11 تیر 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

امضای قرارداد برق رسانی به معدن شاقز الیگودرز

قرارداد برق رسانی به معدن شاقز الیگودرز استان لرستان با سرمایه گذاری 13 میلیارد و چهارصد میلیون تومانی ایمیدرو امضا شد. این اقدام در راستای توسعه مناطق کم برخوردار صورت انجام شد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، عملیات اجرایی پروژه برق رسانی(30 کیلوولت) به معدن شاقز طی یک ماه آینده با حضور مقام های استانی و محلی آغاز می شود.

میزان اشتغالزایی دوران ساخت پروژه به 30 نفر می رسد. این پروژه در راستای اجرای سیاست های توسعه ای ایمیدرو در مناطق کم برخوردار و تحقق اهداف مورد نظر در حوزه زیرساخت معادن عملیاتی می شود.

راهبری پروژه بر عهده طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور(مجموعه تحت پوشش ایمیدرو) است.

خریداری 107 دستگاه حفاری در راستای توسعه اکتشافات

طبق راهبری ایمیدرو و در راستای اجرای برنامه های توسعه ای در حوزه اکتشاف، تعداد ماشین آلات خریداری شده در حوزه حفاری طی سال های 99 تا 1401 به 107 دستگاه می رسد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، در این برنامه ریزی تاکنون 44 دستگاه حفاری وارد کشور شده است.

نوع دستگاه های حفاری

نوع دستگاه های خریداری شده S21، S15 و RCJK است.

شرکت های خریدار

15 شرکت و مجموعه فعال در حوزه صنعت و معدن همچون صنایع ملی مس، چادرملو، گل گهر، توسعه معادن، خاتم، سرمایه گذاری غدیر، هلدینگ باما، موسسه معدن، گوهر کاوش، آریا جنوب، مس درخشان تخت گنبد، سوژمیران، آریا کابل فدک، پارس تامین و وزارت دفاع اقدام به خرید ماشین آلات حفاری کرده اند.

معدن و صنایع معدنی بیشترین سهم خرید

بیشترین سهم از دستگاه های خریداری شده متعلق به هلدینگ باما(30 دستگاه)، شرکت صنایع ملی مس(15 دستگاه)، شرکت توسعه گل گهر و وزارت دفاع (هر کدام 10 دستگاه) و شرکت توسعه معادن و فلزات(9 دستگاه) است.

گام سبز گل گهر برای توسعه پایدار در معادن

محیط زیست از مهمترین چالش های معدنکاری به شمار می رود که در سال های اخیر مجموعه های بزرگ معدنی سعی برآن داشته اند تا با اجرای برنامه های مختلف در این زمینه، تقابل میان دو بخش یاد شده را کاهش دهند.

به گزارش جهان معدن، توسعه پایدار توام با توسعه و حفظ محیط زیست رقم می افتد. موضوعی که در برخی صنایع اهمیت بیشتری به خود گرفته است. معدن و صنایع معدنی از بخش هایی است که حفظ و توسعه محیط زیست بسیار مهم است. درواقع می توان گفت این بخش زیر ذره بین فعالان زیست محیطی است. البته در سال های اخیر تغییر رویکرد واحدهای معدنی و صنایع معدنی نسبت به محیط زیست تغییر کرده و باعث شده تا این دو بخش بیش از پیش به یکدیگر نزدیک و توسعه پایدار به تحقق نزدیک شود.در این میان شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، گام های خوبی در توسعه محیط زیست برداشته است که می تواند نوید بخش معدنکاری سبز باشد. این اتفاق در دیگر کشورهای معدنی دنیا در حال وقوع است، حتی در برخی کشورها از معادن در دل جنگل بدون آسیب به محیط زیست بهره برداری صورت می گیرد.

