05 فروردين 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

مهدی تاج اظهار داشت؛ ورزشگاه شهدای فولاد در ایران بهترین است

varzeshgah fooladمهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران همراه با کاظم طالقانی و هدایت ممبینی دو تن از اعضای هیات رییسه این فدراسیون از ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان بازدید کردند.
به گزارش جهان معدن به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، پس از افتتاح ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان در هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر که با استقبال چشمگیر هواداران و تساوی فولاد و سپاهان همراه شد، این ورزشگاه میزبان رییس فدراسیون فوتبال کشورمان بود.

بررسی کلان صنعت لوله و پروفیل و تحلیل چشم انداز سال ۹۸

139502280934171307718624امیرحسین کاوه دبیر سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور
صنعت لوله و پروفیل فولادی، از تاریخچه قابل توجهی درکشورمان برخوردار بوده و بیش از ۶۰ سال قدمت دارد و جزو معدود صنایعی به حساب می آید که فن آوری‌های مورد استفاده درآن تقریباً بومی شده است. درحال حاضر سندیکای تولیدکنندگان لوله‌ و پروفیل فولادی کشور دارای ۱۲۰ عضو می باشد که از واحدهای متوسط و بزرگ صنعتی تشکیل شده به‌گونه ای که ۴۰ هزارکارگر مستقیم و۱۲۰هزارکارگرغیرمستقیم در این بخش اشتغال دارند. در زنجیره این صنعت بیش از۶۰۰ گروه کالایی ساخته می شود که درصنایع نفت وگاز وآب پتروشیمی،آبفای کشور، خطوط انتقالی سراسری، صنایع کشاورزی، صنایع روشنایی، تجهیزات ایمنی راه‌ها، مبلمان شهری، صنعت ساختمان، صنایع خودرو سازی سبک و سنگین و صنایع مادر دیگر استفاده می‌شود.
•ظرفیت و سطح تولید
بر طبق اطلاعات موجود در سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی، ظرفیت تولیدی اعضای عضو؛ بالغ بر ۱۸.۵ میلیون تن لوله خطوط انتقال آب وگاز از ضخامت یک اینچ تا ۱۲۰ اینچ در سال می‌باشد. ظرفیت فعال کارخانجات عضو هم‌ اکنون در حدود ۴ میلیون تن می‌باشد. بر اساس گزارش” چشم انداز اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۸″ که در بهمن سال جاری توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تهیه گردیده است، اشاره شده که با ادامه وضع موجود، در سال ۹۸ و در بهترین حالت رشد اقتصادی به منفی ۴.۵ درصد خواهد رسید که منجر به تاثیرپذیری و رشد منفی صنایعی همچون فلزات اساسی وصنایع غذایی؛ خواهد شد. با این مفروضات پیش بینی می‌شود شاهد تشدید مشکلات کارخانجات تولیدی، روند ورشکستگی برخی تولیدکنندگان و در نهایت کاهش میزان سطح تولید باشیم.

رکورد بی نظیر در فروش مقداری و ریالی انواع روغن موتور؛ فروش ایرانول از مرز 20 هزار میلیارد گذشت

isacفروش شرکت نفت ایرانول امسال از مرز 20 هزار میلیارد ریال گذشت و رکورد بی نظیری در فروش مقداری و ریالی انواع روغن موتور به نام ایرانول به ثبت رسید.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی و تبلیغات شرکت ایرانول، مهندس اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در آخرین جلسه شورای مدیران شرکت ایرانول، ضمن تبریک ولادت حضرت علی(ع) و روز مرد و همچنین تبریک پیشاپیش سال نو، گفت: بیشترین فروش ایرانول از ابتدای تاسیس تاکنون 13 هزار میلیارد ریال بوده است که با برنامه ریزی‌های انجام شده توانستیم امسال فروش ایرانول را از مرز 20 هزار میلیارد ریال بگذرانیم که بیش از 80 درصد آن فروش داخلی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت: دستاوردهای شرکت فولاد مبارکه بسیار ارزشمند است

rahazimوزیر صنعت معدن و تجارت دستاوردهای شرکت فولاد مبارکه را ارزشمند خواند.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه روز چهارشنبه ۲۲ اسفندماه در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت، گزارش کاملی از روند فعالیت‌های این شرکت ارائه کرد.

