26 مرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 20:00

غریب پور خبر داد: جذب سرمایه گذار برای فعال سازی ۲۰ معدن کوچک مقیاس در استان فارس

IMG-20190717-WA0025رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: ۲۰ معدن کوچک مقیاس در استان فارس شناسایی شده است و این معادن به زودی برای جذب سرمایه گذار به فراخوان گذاشته می شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در آیین افتتاح خط تمام اتوماتیک تولید شیشه های ضد گلوله و امنیتی در شهرک صنعتی شیراز سخن می گفت افزود: با جذب سرمایه گذار برای فعال سازی معادن استان فارس، توسعه و اشتغالزایی پایدار در بخش معدن و صنایع معدنی این استان با شتاب بیشتری محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه اشتغال و تولید، توسعه متوازن این حوزه را به همراه خواهد داشت، گفت: ضرورت دارد تا سرمایه ها به سمت رونق تولید و اشتغال پایدار سوق پیدا کند و ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای، حمایت خود را از برنامه های همسو با اقتصاد مقاومتی اعلام کرده است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش راهبردی بخش خصوصی در دستیابی به اهداف افزود: حضور فعال تشکل های بخش خصوصی مرتبط با بخش معادن، زمینه ساز ارتقای جایگاه معادن کوچک مقیاس در رونق تولید، تجارت و اشتغال زایی است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به برنامه‌های این سازمان برای توسعه معادن استان فارس از تشکیل کمیته ای ویژه به منظور فعال سازی بخش معادن خبر داد و گفت: با شناسایی معادن کوچک استان فارس، شرایط فراخوان جذب سرمایه گذار، اعلام خواهد شد.
غریب پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح مهم آلومینیوم جنوب در شهرستان لامرد، گفت: فاز نخست این طرح با سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد دلار طی امسال به بهره برداری می رسد.
تامین زیرساخت های منطقه اقتصادی پارسیان
وی همچنین از تامین زیرساخت های بندر پارسیان به منظور تسهیل صادرات محصولات طرح آلومینیوم جنوب خبرداد و گفت: با هدف صادرات محصولات معدنی فارس، برنامه تامین زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در حال اجراست.