11 خرداد 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
یکشنبه, 02 مرداد 1401 ساعت 13:10

تولید مس از طریق بازیافت زباله‌های الکترونیکی

در سال‌های اخیر زباله‌های الکترونیکی به‌دلیل دارا بودن فلز با ارزش مس به منبعی باارزش برای تولید این فلز تبدیل شده. به همین دلیل تمایل بسیاری از شرکت‌ها برای خرید این زباله‌ها زیاده شده است. جدیدترین گزارش CRU در این زمینه را بخوانید.

به گزارش جهان معدن، در جدیدترین گزارش، سی آر یو اعلام کرده است که شرکت کره‌ای زینک سهام عمده ایگنو تکنولوژی را خریداری کرده است.

بر اساس گزارش این موسسه واحد ذوب فلزات غیر آهنی شرکت زینک کره، 73 درصد از سهام کمپانی بازیافت زباله‌های الکترونیکی ایالات متحده، ایگنو تکنولوژی (IGneo Technologies ) را خریداری کرده است.

این خرید به مبلغ 6/330 میلیون دلار از طریق کمپانی تابعه شرکت زینک کشور کره در ایالات متحده انجام شد.

شرکت ایگنو کنسانتره‌های فلزی را از زباله‌های الکترونیکی تولید می‌کند و با همکاری سازندگان تجهیزات اصلی (OEM) و کارخانه‌های ذوب، فرآیندی سبزتر، تمیزتر و کارآمدتر ایجاد می‌کند.

این شرکت در حال ساخت تاسیساتی در ساوانا در ایالت جوریا در ایالات متحده است که تقریباً 140 هزار تن قراضه الکترونیکی را به‌صورت سالانه خرد و جداسازی می‌کند.

شرکت زینک کره اعلام کرد که قصد دارد ظرفیت تولید ذوب مس را که در حال حاضر 30 هزار تن در سال است، با استفاده از مواد خام ثانویه استخراج شده از طریق فناوری ایگنو بهبود بخشد.