29 آبان 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 11:19

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس خبر داد: تامین زیرساخت‌های توسعه فولاد در منطقه خلیج فارس

khalajtehraniمدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر خلیج فارس از تامین زیرساخت‌های توسعه و تولید فولاد تا سقف 10 میلیون تن خبر داد و گفت: با ایجاد طرح‌های توسعه و بهره برداری از این طرح تا سال 1404، اشتغالزایی منطقه به 30 هزار نفر خواهد رسید.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی روابط عمومی ایمیدرو، حسن خلج طهرانی افزود: شرکت جدیدی برای برنامه ریزی تولید تا سقف ١٠ میلیون تن فولاد تاسیس خواهد شد که تاکنون شرکت‌های فولاد هرمزگان و صبا فولاد در این شرکت جدید اعلام آمادگی کرده‌اند.


زیرساخت
وی افزود: درخصوص تامین آب به لحاظ موقعیت منطقه، آب شیرین کن‌های موجود، امکان تامین آب تا ظرفیت ١٠ میلیون تن فولاد را دارند. علاوه بر این در بخش برق نیز ظرفیت ١٦٠ مگاواتی فراهم است.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: در بخش تامین گاز، ٣٠ اینچ گاز " کلاس D " از خط صلح تامین شده که پاسخگوی نیاز پروژه خواهد بود.
خلج طهرانی، زمان تعریف شده برای پروژه را تا سال ١٤٠٤ عنوان کرد و گفت: در چشم انداز توسعه فولاد در بندرعباس، تولید 10 میلیون تن فولاد هدف‌گذاری شده که ٥ تا ٥.٥ میلیون تن آن در حال حاضر تولید می‌شود.
وی ادامه داد: طبق این طرح، عملیات تولید افزون بر ٤ میلیون تن فولاد کلید زده خواهد شد.