08 مهر 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

” آگهی مناقصه عمومی “خرید 1.000 (یک هزار) تن الکترود گرافیتی UHP سایز mm 700 مورد نیاز شرکت جهان فولاد سیرجان” ” مناقصه شماره 0252-ک-م”

” آگهی مناقصه عمومی “خرید 1.000 (یک هزار) تن الکترود گرافیتی UHP سایز mm 700 مورد نیاز شرکت جهان فولاد سیرجان” منتشر شد.

” مناقصه شماره 0252-ک-م”

 

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی فولاد سیرجان ؛شرکت جهان فولاد سیرجان در نظر دارد نسبت به خرید 1.000 (یک هزار) تن الکترود گرافیتی UHP سایز mm 700 از طریق برگزاری مناقصه عمومی اقدام نماید؛ لذا از تمامی تولید کنندگان و تامین کنندگان معتبر که دارای توانایی مناسب، سوابق و تجارب مورد قبول می باشند، دعوت به عمل می آید اسناد مناقصه را از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی WWW.SJSCO.IR دریافت نمایند.

    شرایط:

    آخرین فرصت تحویل پاکات: پایان وقت اداری روز چهار شنبه مورخ 01/06/1402.

    تضمین شرکت در مناقصه مبلغ 50.000.000.000 (پنجاه میلیارد) ریال مطابق اسناد مناقصه.

    شرایط تحویل کالا: تحویل بصورت DDP درب کارخانه شرکت جهان فولاد سیرجان واقع در استان کرمان، شهرستان سیرجان، کیلومتر 50 جاده سیرجان – شیراز، کیلومتر 2 جاده اختصاصی گل گهر.

    محل تحویل پاکات: استان کرمان، شهرستان سیرجان، دبیرخانه کمیسیون معاملات شرکت جهان فولاد سیرجان و استان تهران، شهر تهران، دفتر شرکت جهان فولاد سیرجان.

    شرکت جهان فولاد سیرجان در قبول یا رد هر یک از پیشنهادات مختار می باشد.

    هزینه چاپ آگهی، بر عهده برنده مناقصه می باشد و ارائه اسناد و مستندات مذکور هیچگونه حقی برای متقاضیان ایجاد نمی کند.

    جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09912938317 و آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارتباط برقرار نمایید.

دبیرخانه کمیسیون معاملات

شرکت جهان فولاد سیرجان

کار بزرگ فولاد خوزستان در تامین نیاز بازار با وجود محدودیت‌های شدید برق

شرکت فولاد خوزستان در نیمه نخست امسال، یک ماه و نیم با محدودیت شدید برق مواجه بود و ۵۴۰ هزار تن از تولید فولاد برنامه‌ریزی‌شده خود را از دست داد. با وجود این دشواری عظیم، این شرکت با فاصله زیاد نسبت به رقبا، بزرگ‌ترین تامین‌کننده شمش فولادی در کشور بود. حجم معامله فولاد (شمش فولادی و اسلب) و آهن اسفنجی شرکت فولاد خوزستان در رینگ داخلی بورس کالا در نیمه نخست امسال به حدود ۱،۰۰۰،۰۰۰ تن رسید که همت و تلاش ستودنی‌ این شرکت برای تامین نیازهای بازار علی‌رغم چالش شدید محدودیت‌های برق را نشان می‌دهد.

 

 به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان ؛حجم معاملات شمش فولادی این شرکت در رینگ داخلی بورس کالا در نیمه نخست امسال با رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۶۱۳ هزار تن رسید. اگر محدودیت‌های برق وجود نمی‌داشت، این شرکت در سطح بسیار بالاتری نیاز بازار به شمش فولادی را رفع می‌کرد کما اینکه در ۴ ماهه نخست امسال، حجم معاملات شمش فولادی این شرکت در بورس کالا، ۵۲ درصد بیش از ۴ ماهه نخست سال گذشته بود. 

