11 تیر 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
یکشنبه, 14 فروردين 1401 ساعت 16:20

ضرورت توجه به دانش‌بنیان‌ها، بومی‌سازی و تولید داخلی

دکتر «علی رستمی» در اولین روز از سال 1401 در بازدید از معدن میدوک، چاه فیروزه و کارخانجات مجتمع مس شهربابک، با اشاره به سخنان نوروزی مقام معظم رهبری [...]

دکتر «علی رستمی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در اولین روز از سال 1401 در بازدید از معدن میدوک، چاه فیروزه و کارخانجات مجتمع مس شهربابک، با اشاره به سخنان نوروزی مقام معظم رهبری و تاکید معظم‌له بر «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین»، توجه به دانش‌بنیان‌ها، بومی‌سازی و تولید داخلی را در ارتقای صنعت مس کشور ضروری دانست.

به گزارش جهان معدن به نقل ازمس پرس، دکتر رستمی در نشستی با حضور رضا حسینی نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی، قاسم شمسی سرپرست فرمانداری شهربابک، مدیر و معاونان مجتمع مس شهربابک، بااشاره به سخنان مقام معظم رهبری و نامگذاری سال جدید گفت: تولید امری بسیار مقدس و ارزشمند است که پرسنل شرکت مس باید از تولید دفاع کرده و رونق، افزایش و تداوم تولید را در اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

وی با اشاره به اهمیت دانش‌بنیان‌ها، بومی‌سازی و تولید داخلی بیان داشت: توجه به دانش‌بنیان‌ها با هدف افزایش بهره‌وری در تولید در مجتمع‌ها از مسائل بسیار مهم است که باید در سال پیش رو مورد توجه ویژه قرار گیرد.

دکتر رستمی با اشاره به این که توجه به نیروی انسانی در شرکت مس از اهم برنامه‌ها است، گفت: ایجاد انگیزه برای نیروی انسانی و فراهم کردن مقدمات لازم برای زندگی آبرومندانه و عزت‌مندانه پرسنل از مهمترین مسائلی است که مورد توجه من و همکارانم است.

مدیرعامل شرکت مس به انجام مسئولیت‌های اجتماعی توسط مجتمع‌های مس اشاره و تاکید کرد: مجتمع‌های تولید مس در منطقه علاوه بر مزایایی که داشته، آسیب‌هایی هم به دنبال دارد که باید با انجام مسئولیت‌های اجتماعی در منطقه جبران شود.

وی ادامه داد: انجام این مسئولیت‌ها نه تنها نباید با منت‌گذاری بر سر مردم و جامعه انجام شود بلکه باید به عنوان وظیفه مجتمع این مهم انجام پذیرد.

وی اظهار داشت: محرومیت‌زدایی در منطقه باید ریشه‌ای انجام شود و به خودکفایی و توانمندسازی محرومین بیانجامد و کارهایی مانند توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی به تنهایی کارساز نیست.

دکتر رستمی بر سرعت‌بخشی طرح‌های توسعه‌ای شهربابک تاکید کرد و گفت: روند پروژه‌های توسعه باید شبانه‌روزی و با نظام مدیریت پروژه انجام شود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسند.

مدیرعامل شرکت مس بر انضباط مالی و دوراندیشی در اجرای طرح‌های توسعه تاکید کرد و گفت: اجرای طرح‌های توسعه باید با نگاه دوراندیشانه، تدبیر و با برنامه زمان‌بندی مشخص انجام شود.

دکتر رستمی به اهمیت دانش‌بنیان‌ها، بومی‌سازی و تولید داخلی اشاره کرد و بیان داشت: توجه به دانش‌بنیان‌ها در مجتمع ها از مسائل بسیار مهم است که باید در سال پیش رو مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی برنامه‌ریزی برای ساخت و بومی‌سازی قطعات مورد نیاز را امری ارزشمند در کنار تولید دانست که باید در اولویت کاری مجتمع‌ها قرار گیرد.