حال گل گهر با اجرای پروژه های ذیل گامی مهم در این راستا برداشته است:- پروژه کمربند سبز گل گهر و توسعه فضای سبز در منطقه- شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران- پروژه بهبود کیفیت محصول به منظور کاهش آلاینده های بخش هوا- پروژه سولفورزدایی به منظور کاهش آلاینده های بخش هوا و تولید محصول سولفات آمونیوم و کمک به رونق بخش کشاورزی و بی نیازی کشور از واردات این محصول در سال های آینده احداث کارخانجات بازیابی آب به منظور استفاده حداکثری از پساب کارخانجات و جلوگیری از هدر رفت منابع آبی- پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری سیرجان و…درواقع برنامه زیست محیطی گل گهر نشان می دهد این مجموعه توسعه معدن را توام با محیط زیست در تمامی زمینه ها پیش خواهد برد، اتفاقاتی که در دسته برنامه های مسئولیت اجتماعی گل گهر قرار می گیرد و می تواند آن را از لیدرهای اصلی توسعه پایدار تلقی کرد.

نوع نگاه مدیریتی از اثر گذارترین مواردی است که یک مجموعه را به سمت توسعه پایدار می برد و گل گهر در سال های اخیر در این مسیر حرکت می کند تا بتواند سهم خود را در اقتصاد کشور افزایش دهد. از سویی دیگر اجرای چنین پروژه هایی از میزان تقابل محیط زیست و معدن کم خواهد کرد و باعث می شود نگاه جامعه و فعالان محیط زیست نسبت به فعالیت های معدنی تغییر کند.شاید در کنار توسعه فعالیت های معدنی و افزایش تولید، گل گهر به دنبال تغییر نگاه جامعه نسبت به فعالیت های معدنی است که این موضوع برنامه های موجود در بخش مسئولیت های اجتماعی را مهم خواهد کرد. توسعه فعالیت ها در این حوزه «کگل» را به اهداف اقتصادی اش نزدیک می کند.

با تکمیل و توسعه پروژه های ذکر شده، این مجموعه به سمت معدنکاری با کمترین آسیب خواهد رفت و می تواند اقدامات خود را فعالیت بزرگان دنیا نزدیک کند. درواقع این نگاه می تواند گل گهر را به پروژه ها و همکاری های بین المللی هم نزدیک کند. زیرا حرکت در مسیر استانداردهای جهانی ، تمایل سرمایه گذاران خارجی برای همکاری با شرکت های بزرگ را افزایش می دهد و این می تواند شانس گل گهر برای پروژه های جدید را افزایش دهد. درواقع اقدامات گل گهر در راستای توسعه همه جانبه، یک تیر و چند نشان است که منجر به توسعه ملی می شود و این همان نگاهی است که در مدیران مجموعه احساس و بارها بر آن تاکید شده است. توسعه منطقه ای در گل گهر در نهایت به توسعه ملی می رسد، همانطور که امروز این مجموعه در کنسرسیوم های معدنی مهم حضور داشته و در راستای توسعه هرچه بیشتر بخش معدن گام های مهمی برداشته است.

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تلاشگران صنعتی معدنی لامرد و پارسیان

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنعتی معدنی لامرد و پارسیان با حضور اعضا، نمایندگان و سهامداران در محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران برگزار شد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، در این نشست که با هدف بررسی عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۰، بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص صورت های مالی منتهی به سال ۱۴۰۰، انتخاب بازرس قانونی و حسابرس شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۴۰۰ تشکیل شد.

مهندس انصاری مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد اظهار امیدواری کرد: حضور پویا و موثر سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف بتواند گستره فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی را دامنه‌دارتر کند. وی هم چنین رشد عملکرد چشمگیر منطقه ویژه در میزان واردات و صادرات و خدمات حوزه گمرک را از نقاط قوت شرکت تلاشگران در سال گذشته دانست.

در ادامه مهندس حریم کیش رئیس مجمع شرکت تلاشگران، با ابراز خرسندی از روند رو به رشد و پیشرفت منطقه ویژه اقتصادی لامرد، اظهار امیدواری کرد: با استقبال و گسترش سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی لامرد به ویژه در حوزه پتروشیمی شاهد تحول اقتصادی و اشتغال زایی خواهیم بود.