 

 شرکت فولاد خوزستان‌ با وجود محدودیت‌ها، یکی از تامین‌کنندگان بزرگ نیاز بازار به تختال و آهن اسفنجی نیز بوده و از ابتدای فروردین تا انتهای شهریور امسال ۱۷۹ هزار تن تختال و ۱۸۸ هزار تن آهن اسفنجی این شرکت در بورس کالا معامله شده است.

 

 در نیمه نخست سال جاری، در مجموع ۳،۳۷۸،۲۰۰ تن شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا معامله شده است که سهم فولاد خوزستان از کل معاملات شمش با وجود محدودیت‌های شدید برق در استان خوزستان، ۱۸/۱ درصد بوده است.

 

 همچنین از ابتدای فروردین تا انتهای شهریورماه سال جاری، درآمد فولاد خوزستان از محل فروش شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا با رشد ۵۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۲ هزار و ۸۴۵ میلیارد تومان رسیده است.

 

 در این دوره، کل ارزش معاملات شمش فولادی در بورس کالا ۶۸ هزار و ۴۶۳ میلیارد تومان بوده که فولاد خوزستان ۱۸/۸ درصد ارزش بازار داخلی شمش را به خود اختصاص داده است.

 

 گفتنی است، فولاد خوزستان که تاکنون در برابر محدودیت‌ها و چالش‌ها، تاب‌آوری بالایی از خود نشان داده، برای تامین پایدار برق و جلوگیری از اخلال در روند تولیدات خود، در حال احداث یک نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۲۰ مگاواتی است که فاز گازی آن تا یک سال و نیم آینده به بهره‌برداری می‌رسد؛ البته این نیروگاه، قابلیت توسعه به ۱۰۰۰ مگاوات را نیز دارا خواهد بود. فولاد خوزستان همچنین سعی کرده تهدید کمبود برق را به فرصت تبدیل کند و در دوره محدودیت‌های برقی، ظرفیت تولید فولاد خود را از ۳/۸ میلیون به ۴ میلیون تن در سال افزایش داده است.

 

 

دیدار مدیرعامل ذوب‌آهن با خانواده شهدا

یک‌چیز در خانه همه شهدا مشترک است. یک چیز که محال است خانه‌ای به نام آنها باشد و نشانش نباشد: یک قاب عکس. حالا که بیش از سه دهه از آن روزهای دفاع مقدس گذشته است، دو یادگار از جان‌دادگان آن حماسه باقی است: قاب‌ها و خانواده‌ها.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، همین است که هرساله و به مناسبت‌های مختلف چنین یادگارهایی تکریم می‌شوند. درست شبیه روزهای پایانی شهریور و سلامِ مهر یعنی هفته گرامیداشت دفاع مقدس. براین اساس، مدیر عامل ذوب آهن اصفهان همراه با مشاور استاندار اصفهان در امور ایثارگران روز یکشنبه (دوم مهرماه) با حضور در منزل تلاشگران گرانقدر ذوب‌آهن سیدرضا و سیدحسن موسوی فرزندان شهید سید رسول موسوی و همچنین غلامعلی آشوری فرزند شهید با خانواده گرانقدر این شهدا دیدار و گفت‌وگو کردند.

دکتر دشتیانه مدیرعامل شرکت صبافولاد خلیج‌فارس اعلام کرد: ثبت سومین رکورد تولید ماهیانه در سال 1402 توسط صبافولاد خلیج‌فارس

