19 تیر 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

با کنترل شدید قیمت شمش و اسلب، قیمت سنگ آهن نیز باید کنترل شود

مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، در گفت‌وگو با چیلان درباره جلسه‌ای که امروز سه‌شنبه در وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله برگزار می‌شود، عنوان کرد: با افزایش ضرایب قیمتی محصولات سنگ آهن مخالفیم وشرایط فعلی بایستی حفظ شود.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومي، مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، در گفت‌وگو با چیلان درباره جلسه‌ای که در وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله برگزار می‌شود، عنوان کرد: با افزایش ضرایب قیمتی محصولات سنگ آهن مخالفیم وشرایط فعلی بایستی حفظ شود.
مدیرعامل بزرگ‌ترین فولادساز ایران، ضمن اعلام مخالفت خود با افزایش ضرایب قیمتی کنسانتره و گندله گفت: کنترل شدید قیمت شمش فولادی و اسلب می‌طلبد که قیمت سنگ آهن هم کنترل شود.
گفتنی است که سال گذشته، قیمت کنسانتره در ایران طی فرمول وزارت صمت، معادل ۱۶ درصد شمش فولاد خوزستان تعیین شد. شنیده‌های چیلان از سایر منابع، حاکی از این است که حلقه‌های بالادست زنجیره فولاد تمایل دارند که قیمت کنسانتره را از ۱۶ درصد فعلی به ۲۱ درصد افزایش دهند و یا حداقل ۲ درصد به قیمت فعلی اضافه کنند.
انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز پیش از این مخالفت صریح خود را با تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی اعلام کرده است.

جهش ۷۱ درصدی فروش شرکت ‌های معدن و صنایع معدنی بورسی در 11 ماهه 98

4646563جداول آماری عملکرد ۷۳ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس و اوراق بهاردار تهران حاکی است؛ مجموع فروش این شرکت ها طی ۱۱ ماه امسال، جهش ۷۱ درصدی نسبت به دوره مشابه پارسال داشته است.

عرضه فخاس،ذوب و فخوز در بورس کالا

IMG18312061-410x285شرکت های فولاد خراسان،ذوب آهن و فولاد خوزستان امروز 11 اسفند ماه 98 در بورس کالا به عرضه پرداختند.

برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران صندوق های وزارت صمت و شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران

22 origجلسه هم اندیشی مدیران صندوق های وزارت صمت و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران برگزار شد.

درخواست سهامداران فولادی از دو وزیر؛ دست دلالان را کوتاه کنید

6452شماری از سهامداران شرکت های فولادی بورس در نامه سرگشاده خطاب به دو وزیر صمت و اقتصاد نسبت به تداوم تحرکات سفته بازان در استفاده بیشتر از کالای ارزان قیمت با نرخ ستاد تنظیم بازار در بورس کالا و تبعات آن بر اقتصاد کشور و بازار سرمایه هشدار دادند.

افزایش قیمت در بازار فولاد

238325 831فولادسازان قربانی سوداگری و هجوم نقدینگی سرگردان در بازار فولاد هستند و از سویی هیچ نقشی در این هجوم نقدینگی به بازار فولاد ندارند. از آن‌جا که رفتارهای سفته‌بازانه در بورس کالا و بازار فولاد، باعث فشار یکباره به مصرف‌کنندگان واقعی، یعنی مشتریان واقعی فولادسازان می‌شود، خود قربانی این سفته‌بازی در میان‌مدت هستند؛ چرا که سلامت تولیدکننده در میان‌مدت و درازمدت در گروِ سلامتِ کسب‌وکارِ مصرف‌کننده است.

شروع کاهشی تولید مس چین در ژانویه 2020

photo 2020-02-07 15-00-38تولید مس در چین طی ژانویه 2020 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.4 درصد افت کرد تا صنعت مس این کشور سال 2020 میلادی را با کاهش تولید آغاز کند.

رشد قیمت سهام فولادی‌ها در ماه‌ های آینده راضی‌کننده خواهد بود؟

به گزارش جهان معدن:در یک سال اخیر، بازدهی هیچ‌یک از بازارهای موازی، حتی به اندازه کسری از بازدهی بازار بورس نبوده است. تنها از ابتدای سال جاری تاکنون، رشد شاخص کل بورس 139 درصد بوده و در آخرین عرضه اولیه بازار سهام، که در هشتم بهمن صورت گرفت، حدود یک میلیون و 200 هزار کُد بورسی شرکت کردند! این نشان‌دهنده تب بالای بازار بورس در این روزها است. عملکرد شرکت‌های فولادی بورسی چگونه بوده است؟ آیا فولادی‌ها همچنان گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند؟ عملکرد آن‌ها در مجموع سال 98 چگونه خواهد بود؟ گزارش تحلیلی چیلان را تا انتها بخوانید تا پاسخ این سوالات را دریابید.

صفحه1 از6