این مجمع همچنین روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد را به‌عنوان روزنامه رسمی شرکت تلاشگران صنعتی معدنی لامرد و پارسیان تعیین شد.

نفع از دست رفته معدن و صنایع معدنی با قطعی برق، به ۱۶۰هزار میلیارد تومان می رسد

رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست با اعضای هیات مدیره شرکت گل گهر گفت: تمرکز بر اکتشاف، هدایت منابع به توسعه و هماهنگی با طرح جامع فولاد، جزو اولویت های این شرکت قرار گیرد.

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه اله جعفری در جلسه کنترل مدیریتی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر که با حضور مدیر عامل و اعضای هیات مدیره این شرکت و همچنین معاون برنامه ریزی و توسعه و مدیران “اقتصادی و سرمایه گذاری”، “برنامه ریزی و نظارت راهبردی” و “معادن” ایمیدرو برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به برنامه های توسعه مجموعه گل گهر و نیازهای آتی آن منطقه، نیاز است که ذخایر جدیدی کشف شود.

جعفری ادامه داد: استفاده از پتانسیل های خارج کشور و نیز انعقاد قراردادهای بلندمدت جزو روش هایی تامین سنگ آهن از خارج کشور است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین توجه به ایجاد یکپارچگی در طرح جامع فولاد را یادآور شد و افزود: این طرح به عنوان برنامه ای راهبردی در بالادست توسعه زنجیره فولاد قرار دارد از این رو ضروری دارد که تمامی شرکت های این بخش، در چارچوب همین طرح حرکت کنند.

جعفری با بیان اینکه ایمیدرو دخالتی در نحوه اجرا نمی کند، افزود: باید مدیریت سود شرکت به گونه انجام شود که در تامین مالی طرح های توسعه، چالشی ایجاد نشود و به همین دلیل هدایت منابع به سمت طرح های توسعه و جاری شدن نگاه بلندمدت، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تفاهمنامه امضا شده با وزارت نیرو برای تامین برق حوزه معدن و صنایع معدنی، اظهار داشت: ایمیدرو راهبری ایجاد نیروگاه های این بخش را برعهده گرفته و تلاش می کند تولید و توسعه به سبب کمبود برق، دچار وقفه نشود.

عدم النفع قطعی برق

رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: برآوردهای ما نشان می دهد بخش معدن و صنایع معدنی با قطعی برق، ۱۶۰هزار میلیارد تومان عدم النفع دارد و باید با تامین پایدار برق، مانع از از دست رفتن این منافع شویم.

خریداری ۱۰ دستگاه حفاری توسط گل گهر

در این نشست ایمان عتیقی مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر پس از ارایه گزارشی از برنامه های تولید و توسعه این شرکت، خبر داد: برای نخستین بار گل گهر فناوری استخراج زیر زمینی سنگ آهن را کلید می زند. به گفته عتیقی، پیش بینی شده عملیات اجرایی این طرح، شهریور ماه در معدن شماره ۶ گل گهر آغاز شود.

به گفته وی، گل گهر ۱۰ دستگاه حفاری خریداری کرده که ۵ دستگاه آن بر اساس شرایط زمین شناسی ایران طراحی شده است.

مدیر عامل شرکت گل گهر در ادامه به ایجاد تنوع در تولیدات این شرکت اشاره کرد و گفت: این شرکت در حال خروج از تولیدات تک محصولی است و تا یکسال و نیم آینده، ۵ محصول جدید از جمله آنتیموان در سبد فعالیت های گل گهر قرار می گیرد.

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر هم اینک ۴۲درصد تولید کنسانتره سنگ آهن، ۳۱درصد گندله سنگ آهن، ۱۳درصد آهن اسفنجی و چهار درصد تولید فولاد کشور را در اختیار دارد. سال گذشته تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن این شرکت به ترتیب به ۱۵.۴ میلیون و ۱۲.۳ میلیون تن رسید. همچنین این شرکت معادل تولید ۱.۳ میلیون تن کنسانتره و ۴۷۰ هزار تن گندله سنگ آهن به سبب قطعی برق از دست داده است.

