26 مرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
سه شنبه, 13 آذر 1397 ساعت 14:12

وزیر صنعت در سمنان؛ تصویب 20 هزارمیلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در دولت

vazsemوزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در جریان سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان سمنان گفت: تا آخر سال جاری 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی از محل تبصره 18 بودجه در اختیار داریم و در سال 98 هم با موافقت رییس جمهوری عینا آمده است.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی در سفر به این استان با بازدید از واحد تولیدی سیم و کابل مغان در شهرک صنعتی شاهرود با اشاره به دیداراخیر خود با مقام معظم رهبری افزود: ایشان تاکید کردند تولید داخلی جدی گرفته شود و رییس جمهوری هم بر این امر تاکید دارند و مدام پیگیری می‌کنند و بنده نیز در این زمینه از روسای سازمان‌ها انتظاردارم تولید ملی را تکلیف بدانند چرا که حفظ و توسعه تولید موجود یعنی حفظ اشتغال موجود.


وی با اشاره به نهایی شدن لایحه بودجه سال 98 در دولت افزود: در سازمان مدیریت و برنامه ریزی بسته تولید و اشتغال را تدوین کردیم و در بودجه گنجاندیم و دولت نیز علیرغم تاکید بر صرفه جویی در هزینه‌های جاری بر بودجه تولید و اشتغال تاکید ویژه دارد و منابعی اختصاص داده است.
رحمانی در ادامه تصریح کرد: الان نمی‌پذیرم که واحد فعالی سرمایه در گردش نداشته باشد و در این زمینه بانک‌ها باید همکاری کنند و منابع باید در تولید سرمایه گذاری شود.
به گفته وزیر صنعت منابع تبصره 18 به پروژه‌های نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی، طرح رونق تولید، نوسازی و بازسازی صنایع و تامین سرمایه در گردش اختصاص می‌یابد و در این تبصره حتی یارانه هم پیش بینی شده و تفاهم نامه هم امضا شده است.
گفتنی است ،شرکت سیم و کابل مغان با سرمایه گذاری حدود ۱۴۹۰ میلیارد ریال ظرفیت تولید سالانه ۴۳ هزار تن انواع کابل آلومینیومی، انواع سیم متولی روکشدار انواع سیم حرارتی و نسوز سیم و کابل برق افشان و کابل‌های انتقال برق را دارد که زمینه اشتغال حدود ۴۰۰ نفر را فراهم کرده است.