29 آبان 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 09:40

رییس هیات عامل ایدرو: رویکردها بر اساس داخلی داخلی سازی و تعمیق بخشیدن به آن باشد

663معاون وزیر و رییس هیات عامل ایدرو در جلسه هماهنگی نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، دو ویژگی این نمایشگاه را تاکید بر نهضت ساخت داخل و نیاز محور بودن آن دانست.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایدرونیوز، محمد باقر عالی در جمع مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های تابعه نهضت ساخت داخل را علاوه بر درخواست دولت و وزارت صمت، الزام قانونی و خواست مقام معظم رهبری خواند و گفت: همه رویکردها باید بر اساس داخلی سازی و یا تعمیق بخشیدن به ساخت داخل قطعات باشد.


عالی با تاکید بر استفاده از ظرفیت حداکثری سرمایه‌های انسانی کشور برای تعمیق ساخت داخل قطعات وارداتی و مصرفی تصریح کرد: ضروری است در دعوت از مراکز و افراد جهت بازدید از نمایشگاه هدفمند عمل شود و سعی گردد از تمامی ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پژوهشی و صنعتی استفاده شود.
رییس هیات عامل ایدرو افزود: این اقدام علاوه بر حمایت از صنعتگران و کارگران کشور، گامی عملی در مقابله با جنگ اقتصادی و جلوگیری از خروج ارز است.
نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید قرار است از ۲۷ الی پایان تیرماه ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.