مدیرعامل شرکت صبافولاد خلیج‌فارس از ثبت رکورد جدید تولید ماهیانه در این کارخانه در شهریور ماه سالجاری خبر داد و گفت: صبافولاد خلیج‌فارس طی شش ماه نخست سال رشد تولید موفق به ثبت شش رکورد تولید شامل سه رکورد تولید ماهیانه در فروردین، خرداد و شهریور ماه و سه رکورد تولید روزانه شده است.
به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط‌عمومی شرکت صبافولاد خلیج‌فارس؛ دکتر احسان دشتیانه با اعلام این خبر اظهار داشت: صبافولاد خلیج‌فارس در شهریور ماه سالجاری با تولید ۱۲۹۴۱۲ تن بریکت گرم موفق به ثبت رکورد جدید در تولید ماهیانه شد؛ این در حالی است که آخرین رکورد تولید این کارخانه نیز مربوط به خرداد ماه سالجاری با ۱۲۵۲۰۰ تن بوده است.
وی همچنین از رشد 28 درصدی تولید طی شش ماه نخست سالجاری نسبت به شش ماه اول سال گذشته خبر داد و افزود: مجموع میزان تولید بریکت گرم در شش ماه نخست سالجاری در کارخانه صبافولاد خلیج‌فارس به میزان 673748 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 28 درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت صبافولاد خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: رکوردهای جدید رشد تولید در کارخانه صبافولاد خلیج‌فارس با وجود تمامی محدودیت‌های برق و عدم‌امکان تولیدی حداکثری در تیر و مرداد ماه سالجاری به ثبت رسیده است. همچنین در این مدت برای اولین‌بار توقف اضطراری در این کارخانه به صفر رسید.
دکتر دشتیانه این موفقیت‌های به دست آمده را حاصل عنایت خداوند متعال و تلاش‌های شبانه‌روزی تمامی کارکنان به خصوص در حوزه بهره‌برداری کارخانه صبافولاد خلیج‌فارس دانست و از کوشش یکایک پرسنل در این راستا تشکر و قدردانی کرد.  
گفتنی است شرکت صبافولاد خلیج‌فارس نخستین تولیدکننده بریکت گرم (HBI) در ایران و از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری است که در منطقه ویژه اقتصادی صنایع‌معدنی‌وفلزی خلیج‌فارس در بندرعباس قرار دارد.

نشست مشترک «کمیته‌ی حفاظت فنی و بهداشت کار» فولاد خراسان با مدیران اداره کار

«حفاظت فنی و بهداشت کار» شرکت مجتمع فولاد خراسان با حضور مسئولان اداره «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» نیشابور تشکیل جلسه داد.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی فولاد خزاسان ؛ در این جلسه ضمن ارایه‌ی گزارشی از آخرین اقدامات فولاد خراسان در زمینه حفاظت کارکنان و ارتقای ایمنی، موضوعات تخصصی و کارشناسی در این حیطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نشست ماهانه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار فولاد خراسان روز ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ در محل دفتر معاون بهره برداری شرکت و با حضور نجفی رئیس اداره کار، عشقی مسئول بازرسی این اداره، فضیلتی معاون بهره برداری، فتحعلیان مدیر «ایمنی، بهداشت و محیط زیست» و جمعی از کارشناسان واحد (HSE) برگزار شد.

مدیر HSE مجتمع در این نشست با ارائه گزارش‌هایی از عملکرد این واحد گفت: طبق ماده ۹۳ قانون کار و با هدف صیانت از «سرمایه انسانی‌های انسانی»، نظارت بر حسن اجرای مقررات حفاظتی و بهداشتی و پیشگیری از بروز حوادث و بیماری‌های شغلی، شرکت‌ها و کارخانه‌ها مکلف به تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار هستند و مجتمع فولاد خراسان به صورت مستمر و ماهانه نشست‌های این کمیته را برگزار می‌کند.

ناصر فتحعلیان، «تعیین اهداف و شاخص های حوادث فردی»، «بهداشت حرفه ای و محیط زیستی» و «رصد و پایش مستمر شاخص ها»، بررسی گزارش‌های حوادث فردی، سوانح تجهیزاتی و شبه حوادث را از مهم‌ترین نتایج استمرار تشکیل این کمیته دانست و افزود: در این نشست‌ها، اقدامات اصلاحی در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست، مطالعه‌ی حوادث صنایع مشابه و تجزیه و تحلیل علل حوادث و گزارش نقاط قابل بهبود در نواحی مختلف شرکت، برای برنامه ریزی و رفع آنها بررسی می‌شود.

