29 آبان 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 10:24

معاون امور صنایع وزارت صمت: صیانت از تولید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد

farmoghimiنشست بررسی رفع موانع پیش‌روی رونق تولید و فضای کسب وکار در شرایط تحریم با حضور نمایندگانی از معاونت اقتصادی ریاست جمهوری، سازمان برنامه وبودجه کشور و مدیران و مشاوران معاونت امور صنایع برگزار شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا،فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن وتجارت در حاشیه این نشست تخصصی با اشاره به شناسایی مهمترین مشکلات وچالش‌های پیش روی صنعتگران خواستار تسهیل برخی فرآیندها برای بهبود فضای کسب وکار در کشور شد و گفت: فضای صنعتی کشور با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده با شرایط خاصی روبه رو است و صیانت از تولید باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.


وی‌ با تاکید برضرورت تسریع در اصلاح برخی از قوانین و مقررات در سطح کلان کشور خاطر نشان کرد: برخی از موضوعاتی که اغلب صنعتگران با آن دست به گریبان هستند با محوریت طرح در ستاد اقتصادی دولت احصا و مقررشده است با حضور نمایندگانی از نهادها و دستگاه های اجرایی در این ستاد راهکارهای تسهیل فرایند تولید به ویژه ورود مواد اولیه مورد نیاز به کشور، مورد بررسی قرار گیرد.
به گفته معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت ستاد اقتصادی دولت با هدف تحقق اهداف رونق تولید در کشور و ایجاد بستری برای تسریع در هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های اجرایی، بررسی چالش‌های پیش روی فضای کسب وکار را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده است.
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت اظهار امیدواری کرد: با بررسی مهمترین چالش‌های پیش روی تولید در سطح کلان در این ستاد بخش عمده‌ای از مشکلات صنعتگران مرتفع شود.
مقیمی ضرورت اصلاح قوانین و مقررات برای تسهیل انتقال ارز، رفع تعهدات ارزی، تسهیل فرآیند توسعه صادرات و... را از جمله موضوعات پیشنهادی در این ستاد عنوان کرد و افزود: از تشکل‌های تخصصی و صنعتگران می‌خواهیم مهمترین چالش‌ها و موانع پیش روی تولید که منجر به بروز مشکلاتی در فرآیند تولید، بهبود فضای کسب وکار و افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در کشور شده است را در اسرع وقت به معاونت امور صنایع اعلام نمایند.