30 دی 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 16:17

تدوین یک برنامه منسجم برای جانشین‌پروری و پرورش مدیران آینده در وزارت صمت

IMG 429ghjk

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ضرورت دارد برنامه منسجمی با محوریت معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه برای پیگیری موضوعات مربوط به جانشین پروری و پرورش مدیران آینده تهیه ‌شود.

به گزارش جهان معدن و به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی در جلسه شورای مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت که امروز صبح در محل این معاونت برگزار شد، با تأکید بر این موضوع تصریح کرد: یکی از مهمترین اجزای یک سازمان منابع انسانی آن است و موضوعاتی مانند مهارت افزایی و توجه به پرورش استعدادها و جانشین پروری موضوعاتی مهم در این حوزه به شمار می‌آیند.
وی همچنین در خصوص بررسی عملکرد دفاتر تخصصی این معاونت افزود: مصوبات شورای مدیران معاونت امور صنایع به صورت مداوم در قالب یک مدل ، شاخص گذاری و اندازه گیری شده است.
سنجش مداوم عملکرد دفاتر معاونت امور صنایع در یک مدل متوازن
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: عملکرد دفاتر به صورت خروجی‌های عملکردی در یک مدل متوازن امتیازدهی و سنجیده می شود .
شایان ذکر است که در جلسه شورای مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت عملکرد دفاتر تخصصی این معاونت بر اساس نحوه اجرای تصمیمات متخذه مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه همچنین مدل موفق یکی ازسازمان های پیشتاز در حوزه جانشین پروری و پرورش مدیران آینده ارایه شد و این مدل مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

اشتراک گذاری در کلوب