ارزش طرح های گل گهر و شرکت های هم گروه ۲.۶ میلیارد دلار (ارزی) و ۲۵.۷ هزار میلیارد تومان (ریالی) است.

در این نشست امیر خرمی شاد معاون برنامه ریزی و توسعه به همراه سمیه خلوصی مدیر برنامه ریزی و نظارت استراتژیک و امیر صباغ مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری ایمیدرو، نکاتی درباره اهمیت ایجاد یکپارچگی و توزان در طرح جامع فولاد و همچنین صادرات و تامین نیاز داخل ارایه کردند.

هوشمندی و ارتقای بهره وری معادن، مهمترین برنامه دانش بنیانی ایمیدرو

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: هوشمندی و ارتقای بهره وری معادن، مهمترین برنامه راهبردی ارتقای تولید دانش بنیان ایمیدرو است.

به گزارش جهان معدن به نقل از به نقل از ایمیدرو؛ آقای امیر خرمی شاد در نشست ارائه عملکرد پژوهش و فناوری ایمیدرو افزود: سند کوتاه مدت توسعه فناوری این سازمان تحت عنوان «نظام مدیریت توسعه فناوری ایمیدرو» بر مبنای نیازمندی های فناورانه و نوآورانه ایمیدرو، تدوین شده است.

وی افزود: این سند، ضمن پایش محیط بیرونی و توانمندی های درون سازمانی، فرآیند ها و زیرفرآیند های نظام مدیریت توسعه فناوری و شاخص های ارزیابی آنها، نقش برجسته ای در کارایی و اثربخشی مدیریت پژوهش و فناوری ایمیدرو خواهد داشت. در این نظام مدیریتی، جایگاه و وظایف سایر ذینفعان و فعالان برون سازمانی در قالب ۲ برنامه کوتاه مدت و بلندمدت شناسایی می شوند.

سیاست های توسعه فناوری ایمیدرو طی امسال معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو با اشاره به اولویت های عملیاتی این سازمان در تدوین و پیاده سازی سیاست های توسعه فناوری در سال جاری گفت: این سازمان با هدف راهبردی ترویج، توسعه و ارتقای شرکت های دانش بنیان، اقدام به شناسایی، اولویت گذاری و هدف گیری ماشین آلات خطوط تولید و تجهیزات صنعتی با تکرار بالا و دارای حساسیت صنعتی می کند.

وی افزود: ایجاد سامانه جامع عرضه و تقاضای نیاز فناورانه و ایده های نخبگان و شرکت های دانش بنیان، ایجاد فن بازار و نمایشگاه مجازی و دائمی محصولات دانش بنیان، حمایت از کسب وکار های نوپا (استارتاپ ها) و شرکت های دانش بنیان بخش معدن و صنایع معدنی، تبیین روند های کاهش آلاینده ها، تحلیل روند های کسب و کار در این بخش و نیز ارائه خدمات پایلوت و نمونه سازی، بخشی از برنامه های امسال است. خرمی شاد با بیان اینکه «تنظیم گری و مقررات زدایی در راستای ارتقای اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی دیگر از راهبرد های نظام مدیریت توسعه فناوری ایمیدرو» گفت: براین اساس، «تدوین آیین نامه فناوری های سبز و حوزه های کاربردی آن در طول زنجیره ارزش معدن و صنایع معدنی» و نیز «شناسایی اقلام حیاتی و سرمایه ای این بخش در راستای تنظیم گری و مقررات زدایی» مدنظر است.

وی ادامه داد: برای هم افزایی پژوهش و توسعه فناوری بین ایمیدرو و شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در حوزه های سرب و روی، سنگ آهن و فولاد، آلومینیوم، طلا و غیره، نشست های مختلفی در حال برگزاری است.

