04 آذر 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 10 آبان 1399 ساعت 16:58

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان زمین‌شناسی و پژوهشگاه صنعت نفت

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و پژوهشگاه صنعت نفت، تفاهم‌نامه مشترکی جهت همکاری‌های علمی، پژوهشی در حوزه علوم زمین و اکتشاف ذخایرمعدنی امضا کردند.

به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، این تفاهم نامه با زمان پنجساله در محورهایی چون تبادل اطلاعات به‌ منظور بهره‌برداری بیشتر و علمی‌تر در حوزه صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز و اکتشافات منابع زیرزمینی و همکاری مشترک در زمینه تجاری ‌سازی و توسعه دانش فنی فن ‌آوری‌های پژوهشگاه و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور امضا شده است.

همچنین بهره ‌مندی طرفین از امکانات مشترک نیروی متخصص، ظرفیت ‌های پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی، استفاده از توانمندی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دو طرف در اجرای پروژه‌ های مشترک علوم زمین، همکاری در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی در سطوح ملی و بین‌المللی، امکان استفاده از اطلاعات تولید شده طرفین در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

طرفین امیدوارند با اجرای این تفاهمنامه گامی مهم در فعالیت‌های تحقیقاتی و اجرایی در زمینه اکتشاف ذخایر معدنی برداشته شود.