04 بهمن 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 20 دی 1399 ساعت 23:52

رشد کشور در حوزه صنعت و معدن تا پایان سال به ۶ درصد می‌رسد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حرکت صنعتی و معدنی کشور در شرایط تحریم استمرار پیدا کرد و رشد کشور در حوزه صنعت و معدن تا پایان سال به ۶ درصد خواهد رسید.

به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، علیرضا رزم‌حسینی در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌‌های مس سرچشمه با اشاره به این که در کشور ما از ذخایر بسیار مهم و اثرگذار در توسعه، بحث معادن است، اظهار داشت: معادن ایران در چند دهه اخیر در توسعه، حرکت‌های بسیار خوبی را آغاز کرده ‌است.

وی صنایع معدنی، فولاد و آلومینیوم را به عنوان صنایع مادر دانست و عنوان کرد: در رفسنجان و شهر بابک نزدیک به 30 هزار میلیارد پروژه جدید مس با برنامه‌ و زمان‌بندی مشخص آغاز شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شرکت‌های مادر و صنعتی بزرگ، محور توسعه منطقه‌ای هستند بیان کرد: باید به سمتی برویم و مدلی اجرا شود که شرکت‌های بزرگ با ظرفیت دولت، استان و کشور را بسازند.

وی ادامه داد: شرکت ملی صنایع مس از شرکت‌های مهمی است که می‌تواند محور توسعه منطقه‌ای بوده و در راستای توانمندی‌های مردم در کنار تولید و توسعه، محور توسعه باشد.

وی با بیان این که در شرایط تحریم حرکت صنعتی کشور استمرار پیدا کرد و در معادن هم همین ‌گونه بود افزود: در 9 ماهه اخیر رشد صنعت و معدن کشور به 5.4 درصد رسیده و تا پایان سال 6 درصد خواهد شد.

۳۰ میلیون تن‌ فولاد در کشور تولید می شود

رزم حسینی گفت: امروز در کشور ۳۰ میلیون تن‌ فولاد و ۲۸۰ هزار تن‌ کاتد تولید می شود که مایه افتخار است.