25 شهریور 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 14:54

در دیدار مودودی با معاون وزیر صنعت جمهوری چک تاکید شد: ایران فرصت طلایی برای سرمایه گذاری

modسرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با معاون وزیر صنعت جمهوری چک که به منظور حضور در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چک به تهران آمده است، دیدار و گفت‌وگو کرد و شرایط کنونی را فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری در ایران دانست.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، محمدرضا مودودی در دیدار با موریتسکی با اشاره به مشکلات مالی و بانکی به وجود آمده به دلیل تحریم، گفت: با وجود خروج یک جانبه آمریکا از برجام، ایران از تعهدات خود در برجام عدول نکرد اما بیشترین صدمه به شرکای تجاری ما وارد شد.


وی با ابراز امیدواری از اثربخشی کانال مالی اروپا موسوم به اینستکس افزود: با توجه به وجود پروژه‌هایی با توجیه اقتصادی بالا در حوزه‌های مختلف مانند پروژه‌های کشاورزی، غذایی، نفت و پتروشیمی و دیگر زمینه ‌ا، امروز فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری در ایران است.
مسئول اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی در صادرات، با اشاره به اینکه برای ادامه تجارت در شرایط امروز نیازمند راهکارهای جدید و متفاوتی هستیم، گفت: بخشی از واردات ایران، با توجه به مدیریت منابع ارزی کشور، از شرکتهای کشور چک انجام می‌گرفت، اکنون با وجود مسایل پیش روی روابط بانکی، میتوان در خصوص تهاتر با مشارکت اروپا به نتایج خوبی رسید تا روند مبادله کالا در جریان باشد.
مودودی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی دو کشور را به جهت آنکه محدودیت دولت‌ها را ندارند، مفید توصیف کرد و افزود: ما آماده همکاری در قالب گروه‌های کارشناسی یا در سطوح کلان‌تر برای بررسی زمینه‌های تهاتر و طراحی مکانیزم مناسب آن هستیم.
در ادامه این نشست، موریتسکی«معاون وزیر صنعت جمهوری چک» از سفر به ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: با حضور در ایران مذاکرات خوبی انجام شد و با وجود رویکرد مثبت شما به یافتن راهکاری برای ادامه تجارت خوشبین هستم چرا که ایران دارای اقتصادی بزرگ و برخوردار از ظرفیت‌ها و امکانات متعددی است که با این وجود صادرات برخی از کالا‌های ایرانی به چک، از جمله در حوزه کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است.