رئیس اداره «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» نیشابور نیز با بیان آن که : اصلی ترین وظیفه ی این وزارت خانه «صیانت از نیروی کار» است، عملکرد «کمیته حفاظت فنی وبهداشت» مجتمع فولاد خراسان را مثبت ارزیابی نموده و تعداد حوادث فردی را با توجه به ماهیت کارخانجات فولاد و شمار بالای پرسنل، قابل قبول و در برخی موارد فراتر از استاندارد ها دانست. نجفی با اشاره به وجود نیروهای متخصص در حوزه «HSE» مجتمع فولاد خراسان و کنترل مستمر عوامل بروز حوادث، از فولاد خراسان به عنوان صنعت متمایز و توانمند در منطقه، خواستار انتقال دانش و تجربیات از فولاد به سایر صنایع شهرستان و استان شد.

 

میزان تاب‌آوری صنعت فولاد ایران به مرز هشدار رسیده است

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی از دغدغه تاب‌آوری صنعت فولاد کشور در پی تشدید چالش‌هایی همچون کمبود و گرانی حامل‌های انرژی، قیمت‌گذاری دستوری و وضع عوارض صادراتی سخن گفت.

به گزارش بورس و بانک و به قنل از روابط عمومی فولاد خوزستان ؛وی همچنین به افت ۶۰ هزار میلیارد تومانی سود شرکت‌های بورسی زنجیره فولاد در پی همین چالش‌ها اشاره نمود و تاکید داشت که تولید فولاد در ایران بدون بهره‌مندی از گاز ارزان صرفه اقتصادی ندارد چرا که مزیت نسبی تولید فولاد در ایران، سنگ آهن و انرژی ارزان بوده و اکنون این مزیت ها از صنعت فولاد گرفته شده است.

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی یک نشست هم اندیشی میزبان مدیران فعال در واحدهای بزرگ فولادی و تولیدکنندگان آهن اسفنجی سراسر کشور بود. امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و نایب رئیس هیئت مدیره انجمن فولا در حاشیه این نشست از صنعت فولاد با عنوان صنعتی مادر یاد کرد که سهم چشم گیری در تولید ناخالص ملی و ایجاد درآمدهای حاصل از صادرات غیرنفتی دارد. وی در توضیح بیشتر در این باره گفت: فولاد صنعتی کلیدی و صنعت‌ساز است. با این حال این صنعت در سال‌های اخیر با چالش‌هایی مرتبط با تامین و هزینه انرژی، تامین مواد اولیه، قیمت‌گذاری دستوری، وضع عوارض صادراتی و مسائلی از این دست در کشمکش است. این چالش‌ها در برخی از حلقه‌های زنجیره دیگر تبدیل به یک بحران شده و همه اینها به شکل‌گیری دغدغه‌ «میزان تاب‌آوری صنعت» انجامیده است. ابراهیمی ادامه داد: این چالش‌ها در حالی گریبانگیر صنعت فولاد کشور است که این صنعت برای افق ۱۴۰۴ تولید ۵۵ میلیون تن در سال را پیش رو دارد، البته ظرفیت تولید فولاد کشور تا سال ۱۴۰۴ به ۶۰ میلیون تن هم می‌رسد اما با توجه به چالش‌های یادشده مشخص نیست تا چه میزان از این ظرفیت را بتوان بالفعل کرد. این صنعت برای پیشروی نیاز به یک سازوکار مشخص و با ثبات دارد.

کاهش ۶۰ هزار میلیارد تومانی سود شرکت‌های بورسی زنجیره فولاد مدیرعامل فولاد خوزستان در ادامه از احتمال دفع سرمایه‌ها از صنعت فولاد گفت و تصریح کرد: با این تفاسیر صنعت فولاد کشور امتیازات سرمایه‌گذاری را از دست می‌دهد.

وی افزود: در اقتصاد بخش‌های مختلف همچون حلقه‌های یک زنجیره به هم متصل هستند و وقتی به زنجیره آسیبی وارد شود، این حلقه‌های ضعیف‌تر هستند که ابتدا از زنجیره جدا می‌شوند. در زنجیره فولاد هم القایی‌ها، نوردی‌ها و تولیدکنندگان گندله در صورت دفع سرمایه‌ها از زنجیره بیشتر از دیگران آسیب‌پذیرند. نایب رئیس انجمن فولاد تصریح کرد: امروز کار به جایی رسیده که اگر امروز مجموع ارزش دارایی‌های شرکت‌های فولادی به سپرده بانکی تبدیل شود، سوددهی آن از آنچه در صورت‌های مالی شرکت‌ها مشاهده می‌شود بیشتر است. شرکت‌های بورسی زنجیره فولاد در سال گذشته، ۱۳۰ هزار میلیارد تومان سود دادند که این رقم در سال جاری به ۷۰ هزار میلیارد تومان نزول خواهد کرد و آنچه این افت سود را رقم می‌زند، افزایش قیمت حامل‌های انرژی و کاهش میزان تولید برآمده از محدودیت در عرضه انرژی است.

