29 آبان 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 17:23

دبیر خانه معدن ایران مطرح کرد: صنعت معدن‌کاری ایران نیازمند برندسازی است

brandدبیر خانه معدن ایران با بیان اینکه معدنکاران نیازمند آشنایی با ماشین‌آلات، تکنولوژی‌ها و تجهیزات جدید هستند، مطرح کرد: حضور شرکت‌های معدنی در ایران کانمین 2018 برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی سبب میشود سیاست‌گذاران بخش معدن ایران صدای معدن‌کاران را بشنوند و راهکارهای کارشناسی برای مشکلات آنها شناسایی شود.
به گزارش شاتا به نقل از روابط عمومی خانه معدن ایران، غلامرضا حمیدی انارکی با بیان اینکه نمایشگاه ایران کانمین 2018 بهترین فضا برای آشنایی معدنکاران بخش خصوصی با آخرین دستاوردهای صنعتی و فناوری روز جهان است، اظهار کرد: با تولید 400 میلیون تن ماده معدنی، حجم عملیات معدنی‌مان یک میلیارد و 200 میلیون تن است و با تولید 700 میلیون تن، این حجم به 2 میلیارد تن خواهد رسید. در حالی که دستیابی به رشد تولید مواد معدنی با امکانات فعلی ماشین آلات قابل تحقق نیست.


او با اشاره به تفاهمنامه اخیر خانه معدن ایران با دولت در راستای احیای معادن کوچک مقیاس و متروکه، گفت: معادن متروکه‌ای که روزی به دلیل مشکلات سرمایه‌گذاری رها شده اند، امروز می‌توانند با هم‌افزایی دولت و بخش خصصوصی و با پشتوانه به کارگیری فناوری‌‌های نوین دوباره احیا و فعال شوند. به همین دلیل بخش معدن نیازمند آشنایی بیشتر با تکنولوژی‌هاست و شرکت در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع وابسته به فعالان معدنی امکان تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات تخصصی را می‌دهد و در این رویداد بزرگ معدنی معدن‌کاران با ماشین‌آلات، تکنولوژی‌ها و تجهیزات جدید آشنا خواهند شد.
دبیر خانه معدن ایران عنوان کرد: برگزاری ایران کانمین که هر ساله آبان ماه معدنی‌ها را به دور هم جمع می‌کند، علاوه بر اینکه باعث می‌شود شرکت‌های بزرگ و کوچک با هم آشنا شوند همچنین بستری فراهم می‌‌کند تا دانشجویان، استادان دانشگاه‌ها، فارغ التحصیلان و مدیران با تکولوژی روز و آخرین دستاوردهای که وجود دارد، آشنا شوند. در کنار این شرکت‌ها برای محصولات خود بازاریابی می‌کنند و به جامعه معدنی معرفی می‌شوند.
این پیشکسوت و کارآفرین معدن با بیان اینکه برندسازی در بخش معدن ضرورت دارد، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در صنعت معدن‌کاری که دارای ارزش افزوده است، به عنوان یک بخش مهم اقتصادی باید هر چه زودتر در زمینه برندسازی و تقویت بازار خود ورود پیدا کند و با ارتقای کیفیت و برندسازی معدن‌کاران سرمایه گذاران خارجی را جذب کنند. زیرا در مقطع کنونی با توجه به شرایط اقتصادی بخش خصوصی با مشارکت و پیدا کردن شریک خارجی میتواند پروژه های معدنی را تامین مالی کند.
او همچنین یادآور شد: امروز معدن‌کاران کشور برای توسعه فعالیت‌های خود با چالش‌های زیست محیطی، سرمایه گذاری، پیچیدگی و بروکراسی امور اداری، تصمیمات غیرکارشناسی، سختگیری‌ها و قوانین مخرب، نبود تجهیزات معدن‌کاری و ... مواجه هستند. به همین دلیل حضور بیشتر شرکت‌های معدنی در ایران کانمین 2018 و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی سبب می‌شود سیاست گذاران بخش معدن صدای معدن‌کاران را بشنوند و راهکارهای کارشناسی برای مشکلات آنها شناسایی شود.
بر اساس این گزارش، چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدنی، راهسازی و صنایع وابسته (ایران کانمین 2018) از 11 تا 14 آبان ‌ماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران میزبان فعالان معدنی کشور خواهد بود.