01 ارديبهشت 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
چهارشنبه, 20 اسفند 1399 ساعت 22:55

80 درصد از بودجه 480 میلیاردی تحقق یافته است

بیش از 80 درصد از بودجه 480 میلیارد تومانی بکام تاکنون محقق شده است.

به گزارش جهان معدن ،محمدجواد عسگری‌باقرآبادی مدیرعامل گروه کارخانجات شهید قندی ضمن بیان مطلب فوق در نشست خبری که در «هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن‌وفلزات» برگزار شد، گفت: در مجموعه شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی بر متنوع‌سازی بازارهای هدف کار شد. یکی از شرکت‌های طرف قرارداد بکام؛ شرکت مخابرات ایران بوده که برگشت پول از این شرکت بیش از 14 ماه طول می‌کشید.

به گفته وی برای حفظ درآمد بر اضافه کردن بازارهدف تلاش و علاوه بر شرکت مخابرات با شرکت‌های مختلفی ارتباط برقرار شد که این برقراری ارتباطات خودبه‌خود فروش شرکت را بیش از گذشته به پیش می‌برد.

عسگری‌باقرآبادی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین در راستای پیشرفت بیشتر با بهره‌گیری از فروش‌های مویرگی و نمایندگان خوب امیدواریم درآمدی که لایق سهامداران گروه کارخانجات تولیدی شهید قندی است؛ محقق شود.

افزایش تولید 113 برابری بکام

مدیرعامل گروه کارخانجات شهید قندی همچنین افزود: تولید سال 99 نسبت به سال گذشته 113 درصد افزایش یافته و سود بکام افزایش 70 درصدی داشته است. برای شرکت‌های زیرمجموعه بکام نیز برنامه‌ریزی توسعه‌ای انجام شده است.

وی در ارتباط با بودجه سال آینده گفت: برای سال 1400 ضمن‌‌اینکه بودجه 510 میلیاردی برای شرکت کارخانجات شهید قندی در نظر گرفته شده؛ جهت سایر شرکت‌های زیرمجموعه نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده است.

شرکت پلیمر ایساتیس قندی ابرکوه (زیرمجموعه شهید قندی) در راه بورس

عسگری‌باقرآبادی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای بکام گفت: برای تولید پنل خورشیدی و شرکت پلیمر ایساتیس قندی ابرکوه برنامه‌‌ریزی ویژه‌‌ای انجام شده است و قصد داریم پذیرش این شرکت به عنوان زیرمجموعه شرکت بکام را در بورس اخذ کنیم.

وی تاکید کرد: افزایش سرمایه اولیه این شرکت انجام شده است؛ به شکلی که آمادگی حضور برای عرضه اولیه را دارد، اما با توجه به شرایط کنونی بورس؛ سهام شرکت پلیمری در شرایطی عرضه خواهد شد که منافع حداکثری سهامدار و شرکت بکام حفظ شود.

محصولات جدید شرکت شهید قندی

وی افزود: مجموعه بکام علاوه بر تولید انواع کابل‌ برای بازارهای هدف کنونی؛ توانسته محصولات جدیدی از جمله کابل‌‌های ACSR (قابل استفاده در شبکه‌های برق) را مخصوصا برای بازار کشور عراق تولید کند. در مجموعه پلیمری ابرکوه تولید سیم کابل ساختمانی نیز صورت می‌‌گیرد.

مدیرعامل گروه کارخانجات تولیدی شهید قندی با بیان اینکه اصلاح ساختار خوبی در شرکت انجام شده است، گفت: بدهی معوقه بانک‌‌ها در حال حاضر سامان یافته است. جذب و اعطای نمایندگی برای توسعه بازار هدف انجام شده و همچنین برای تامین مواداولیه شرکت پلیمری از طریق بورس اقدام و سهمیه لازم اخذ شده است.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم امانتدار خوبی برای سهام مردم باشیم و هدف عمده ما امروز افزایش ارزش سهام است. در این راستا در تولید مواداولیه تمام تلاش ممکن انجام شده و در عملکرد شرکت از محل تولید، سود و درآمد نیز شرکت به سوددهی مناسبی رسیده است؛ به شکلی که آینده سهام بکام بسیار مثبت و قابل‌‌قبول خواهد بود. سهامداران این شرکت گوش به شایعات ساختگی ندهند و مطمئن باشند با صبر و بردباری به زودی و به طور قطع شاهد رشد سهام خود خواهند بود.

وی افزود:‌ بر اساس گزارش استخراج شده از صورت‌‌های مالی سال ۹۹؛ میزان فروش و نرخ سودآوری شرکت کارخانجات شهید قندی نیز به میزان قابل‌‌توجهی افزایش یافته است.

