18 ارديبهشت 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

اقدامات سال ۹۹ و برنامه های ۱۴۰۰ مدیریت نورد ذوب آهن اصفهان

محمدامین یوسف زاده، مدیر مهندسی نورد شرکت در تشریح اقدامات این مدیریت در سال ۹۹ به اهم اقدامات انجام گرفته در کارگاه میانی پرداخت و گفت: راه اندازی دستگاه cnc ۷‌/۱۳ در قسمت توسعه تراش غلتک، راه اندازی دستگاه اره تیزکن ولمر، نصب ۳ دستگاه تراش در کارگاه مکانیکی و احداث ایستگاه راه پله جرثقیل ۲۰ از عمده اقدامات این کارگاه می باشد.

به گزارش جهان معدن ، وی از توسعه کارگاه شابلون سازی، ریموت کردن و بهینه کردن تابلوهای جرثقیل ۱۹ و جایگزینی درایوهای جدید دیجیتال به جای درایوهای روسی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: طراحی ، ساخت و نصب دو عدد بیرون انداز سرقیچی ریل بعد از اره و دریل به منظور افزایش سرعت برشکاری و فراهم نمودن شرایط ایمنی کار، نصب و راه اندازی دو عدد استوپر متحرک و نصب دوربین برای بالا بردن دقت طول برشکاری ریل، تولید ریل معدن تیپ R۱۸ برای اولین بار و تولید انبوه آن، تولید ریل زبانه (ریل سوزن) برای اولین بار و تحویل آن به راه آهن جمهوری اسلامی ایران، طراحی و ساخت دستگاه مارکزن دستی جهت استفاده در مواقع اضطراری، اجرای پروژه H ۳۰۰ به صورت کامل، طراحی و ساخت صفحه لیبل پرینتر، تعمیر استپر موتورهای آلتراسونیک، طراحی و ساخت تابلوی رفرنس جهت درایوهای ۲۰۴، تغییر طرح و اجرای مسیر جایگزین فرمان پنوماتیکی استمپینگ، تهیه و ترسیم نقشه پروفیباس پروژه ریل، تعمیر ریموت کنترل های بسته های ریل، سرویس و احیاء درایوهای MC سرو موتورهای ریل، برنامه نویسی برای ریل S۴۹ دستگاه هات پروفایل، راه اندازی سیستم ENGINERING برای PLC ونگارد، راه اندازی درایوهای رولگان های برگشتی H۳۰۰ و... اقداماتی بود که سال گذشته توسط همکاران نورد۶۵۰ انجام شد.

مدیر نورد شرکت نصب و راه اندازی اره و دریل جدید برای سرعت برشکاری ریل، تولید ریل UIC۵۴ و ریل صادراتی R۱۸ را از جمله برنامه های نورد ۶۵۰ در ۱۴۰۰ عنوان نمود و گفت: در نورد ۳۰۰ نیز طراحی و تهیه نقشه های ساخت ترمکس طرح جدید برای محصول دوقلو در خط راست، تغییر موفقیت آمیز آرایش خط نوردی به محصول دو قلو و تولید۵۰۰ تن محصول سایز ۱۴ به روش دوقلو و همزمان تولید محصول ۲۵ انجام شد و برای سال ۱۴۰۰ اقداماتی مانند ساخت و نصب سیستم جعبه ای ترمکس طرح جدید و راه اندازی آن، تولید محصول ۱۲ و ۱۴ به روش دوقلو در خط چپ و انجام پروژه بسته بندی و گره زدن محصول به روش نیمه اتومات و حذف تسمه از بسته ها را در دستور کار داریم.

