26 مرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 10:02

تامین ريل مورد نیاز قطار شهری قم از ذوب آهن اصفهان

QomZObهياتي متشكل از مديران قطار شهري قم، شركت مشاوره پرديسان سازه و موسسه حرا به عنوان نماينده قرارگاه خاتم الانبيا روز چهارشنبه 24 مهرماه  با حضور در ذوب آهن اصفهان با ديدار و گفت‌وگو با مهندس مهرداد تولایيان از خط توليد شركت بازديد كردند .
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، مهندس تولایيان معاون بهره برداري ذوب آهن در اين ديدار به تشريح فرآيند توليد ريل در ذوب آهن اصفهان پرداخت و گفت: در ذوب آهن ريل مطابق با استاندارد جهاني توليد مي‌شود. معاون بهره برداري شركت با بيان اينكه سيستم كنترل كيفي ذوب آهن مجهز به تجهيزات به روز و مدرن است افزود: شركت‌هاي معتبر بين‌المللي به عنوان نماينده و بازرس راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران كيفيت ريل ذوب آهن را تاييد كرده‌اند.


وي از توليد شمش R260 در نيمه اول آبان ماه خبر داد و افزود: اين نوع شمش كه براي توليدUIC60 استفاده مي‌شود تا پايان آبان ماه سال جاري به توليد انبوه خواهد رسيد. سيد صدرا قاسمي معاون فني اجرايي سازمان قطار شهري قم در این باره گفت: اين ديدار به منظور ارزيابي توان فني ذوب آهن در توليد و تامين ريل مورد نياز قطار شهري صورت گرفت. وي با بيان اينكه پشتوانه فني موجود در ذوب آهن نويد بخش تامين ريل مصرفي كشور از توليدات داخلي است افزود: با وجود تحريم‌هاي ظالمانه و سختگيري‌هايي كه براي واردات اين محصول استراتژيك وجود دارد، توليد ريل به وسیله ذوب آهن نقطه اتكايي براي ناوگان ريلي كشور محسوب مي‌شود. معاون فني اجرايي قطار شهري قم گفت: سال‌هاي گذشته تكنولوژي مورد نياز صنايع توسط متخصصان داخلي تامين شده و اميد است در آينده نزديك بخش عمده‌اي از نيازهاي كشور با اتكا به توليدات داخلي تامين مي‌شود .
سيد محمد صابري‌زاده مدير اداره نظارت سازمان قطار شهري قم، قابليت فني تجهيزاتي ذوب آهن را براي توليد ريل قابل ملاحظه دانست و گفت: مصرف كننده‌هاي داخلي بايد با ذوب آهن و ريل توليدي آن بيشتر آشنا شوند. وي تعامل و ارتباط دو مجموعه قطار شهري قم و ذوب آهن را بيش از پيش خواستار شد و تصريح كرد: بر اساس برنامه تا پايان سال شش كيلومتر از ريل قطار شهري به بهره برداري ‌می‌رسد .
مدير اداره نظارت قطار شهري قم افزود: با توانمندي كه در مجموعه ذوب آهن ديديم اميدواريم ريل مورد نياز را از طريق اين شركت تامين كنيم. وي ضرورت حمايت از صنايع و توليدات داخلي را يادآور شد و گفت: با خريد و مصرف توليدات داخلي اشتغال و كسب و كار رونق خواهد يافت. رضا سليمیان مدير پروژه سازمان قطار شهري قم هم گفت: براي تامين ريل مورد نياز قطار شهري قم با شركت‌هاي مختلف در كشورهاي اروپايي و آسيايي مذاكراتي داشتيم اما بنا داريم با ارزيابي ريل ذوب آهن، ريل مورد نياز پروژه‌هاي قطار شهري را از ذوب آهن تامين كنيم. مدير پروژه سازمان قطار شهري قم افزود: طراحي و ساخت خط توليدي براي توليد ريل، كاري بزرگ است كه متخصصین ذوب آهن به خوبي از عهده آن برآمده‌اند. وي گفت: توليد ريل و ساير محصولات استراتژيك در كشور موجب رفع دغدغه خاطر مجريان پروژه‌هاست.