عسگری‌باقرآبادی با اشاره به رشد چشمگیر سودآوری در سالجاری گفت: شرکت شهید قندی (سهامی عام) با رشد ۳۶۵ درصدی سود خالص؛ بالاترین مشارکت را در سودآوری تلفیقی گروه نسبت به دوره مشابه سال قبل داشته و نسبت‌های سودآوری در این شرکت افزایش یافته است.

مدیرعامل گروه کارخانجات تولیدی شهید قندی موضوع تامین به موقع  مواداولیه و توسعه بازارهای هدف و افزایش صادرات را از محورهای اصلی فعالیت این مجموعه عنوان کرد و گفت: در آینده نزدیک شاهد اقدامات بنیادی در این حوزه خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به تنظیم برنامه بلندمدت در زمینه اصلاحات بنیادی جهت اصلاح اهداف، سیاست‌ها و فرآیندها گفت: با پیگیری انجام شده و پس از جلسات و بحث و مطالعه مقرر شد در راستای توسعه هم‌افزایی و افزایش سودآوری شرکت‌های تابعه و با هدف استقلال شخصیت‌های حقوقی آنها، اصلاح ساختار شرکتی و چارت سازمانی با مطالعه دقیق فرآیندها در راستای افزایش بازدهی در دستور کار قرار گیرد و انشالله به زودی شاهد تحول خوبی در گروه خواهیم بود.

مدیرعامل گروه کارخانجات تولیدی شهید قندی به هدف‌‌گذاری برای انعقاد قراردادهای جدید داخلی و خارجی به عنوان یکی از اقدامات اساسی این شرکت اشاره‌‌کرد و گفت: با توجه به تحولات اقتصادی اخیر و افزایش سطح عمومی قیمت‌ها به خصوص مواداولیه مورد استفاده کارخانه؛ همکاران ما در واحدهای تولید، بازرگانی و مالی نسبت به مطالعه مجدد قیمت‌ها و بهای تمام‌شده بر اساس استانداردهای هزینه‌‌یابی اقدام کرده‌اند که تاکنون نتایج مؤثری مبنی بر افزایش سهم محصولات در بازار و رقابتی کردن محصولات را در پی داشته است.

 

عسگری‌باقرآبادی بیان‌کرد: رویکرد فعلی؛ تسریع در تعیین تکلیف همراه با دفاع مؤثر از حقوق قانونی شرکت در پرونده‌های مطروحه است که در همین زمینه تیم حقوقی به صورت مجدانه پیگیر خواهد بود. همچنین در راستای افزایش کیفیت و شفافیت اطلاعات مالی، اقلام سنواتی در دست بررسی است و چنانچه مصالحه صورت نپذیرد؛ از طریق طرح موضوع حقوقی پیگیری و منافع شرکت تامین خواهد شد.

وی همچنین اجرای پروژه‌‌های توسعه‌‌ای از طریق تبدیل دارایی‌های غیرمولد و افزایش نرخ بازده دارایی‌های را از برنامه‌های آتی شرکت دانست.

فروش 211 میلیارد تومانی بکام

طاهر ابراهیم‌زاده عضو هیات‌مدیره گروه کارخانجات شهید قندی نیز در ادامه این نشست گفت: شرکت هیچ بدهی به تامین‌‌اجتماعی و سازمان امور مالیاتی و اشخاص ندارد و تنها بدهی بانکی از دوره‌های قبل باقیمانده که امسال بیش از 42 میلیارد تومان از آن تسویه شد.

وی افزود: فروش شرکت بکام در سال 98 برابر با 211 میلیارد تومان بوده و همچنین میزان سود آن 30 میلیارد تومان محاسبه شده است. در سال 99 فروش 245 میلیارد تومانی در بکام پیش‌بینی شده بود که 9 میلیارد و 300 میلیون تومان آن را سود شرکت تشکیل می‌داد.

وی افزود: تیم مدیریتی جدید از ابتدای مردادماه 99 بعد از حضور در بکام و ظرفیت‌‌شناسی؛ توسعه بازار را در دستور کار قرار داده و با تغییر بودجه به 486 میلیارد تومان؛ سود 46 میلیارد تومانی برای بکام را محقق کرده است. در سهام بکام 430 میلیارد تومان پیش‌‌بینی فروش پوشش داده شد و سودی بالاتر از میزان پیش‌‌بینی که (46 میلیارد تومان بود)؛ برابر با 53 میلیارد تومان تحقق یافته است. سال آینده نیز تحقق فروش 510 میلیارد تومانی پیش‌بینی می‌شود.