غریب پور در نشست با کارکنان روابط عمومی تاکید کرد: ارایه تصویری دقیق از عملکرد بخش معدن و صنایع معدنی

gharipرییس هیات عامل ایمیدرو خواستار اطلاع رسانی بیش از پیش از بخش معدن و صنایع معدنی، تعامل بیشتر با رسانه ها و رصد افکار جامعه مخاطب این سازمان شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشستی با کارکنان و مدیریت روابط عمومی این سازمان، پوشش گسترده عملکرد بخش‌های مختلف مجموعه ایمیدرو را ضروری خواند.

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب: بازار فولاد سال آینده باثبات‌تر خواهد بود

bonabمدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب از فعالیت در بورس کالا در سال 98 خبرداد و گفت: از سال 98 تامین مواد اولیه و فروش محصولات تولیدی از طریق بورس انجام خواهد شد و پیش بینی می‌شود بازار فولاد ثبات بیشتری را تجربه کند.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایلنا، سید ابوتراب فاضل مدیرعامل این مجتمع در نشست پایان سال مدیران این شرکت با اشاره به پتانسیل و توانمندی موجود گفت:‌ در شش ماهه دوم سال جاری با اشراف کامل به شرایط و بررسی توانمندی و پتانسل فنی و مهندسی موجود شرایط خوبی را تجربه کردیم و اصلاح ساختار در حوزه‌های مالی، تامین، نیروی انسانی و تولید را در دستور کار قرار دادیم.

مطابق با استاندارد ISO 14001 صورت گرفت: تمديد اعتبار سيستم مديريت زيست محيطي ذوب آهن اصفهان

zobgovمميزي خارجي سيستم مديريت زيست محيطي ذوب آهن اصفهان مطابق با استاندارد ISO14001 ویرایش سال 2015 توسط موسسه گواهی دهندهSGS طي روزهاي 13 و 14 اسفند ماه با موفقیت انجام و تمديد اعتبار اين گواهينامه در ذوب آهن اصفهان اعلام شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، مهندس شیرین پرور مدير كيفيت فراگیرذوب آهن اصفهان ضمن اعلام اين خبر يادآور شد كه اين مميزي، اولین ممیزی مراقبتي ازدوره شش ساله گواهينامه مذكور در ذوب آهن اصفهان بوده که بر اساس نمونه برداری ازفعالیت‌های 16 مدیریت مرتبط شرکت انجام گرفته وبا توجه به مشاهده نشدن هیچ گونه عدم انطباق عمده در این زمینه گواهینامه مذکور در ذوب آهن اصفهان تمدید اعتبارشد.

دریافت جایزه مدیریت فناوری و نوآوری ایران توسط فولاد مبارکه

fooljaدر ششمین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران که به میزبانی سازمان فناوری اطلاعات ایران و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعـــــات، جمعـــــی از مقامــــــات، دانشگاهیان، فعالان و سیاست‌گذاران حوزه مدیریت فناوری و نوآوری، نمایندگان کسب‌وکارهای موفق فناور و نوآور و ارزیابان جایزه برگزار شد، جایزه مدیریت فناوری و نوآوری ایران به فولاد مبارکه اختصاص یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه ، در این مراسم که برای سه طیف «بنگاه‌های صنعتی و خدماتی»، «شرکت‌های کوچک فناوری‌محور و دانش‌بنیان» و «شرکت‌های هلدینگ» برگزار شد، بر اساس نتایج موردتأیید کمیته ارزیابی جایزه، برای نخستین بار پس از شش سال، در ارزیابی‌های این دوره دو شرکت حائز امتیاز لازم برای اکتساب تندیس برنزین از سطوح رقابتی جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران شدند و از این نظر فولاد مبارکه که دارای ماهیتی صنعتی است، به‌عنوان نخستین صنعت بدون ارتباط مستقیم به فناوری تشخیص داده شد و توانست در سال 97 با کسب امتیازهای لازم از کمیته ارزیابی تندیس همایش را دریافت کند.