یوسف زاده، انجام تعمیرات درجه ۲ کوره نورد ۳۵۰ ، تغییر طرح جرثقیل ستونی تعمیرگاه مکانیکی، ساخت رولیک بادامک مکانیزم کلاپان بستر خنک کننده ، حذف گریس پمپ قیچی ۶۳۰تنی و نصب و راه اندازی سیستم گریس مرکزی لینکولن جهت گریس رسانی به قیچی ۶۳۰ تنی، تغییر طرح و رفع اشکال فلودیوایدر مربوط به سیلندرهای کاور منوبلوک و هیدرولیکی کردن جا به جا کننده ترمکس مربوط به سه قلو و... را از اهم اقدامات نورد ۳۵۰ عنوان کرد و برنامه افزایش تولید کلاف و توسعه صادرات کلاف، ساخت لوله مارپیچ مکانیزم حلقه ساز خط سیم، تغییر طرح کوپلینگ فیوزی گیربکس واسط قفسه های ژوکر، ساخت پوسته گیربکس های اصلی قفسه های ۱ و ۳ دانیالی و هیدرولیکی کردن راهگاه بعد از قفسه ۱۷ را از عمده برنامه های نورد ۳۵۰ در سال ۱۴۰۰ برشمرد.

مقایسه ارزش فروش شرکت مس طی سال‌های 1391 تا 1399

مقایسه ارزش فروش شرکت مس طی سال‌های 1391 تا 1399 را ببینید.

دولت در تجهیز معادن زغال سنگ اقدامی نکرد

دبیر انجمن زغال سنگ با اشاره به اینکه متأسفانه دولت در تجهیز معادن زغال سنگ و استقرار پایگاه های امداد و نجات اقداماتی را انجام نداده است، گفت: دولت به جای کمک، حقوق دولتی معادن زغال سنگ را ۲۰ برابر کرده است.

به گزارش جهان معدن به نقل از تسنیم؛ سعید صمدی دبیر انجمن زغال سنگ ایران، در خصوص جزئیات حادثه معدن زغال سنگ دامغان، اظهارداشت: این معدن یکی از معادن بزرگ استان سمنان به شمار می آید که عمر 40 ساله دارد.

دبیر انجمن زغال سنگ ایران با بیان اینکه هنوز نمی توان دلایل اصلی بروز این حادثه را ارزیابی کرد ، تصریح کرد: در حال حاضر مشغول باز کردن کارگاه استخراج هستند و تا اتمام این روند نمی توان نتیجه نهایی را اعلام کرد.

دبیر انجمن زغال سنگ با اشاره به اینکه متأسفانه دولت در تجهیز معادن زغال سنگ و استقرار پایگاه های امداد و نجات اقداماتی را انجام نداده است، گفت: دولت به جای کمک حقوق دولتی معادن زغال سنگ را 20 برابر کرده و هر چقدرهم اعتراض کردیم نتیجه ای نرسیدیم.

ساعت 11 صبح 11 اردیبهشت ماه ریزش تونل زغال‌سنگ طزره دامغان حادثه آفرید و 2 کارگر نیز در تونل این معدن زغال‌سنگ محبوس شدند.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی دراین‌باره گفته است: 2 کارگر متأسفانه در تونل این معدن محبوس شدند.

منصور شریف با بیان اینکه تلاش برای نجات 2 کارگر مانده در زیر آوار ادامه دارد؛ افزود: نیروهای امدادرسانی در محل حضورداشته و تونل‌هایی از چند مسیر برای نجات آنان حفرشده است.

وی درباره نحوه وقوع حادثه گفت: حادثه هنگام استخراج صورت گرفته است و تونل 42 معدن زغال‌سنگ شرکت البرز شرقی ریزش می‌کند و این کارگران محبوس می‌شوند.

ردپای برخی مسئولان رده بالای وزارت صمت در تخلفات فولادی

مصطفی طاهری با تاکید بر اینکه در سال ۹۹، تنها حدود ۲۰ الی ۲۲درصد شمش فولاد از طریق بورس توزیع شده گفت: ۷۸تا ۸۰درصد محصولات تولید شده فولاد در بازار سیاه و با قیمت‌های آزاد عرضه شده است.