 با احداث نیروگاه‌های خودتامین موافق نیستیم مدیرعامل فولاد خوزستان در ادامه به چالش تامین برق در شرکت‌های فولادی پرداخت و در این باره گفت: میزان مصرف برق صنعت فولاد ۱۰ درصد از کل برق مصرفی کشور است و با توجه به کمبود برق در کشور و لزوم تامین برق مورد نیاز صنعت فولاد، وزارتخانه‌های صمت و نیرو با یکدیگر توافق‌نامه‌ای برای احداث نیروگاه‌های خودتامین منعقد کردند و این وعده داده شده که در صورت احداث این نیروگاه‌ها برق واحد فولادی احداث‌کننده قطع نشود. ابراهیمی تصریح کرد: من در جایگاه یک کارشناس با احداث نیروگاه‌های خودتامین موافق نیستم چون ایجاد نیروگاه امری خارج از هسته فعالیت فولادسازان است، هر چند در شرایط کنونی چاره‌ای جز اتخاذ این راهکار نیست! به همین دلیل فولادسازان بزرگ کشور اقدام به احداث نیروگاه کرده‌اند، اما با این حال این نمی‌تواند به معنای پایان محدودیت های برقی شرکت‌های فولادی باشد چون در صورت تشدید مصرف برق در کشور باز هم اولویت با تامین برق خانگی است.

موضوع بعدی در مورد نیروگاه‌های خودتامین، نرخ گازی است که برای تولید برق به این نیروگاه‌ها داده می‌شود؛ این نرخ هنوز خیلی شفاف نیست و این امکان وجود دارد که نیروگاه های خود تامین را غیراقتصادی کند. وی ادامه داد: گاز در صنعت فولاد جایگاه یک فناوری را دارد و تنها سوخت یا خوراک نیست.

همچنین موضوع مهم در مورد گاز که می بایست با قیمت پایین در اختیار شرکت‌های فولادی قرار گیرد این است که این سوخت ارزان امتیاز مهم  و در واقع مزیت رقابتی برای فولادسازان ایران در بازار بین‌المللی فولاد به شمار می‌آید و نقطه قوت این صنعت در رقابت با رقبای جهانی است.

 بدون گاز ارزان، تولید فولاد توجیه اقتصادی ندارد امین ابراهیمی در ادامه به چالش تامین گاز در صنعت فولاد ایران پرداخت و گفت: ۷۰ درصد فولادسازان دنیا فولاد را با روش کوره‌بلند تولید می کنند، در حالی که در ایران تولید در میان ۷۰ درصد فولادسازان با روش قوس الکتریکی صورت می‌گیرد و اتخاذ این تکنولوژی بر مبنای برخورداری از گاز ارزان و امکان تولید آهن اسفنجی از سنگ آهن بوده است. وی افزود: در نتیجه اگر قیمت گاز بیش از نرخ‌های کنونی افزایش یابد، تولید فولاد در ایران دیگر توجیه اقتصادی ندارد و پیامد این امر تعطیلی گسترده واحدهای فولادی کشور است. گفتنی است که صنعت فولاد ۵ درصد از گاز کشور را مصرف می‌کند.

