26 مرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 11:53

زرندی در پیامی به مناسبت 22 مرداد ماه روز تشکل‌ها: باور به تشکل‌ها و اهمیت نقش آنان نهادینه شود

Zarandi1معاون طرح و برنامه و رییس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی در پیامی به مناسبت 22 مرداد ماه روز تشکل‌ها، تاکید کرد: یکی از مهمترین شاخصه‌های حکمرانی خوب، بهره مندی و استفاده از ذینفعان در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌هاست و تشکل‌ها بهترین نقش را در این راستا می‌توانند ایفا کنند.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، زرندی در این پیام تصریح کرده است: باید به یک باور جمعی به نقش و اهمیت تشکل‌ها رسیده و آن را نهادینه کنیم.

وی در بخش دیگر این پیام آورده است: تشکل‌های صنعتی و معدنی به دلیل سهم بالای بنگاه‌های کوچک و متوسط در اقتصاد ایران از نقش بی بدیلی برخوردارند و می‌توانند حلقه واسط بین بنگاه‌ها و دولت باشند.
زرندی در این پیام تاکید کرده است: تشکل‌ها به واسطه احاطه و اشراف در رشته فعالیت‌های متعدد در اقتصاد کشور، نقش اصلی در رشد و پیشرفت اقتصادی برعهده دارند.
رییس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی در پیام خود تصریح کرد: تجربه جهانی نیز نشان می‌دهد که برنامه‌های توسعه پایدار، از طریق برنامه‌هایی اثربخش خواهد بود که نیازهای ملی را از طریق مشارکت‌های مردمی پاسخ دهد و یکی از عوامل مهم موثر بر ارتقای بهره‌وری و گسترش مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های اقتصادی در قالب تشکل‌های منسجم میسر خواهد شد.
زرندی در بخش دیگری از این پیام آورده است: ضرورت تشکل گرایی خصوصا در بخش اقتصادی کشور، اجتناب ناپذیر است و در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز بر این باوریم که می‌توان امور مهمی را به آنان واگذار کرد و در سال جاری این اتفاق روی خواهد داد.
معاون طرح و برنامه رییس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی در پایان پیام خود تاکید کرده است: بلوغ تشکل‌ها و رفع آسیب‌ها و نواقص کارکردی آنها، موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود و از طرفی ارتقای جایگاه تشکل‌ها در ساختار اقتصادی کشور می‌بایست در سر لوحه برنامه‌ها و اقدامات دولت و دستگاه‌های دولتی قرار گیرد تا تشکل‌ها به موقعیت واقعی و حقیقی خود ارتقا یابد.