به گزارش جهان معدن :مهدی بیک؛ نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره به اهمیت صنعت فولاد به عنوان بخش پیشران اقتصادی گفت: یکی از مهمترین حوزه‌های صنعتی که ارزش افزوده فراوانی برای اقتصاد کشور ایجاد می‌کند، صنایع فولادی است. حوزه‌ای که تحولات آن به طور مستقیم در شمایل سایر حوزه پایین دستی صنعت از جمله بازار لوازم خانگی، خودرو، مسکن و...اثرگذار است و عملکرد مثبت یا منفی آن، باعث بروز ثبات یا نوسان در این بخش‌ها می‌شود.

طاهری در ادامه با تشریح بخشی از مشکلات پیش روی صنعت فولاد کشور خاطرنشان کرد: در این میان، موضوع قیمت گذاری‌های دستوری، عدم شفافیت، ساختار چند نرخی، وجود بازار سیاه و... از جمله آسیب‌هایی است که مشکل ساز شده است. هرچند بر اساس قانون، تولیدکنندگان باید محصولات خود را ابتدا از طریق بورس عرضه کنند، اما حفره‌هایی در شیوه نامه‌های اجرایی وجود دارد که زمینه را برای رویکردهای سوداگرانه و غیرشفاف فراهم کرده است.

او افزود: اسناد و مدارک مستند حاکی از آن است که همچنان کانون‌های رانت و سوداگری با هدف استفاده از بازارهای پیرامونی فولاد، تلاش می‌کنند ساختار شفاف عرضه از طریق بورس کالا را ناکارآمد جلوه دهند. این در حالی است که تولید فولاد در کشور، مازاد بر حجم مصرف است، اما جریانات سوداگر با هدف کسب سود بیشتر به دنبال بر هم زدن توازن در عرضه و تقاضای بازار و ایجاد نوسانات پی در پی هستند.

چادرملو و ماشین سازی اراک تفاهم نامه همکاری دوجانبه امضا کردند

در ادامه روند همکاری های دو و چند جانبه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با مراکز علمی، پژوهشی، شرکت های دانش بنیان و نوآور و مبتکر در جهت برخورداری از فناوری های نوین در عملیات معدنکاری و صنایع فولادی، صبح امروز تفاهم نامه همکاری میان شرکت چادرملو و ماشین سازی اراک با هدف بهره گیری از تکنولوژی های نوین و ساخت ماشین آلات صنعتی با راندمان های افزوده منعقد شد .

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی چادرملو ، در این مراسم مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره چادرملو با اشاره به آمادگی چادرملو برای سرمایه گذاری های توسعه بخش در صنعت و معدن کشور افزود: چادرملو چندین طرح صنعتی در دست اقدام دارد که بسیار علاقمند هستیم برای اجرای این پروژها از توان و ظرفیت تکنولوژی و ماشین آلات ساخت داخل استفاده نمائیم . بر این اساس چند اقدام عملی صورت پذیرفته است، از جمله تاسیس مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه چادرملو در دانشگاه امیر کبیر و اکنون هم انعقاد تفاهم نامه همکاری با ماشین سازی اراک برای همکاری مشترک در جهت ساخت و تولید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی .

مدیر عامل چادرملو اظهار امیدواری کرد این همکاری مشترک تحولی بزرگ در زمینه دستیابی به فناوری های نوین در ساخت ماشین آلات داخلی با هدف افزایش بهره وری، کاهش مصرف انرژی و مهمتر از همه قطع وابستگی به خارج از کشور ایجاد نماید .

مهندس تقی زاده با اعلام این خبر که در حال حاضر بالغ بر 190 هزار میلیارد ریال عملیات اجرایی برای طرح های پیش بینی شده چادرملو در دست اجراست تاکید کرد: برای گام برداشتن در مسیر توسعه همه جانبه صنعتی باید ریسک پذیر بود در غیر این صورت عافیت طلبی عاملی بازدارنده در این راه است .

