28 تیر 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
دوشنبه, 15 بهمن 1397 ساعت 16:56

رونق دوباره معدنکاری طلا

talaمعدنکاری طلا پس از بیش از نیم دهه رکود دوباره وارد رونق شده است.
به گزارش جهان معدن به نقل از تسنیم، بلومبرگ در این باره نوشت: تولیدکنندگان طلا پس از سال‌ها در حاشیه بودن، ناگهان به داغ‌ترین موضوع دنیای معدن تبدیل شدند.


طی بیش از نیم دهه، معدنکاری طلا در یک رکود گیر کرده بود، سرمایه‌گذاران در اقدامی اشتباه طلا را کنار گذاشته بودند و این فلز با قیمت راکد شمش از یاد رفته بود. ماه دسامبر سال 2018 یک معامله بزرگ و شگفت انگیز صنعت را زیر و رو کرد.
خرید 5.4 میلیارد دلار طلا توسط شرکت بریک گلد از شرکت لندگلد ریسورسز باعث به وجود آمدن یک زنجیره عکس‌العمل شد که طی آن شرکت نیومونت ماینینگ، یک معامله ده میلیارد دلاری با شرکت گلدکورت کانادا در ماه گذشته بست. اوج ناگهانی فعالیت‌ها که همزمان شد با افزایش قیمت شمش در اواخر 2018، علاقه به طلا را دوباره بیدار کرد و کل صنعت را به تکاپو انداخت که خریدار بعدی کیست .
مارتین هورگان، مدیر اجرایی توروگلد گفت: «زمان جالبی برای معدنکار طلا شدن است». هورگان گفت در حالی که سرمایه‌های متخصص همچنان از شرکت‌های سود ده حمایت می‌کنند، افزایش دوباره قیمت طلا می‌تواند سرمایه‌های عمومی را به این بخش برگرداند.
در حالی که هزاران مدیر اجرایی، سرمایه‌گذار و بانکدار به شهر کیپ می‌آیند تا در کنفرانس سالانه معدنکاری ایندابا شرکت کنند ،یک مساله اصلی مورد بحث احتمالا آینده صنعت معدنکاری طلای خود آفریقا است .
تولید طلای این کشور برای چهاردهمین ماه پیاپی کاهش داشت چون این بخش درگیر فشارهای هزینه، چالش‌های ژئولوژیکی و درگیری‌های شغلی است. شرکت آنگولاگلد آشانتی،بزرگترین تولید کننده که مقرش در ژوهانسبورگ است، در حال خروج از آخرین پروژه‌های طلای آفریقای جنوبی است .
سهام طلا هم با جهش قیمت شمش بالا رفته است‌. رونق شگفت انگیز ماه دسامبر طلا تا 2019 هم ادامه یافت در حالی که نگرانی در مورد رشد کند اقتصادی و دارایی‌های سرمایه‌ای معامله شده در بازار سهام همچنان وجود دارد.
برای معدنکاری ایندابا هم فرصت خوبی برای رونق است. طی سال‌های اخیر بزرگترین تولیدکنندگان جهان حضور کمرنگی در منظر عام و در کنفرانس‌ها داشته‌اند. هیچ نشانه‌ای از مقامات اجرایی گلنکور پی ال سی یا گروه BHP وجود نداشت و نقش گروه ریو تینتو هم کاهش یافته است.
تنها شرکت آنگولا امریکن، یک معدن کار صد ساله بر روی ذخایر طبیعی آفریقای جنوبی، مدیرش را به این کنفرانس در سال جاری می‌فرستد .
صنعت طلا دارد خودش را نشان می‌دهد. مارک ویستر رییس جدید بریک و کلوین داشینسکی رییس انگلوگلد هم در برنامه کنفرانس حضور دارند‌ در حالی که نیومونت رییس روابط خارجی خود را می‌فرستد .