نایب رئیس انجمن فولاد ادامه داد: دولت به شرکت‌های بزرگ فولادی پیشنهاداتی در مورد سرمایه‌گذاری برای بهره‌برداری از میدان گازی پارس شمالی داده تا این شرکت‌ها با سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد دلاری در این عرصه حضور پیدا کنند و کنسرسیوم مشترکی از شرکت‌های فولادی و وزارت نیرو و نفت شکل دهند، با این حال البته شفاف نیست که این طرح توجیه اقتصادی خواهد داشت یا نه؟ گزارش خبرنگار ما حاکی است، اولین همایش تخصصی تاب‌آوری در صنعت فولاد، فردا دوشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۲ به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در تهران برگزار می شود. این رویداد از ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر در سه پنل تخصصی و با سخنرانی مدیران عامل‌ شرکت‌های بزرگ فولاد و صنایع معدنی، روسای کمیسیون‌های مرتبط مجلس شورای اسلامی، مسئولان دولتی، مدیران بورسی و اقتصادی کشور برگزار خواهد شد.

گفتنی است، سه پنل تخصصی این همایش عبارت است از: ▪️چالش‌های سیاست‌گذاری صنعت فولاد (با تمرکز بر توسعه سرمایه گذاری، بازار سرمایه، زیرساخت و اشتغال) ▪️حکمرانی مطلوب در صنعت فولاد (با تمرکز بر رشد تولید، تنظیم بازار، توسعه صادرات و افزایش مزیت رقابتی) ▪️امنیت پایدار محیط کسب و کار در صنعت فولاد

فولاد آلیاژی ایران حامی دهمین کنفرانس بین‌المللی استیل پرایس با موضوع فولادهای پیشرفته شد

دهمین دوره از کنفرانس‌های بین المللی استیل پرایس با نگاهی به فولادهای پیشرفته با ارزش افزوده بالا، مهرماه ۱۴۰۲ برگزار می شود.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران، این دوره از کنفرانس سالیانه استیل پرایس در تاریخ ۲۵ مهرماه ۱۴۰۲ مصادف با ۱۷ اکتبر ۲۰۲۳ در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

با توجه به لزوم تغییر نگاه کلان فولادسازی کشور از توسعه صرفا کمی به کیفی، این کنفرانس با حضور و مشارکت شرکت های بزرگ معدنی و فولادی کشور به همراه نمایشگاه جانبی برگزار می‌شود.

تاکنون سازمان ایمیدرو، انجمن سنگ آهن، انجمن تولیدکنندگان فولاد، انجمن نوردکاران فولادی و شرکت فولاد آلیاژی ایران به عنوان حامیان این رویداد تخصصی معرفی شده‌اند.

روح امید در میان شرکت‌های داخلی دمیده شده است

مشاور مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره بیانات نویدبخش مقام معظم رهبری در خصوص «به قله نزدیکیم» گفت: این بیانات رهبری، روح امید به آینده را در میان شرکت‌های داخلی دمیده است.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، زینب قیصری، در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با حضور در استودیو زنده «به قله نزدیکیم» با اشاره به بازدیدی که از نمایشگاه امسال داشته است، به حضور پرشور شرکت‌های داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت: در میان شرکت‌های داخلی روح امید به آینده و مسیر روشن به خوبی دیده می‌شود و می‌توان گفت وجه متمایز نمایشگاه امسال همین روحیه متفاوت شرکتهای داخلی است. این فضای جدید که درهای دیپلماسی انرژی باز است و افق پیش رو برای بازار محصولات روشن است را شرکت‌های داخلی به خوبی می‌بینند و امیدواری هم بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به جمله «به قله نزدیکیم» مقام معظم رهبری که به عنوان یک جمله نوید بخش، حس امید را به صنایع بخشیده است، گفت: وقتی مقام معظم‌رهبری این نوید را می‌دهند که به قله نزدیکیم، بیشتر متوجه این مسیر و رو به جلو بودن آن می‌شویم و مطمئن خواهیم بود که مسیر درستی را طی می‌کنیم.

قیصری با بیان اینکه آنچه امروز در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی وجود دارد دستاورد چند دهه تلاش است، گفت: در همه این سال‌ها وابسته به شرکت‌های خارجی بودیم و پس از تحریم‌ها تصور می‌کردند برای نیازهای داخلی و صادرات محصولات با مانع رو به رو می‌شویم اما صنعت پتروشیمی مسیر خوبی را طی کرده است و امید به آینده بیشتر شده است.

صفحه1 از131