18 فروردين 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

جهش ۷۱ درصدی فروش شرکت ‌های معدن و صنایع معدنی بورسی در 11 ماهه 98

4646563جداول آماری عملکرد ۷۳ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس و اوراق بهاردار تهران حاکی است؛ مجموع فروش این شرکت ها طی ۱۱ ماه امسال، جهش ۷۱ درصدی نسبت به دوره مشابه پارسال داشته است.

عرضه فخاس،ذوب و فخوز در بورس کالا

IMG18312061-410x285شرکت های فولاد خراسان،ذوب آهن و فولاد خوزستان امروز 11 اسفند ماه 98 در بورس کالا به عرضه پرداختند.

برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران صندوق های وزارت صمت و شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران

22 origجلسه هم اندیشی مدیران صندوق های وزارت صمت و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران برگزار شد.

درخواست سهامداران فولادی از دو وزیر؛ دست دلالان را کوتاه کنید

6452شماری از سهامداران شرکت های فولادی بورس در نامه سرگشاده خطاب به دو وزیر صمت و اقتصاد نسبت به تداوم تحرکات سفته بازان در استفاده بیشتر از کالای ارزان قیمت با نرخ ستاد تنظیم بازار در بورس کالا و تبعات آن بر اقتصاد کشور و بازار سرمایه هشدار دادند.

افزایش قیمت در بازار فولاد

238325 831فولادسازان قربانی سوداگری و هجوم نقدینگی سرگردان در بازار فولاد هستند و از سویی هیچ نقشی در این هجوم نقدینگی به بازار فولاد ندارند. از آن‌جا که رفتارهای سفته‌بازانه در بورس کالا و بازار فولاد، باعث فشار یکباره به مصرف‌کنندگان واقعی، یعنی مشتریان واقعی فولادسازان می‌شود، خود قربانی این سفته‌بازی در میان‌مدت هستند؛ چرا که سلامت تولیدکننده در میان‌مدت و درازمدت در گروِ سلامتِ کسب‌وکارِ مصرف‌کننده است.

شروع کاهشی تولید مس چین در ژانویه 2020

photo 2020-02-07 15-00-38تولید مس در چین طی ژانویه 2020 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.4 درصد افت کرد تا صنعت مس این کشور سال 2020 میلادی را با کاهش تولید آغاز کند.

رشد قیمت سهام فولادی‌ها در ماه‌ های آینده راضی‌کننده خواهد بود؟

به گزارش جهان معدن:در یک سال اخیر، بازدهی هیچ‌یک از بازارهای موازی، حتی به اندازه کسری از بازدهی بازار بورس نبوده است. تنها از ابتدای سال جاری تاکنون، رشد شاخص کل بورس 139 درصد بوده و در آخرین عرضه اولیه بازار سهام، که در هشتم بهمن صورت گرفت، حدود یک میلیون و 200 هزار کُد بورسی شرکت کردند! این نشان‌دهنده تب بالای بازار بورس در این روزها است. عملکرد شرکت‌های فولادی بورسی چگونه بوده است؟ آیا فولادی‌ها همچنان گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند؟ عملکرد آن‌ها در مجموع سال 98 چگونه خواهد بود؟ گزارش تحلیلی چیلان را تا انتها بخوانید تا پاسخ این سوالات را دریابید.

اوج‌گیری شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی در بورس طی یک هفته

0286qشرکت های معدنی و صنعتی دور جدیدی از رشد را آغاز کرده اند. این گروه هفته منتهی به 25 دی ماه شاهد اوج گیری ارزش سهام در بورس اوراق بهادار شدند. این در حالی است که به تازگی دولت امریکا با تحریم های شدید، شرکت های معدنی و صنایع معدنی ایران را هدف گرفته است.

صفحه1 از5