25 شهریور 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 09 شهریور 1398 ساعت 16:31

برگزاری نخستین جلسه کنسرسیوم اکتشاف

nakhostjalaseنخستین جلسه کنسرسیوم اکتشاف امروز با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو و نمایندگان اعضای این کنسرسیوم برگزار شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ در این جلسه که با حضور نمایندگان کنسرسیومی متشکل از 11 شرکت برگزار شد، غریب پور از سازماندهی مناسب این برنامه سخن گفت و تصریح کرد: این کنسرسیوم برنامه اجرای 100 هزار کیلومتر از 300هزار کیلومتر مربع اکتشافات جدید را برعهده دارد و مقرر شده جلسات هفتگی برای ارائه گزارش و پایش برگزار کند.

وی پس از ارائه اهداف این طرح، افزود: زمان بندی این برنامه از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و باید طبق تقسیم وظایف، اقدامات مقتضی انجام گیرد.
غریب پور اظهار داشت: 100هزار کیلومتر مربع شامل 8 پهنه اکتشافی است و با زمان بندی که طی روزهای آتی آماده می‌شود، مسیر پیش رو شفاف‌تر خواهد شد.
در این نشست مقرر شد طی روزهای آینده، با معرفی نمایندگان هر یک اعضای کنسرسیوم، ‌احکام مربوط به تشکیل کمیته اجرایی، از سوی ایمیدرو صادر شود.
عباس نعیمی قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو نیز با تاکید بر اینکه این برنامه با در نظر گرفتن منافع سهامداران انجام می‌شود، گفت: با توجه اینکه چشم انداز 1404 ظرفیت سازی برای تولید 55 میلیون تن فولاد را پیش بینی کرده باید ذخایر قابل توجهی برای تحقق این هدف، در سال‌های آتی داشته باشیم.
وی افزود: این حجم سرمایه گذاری‌ها برای فراوری سنگ آهن و تولید فولاد به پشتوانه‌ای عظیم در بخش معدن و ذخایر معدنی نیاز دارد.
نعیمی خاطر نشان کرد: برگزاری جلسات هفتگی و زمان بندی اتمام برنامه به گونه‌ای باشد که بتوان در انتهای سال، فاز شناسایی را به اتمام رساند.
از سوی دیگر نمایندگان اعضای کنسرسیوم نظرات و موضوعات مورد نظر خود را اعلام کردند و برحضور گسترده‌تر بخش خصوصی در فرآیند اکتشاف در کشور تاکید کردند.
علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو نیز تاکید کرد: طبق قانون معادن،‌ پس از مشخص شدن نتایج اکتشاف،‌ بخش خصوصی قادر به دریافت پروانه اکتشافی است.