25 شهریور 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 15:31

معاون طرح و برنامه وزارت صمت: اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی تدوین شد

zarandi 2معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های وزارتخانه موضوع تعمیق ساخت داخل است و در این راستا، اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی تهیه شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، سعید زرندی در جلسه با معاونین وزارتخانه در خصوص چگونگی اجرای اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی گفت: در سطح عالی کشور، اتفاق نظر خوبی در خصوص ساخت داخل اتفاق افتاده است و از این فرصت باید برای صنعت استفاده کرد.


وی گفت: دو اقدام برای نیازمندی‌ها لازم است صورت بگیرد ، اول نیاز دستگاه‌های مختلف به طور کامل جمع آوری شود و دوم از لیست کالاهای وارداتی، موارد مهم ومورد نیاز صنعت، مشخص شود.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت افزود:حلقه‌های مفقود زنجیره تامین شناسایی می‌شود وبا راه اندازی "سامانه نیاز" ارتباط سیستمی شکل خواهد گرفت.
زرندی تاکید کرد: همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها در این موضوع باید پای کار بیایند و این موضوع در اولویت کاری خود قرار دهند تا روند تولید دچار مشکل نشود.
وی تصریح کرد: هم اکنون فرصت مناسبی برای شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌های تحقیقاتی، علمی و دانشگاه‌هاست.
معاون طرح و برنامه همچنین افزود: حدود 2 میلیارد دلار واردات قطعات خودرو داریم و شرکت‌های خودروساز با برپایی نمایشگاهی، آمادگی خود را برای همکاری با سرمایه گذاران و سازندگان داخلی اعلام کرده‌اند.
وی گفت: در بخش‌های دیگر صنعت نیز، باید نمایشگاه‌های برگزار می‌شود تا روند تولید داخل در قطعات وارداتی شکل بگیرد.
زرندی متذکر شد: به دنبال تولید هر قطعه و یا کالای وارداتی نیستیم بلکه باید قطعاتی را داخلی سازی کنیم که با کیفیت و قابلیت صادرات داشته باشند.