18 فروردين 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

افزایش 30درصدی تولید آهن اسفنجی "سفیددشت" در سال 98

 

به گزارش ماهنامه جهان معدن به نقل از شاتا، محمود ارباب زاده افزود: این مجتمع فولادی در اسفند سال 98، بیش از 63 هزار تن آهن اسفنجی تولید کرد.
وی با بیان اینکه طی سال گذشته چهار رکود تولید در واحد احیای مستقیم سفیددشت به ثبت رسید، عنوان کرد: در سال "جهش تولید" با تمرکز بر اهداف توسعه ای ، برنامه تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال 99 مورد توجه است.
مدیرعامل فولاد سفیددشت در بخش دیگری از سخنانش از پیشرفت فیزیکی 81 درصدی واحد فولادسازی این مجتمع خبر داد و گفت: امیدواریم با حمایت های ایمیدرو، واحد فولادسازی سفیددشت طی سال جاری به بهره برداری برسد.
بومی سازی سیستم تصفیه پساب و صرفه جویی 50درصدی ارزی
ارباب زاده در خصوص اقدامات انجام شده این مجموعه در "بومی سازی"، گفت: بومی سازی سیستم تصفیه پسآب در دوران تحریم، توسط متخصصان ایرانی و برای نخستین بار در ایران عملیاتی شد.
وی افزود: این سیستم با سرمایه گذاری پنج میلیارد تومان به مدت سه ماه است، که مورد بهره برداری گرفته است.
مدیرعامل فولاد سفیددشت اظهار داشت: با بومی سازی این سیستم، بیش از 50 درصد صرفه جویی ارزی انجام شد.

خدمات ارزشمند شرکت مس در توسعه و آبادانی ورزقان


خدمات ارزشمند شرکت مس در توسعه و آبادانی ورزقان
به گزارش جهان معدن و به نقل ازمس پرس، حسن یحیوی فرماندار ورزقان با بیان این‌که شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سونگون در سال جاری خدمات بسیار خوبی را به‌منظور رفع مشکلات یا تسهیل در زندگی مردم و ایجاد اشتغال انجام داده است گفت: در سال جاری تعامل بسیار خوبی بین فرمانداری و مجموعه‌های دولتی ورزقان و مجلس با شرکت مس برقرار شد و این تعامل و حسن نیت شرکت مس موجب انجام خدمات شایسته و ارزشمندی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در شهرستان ورزقان شد.
یحیوی با قدردانی از حمایت‌های دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس، نماینده محترم مجلس در ورزقان و مجتمع مس سونگون در انجام طرح‌های مسئولیت‌های اجتماعی گفت: بزرگ‌ترین کاری را که شرکت ملی مس در ورزقان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی انجام داده است و در سال جاری 80 درصد آن به بهره‌برداری رسید جاده خواجه به ورزقان به طول 45 کیلومتر بود.
وی با بیان این‌که این پروژه با مشارکت مالی و نظارتی مجتمع مس سونگون به انجام رسیده است گفت: 20 درصد باقیمانده این پروژه در سال آینده به اتمام خواهد رسید و کارهای مربوط به قطعه 5 این پروژه با اختصاص 150 میلیارد تومان در حال پیشرفت خوبی است.
یحیوی افزود: این پروژه یک زیرساخت بسیار خوب در منطقه است که موجب کاهش خسارت‌های جانی و مالی جاده‌ای می‌شود و علاوه بر این‌ موجب جذب سرمایه‌گذاران برای ایجاد اشتغال خواهد شد.
فرماندار ورزقان به دیگر خدمات شرکت ملی مس و مجتمع مس سونگون در شهرستان ورزقان اشاره کرد و اظهار داشت: آب‌رسانی به 65 روستا از طریق پروژه انتقال آب از سد حاجیلرچای به بخش مرکزی و بهسازی و تأمین مصالح برای انجام طرح‌های عمرانی در روستاها از دیگر خدمات ارزشمند شرکت مس در شهرستان است.
یحیوی با تأکید بر این‌که این اقدامات خوب و ارزشمند موجب تغییر چهره شهرستان ورزقان به لحاظ عمرانی و آبادانی شده و باعث مهاجرت معکوس از شهرستان به روستا می‌شود، اظهار داشت: بالای 80 روستا در بخش مرکزی ورزقان و خاروانا از خدمات بهسازی و تأمین مصالح برای انجام طرح‌های عمرانی بهره‌مند شده‌اند.
وی افزود: همچنین همکاری مجتمع مس سونگون با اداره راهداری شهرستان در مواقع بروز مشکلات طبیعی برای بازگشایی جاده‌ها و امدادرسانی به خودروهای گرفتارشده در برف و کولاک در 200 کیلومتر راه‌ جاده‌ای از دیگر خدمات شایسته مجتمع مس سونگون در سال جاری بود.
یحیوی ادامه داد: همکاری در لایروبی رودخانه‌های شهرستان و بازگشایی دهانه پل‌ها و رفع نقاط حادثه‌خیز در ابتدای سال 1398 و هم‌زمان با وقوع سیل از دیگر اقدامات این مجتمع در زمان وقوع بحران‌های طبیعی بوده است.
فرماندار ورزقان با بیان این‌که شرکت ملی صنایع مس و مجتمع مس سونگون در سال‌های اخیر خدمات فرهنگی و ورزشی خوبی انجام داده‌اند گفت: حمایت از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، اردوهای فرهنگی مثل راهیان نور و تقویت وزش همگانی و همایش‌‌ها از دیگر اقدامات خوب شرکت مس در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی است.
یحیوی اضافه کرد: یکی از پروژه‌های بسیار خوب مس در ورزقان ایجاد کمپ ورزشی است که امیدواریم با حمایت مس سریع‌تر به انجام برسد.
فرماندار ورزقان به شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: از آغاز شیوع ویروس کرونا مجتمع مس سونگون اقدامات خوب و پیشگیرانه‌ای در سطح مجتمع و در راستای افزایش سطح بهداشت فردی پرسنل انجام داده است.

