29 ارديبهشت 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 15:12

مجتمع پتاس خور و بیابانک قطب گردشگری معدنی کشور می‌شود

khobiabمدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک اعلام کرد: مجموعه گردشگری این مجتمع، قطب گردشگری معدنی کشور می‌شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، علی علوی نایینی در بازدید جمعی از کارکنان ایمیدرو از مجتمع پتاس خور و بیابانک از توسعه گردشگری معدنی در این مجتمع با اعلام این خبر، افزود: این مجتمع پتانسیل تبدیل شدن به قطب گردشگری معدنی کشور را دارد.


وی یادآور شد: میزان بازدید گردشگران طی تعطیلات نوروز 94 حدود 10هزار نفر ثبت شده است، حال آن که در تعطیلات هفته گذشته 5 هزار نفر از مجموعه گردشگری آبشار و دهکده نمکی این مجتمع دیدن کردند که نشان از رشد گردشگری معدنی در این منطقه است.
تصویب سرمایه گذاری جدید
مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک افزود: تاکنون برای مجموعه گردشگری آبشار و دهکده نمکی حدود 600 میلیون تومان سرمایه گذاری شده است. به تازگی نیز مدیریت سرمایه گذاری و اقتصادی ایمیدرو برای توسعه مجموعه گردشگری در این مجتمع در فاز نخست یک میلیارد تومان و در فاز دوم تا 10میلیارد تومان سرمایه گذاری تصویب کرده است.
جمعی از کارشناسان ایمیدرو با بازدید از کارخانه، از استخرهای تبخیری، آبشار و دهکده نمکی مجتمع پتاس خور و بیابانک و دیگر جاذبه‌های گردشگری منطقه نیز دیدن کردند.
عملیات عمرانی طرح جامع دهکده نمکی پتاس در قالب برنامه کوتاه مدت از آذرماه 94 آغاز و در آستانه سال 95 به بهره برداری رسید که شامل: آبشار نمکی، کافی شاپ نمکی و سوییت‌های اقامتی نمکی است. شهریور ماه 97 نیز دهکده نمکی این مجتمع به بهره برداری رسید. در فازهای بعدی پروژه ، هتل، رصدخانه و پلانتاریوم، زمین‌های ورزشی رسی (والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی) استخر شنا در شورابه، دریاچه قایق سواری، حمام نمک و امکانات لازم برای سافاری و ارتباط با کویر لانه زنبوری به این مکان اضافه خواهد شد.
پیشرو در دریافت تاییدیه گواهینامه
مجتمع پتاس خوروبیابانک توانست در اولین ممیزی مراقبتی در تاریخ 19 و 20 آبان ماه سال جاری، اعتبار گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO 14001:2015 را با سه نقطه قوت بارز حفظ کند.
همچنین با استقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در سطح تمام واحدها براساس الزامات ISO 45001:2018 موفق شد به عنوان اولین شرکت در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، تاییدیه گواهینامه فوق را دریافت کند.