برخی اقدامات ایمیدرو برای توسعه دانش بنیان ها غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، نیز در این نشست با اشاره به اقدامات این سازمان در حوزه توسعه اقتصاد دانش بنیان در سال جاری گفت: در فروردین امسال، سند برنامه های عملیاتی ایمیدرو در توسعه اقتصاد دانش بنیان، تهیه و برنامه پیشنهادی این سازمان به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شد. وی افزود: جلسات مشترکی با مدیرکل فناوری و نواوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون علمی ریاست جمهوری و نماینده وزارت ارتباطات برگزار شد.

همچنین، در برنامه راهبردی ارتقای تولید دانش بنیان این وزارتخانه، بخش معدن و صنایع معدنی گنجانده شد. ملاطاهری با بیان اینکه برنامه تدوین تفاهم نامه همکاری راهبردی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو سازمان توسعه و نوسازی معادن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار است، گفت: این تفاهم نامه با هدف هم افزایی برای تعریف و راهبری کنسرسیوم تحقیق و توسعه میان شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی تدوین شد. وی افزود: شناسایی نیاز های فناورانه بنگاه های معدنی برای ایجاد بازار مقیاس بزرگ برای شرکت های دانش بنیان، تضمین ریسک این شرکت ها و نیز تضمین خرید فناوری های در حال توسعه پرریسک، از دیگر مفاد تفاهم نامه مذکور است.

آغاز اکتشافات به روش حفاری مغزه گیری در معدن تپه قرمز سنگان

اکتشافات به روش حفاری مغزه گیری در معدن تپه قرمز سنگان آغاز شد. این مهم در راستای استراتژی توسعه اکتشافات توسط ایمیدرو در نقاط مختلف کشور عملیاتی شده است.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، طبق اعلام مجتمع سنگان؛ پیش بینی می شود با توسعه اکتشافات در این آنومالی، تا 100 میلیون تن به ذخایر مجتمع سنگان افزوده شود.

طی سال های گذشته اکتشافات گسترده ای به ویژه در مناطق غربی و مرکزی سنگان انجام شده است و خوراک کارخانه های مستقر در این منطقه معدنی ، با استخراج از این معادن در حال تامین است.

مجتمع سنگان با ذخیره 1.2 میلیارد تنی، بزرگترین معدن سنگ آهن کشور محسوب می شود که برآورد می شود با انجام اکتشافات تکمیلی، ذخیره آن از 1.2 میلیارد تن فراتر رود.

مجتمع سنگان واقع در خراسان رضوی از مجموعه های تحت پوشش ایمیدرو به شمار می رود.

برگزاری نشست توسعه فعالیت های معدن و صنایع معدنی خراسان شمالی

نشست بررسی توسعه و توانمندی های معدن و صنایع معدنی استان خراسان شمالی با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو، استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، وجیه اله جعفری در این نشست که معاون طرح های معدن و صنایع معدنی به همراه مدیران اقتصادی و سرمایه گذاری و صنایع معدنی ایمیدرو و همچنین مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های استان خراسان شمالی حضور داشتند، تاکید کرد: ایمیدرو به دنبال کار اجرایی و عملیاتی برای توسعه حوزه معدن و صنایع معدنی خراسان شمالی و توسعه اشتغال و کارآفرینی در آن منطقه است.

جعفری تصریح کرد: لازم است که ابتدا با بررسی پتانسیل های استان و به روزآوری فهرست توانمندی ها، برنامه عملیاتی با زمان بندی مشخصی ارایه شود.

وی ادامه داد: تیم معاونت طرح های معدن و صنایع معدنی به همراه مدیران دفاتر تخصصی ایمیدرو با همکاری مدیران استانی، به بررسی ظرفیت های توسعه استان در این حوزه بپردازند و جمع بندی نهایی را برای برنامه مشترک عملیاتی آماده کنند.

محدودیت مالی در اکتشاف نداریم

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به فعالیت های اکتشافی در استان گفت: هیچ محدودیت مالی برای توسعه اکتشاف در خراسان شمالی نداریم و چنانچه در هر مرحله ای، بخش خصوصی مایل به فعالیت باشد زمینه لازم را فراهم می کنیم.

