12 مرداد 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 11 مرداد 1399 ساعت 19:43

نفت پاسارگاد به هر سهم 40 تومان سود داد

مجمع عمومی عادی به طور سالانه نفت پاسارگاد با حضور بیش از 92.8 درصد از سهامداران تشکیل جلسه داد. نفت پاسارگاد در سال مالی گذشته با مشکلات بسیار زیادی روبرو بود که با توجه به اقدامات صورت گرفته در این مجموعه شاهد رخ داد های خوبی در گزارش قرائت شده بودیم.

 

به گزارش جهان معدن، نیکخواه مدیرعامل نفت پاسارگاد در توضیح گزارش عملکرد نفت پاسارگاد گفت: 570 میلیارد تومان از مالیات را کاهش دادیم و میزان مالیات ما به 250 میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: وضعیت مطالبات سنواتی 662 میلیارد تومان بود که اکنون مطالبات سنواتی ما به 49 میلیارد تومان رسیده است و عمده مطالبات ما جاری است.

مدیرعامل نفت پاسارگاد گفت: تکمیل دو مخزن 3 هزار تنی در بندر عباس، مخزن 5 هزار تنی اراک و مخزن 5000 تنی تهران عملیاتی شد.

نیکخواه درباره رخ داد هایی که عملکرد شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد گفت: کاهش شدید بودجه عمرانی و قیر تهاتری منجر شده تا بازار داخلی ما تحت شعاع قرار گیرد. البته با توجه به 6 کارخانه که در نقاط مختلف کشور داریم پتانسل های خوبی برای ما ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش تقاضا در بازار داخل در تلاشیم تا روند صادرات خود را بهبود دهیم و بازارهای صادراتی خود را توسعه دهیم.

مدیرعامل نفت پاسارگاد درباره برنامه های آتی شرکت به سهامداران گفت: پیگیری حقوقی دریافت خوزاک به میزان تعهد شده در زمان واگذازی شرکت در دست اقدام است.

برنامه ریزی برای افزایش صادرات و ایجاد 5 هاب صادراتی را دنبال می کنیم و در نظر داریم تا زیر ساخت های لازم برای توسعه صادرات را ایجاد کنیم.

حداکثر کردن سهم فروش از بازارداخلی و قیر تهاتری با توجه به برنامه عرضه 1 میلیون تن قیر تهاتری در بازار داخلی کشور از برنامه های ماست. هماهنگی های اولیه تامین اسکله اختصاصی در بندر امام هم انجام شده است . اجاره کشتی های فله بر، توسعه مخازن آبادان و تعیین تکلیف راه اندازی این مخازن نیز از برنامه های شرکت است.

نیکخواه درباره عملکرد مالی شرکت هم گفت: درآمد های عملیاتی ما از 2100 میلیارد تومان به 3800 میلیارد تومان افزایش داشته و سود عملیاتی ما از 100 میلیارد تومان به 240 میلیارد تومان افزایش داشته است.

همچنین سود خالص پس از کسر مالیات ما نیز از 86 میلیارد تومان به 250 میلیارد تومان افزایش داشته است. نفت پاسارگاد به ازای هر سهم موفق به تحقق 63 تومان سود شد که در سال گذشته این میزان 25 تومان بود.

مدیرعامل نفت پاسارگاد درباره عملکرد تولیدی شرکت هم گفت: میزان تولید مجموعه در سال مالی 97 بالغ بر 1میلیون 127 هزار تن بوده که به 1 میلیون و 300 هزار تن افزایش داشت.

مقدار فروش داخلی ما در این دوره 410 هزار تن در سال مالی مورد گزارش بوده که در سال مالی ماقبل این میزان 520 هزار تن بوده است.

در حوزه صادرات نیز موفق به ثبت 887 هزار تن صادرات شدیم که این میزان در سال مالی ماقبل 580 هزار تن بوده است.

در این مجمع سهامداران درباره افزایش سرمایه پرسیدند که مدیرعامل در پاسخ گفت: فعلا برنامه ای برای افزایش سرمایه در دستور کار نیست و اگر برنامه ای باشد از سوی هیات مدیره اطلاع رسانی می شود.

درباره تامین قیر تهاتری هم سوال شد که مدیرعامل گفت: این قیر از محل وکیوم باتوم تحویلی از سوی دولت تولید و عرضه می شود.

مجمع در پایان پس از بحث و بررسی های صورت گرفته 40 تومان سود به ازای هر سهم تقسیم کرد.