04 بهمن 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس بر اساس 70 درصد قیمت

وزیر صنعت، معدن و تجارت قیمت پایه شمش فولادی در بورس را بر اساس ۷۰ درصد قیمت CIS اعلام کرد.

به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، علیرضا رزم حسینی در قرارگاه جهش تولید که با محوریت بررسی نظارت بر اجرای شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای محصولات فولادی برگزار شد ، با اعلام این مطلب، افزود: این قیمت پایه فردا طی نامه‌ای به بورس باید ابلاغ و اعلام شود.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی تمام عیاری قرار داریم، تصریح کرد: تصمیمات برای عبور از این شرایط جنگی نیز باید سریع، قاطعانه و بر اساس مقتضیات زمانی گرفته شود.

ضرورت هماهنگی تمامی دستگاه ها برای اجرای کامل شیوه نامه عرضه محصولات فولادی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ضرورت اجرای کامل شیوه ‌نامه عرضه محصولات فولادی در بورس از تمامی دستگاه‌های مرتبط و دستگاه‌های نظارتی خواست که در این حوزه اقدامات لازم را با تعامل و هم افزایی انجام دهند.

لزوم بازرسی از انبار ها برای جلوگیری از احتکار محصولات فولادی و عرضه خارج از شبکه

رزم‌حسینی همچنین از دستگاه‌های نظارتی و بازرسان وزارت صمت خواست تا بازرسی از انبارها را برای جلوگیری از احتکار شمش، میلگرد و دیگر محصولات فولادی در دستور کار قرار دهند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقدامات لازم را مبذول دارند.‌

گفتنی است در این جلسه علی آقامحمدی «رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام»، جمعی از معاونان وزارت صمت و نمایندگان نهادهای نظارتی حضور داشتند.

عدم اطلاع رسانی صحیح اولین عرضه کنسانتره سنگ‌آهن را با شکست مواجه کرد

یکشنبه ۷دی ماه اولین عرضه کسنانتره سنگ‌آهن در بورس کالا از سوی شرکت فکور صنعت صورت گرفت اما به دلیل عدم آگاهی متقاضیان از عرضه، معامله‌ای صورت نگرفت و هفته بعد این عرضه مجدد انجام خواهد شد.

به گزارش جهان معدن ؛ محمدوحید شیخ‌ زاده مدیرعامل شرکت فکور صنعت با تبیین اولین عرضه کنسانتره سنگ آهن در بورس کالا، گفت: معدن سنگ آهن جلال آباد دارای دوبخش هماتیت و مگنتی است. بخش هماتیت این معدن سالها‌ به عنوان کم عیار و باطله دور ریخته می‌شد. حدودا چندسال پیش شرکت فکور صنعت با فناوری های نوین خود توانست از این سنگ‌آهن استفاده و آن را طی مراحلی به کنسانتره تبدیل کند.

شیخ زاده ادامه داد: شرکت فکور صنعت برای ایجاد شفافیت در این حوزه تصمیم به عرضه ۲۵هزار تن کنسانتره سنگ‌آهن با کیفیت بسیار بالا گرفت که سولفور و فسفر آن در حد صفر و عیار آن هم بالای ۶۶ درصد است؛ و یکشنبه ۷دی ماه، برای اولین بار در بورس کالا محصول خود را عرضه کرد تا عرضه و تقاضا در بالادست هم شفاف باشد.

وی افزود: متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی صحیح و به موقع، متقاضیان نتوانستند دراین عرضه شرکت کنند و به همین دلیل این میزان کنسانتره دوباره هفته بعد عرضه خواهد شد. قیمت پایه این محصول در اولین عرضه ۱۶ درصد میانگین فروش هفته گذشته شمش فولادخوزستان از سوی بورس کالا تعیین شد، به عبارت دیگر قیمت پایه برای هر تن کنسانتره سنگ‌آهن، یک میلیون و ۷۸۰هزار تومان بود.

"تجلی"؛ نخستین شرکت سهامی عام پروژه در فرابورس ثبت شد

درخواست پذیرش نخستین شرکت سهام عامی پروژه با نام تجلی توسعه معادن و فلزات، در شرکت فرابورس ثبت شد. ایجاد شرکت سهامی عام پروژه از سیاست های ایمیدرو برای تامین مالی طرح های توسعه است.

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، یونس الستی مدیر عامل شرکت توسعه معادن و فلزات با اعلام این خبر گفت: امروز درخواست ثبت این شرکت توسط شرکت فرابورس به ثبت رسید.

