18 فروردين 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
دوشنبه, 21 بهمن 1398 ساعت 09:06

اکتشاف ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع پهنه جدید معدن درکشور

637168779312724660معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع پهنه جدید معدن، از نیمه دوم سال ۹۷ تاکنون در کشور اکتشاف و به پهنه‌های قبلی اضافه شده است.

به گزارش جهان معدن؛ خداداد غریب پور روز یکشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری و یا آغاز هشت پروژه شرکت فولاد خوزستان، بیان کرد: یکی از دستور کارهای سازمان ایمیدرو توسعه اکتشافات در بخش معدن است.

وی گفت: اکتشافات اولیه این میزان پهنه در حال اتمام است و تا اردیبهشت آینده به طور کامل اکتشافات این میزان پهنه به پایان خواهد رسید.

غریب پور ادامه داد: پس از اکتشاف موضوع شناسایی پهنه‌های مستعد و سرمایه‌گذاری در معادنی شناسایی شده در دستور کار قرار می گیرد.

رییس هیات عامل ایمیدرو (سازمان توسعه، نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) ادامه داد: معادن خوزستان بیشتر آبرفتی و از معادن کوچک مقیاس هستند.

وی درادامه با اشاره به تامین نقدینگی در بخش فولاد خوزستان دامه داد: فولاد خوزستان منابع را از خودش تامین می کند و ترجیح می دهیم که در مجمع صاحبان سهام تامین مالی برای صنایع انجام شود.

غریب پور با اشاره به درخشش شرکت فولاد خوزستان در بحث صادرات بیان کرد: تسهیل درصادرات از برنامه های وزارت صمت است و با توجه به تحریم هایی که بر کشور وارد است باید در کشور موانع از سر راه صادرات برداشته شود؛ امروز در وزارتخانه نشستی برای تسهیل در بخش صادرات تشکیل شده تا شرایط برای تولید کنندگان و صنایع در بخش صادرات آسان تر و بهتر شود.

معاون وزیر صمت روز یکشنبه در سفری یک روزه برای بهره‌برداری و آغاز عملیات هشت پروژه شرکت فولاد خوزستان با اعتبارچهار هزار میلیارد ریال به اهواز سفر کرد.