29 آبان 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 11:33

معاون اول رییس جمهوری خبر داد: راه‌اندازی طرح آلومینیوم جنوب طی ماه‌های آینده

jahangiriLamerdمعاون اول رییس جمهوری از طرح آلومینیوم جنوب به عنوان یکی از پروژه‌های مهم کشور در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی یاد و اعلام کرد: آلومینیوم از صنایع اصلی و مورد نیاز کشور به شمار می‌آید و قرار است کارخانه آلومینیوم جنوب، در ماه‌های آتی به بهره برداری برسد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، اسحاق جهانگیری امروز در سفر به استان فارس، هدف از حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامِرد را بازدید از روند راه اندازی این پروژه مهم ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تا با رفع موانع پیش رو، آلومینیوم جنوب طی ماه‌های آتی به بهره برداری رسد.


وی گفت: طی دو سال پایانی دولت، یک مجموعه کامل از صنایع بزرگ در سراسر کشور در حال اجرا است که باید بر روی آنها تمرکز کنیم تا هرچه سریع‌تر راه اندازی شوند.
مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد که در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد قرار است در فاز نخست 100 هزار تن شمش آلومینیوم در سال تولید کند.
بنابر این گزارش، اسحاق جهانگیری امروز با حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از بخش‌های مختلف پروژه در دست احداث کارخانه تولید آلومینیوم دیدن کرد.