الستی با ابراز تشکر از همکاری فرابورس در این باره، گفت: این اقدام، درگاه ورود شرکت سهام عام پروژه به بورس به شمار می آید.

شرکت های توسعه معادن و فلزات (سهامدار عمده)، گل گهر و چادرملو، سهامداران این شرکت هستند و در گام نخست سه پروژه توسعه یک میلیون تنی صبانور، کنسانتره آهن ۲.۵ میلیون تنی فولاد خراسان و توسعه فولاد سرمد ابرکوه را در اختیار دارد. مرتضی علی اکبری مدیر عامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات نیز دراین باره گفت: همزمان با ثبت و پذیرش در فرابورس، برنامه افزایش سرمایه شرکت و رسیدن به سرمایه 6هزار میلیارد تومانی را پیگیری می کنیم.

وی یادآور شد: پیشتر امیدنامه شرکت سهامی عام پروژه به منظور پذیرش نام شرکت در فرابورس،‌ تهیه و به بورس ارسال شده بود.

علی اکبری همچنین خبر داد که قرار است روز یکشنبه هفته آینده، جلسه ای برای پذیرش شرکت "تجلی" در فرابورس برگزار شود.

زغال سنگ طبس با نماد کزغال به فرابورس می‌آید

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با اعلام حضور زغال سنگ پروده طبس با نماد" کزغال" در فرابورس ایران، گفت: بزرگترین شرکت زغال سنگ ایران سوم دی ماه سال ۱۳۹۹ به عنوان دویست و بیست و نهمین نماد معاملاتی و شصت و پنجمین شرکت در بازار اول در فهرست نرخ های فرابورس ایران با نماد کزغال درج شد.

به گزارش جهان معدن ، غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل تاصیکو با اعلام حضور زغال سنگ پروده طبس با نماد"کزغال" در فرابورس ایران گفت: شرکت زغال سنگ پروده طبس براساس سیاست های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و برنامه های راهبردی صدر تامین در مورخ 29 اردیبهشت سال جاری مقدمات حضور در فرابورس ایران را کلید زد و در مورخ سوم دی ماه 1399 به عنوان دویست و بیست و نهمین نماد معاملاتی و شصت و پنجمین شرکت در بازار اول در فهرست نرخ های فرابورس ایران با نماد "کزغال" درج شد.

وی افزود: فعالان بازار سرمایه از این پس می توانند نماد کزغال را در گروه استخراج زغال سنگ و زیر گروه استخراج و انبار زغال سنگ در فرابورس مشاهده کنند.

سلیمانی بیان داشت: این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت زغال سنگ ایران در منطقه طبس مشغول به فعالیت است و بالغ بر ... در این شرکت مشغول به فعالیت هستند. شرکت زغال سنگ پروده طبس با ۶۹ درصد رشد سود خالص در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل به سود بیش از ۲۹۵ میلیارد تومان دست یافته است که این ارقام بیانگر اهمیت و جایگاه پروده طبس در کشور است.

تهیه امیدنامه شرکت سهامی عام پروژه به منظور پذیرش در فرابورس

قائم مقام ایمیدرو از تهیه امیدنامه شرکت سهامی عام پروژه به منظور پذیرش نام شرکت در فرابورس خبر داد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی امروز در جلسه شرکت های سهامی عام پروژه که با حضور نمایندگان های شرکت های بزرگ معدنی برگزار شد، افزود: از جمله طرح‌های منتقل شده به این شرکت می توان به طرح های توسعه یک میلیون تنی صبانور، کنسانتره آهن ۲.۵ میلیون تنی فولاد خراسان و توسعه فولاد سرمد ابرکوه اشاره کرد.

عضو هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: در حال حاضر ایمیدرو راهبری تشکیل این شرکت بر عهده دارد. جمع آوری نقدینگی با هدف تامین مالی پروژه های جدید و ناتمام یکی از اهداف مهم این شرکت خواهد بود.

افزایش سرمایه 6 هزار میلیارد تومانی

در ادامه مدیرعامل شرکت توسعه معادن و فلزات طی سخنانی گفت: در مرحله نخست، این شرکت 6 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه خواهد داشت.

یونس الستی افزود: در مرحله دوم، بنابر آورده شرکت هایی همچون چادرملو و گل گهر، افزایش سرمایه بعدی به ثبت خواهد رسید.