وی ادامه داد: برنامه های اکتشافی در استان انجام شده که با مشخص شدن نتایج آن، ذخایر قابل توجهی به دست خواهد آمد اما ادامه فعالیت ها، منوط به همکاری و همیاری سازمان ها و نهادهای استانی به ویژه سازمان صمت، محیط زیست و همچنین منابع طبیعی استان است.

جعفری افزود: موارد قانونی مربوط به محیط زیست را به طور حتم رعایت می کنیم اما دریافت مجوزهای لازم برای ادامه فعالیت های اکتشافی و رونق معادن و صنایع معدنی، نیازمند تعامل و همکاری مراکز فوق است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره بازوی بیمه ای ایمیدرو برای توسعه معادن و صنایع معدنی در خراسان شمالی گفت: با توجه به افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، تضامین تسهیلات دریافتی و بیمه ای از سوی این نهاد ارایه می شود.

ارایه معادن راکد استان به صورت بسته سرمایه گذاری

جعفری درباره معادن راکد استان گفت: به سازمان صمت خراسان شمالی پیشنهاد داده ایم که تعدادی معادن به صورت بلوکی و بسته سرمایه گذاری ارایه شوند تا انگیزه لازم برای سرمایه گذاران ایجاد شود. به گفته وی، این اقدام سبب فعال سازی گام به گام معادن راکد خراسان شمالی می شود.

از سوی دیگر محمد رضا حسین نژاد استاندار خراسان شمالی با اشاره به نامگذاری سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از سوی مقام معظم رهبری، خواهان عملیاتی شدن این شعار در حوزه معدن و صنایع معدنی استان شد. حسین نژاد ادامه داد: بر اساس مطالعاتی که در این بخش انجام شده، همکاری های ایمیدرو و نهادهای استانی، می تواند به ایجاد رونق در فعالیت های اقتصادی و توسعه اشتغال در خراسان شمالی منجر شود.

ضرورت همکاری استان برای فعال شدن معادن

حسام مقدمعلی معاون طرح های معدن و صنایع معدنی ایمیدرو نیز اظهار داشت: با توجه به انجام اکتشاف در پهنه های استان خراسان شمالی، 9 محدوده امیدبخش در پایان سال گذشته شناسایی شده و اکنون نیازمند همکاری برای طی مراحل قانونی و اداری، به منظور صدور پروانه های اکتشافی از سوی استان هستیم.

مقدمعلی همچنین به نیاز کشور به بوکسیت برای تولید آلومینا اشاره کرد و گفت: به تازگی فراخوان بین المللی جذب سرمایه برای معدن بوکسیت گینه کوناکری برگزار کرده ایم که امید است این امر با استقبال مناسبی هم مواجه شود.

وی افزود: از شرکت های داخلی هم دعوت کرده ایم که در این فراخوان سرمایه گذاری شرکت کنند.

فرید دهقانی مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی نیز طی سخنانی اظهار داشت: آماده توسعه همکاری برای رونق معادن استان هستیم اما تاکنون استقبال مورد نظر از طرف فعالان معدن و صنایع معدنی خراسان شمالی ایجاد نشده است. به گفته دهقانی، جلسات و بازدیدهای استانی، با هدف ارایه خدمات این صندوق برگزار شده و از این پس نیز به طور منظم ادامه خواهد داشت.

در این نشست امان اله حسین پور رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی و نماینده مردم اسفراین، علی جدی مردم شیروان و علی اصغر هدایتی "رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های استان و رئیس اداره امور شعب بانک ملی خراسان شمالی" به بیان دیدگاه های خود درباره فعال سازی توانمندی های معدن و صنایع معدنی استان پرداختند. از سوی دیگر تورج زارع مدیر عامل شرکت آلومینای ایران، توضیحاتی درباره توسعه معادن بوکسیت و فعالیت های مربوط به این شرکت در استان ارایه کرد.