تلاش صنعت‌گران برای سلامت ایرانیان/ افزایش تولید اقلام بهداشتی جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا

unnamedمعاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز مردم به مواد شوینده، ضدعفونی و بهداشتی برای پیشگیری و مقابله با این بیماری، صنعت‌گران تولیدات خود را در این حوزه ها چند برابر کرده اند و در کنار مردم قرار گرفته اند.

تولید ماسک و مواد ضدعفونی در اردبیل ۳ شیفته شده است

654رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل گفت: برای تامین نیازهای مردم در راستای پیشگیری از ویروس کرونا، تولید ماسک و مواد ضدعفونی در استان 3 شیفته شده است تا بتوانیم این تولیدات را در سریعترین زمان ممکن به بازار و به دست مردم برسانیم.

تولید جهانی 4.1 میلیارد تن سیمان در سال 2019 میلادی

46f68688047da9bc8523eee3429e524dتولید جهانی سیمان در سال 2019 میلادی به 4 میلیارد و 100 میلیون تن رسید. فهرست برترین تولیدکنندگان این محصول نشان می دهد ایران به سبب کاهش تولید ترکیه، جایگاه هفتم جهانی را در اختیار گرفت.

تولید حدود 21.9 میلیون تن مس تصفیه شده

4756316647کارخانه های مس جهانی حدود 21.9 میلیون تن مس تصفیه شده طی 11 ماهه 2019 میلادی، تولید کردند.

بهره برداری از یک طرح بزرگ دارویی تا یک سال آینده در دماوند

9d02629c-2edd-4fe0-ae3d-fb91d0223111مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران در بازدید از شرکت مرهم دارو در شهرستان دماوند گفت: طرح بزرگ دارویی این شرکت تا یک سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

تلاشگران ذوب آهن اصفهان سربازان حفظ تولید در صنعت کشور هستند

10همگام با سایر مردم و تمامی نهادها ، ذوب آهن اصفهان نیز به منظور حفظ سلامت تلاشگران شرکت به منظور جلوگیری از ابتلا از کرونا ویروس با بسیج تمام امکانات بهداشتی و صدور دستور العمل های ویژه بهداشتی و مراقبتی ، در راستای حفظ و تداوم تولید در شرکت تمهیدات ویژه ای به کار گرفت تا در شرایط تحریم ، پیشرفت و ترقی شرکت تحت الشعاع قرار نگیرد و تولید در این قطب صنعتی کشور حفظ گردد