در این جلسه ویدیو کنفرانسی، همچنین امیر خرمی شاد معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو، امیر صباغ مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری ایمیدرو و نمایندگان شرکت های ملی مس، مبارکه، گل گهر و چادرملو حضور داشتند.

پذیرش واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در تابلوی SMEها در فرابورس

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گفت: با ایجاد امکان پذیرش واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در بورس، تابلوی آن‌ها در فرابورس راه اندازی شده است که اقدام مهمی برای تأمین مالی SMEهاست.

به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، اصغر مصاحب در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط می‌توانند با حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، فرآیند پذیرش خود را دنبال و بر روی تابلوی فرابورس، سهام خودشان را عرضه کنند.

وی اضافه کرد: به این طریق می‌توان به تأمین مالی تزریق شده‌ای دست یافت که خیلی ساده‌تر از استفاده از بازار پول یعنی بانک و نظیر آن است.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که اکنون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بیش از ۴۶ هزار واحد صنعتی مستقر است، ادامه داد: بخش عمده این واحدها را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.

مصاحب یادآور شد: در مجموعه واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی حدود ۹ هزار واحد از سال‌های گذشته با مشکلاتی مواجه شده‌اند که به راکد یا غیرفعال شدن آن واحدها منجر شده است.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌های خیلی خوبی که در این مدت انجام شد، عارضه‌ یابی واحدهای صنعتی راکد و یا غیرفعال بود که با این آسیب‌ شناسی بتوان برای کمک به آن‌ها به راهکاری مناسب دست یافت.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: در این زمینه یک عارضه‌ یابی سریع انجام شد که براساس خود اظهاری موانعی که موجب شده بود این اتفاق برای صنایع کوچک و متوسط روی دهد شناسایی شود که بیشترین دلایل آن مربوط به تأمین مالی و نقدینگی، فقدان بازار و تأمین مواد اولیه بود.

مصاحب با توجه به این‌که به تازگی تأمین مواد اولیه در رتبه دوم قرار گرفته است، افزود: برای این موضوع چند راهکار درنظر گرفته شد که یکی از آن‌ها، پیگیری و پیاده ‌سازی روش‌های جدید تأمین مالی است.

وی راه‌ اندازی کلینیک‌های صنعتی در ۲۸ استان کشور را از دیگر اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برشمرد و اضافه کرد: در زمان حاضر این کلینیک‌ها به‌صورت فیزیکی در مراکز خدمات فنآوری و کسب و کار راه اندازی شده است.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: این کلینیک‌ها به‌صورت اینترنتی نیز بر روی پورتال سازمان قرار دارد و آماده ارائه خدمات به صنایع کوچک و متوسط در سه مقطع مشاوره، پروژه‌های عارضه ‌یابی و بهبود است که هرکدام را که مورد نیاز صنعتگر باشد، می‌تواند در آن راستا ضمن دریافت خدمات لازم، مورد حمایت این سازمان قرار گیرد.

مصاحب تصریح کرد: برای مدل‌های تأمین مالی هم دو کار انجام شد که به‌نظر می‌رسد هم اقبال خوبی در این قضیه شاید باشد و هم این‌که مدل‌های جدید تأمین مالی است که در دنیا از آن استفاده می‌شود.

وی یکی از مدل‌های جدید تأمین مالی را پیاده‌ سازی بستر یا پلتفرمی عنوان کرد که با همکاری بخش خصوصی و برخی از بانک‌ها از جمله بانک ملی راه ‌اندازی شده است.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که بعد از سال ۲۰۰۶ که رکود اقتصادی در دنیا به‌وجود آمد، مدل‌های مختلفی درنظر گرفته شد که این مدل یکی از مدل‌های موفق بود، گفت: این پلتفرم با نام سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار (سککوک) است که تأمین مالی زنجیره تأمین را پیگیری می‌کند.

مصاحب افزود: این مدل اکنون در 8 استان کشور در رشته صنعت‌های مختلف پیاده ‌سازی شد و تأمین مالی 2.4 برابری در سال اول به تأمین مالی 4 برابری در سال جاری رسید که به‌طور تقریبی نُرم جهانی به حساب می‌آید.

به گفته وی، در حوزه توسعه بازار، علاوه بر حمایت‌هایی که در گذشته از برگزاری نمایشگاه‌ها و هیأت‌های تجاری انجام می‌شد، در سال‌های اخیر دو اقدام دیگر صورت گرفت که شامل ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی برای صنایع و حمایت از شرکت‌های مدیریت صادرات (EMC) است.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: حدود ۹ هزار واحد صنعتی دچار رکود شناسایی شده است که برای این منظور امسال یک هزار و ۵۰۰ واحد در دستور رسیدگی و رفع مشکل قرار گرفت که با اقدامات مطلوب حدود یک هزار واحد تا هفته جاری به چرخه تولید برگردانده شد.