بر اساس همین گزارش، مهندس جعفرصفری مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک نیز ضمن تقدیر از جسارت مدیر عامل چادرملو برای ایجاد تحول در تثبیت ارتباط میان تولیدکنندگان ، صنعنگران و مراکز علمی، اظهار امیدواری کرد با این همکاری مشترک تحول چشمگیری در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور ایجاد شود و آثار مثبت آن بعنوان یک اقدام ملی توسعه بخش بزودی مشاهده گردد .

در پایان این مراسم اسناد تفاهم نامه همکاری ، با امضای مدیران عامل و دو تن از اعضای هیات مدیره شرکت ها مبادله گردید .

امضای تفاهمنامه بین ایمیدرو، معاونت طرح و برنامه وزارت صمت و بانک تجارت

تفاهمنامه سه جانبه 15هزار میلیارد تومانی برای حمایت از واحدها و پروژه های اولویت دار، با حضور رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت امضا شد. این سند بین وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت و رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت به امضا رسید.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، وجیه اله جعفری امروز در این مراسم ابتدا با برشمردن همکاری های وزارت صنعت معدن و تجارت و بانک تجارت در شکل گیری این سند همکاری،‌گفت: بر این اساس 15هزار میلیارد تومان اعتبار طی سه مرحله و به مدت 2 سال برای حمایت از واحدها و پروژه های اولویت دار اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه وزیر صنعت معدن و تجارت به دنبال افزایش اعتبار و تسهیلات به بخش تولید است،‌گفت: با بانک های دیگری نیز برای تحقق هدف فوق، تفاهمنامه امضا خواهیم کرد و سقف تسهیلات بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اقدامات فوق را در جهت عملی شدن شعار سال "تولید؛ پشتیبانی و مانع زدایی "‌ ذکر و تصریح کرد: این تفاهمنامه، حرکتی برای پشتیبانی از تولید است و مسیر رشد اشتغال را هموار می شود.

وی یادآور شد: سال گذشته ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای با بانک صنعت و معدن تفاهم‌نامه‌ای به ارزش 12 هزار میلیارد تومان منعقد کرد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو یادآوری کرد: در این راستا تاکنون یک هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام داده‌ایم و تا 4 هزار میلیارد تومان نیز می‌توانیم تسهیلات پرداخت کنیم.

جعفری همچنین تصریح کرد: هدفگذاری برای تامین حداقل 50 هزار میلیارد تومان از طریق تامین مالی واحدها و پروژه‌های دارای اولویت (طرح تام) در دستور کار است که تحقق این هدف با کمک مجموعه های وزارت صمت و همکاری شبکه بانکی دور از دسترس نیست.

حمایت از تولید با راهبری ایمیدرو و حضور شرکت های بزرگ

پیش از وی سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت نیز با اشاره به همکاری ایمیدرو در تنوع بخشی در تامین مالی بخش تولید، گفت: در همین راستا و با استفاده از توان شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی، اقدام به تامین مالی می کنیم.

وی یادآور شد: طبق تفاهمنامه ای که بهمن ماه سال گذشته با راهبری ایمیدرو و با حضور بانک صنعت و معدن و شرکت های بزرگ به امضا رسید، هزار میلیارد تومان از منابع شرکت های بزرگ در اختیار بانک قرار گرفت و در حال حاضر شرایط پرداخت 4هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی این بانک فراهم شده است.

زرندی افزود: با راهبری ایمیدرو و حضور شرکت های بزرگ، به شرکت های کوچک نیز کمک خواهد شد و آن شرکت ها در زنجیره تولید قرار می گیرند.

