29 مهر 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
یکشنبه, 20 مهر 1399 ساعت 10:39

رزم حسینی: نظارت بر بازار تشدید می‌شود

پیرو دستور ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تشدید اقدامات بازرسی، نظارت و کنترل قیمت ها در بازار، جلسه ای با حضور رئیس سازمان حمایت و رئیس اتاق اصناف ایران تشکیل و بر ضرورت همکاری‌های مشترک برای نظارت بر قیمت ها در سطح عرضه تاکید شد.

به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، این جلسه با محوریت بررسی چالش ها، فرصت‌ها و تهدیدهای مربوط به نظارت، کنترل، و مدیریت بازار و ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ ﻣﻮاﻧﻊ و ﻣﺸﻜﻼت مربوطه برگزار شد.

همچنین در این جلسه موضوعات مرتبط به سازماندهی و برنامه ریزی دقیق جهت استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه ها به منظور مقابله با تخلفات صنفی به خصوص احتکار و گرانفروشی در بازار مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.

کمبود نیروی انسانی به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های موجود در حوزه نظارت بر بازار است که در این جلسه مقرر شد؛ از توان و پتانسیل نیروهای بسیجی و سایر نیروهای مردمی پس از آموزش‌های تخصصی، به عنوان بازرس جهت نظارت و بازرسی از بازار بهره گرفته شود.

همچنین مقرر شد، به منظور تشدید نظارت ها و رفع نواقص موجود در اسرع وقت، جلسه ای با رئیس سازمان بسیج کشور برگزار شود.

در این جلسه اتاق اصناف ایران مکلف شد، برای کمک به آرامش بازار و برنامه‌های ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت نظارت جدی و دقیق بر اصناف را در دستور کار خود قرار دهد و با همکاری اتحادیه‌های تحت پوشش اهتمام جدی بر تشدید نظارت ها، بازرسی و مدیریت بازار داشته و بازار را به سمت شرایط مورد انتظار هدایت کنند.