مصاحب با اظهار امیدواری از این‌که تا پایان امسال ۲ هزار واحد صنعتی از واحدهای راکد به چرخه تولید بازگردانده شود، ادامه داد: در بین بازفعالی‌ها و واحدهایی که به چرخه تولید بازگشتند، صنایع شیمیایی رتبه اول، صنایع فلزی رتبه دوم و صنایع غذایی رتبه سوم را دارند.

وی ارزیابی خود را از فعالیت شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان هم به لحاظ حجم و اندازه عملیاتی که انجام داده بی‌نظیر ذکر و خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد شهرک و ناحیه صنعتی در این استان وجود دارد که بر این اساس اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است.

عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به مقوله ورود به انقلاب صنعتی چهارم اضافه کرد: استان اصفهان یکی از استان‌های منتخب برای ارزیابی واحدها برای ورود به انقلاب صنعتی چهارم است.

مصاحب برگزاری رویدادی برای موضوع فرابورس را به‌عنوان پایلوت کشوری در این استان و با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی، اداره ‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، انجمن کارآفرینی، اتاق بازرگانی و با نظارت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اقدامی مهم برشمرد و افزود: با اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی‌های صورت گرفته، تعدادی از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان اصفهان برای ورود به بازار فرابورس انتخاب می‌شوند.

وی تأکید کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط علاقه‌مند کمک خواهد کرد تا به‌عنوان پیشران در تابلوی SMEها در فرابورس عمل کنند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۱ شهرک و ۳۲۲ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۷۷ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فنآوری، ۳۷ مرکز خدمات فنآوری و کسب‌ و کار، ۲ مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم ‌افزاری، ۸۷ هزار و ۸۶۳ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۶ هزار و ۴۱۳ واحد صنعتی و سه هزار و ۵۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و سهم آن در صنعت کشور ۱۱ درصد، سرمایه ‌گذاری ۱۰ درصد، اشتغال صنعتی هشت درصد و رتبه‌اش در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن کشور، اول و از نظر ذخایر معدنی، دوم است.

بر اساس آمار سال 13۹۸، چهار میلیون و ۴۵۵ هزار نفر در این استان در زمره جمعیت بالای ۱۰ سال قرار دارند که از بین آن‌ها، یک میلیون و ۶۵۲ هزار نفر با سهم ۳۷ درصد از کل جمعیت فعال، شاغل محسوب می‌شوند.

اصفهان با بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن درحال بهره ‌برداری با سرمایه بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی، از صنعتی‌ترین استان‌های کشور به‌شمار می‌رود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری دو روزه به اصفهان، علاوه بر حضور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و نشست با فعالان اقتصادی و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، از واحدهای صنعتی "فولاد مبارکه"، "ذوب آهن" و "انتخاب" بازدید خواهد داشت.

عرضه محصولات فولادی در بورس خللی در صادرات ایجاد نمی‌کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: عرضه محصولات فولادی در بورس به سبب حمایت از حوزه تولید بوده است و مطمئناً خللی در صادرات کشور در این بخش ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازشاتا، علیرضا رزم حسینی در گفتگو با خبرنگاران در محل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، با بیان این مطلب، افزود: در ۴۰ ساله گذشته در حوزه فولاد اقدامات خوبی در کشور انجام شده است به طوری که از ۵۰۰ هزار تن تولید فولاد قبل از انقلاب اکنون به ۲۸ میلیون تن تولید فولاد رسیده ایم.

هدفگذاری برای تولید ۵۵ میلیون تنی فولاد تا افق ۱۴۰۴

وی همچنین از هدف گذاری برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا افق ۱۴۰۴ در کشور خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به تهیه برنامه‌های راهبردی فولاد و اجرای گام به گام آنها تا افق ۱۴۰۴ اشاره داشت.

نقش مهم فولاد کشور در رفع تحریم‌ها و تامین مواد اولیه کارخانجات مرتبط

رزم حسینی با بیان اینکه فولاد کشور در رفع تحریم‌ها و تامین مواد اولیه کارخانجات مرتبط نقش مهمی ایفا نموده است، ادامه داد: فولاد کشور علاوه بر تامین نیازهای داخلی، بخش مهمی از محصولات خود را صادرات کرده و برای کشور در این مقطع حساس کنونی ارز آوری به ارمغان آورده است.