50هزار میلیارد تومان در قالب طرح "تام"

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: در این راستا سال گذشته ۱۰۰ شرکت برتر شناسایی شده است و تفاهم نامه هایی نیز با ۵ شرکت به امضا رسید و در این راستا امسال قرار است در قالب "طرح تامین مالی واحدها و پروژه‌های دارای اولویت (تام)" ۵۰ هزار میلیارد تومان برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

ضمن اشاره به روش های تامین مالی و حمایت از تولید در این وزارتخانه،‌ گفت: در سال گذشته با استفاده از بندهای مختلف قانونی، در مجموع 40هزار و 230میلیارد تومان در قالب ستاد تسهیل تولید، کارگروه های استانی و همکاری بانک های عامل به بخش تولید، پرداخت شد.

زرندی ادامه داد: در بخش دیگری که روش تامین مالی از بازار سرمایه است، شرایط ورود 422 واحد به بورس فراهم شد و شرکت ها در مراحل ورود به بورس هستند که هم اینک 55 شرکت در صف انتظار ورود هستند.

به گفته وی، در سال 99 همچنین 8200 میلیارد تومان اوراق (قرضه) در بورس منتشر شد که نسبت به سال پیش از آن که 2400 میلیارد تومان بود، رشد قابل توجهی پیدا کرد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به برنامه امسال در این بخش تاکید کرد: قرار است در سال جاری رقم اوراق منتشر شده به 20هزار میلیارد تومان افزایش یابد.‌

تامین مالی طرح آلومینیوم جنوب

پیش از وی، رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت با بیان همکاری ها با بخش معدن و صنایع معدنی گفت: 20درصد از منابع مالی طرح عظیم آلومینیوم جنوب از طریق این بانک تامین شود.

وی افزود: پتانسیل های متعددی برای حمایت از تولید وجود دارد و اقدامات موثرتری می توان انجام داد.

به گفته مدیر عامل بانک تجارت، در فاز نخست تفاهمنامه فوق، قرار است 5هزار میلیارد تومان در اختیار واحدها و طرح های اولویت دار قرار داده شود.

بر اساس تفاهمنامه ای که امروز به امضا رسید، نرخ سود تسهیلات پرداختی از محل این منابع و تفاهم نامه ها بر اساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود و از منابع ایجاد شده حداقل حدود 30 درصد برای "سرمایه ثابت و تکمیل و راه اندازی پروژه ها و طرح ها و رشد سرمایه گذاری در کشور" و 70 درصد نیز برای "تامین سرمایه در گردش واحدها" اختصاص یابد.

گم شدن ۳ میلیون تن فولاد کذب محض است

سلیمانی آمار غیر واقعی و کارشناسی در خصوص گم شدن سه میلیون تن فولاد را کذب محض خواند و گفت: هیچ گونه اسناد و مدارکی در خصوص اثبات این رقم وجود ندارد. در حال حاضر، تولید در کشور مطابق برنامه در تمام زنجیره در حال انجام بوده و رتبه دهم کشور در جهان مبین این واقعیت است .

گزارش جهان معدن به نقل از تابناک اقتصادی؛ عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در پی انتشار خبری درباره گم شدن ۳ میلیون تن فولاد در زنجیره مصرف و صادرات، ضمن تکذیب خبر با ارائه آماری، میزان اختلاف میان تولید و صادرات در این حوزه را با توجه به فعالیت بیش از ۱۵۰ واحد تولید کننده مقاطع طویل فولادی، رقمی قابل اعتنا ندانست.

نادر سلیمانی با بیان این مطلب، افزود: بر اساس آمار انجمن تولید کنندگان فولاد در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۸.۷ میلیون تن بیلت و بلوم تولید شده است. همچنین بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، میزان صادرات بیلت و بلوم در سال گذشته ۴.۷ میلیون تن و بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد، میزان تولید مقاطع طویل (با ضریب تبدیل) ۱۲.۹ میلیون تن بوده است.

وی با استناد به این آمار تصریح کرد: میزان اختلاف میان صادرات و تولید در این زنجیره تنها حدود یک میلیون تن است که این میزان با توجه به فعالیت بیش از ۱۵۰ واحد تولید کننده مقاطع طویل فولادی در حال کار، رقم قابل اعتنا و غیرمعقولی نیست.

