28 تیر 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 16:17

رحمانی: سران قوا برای اصلاح موانع تولید اعلام آمادگی کردند

n83279357-72965767وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نامه مشترکی با وزیر کشور، به سران سه قوه درباره مشکلات تولید نوشته شد که تاکید آنان بر اصلاح قوانین مورد نیاز را به دنبال داشت.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به افزایش اهمیت این ستاد، افزود: به اصلاح تعداد زیادی از قوانین برای حل مشکلات نیاز نیست، زیرا در برخی موارد با اصلاح 2 یا سه مورد از قوانین، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.


وی تاکید کرد: ستاد تسهیل باید از دستگاه های دیگر همچون قوه قضاییه نیز برای حضور در جلسات دعوت کند.
وزیر صنعت رونق تولید را متقاوت با احیای واحدهای بحرانی دانست و ادامه داد: بخشی از واحدهای تولیدی مشکلی ندارند اما باید در کنار حل مشکلات واحدهای بحرانی، زمینه توسعه و اشتغال واحدهای فعال را فراهم کنیم.
وی اعلام کرد: طبق برنامه، گروه‌هایی از وزارتخانه به استان‌ها سفر می‌کنند تا به تشویق و توجیه مسئولان و ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید استانی بپردازند.
بهبود جایگاه ستاد تسهیل
رحمانی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مدیریتی برای بهبود جایگاه ستاد تسهیل تاکید و اضافه کرد: در اجرای مصوبه‌ها مشکلاتی وجود دارد، همچنین در حوزه‌های مدیریتی، بازار، فناوری و غیره در بخش خصوصی مشکلاتی داریم که نیروهای با تجربه در ستاد تسهیل می‌توانند در این زمینه‌ها به تولیدکنندگان کمک کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: وزارت صنعت با تخلف همراهی نمی‌کند اما فضای ستاد تسهیل باید به گونه‌ای باشد که صنعتگران آنجا را مامن خود بدانند.
لزوم فراهم سازی بسترهای لجستیکی
این مسئول درباره توسعه تجارت نیز با تاکید بر اهمیت فراهم کردن امکانات لجستیکی افزود: اگر صادرات میوه اهمیت دارد، باید امکانات حمل و نقل و نگهداری، بسته بندی و غیره را فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: بانک‌ها و وزارت اقتصاد برای سال رونق تولید باید حضور قوی در ستاد تسهیل داشته باشند و به چرخه تولید کمک کنند.