16 آذر 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
چهارشنبه, 28 مهر 1400 ساعت 12:40

رشد 14 درصدی سود خالص کزغال نسبت به دوره مشابه سال 1399

جلسه ارزیابی عملکرد شش ماهه کزغال با حضور مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد تاصیکو و مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت زغال سنگ پروده طبس به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی زغال سنگ پروده طبس، جلسه ارزیابی عملکرد دوره شش ماهه این شرکت با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران ارشد تاصیکو و مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و سایر مدیران و معاونت های این شرکت به صورت ویدئو کنفرانسی در طبس و تهران برگزار شد.

در آغاز جلسه، گزارش عملکرد شش ماهه مالی، وضعیت تولید و دیگر اقدامات شرکت توسط رمضان کریتی ثانی مدیر عامل شرکت، ارایه شد که بر این اساس، کزغال در این دوره و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته موفق شد سود خالص خود را 14 درصد و فروش کل خود را 38 درصد افزایش دهد در حالیکه سود ناخالص و سود عملیاتی شرکت در این دوه و در مقایسه با دوره مشابه 1399، به ترتیب 6 و 9 درصد رشد منفی را تجربه کرده اند.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس، مشکلات زمین شناسی حادث شده در کارگاه استخراج لانگوال و مسیرهای معدنی و تأخیرات ناشی از ضرورت مواجهه با این مسائل و ایمن کردن محیط و نیروها، تأخیرات ناشی از تأمین اقلام و تجهیزات خارجی، مشکلات کمبود نیروی انسانی ناشی از پیک های چهارم و پنجم کرونا و همچنین تأخیرات فنی را علت اصلی محقق نشدن کامل برنامه استخراج زغال سنگ خام دانست که به تبع آن، برنامه تولید کنسانتره در کارخانه زغالشویی نیز کمتر از هدفگذاری محقق شد.

وی افزود، با توجه به کاهش میزان تولید زغال خام ناشی از مشکلات فوق، برنامه اورهال کارخانه زغالشویی و تکمیل نصبیات پروژه اسپیرال با تمرکز بیشتری دنبال شد و تجهیزات استخراج مکانیزه نیز در پایان دوره بهره برداری هشتمین کارگاه لانگوال، جهت اورهال و سرویس و نوسازی، به سطح معدن منتقل شدند.

کریتی ثانی در پایان گفت که پروژه اسپیرال کارخانه زغالشویی با هدف رمق گیری از باطله و افزایش راندمان تولید کنسانتره، در آبان ماه سال جاری راه اندازی خواهد شد. ضمن اینکه اورهال تجهیزات لانگوال طبق برنامه در حال انجام است تا تجهیزات برای نصب و بهره برداری در نهمین کارگاه لانگوال، آماده شوند. وی تأکید کرد که اغلب برنامه های دردست اجرای سال جاری در واقع نوعی سرمایه گذاری و بسترسازی برای تقویت تولید است که نتایج آنها در بحث افزایش تولید و بهره وری، در سال های 1401 و 1402 مشهود و محسوس خواهد بود. مدیرعامل کزغال به برنامه افزایش سرمایه 75% شرکت نیز اشاره کرد و توضیح داد که سرمایه شرکت از مبلغ 2000 میلیارد ریال فعلی به 3500 میلیارد ریال افزایش خواهد یافت تا ضمن اصلاح ساختار تأمین منابع مالی از محل این افزایش سرمایه و همچنین تسهیلات بانکی، پروژه خرید ست دوم تجهیزات مکانیزه استخراج لانگوال با هدف حذف دوره های توقف تولید ناشی از اورهال تجهیزات و افزایش استخراج محصول، طبق برنامه زمان بندی پیگیری می شود.

غلامرضا مؤذنی، رئیس هیئت مدیره شرکت زغال سنگ پروده طبس نیز در این جلسه با تأیید و تأکید بر اینکه تمامی برنامه ها، دغدغه ها و چالش های شرکت به صورت مستمر و با جدیت در هیئت مدیره طرح و دنبال می شوند افزود، تلاش اعضای هیئت مدیره بر رفع سریع مشکلات متمرکز است تا اهداف برنامه به بهترین شکل ممکن محقق شوند.

در پایان غلامرضا سلیمانی مدیرعامل تاصیکو ضمن تقدیر از اقدامات و عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس در شش ماهه ابتدای سال 1400، به نقش، جایگاه و اهمیت این شرکت در زنجیره تأمین فولاد کشور و همچنین تأثیرگذاری آن بر اشتغالزایی و توسعه منطقه اشاره کرد و ضمن تأکید بر مدیریت پروژه ها برای پیشبرد مؤثر اهداف و ضرورت پیگیری وصول مطالبات، ثبت تملک محدوده های جدید معدنی و بررسی امکان صادرات محصول، بازنگری قیمت زغال سنگ با تعامل و همکاری زغالی ها و فولادی ها را مهم ارزیابی کرد و حرکت به سمت امیدآفرینی و اعتماد را برای تقویت روند ارزش آفرینی در بازار سرمایه، ضروری دانست.