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، اضافه کرد: از سوی دیگر، هر یک از واحد‌های تولید مقاطع طویل، بخشی از محصول خود را در انبار به عنوان ذخیره نگهداری می‌کنند و مقداری از تولید بیلت و بلوم نیز غیر‌استاندارد است که از این حیث نیز همواره مقداری اختلاف میان ارقام تولید و صادرات وجود دارد.

سلیمانی همچنین به آمار ارایه شده از سوی سامانه بهین یاب اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار بهین یاب در سال ۱۳۹۹ میزان کل شمش، بیلت، بلوم و اسلب ثبت شده ۲۸.۲ میلیون تن بوده که میزان تولید این محصولات ۲۲ میلیون تن و میزان صادرات آن‌ها ۶.۲ میلیون تن بوده است.

گم شدن ۳ میلیون تن فولاد کذب محض است

وی با این توصیفات، آمار غیر واقعی و کارشناسی در خصوص گم شدن سه میلیون تن فولاد را کذب محض خواند و گفت: هیچ گونه اسناد و مدارکی در خصوص اثبات این رقم وجود ندارد.

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران همچنین در خصوص انتشار خبری مبنی بر گم شدن ۵۰۰ هزار تن ورق فولادی، نیز تصریح و یادآوری کرد: با وجود کمبود ورق فولادی و نیاز به این محصول در کشور، محدودیت صادرات و ارسال بخشنامه در خصوص آزادسازی تعرفه واردات، قاچاق ورق دیگر صرفه و توجیه اقتصادی ندارد و رقم ارایه شده غیر واقعی و غیرکارشناسی است.

سلیمانی در پایان گفت: در حال حاضر تولید در کشور مطابق برنامه در تمام زنجیره در حال انجام است که رتبه دهم کشور در جهان مبین این واقعیت می‌باشد، اما التهابات اخیر در بازار داخلی ناشی از افزایش قیمت جهانی، عطش خریداران را برای خرید افزایش داده است که امیدواریم با سیاست‌های تنظیم بازار داخلی، این مشکل نیز مرتفع گردد.

سخن پایانی

مسلما در شرایط حساس کنونی، که کشورمان با جنگ تمام عیار دشمنان علیه ملت ایران دست و پنجه نرم می کند، اظهارنظرهایی خلاف واقع و غیرکارشناسی، به آشفتگی و تنش در بازار و آسیب به چرخه صنعت کشور منجر می شود؛ بنابراین، بهتر است قبل از پرداختن به این موضوعات ـ که به اذعان همه کارشناسان، رشد تولید را شاهد بوده ایم ـ اجر مجاهدت تولیدکنندگان را از بین نبریم و شاهد بهم ریختگی بازار نیز نباشیم.

ابلاغ مهم ترین برنامه‌های 1400 وزارت صنعت، معدن و تجارت به زیرمجموعه

وزیر صنعت، معدن و تجارت اهم برنامه های این وزارتخانه در سال 1400 را به قائم مقام امور بازرگانی، معاونان و رؤسای سازمان ها، شرکت ها، صندوق ها و مؤسسات وابسته ابلاغ کرد.

به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، علیرضا رزم حسینی در قالب دستورالعمل اجرایی، مهمترین برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1400 را برای اجرا به زیرمجموعه این وزارتخانه ابلاغ کرد.

برنامه های ابلاغی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای سال 1400 با استناد به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه، اولویت های اختصاصی و عمومی ابلاغی ریاست جمهوری و سایر اسناد بالادستی و در راستای استقرار نظام برنامه ریزی در وزارت صمت تدوین شده است.

رزم حسینی در این ابلاغیه تاکید کرده است که برنامه های سال 1400 وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» تدوین شده و گزارش عملکرد برنامه های ابلاغی باید به صورت ماهانه ارائه شود.