوان نماینده فولاد در سخنانی در رابطه با اشاره به حمایتهای فولاد خراسان، از جمله در توسعه شهری و نقش این مجتمع در ایجاد درآمد اقتصادی و ارتقای میزان اشتغال، گفت: علاوه بر تلاش های صورت گرفته در راستای حفاظت از محیط زیست به عنوان یکی از مهم ترین مسئولیت های اجتماعی شرکت، فعالیت هایی نظیر توسعه شهری از قبیل پرورش نیروهای متخصص، توانمندسازی حمل و نقل جاده ای، ارتباط با مراکز علمی و پژوهشی و کمک به توسعه آنها، آموزش کارآموزان، و... اقداماتی است که از ایجاد توانمندی های نوین برای جوانان شهرستان و کمک غیرمستقیم به تحکیم نهاد خانواده حکایت دارد.
وی کمک به مراکز خیریه، مشارکت در امداد به سیل زده گان و زلزله زدگان، کمک به پروژه های شهری، افتتاح موسساتی نظیر نانوایی و خشکشویی در راستای حمایت از خانواده های زندانیان و اقداماتی مثل گلریزان زندانیان را از دیگر شواهد تسهیم فولاد خراسان برای تحکیم و حمایت از نهاد خانواده ارزیابی و عنوان کرد.
گفتنی است برگزاری یک دوره آموزشی برای زوجین، بخش اصلی برنامه یاد شده بود که با حضور 600نفر در سالن اصلی فرهنگسرا اجرا شد.