06 مهر 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
دوشنبه, 05 خرداد 1399 ساعت 19:11

رکورد تولید گندله در فولاد خراسان شکسته شد

 

به گزارش ماهنامه جهان معدن به نقل از ماین نیوز، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با تاکید بر لزوم بکارگیری تمام توان در تحقق شعار «جهش تولید» افزود: علی رغم دشواری های موجود در تامین تجهیزات، مواد اولیه و مقابله با بیماری کرونا، کارکنان پرتلاش فولاد خراسان توانستند به بالاترین رکورد تولید ماهانه گندله از ابتدای راه اندازی این کارخانه دست یابند و گام ارزشمند و مستحکم دیگری در راستای اهداف این مجتمع بردارند.

کسری غفوری گفت: با دستیابی به این رکورد تازه در اردیبهشت ماه سال جاری سخت کوشان ناحیه«گندله سازی» توانستند رکورد پیشین خود را که در آذر ماه 1398 با تولید 166 هزار و 902 تن رقم خورده بوده را در بازه زمانی 5 ماهه 13 هزار و 766 تن ارتقا دهند.

مدیرعامل فولاد خراسان ضمن تأکید بر اهمیت دستیابی به ظرفیت اسمی تولید سالانه گندله در این مجتمع اشاره نمود قطعاً کسب این موفقیت اقدام بسیار مهمی است که استمرار و سرعت بخشی به چرخه تولید تا محصول نهایی، کاهش هزینه های تولید و هم چنین تولید اقتصادی را به دنبال خواهدداشت.

به گزارش واحد روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان: حمید رضا زارع، معاون بهره برداری شرکت، رکورد روزانه کارخانه گندله سازی را با تناژ 8488 تن در14 شهریور ماه 1398 اعلام کرد و خبر از تولید سال گذشته این کارخانه به میزان 1 میلیون 452 هزار و 774 تن داد.

مدیرعامل شرکت از تلاش شبانه روزي کارکنان خطوط توليد در مراقبت از تجهيزات ، رعایت نکات ایمنی و حفاظت فردی، پيگيري به موقع فعاليت هاي توليد و اهتمام به انجام دستورالعمل های حفظ محيط زيست، تشكر و قدرداني نمود.

گفتنی است فولاد خراسان در سال جاری برای حفظ سلامت و صیانت از نیروی انسانی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیش از 20 روز از ابتدای سال، خطوط تولید مجتمع را تعطیل نمود. قابل ذکر است کسب این رکورد ماهانه ارزشمند مصادف با دومین سال بهره برداری این واحد می باشد.

شایان ذکرا ست مجتمع فولاد خراسان دارای کارخانه گندله سازی با ظرفیت تولید سالانه 5/2 میلیون تن است که این واحد در اردیبهشت ماه سال 1397به بهره برداری رسید، دو واحد احیا مستقیم به ظرفیت 6/1 میلیون تن، دو کارخانه فولادسازی به ظرفیت 4/1 میلیون تن و یک کارخانه نورد به ظرفیت 630 هزارتن می باشد.