26 مرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

افزایش استخراج و تولید در شرکت‌های سرب و روی ایمیدرو؛‌ "مهدی آباد" پیشتاز در رشد

mehdi abad mineشرکت‌های سرب و روی ایمیدرو طی 4 ماهه نخست سال 98، رشد استخراج و تولید را تجربه کردند.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد از ابتدای فروردین تا پایان تیر، 187 هزار و 2 تن ماده معدنی استخراج کرد. این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، 31 هزار و 42 تن بود که 502 درصد رشد نشان می‌دهد.

عضو اتاق بازرگانی تاکید کرد: بررسی مشکلات و ارائه راهکار برای حمایت از بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط

82549454-71649570سندیکاها و تشکل‌ها به نمایندگی از صاحبان صنایع کوچک و متوسط از متولیان امر در حوزه تصمیم گیری‌های کسب وکار، درخواست انجام اقدامات لازم درخصوص تامین مواد اولیه مکفی، تامین سرمایه در گردش و ارایه تسهیلات با نرخ‌های عادلانه با نظارت‌های لازم در امر تخصیص به تولید کننده واقعی و تسریع در تصمیم گیری‌های کلان و نهایی را درخصوص موضوعات مالیاتی و گمرکی دارند.
به گزارش جهان معدن به بهانه روز حمایت از صنایع کوچک، بورس نیوز گفت‌وگویی با امیرحسین کاوه عضو اتاق بازرگانی و فعال صنعتی انجام داده که چکیده آن را می‌خوانید.

در سه ماهه ۹۸ ثبت شد؛ کاهش ۲۰۸ درصدی واردات محصولات فولادی

2921694بررسی روند واردات فولاد و محصولات مربوطه در سه ماهه ابتدایی امسال گویای شیب تند کاهشی است؛ به طوری که واردات محصولات فولادی در فصل بهار با کاهشی ۲۰۸ درصدی همراه بود و از ۲۹۳ هزار تن (در بهار پارسال) به ۹۵ هزار تن رسید.
آمارهای انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که واردات فولاد میانی (خام) به یک هزار تن رسید که در مقایسه با سه ماهه ابتدایی ۹۷ کاهش ۸۳ درصدی داشته است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی: بیش از 99 درصد واحدهای شهرک‌های صنعتی بخش خصوصی هستند

image27814مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه 43 هزار و 650 واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند، عنوان کرد: در شهرک‌های صنعتی ایران بالای 99 درصد واحدهای مستقر، از بخش خصوصی هستند.
به گزارش جهان معدن محسن صالحی نیا، در نشست خبری با اشاره به اینکه بخش اعظمی از صنایع کوچک کشور در شهرک صنعتی کشور مستقر هستند، عنوان کرد: در شهرک‌های صنعتی 2 طیف واحد صنعتی مستقرند، واحدهایی که در حال بهره برداری هستند؛ تعداد 43 هزار و 650 واحد وجود دارند که از این تعداد حدود 77 درصد فعال هستند و زمینه اشتغال 710 هزارنفر فراهم آورده‌اند، همچنین 22.5 درصد واحدهای غیر فعال، با زمینه اشتغال 180 هزار نفری در این شهرک‌ها مستقر هستند. 

تولید محصولات سرد نور‌دیده سخت و نیم‌سخت در فولاد مبارکه

navardideکارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه از تولید محصولات سرد نوردیده سخت و نیمه‌سخت(HARD, 1/2HARD, 1/4HARD, 1/8 HARD) مورد درخواست شرکت‌های خودروسازی کشور در شرکت فولاد مبارکه خبر داد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه علیرضا ناصری در این خصوص گفت: به‌منظور بی‌نیازی هرچه بیشتر از واردات ورق‌های خاص، واحد متالورژی و روش‌های تولید با اتکا به دانش فنی و تکنولوژی موجود در فولاد مبارکه، طراحی محصولات خاص موردنیاز صنایع داخلی کشور را در دستور کار خود قرار داده تا صنایع داخلی از واردات این قبیل محصولات بی‌نیاز باشند و از خروج ارز نیز جلوگیری شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد اعلام کرد: مشارکت با بخش خصوصی در تولید شمش منیزیم

mantagheLamardمدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد از برنامه اجرای پروژه 300 هزار تنی پودر آلومینا با تشکیل یک کنسرسیوم در این منطقه خبر داد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، فریدون فدایی دولت افزود: نمایندگان کنسرسیوم، ضمن بازدید از منطقه اقتصادی لامرد، آمادگی خود را برای احداث این کارخانه اعلام کرده‌اند.

تولید یک میلیون تن شمش فولادی تا پایان 1400 در مجتمع فولاد بناب

bonabتا پایان سال 1400 توان تولید شمش فولادی مجتمع فولاد صنعت بناب به یک میلیون تن خواهد رسید.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایلنا، سید ابوتراب فاضل مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره این مجتمع در نشست مشترکی که با حضور فعالان رسانه‌ای شهرستان بناب برگزارشد، گفت: خبرنگاران نقش مهمی در توسعه و آبادانی کشور در همراهی با صنعتگران و تولید کنندگان را می‌توانند ایفا کنند، بازتاب پیشرفت‌ها، دستاوردها و موفقیت‌های تولید کنندگان می‌تواند نقش موثری داشته و امید را در جامعه القا کند.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت؛ با واردات و تولید داخل نیازهای کشور در کاغذ را تامین می‌کنیم

1 kaghazدومین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین آلات با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گشایش یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، عباس قبادی در حاشیه گشایش این نمایشگاه در بین خبرنگاران گفت: همواره تولید داخل در بخش‌های مختلف بامشکلاتی رو به رو بوده است و با توجه به اجرای نهضت ساخت و تعمیق داخل، در تمام بخش‌های مختلف صنعت سعی می‌کنیم که تولید داخل را سرو سامان دهیم و از مشکلات واحدهای تولیدی کم کنیم. او با اشاره به ظرفیت تولید کاغذ و مقوا در کشور بیان کرد: در بخش کاغذ و مقوا این امکان را در کشور داریم که بسیاری از نیازهای داخل را تولید کنیم اما؛ به جهت نداشتن توجیه اقتصادی و همچنین توجه به محیط زیست و استفاده نکردن از درختان داخل، به سمت واردات کاغذ رفتیم.