16 بهمن 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 30 مهر 1401 ساعت 16:42

کاهش مصرف جهانی فولاد، نشانه تاریک دیگر برای اقتصاد جهانی

به گفته انجمن جهانی فولاد، تقاضای جهانی فولاد امسال کاهش می یابد زیرا بحران انرژی اروپا و کاهش رشد اقتصادی چین مصرف را کاهش داده است.

این گروه در تحقیقی که روز چهارشنبه منتشر شد، گفت تقاضا برای فولاد که به طور گسترده به عنوان یک فشارسنج اقتصادی در نظر گرفته می شود، در سال 2022 تا 2.3 درصد کاهش خواهد یافت. مصرف در تولیدکننده برتر چین به دلیل رکود در بخش املاک این کشور 4 درصد کاهش می یابد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازفولاد ایران، بیشتر شرکت‌ها از رونق قیمت‌ها با کاهش محدودیت‌های ویروس کرونا سود بردند، اما مدت کوتاهی پس از آن با کاهش تقاضا مواجه شدند زیرا سیاست‌های پولی سخت‌تر و قیمت‌های بالای انرژی به این رشد آسیب وارد کرد.

در اتحادیه اروپا، جایی که بحران انرژی به ویژه حاد بوده است، مصرف فولاد هم در سال جاری و هم در سال آینده کاهش می یابد زیرا افزایش هزینه ها تولید کارخانه ها و سازندگان را پایین می آورد.

مصرف روسیه نیز ممکن است در سال آینده حدود 10 درصد کاهش یابد زیرا تحریم های مرتبط با جنگ در اوکراین اقتصاد این کشور را تحت فشار قرار داده است.

با این حال، برخی از کشورها با چشم انداز بهتری روبرو هستند، زیرا روند مصرف در هند و ایالات متحده تا سال آینده رشد خواهد کرد. این انجمن گفت: انتظار می رود تقاضای جهانی در سال 2023 اندکی افزایش یابد.