وی در ادامه سخنان خود فولاد مبارکه را از مهم ترین مجموعه های فولادی کشور دانست که دارای اشتغال قابل توجه و شرکت‌های زیرمجموعه خوبی در سراسر کشور است و تصریح کرد: این شرکت تولید و درآمد خوبی دارد و در بورس کشور نیز فعال می‌باشد.

آغاز اجرای طرح توسعه فاز دوم نورد گرم فولاد مبارکه

وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز طرح توسعه فاز دوم نورد گرم فولاد مبارکه، خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی و طرح‌های لازم برای تکمیل و راه اندازی این طرح توسعه‌ای آماده می‌باشد.

عرضه محصولات فولادی در بورس به سبب حمایت از تولید بوده است

رزم حسینی در خصوص صادرات محصولات فولادی نیز، بیان کرد: بر اساس شیوه نامه ابلاغی ستاد اقتصادی دولت، تمامی محصولات فولادی باید در بورس کالا عرضه شوند و از مازاد آن صادرات صورت بگیرد.

وی همچنین تصریح کرد: هدف از ابلاغ این شیوه نامه تقویت تولید بوده است تا عرضه و تقاضای محصول در بورس کالا به صورت شفاف دنبال شود و استفاده از این روش و شیوه نامه باعث تعادل قیمت‌ها خواهد شد.

عرضه محصولات فولادی در بورس خللی در صادرات ایجاد نمی‌کند

وی همچنین تصریح کرد: در سند فولادی کشور با تعامل تشکلهای بخش خصوصی، سهمیه بندی ها انجام شده است و هیچ محدودیتی در صادرات وجود ندارد و با این روش صادرات هم می‌تواند صورت بگیرد.

شرکت ملی مس دومین شرکت بزرگ بورس شد

دکتر اردشیر سعدمحمدی گفت: خوشحال هستیم که امروز با ارزش مارکت 322هزار میلیارد تومان دومین شرکت بزرگ بازار بورس بعد از هلدینگ خلیج‌فارس هستیم و با طرح‌های توسعه‌ای که در سال آینده افتتاح خواهیم کرد ارزش بازار ملی مس به‌طور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش جهان معدن به نقل از مس پرس، سعدمحمدی در مراسم عقد تفاهم‌نامه همکاری‌های متقابل بین بانک ملت و شرکت مس با اعلام این خبر، گفت: این تفاهم‌نامه با هدف برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری‌های جدید و تامین مالی طرح‌های توسعه و کمک به توسعه صنعت و اقتصاد ملی کشور انجام شده است.

سعدمحمدی با اشاره به عوامل بنیادی و تأثیرگذار بر آینده صنعت مس افزود: اتحادیه اروپا در تدوین استراتژی‌های سرمایه‌گذاری برای یک دهه آینده، مس را در ردیف نخستین و برترین عنصر سرمایه‌گذاری قرار داده است.

مدیرعامل شرکت مس با بیان این مطلب و با اشاره به تغییرات مصرف انرژی، افزایش جمعیت و افزایش تولید خودرووهای الکتریکی گفت: یکی از دلایل آینده‌دار بودن صنعت مس در سودآوری پررنگ شدن نقش الکتریسته در بخش انرژی تا 2050 است.

سعدمحمدی تصریح کرد: به طور طبیعی با افزایش رشد مصرف انرژی ‌الکتریسیته، مس به دلیل خاصیت هدایت الکتریکی که دارد نقش مهمتری در صنایع ایفا می کند.

مدیرعامل شرکت مس در ادامه با اشاره به جایگاه هفتم شرکت مس در ذخایر مس دنیا گفت: در حال حاضر، شرکت مس 4،5 درصد از ذخایر مس جهان را در اختیار دارد و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به دنبال این هستیم تا رتبه کشور را از جایگاه هفتم به ششم ارتقا دهیم.

وی با اشاره به این‌که اعداد و ارقام منتشر شده در صورت‌‌های مالی کدال بورس بیانگر این است که شرکت مس عملکرد حرفه‌ی داشته است گفت: ما امسال موفق به کسب گرید ای پلاس (A+) از موسسه «پایا» شدیم که این رتبه به معنای ثبات اقتصادی در شرکت مس و توانایی مالی و عملیاتی و پاسخگویی به تعهداتش است.