30 ارديبهشت 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
سه شنبه, 28 فروردين 1403 ساعت 14:59

ثبت بالاترین میزان واگذاری بنگاه‌ها و اموال هلدینگ آینده پویا از زمان تاسیس تاکنون/ رشد 602 درصدی میزان واگذاری

مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا از واگذاری 28 هزار میلیارد ریالی در این هلدینگ خبر داد و گفت: بالاترین میزان واگذاری بنگاه‌ها و اموال هلدینگ آینده پویا از زمان تاسیس این هلدینگ تاکنون با برگزاری بالغ بر 13 مرحله مزایده عمومی در سال 1402 ثبت شد.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، دکتر افشار فتح‌الهی اظهار داشت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سیاست‌های ابلاغی دولت مردمی سیزدهم، شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا وابسته به بانک ملی ایران، در سال 1402 اقدامات موثری را درباره خروج از بنگاهداری به عمل آورد.

 

مدیرعامل شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا ادامه داد: این هلدینگ با برنامه‌ریزی، تلاش‌های مستمر و پیگیری‌های انجام شده، توانست در سال 1402 در اقدامی بی‌سابقه با برگزاری بالغ بر 13 مرحله مزایده عمومی نسبت به واگذاری بخشی از اموال، دارایی‌ها و شرکت‌های تابعه با ارزش ریالی 28 هزار میلیارد ریال اقدام نماید.

 

وی با بیان اینکه اولویت اصلی هلدینگ آینده پویا، خروج از بنگاهداری و سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های مولد در حوزه‌ها و صنایع معدنی کشور است، تصریح کرد: رشد 602 درصدی میزان واگذاری سال 1402 نسبت به سال 1401 که منجر به ثبت بالاترین میزان ریالی واگذاری در این هلدینگ گردید، گویای این موضوع است.

 

دکتر فتح‌الهی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به برنامه‌های تدوین شده برای سال جاری که مزین به شعار "جهش تولید با مشارکت مردم" است، بتوانیم شاهد رشد قابل توجه میزان واگذاری‌ها نسبت به سال قبل باشیم.