11 خرداد 1402
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

ثبت رکورد تولید 240 هزار و 553 تنی کنسانتره مس در شرکت مس

با تلاش سخت‌کوشان شرکت ملی صنایع مس ایران رکورد تولید 240 هزار و 553 تنی کنسانتره مس تا پایان اردیبهشت‌ماه 1402 به ثبت رسید. همچنین در مجتمع های 3 گانه، تولید این محصول شاهد ثبت رکورد تازه‌ای در این بازه زمانی بود.

به گزارش جهان معدن به نقل ازمس پرس، در مجتمع مس سرچشمه رکورد تولید 135 هزار 721 تن کنسانتره مس در این بازه زمانی با موفقیت به ثبت رسید.

افزون بر این، تغلیظ میدوک نیز تولید 32 هزار و 514 تن کنسانتره مس را برای این دوره به ثبت رساند. در مجتمع مس سونگون فاز 1 تغلیظ سونگون رکورد تولید 29 هزار و 249 تن و در تغلیظ فاز 2 رکورد تولید 29 هزار و 948 تن به ثبت رسید که در مقایسه با مدت زمان پیشین رکورد جدیدی محسوب می‌شود.

ثبت رکورد تولید 10 میلیون و 48 هزار تنی سنگ سولفور شرکت ملی مس

روایت این جهاد و پیروزی در سال «رشد تولید و مهارم تورم» را در داده‌نمای زیر ببینید:

به گزارش جهان معدن به نقل ازمس پرس، کارکنان شرکت ملی مس موفق به ثبت رکورد 10 میلیون و 48 هزار تنی سنگ سولفور تا پایان اردیبهشت ماه سال 1402 شدند. همچنین در معدن مس سرچشمه رکورد 5 میلیون و 582 هزار تن تولید سنگ سولفور در این بازه زمانی به ثبت رسید.

افزون بر این در معدن میدوک رکورد تولید 1 میلیون و 639 هزار تن و معدن مس سونگون رکورد 2 میلیون و 659 هزار تن سنگ سولفور را طی بازه زمانی فروردین و اردیبهشت ماه 1402 به ثبت رسید.

تولید آهن اسفنجی در فولاد سفیددشت 1002 تن بیش از برنامه

فولاد سفیددشت با تولید ۸۶۱۱۰ تن آهن اسفنجی در اردیبهشت ماه امسال؛ ۱۰۰۲ تن فراتر از برنامه محصول تولید کرد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، پیش از این رکورد ماهیانه تولید در این مجتمع مربوط به خردادماه سال گذشته بود که ۸۵۱۰۸ تن ثبت شده بود.

توسعه بخش فولادسازی

نخستین ذوب در کوره قوس الکتریکی این واحد طی اسفندماه سال گذشته با موفقیت انجام شد و واحد فولادسازی در نیمه نخست امسال آماده بهره برداری به صورت رسمی است.

میزان اشتغالزایی در واحد فولادسازی به 200 نفر می رسد تا پایان امسال تعداد نیروی انسانی در این بخش به 280 نفر می رسد.

پروژه بیلت مجتمع در مرحله حمل تجهیزات خارجی و سالن مربوط به آن در حال تکمیل است.

ثبت رکورد استخراج 42 میلیون و 95 هزار تن ماده معدنی در شرکت مس

کارکنان شرکت ملی مس موفق به ثبت رکورد استخراج 42 میلیون و 95 هزار تن ماده معدنی در دو ماهه نخست امسال شدند. همچنین در معدن مس سرچشمه با ثبت رکورد 21 میلیون و 415 هزار تن استخراج، رکورد تازه‌ای در بازه زمانی دوماهه به ثبت رسید.

افزایش تولید فسفات اسفوردی؛ 13 درصد بیش از ظرفیت اسمی

تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی سال 1401، حدود 13 درصد بیش از ظرفیت اسمی افزایش یافت.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، مجتمع فسفات اسفوردی در سال گذشته، 69 هزار و 908 تن کنسانتره تولید کرد. این در حالی است که ظرفیت تولید اسمی این مجتمع، حدود 62 هزار تن است.

همچنین، میزان تولید این شرکت طی 12 ماهه سال 1401 نسبت به رقم مدت مشابه سال 1400 (57 هزار و 460 تن)، 22 درصد افزایش نشان می دهد.

این شرکت در سال 1401، حدود 307 هزار و 75 تن ماده معدنی استخراج کرد که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (310 هزار و 841 تن)، حدود یک درصد کاهش یافت.

بنا به این گزارش، مجتمع معدنی و صنعتی فسفات اسفوردی در شمال شرق شهرستان بافق و ۱۵۵ کیلومتری استان یزد واقع است.

استخراج بیش از 25 میلیون تن سنگ‌آهن در سنگان

مجتمع سنگ آهن سنگان برنامه‌های سال جاری خود را اعلام کرد که بر این اساس استخراج 25.2 میلیون تن سنگ آهن و 13200 متر حفاری اکتشافی از هدفگذاری‌های توسعه ای این مجموعه به شمار می‌رود.

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، در راستای توسعه برنامه‌ها در این مجتمع و تامین خوراک کارخانه‌های مستقر در شمال شرق کشور؛ تولید 1.3 میلیون تن سنگ دانه بندی طی مدت یاد شده برنامه‌ریزی شده است.

سایر عملیات معدنی شامل استخراج کم عیار سیدریت و پلاسری به میزان 13 میلیون و 400 هزار تن در سنگان هدفگذاری شده است.

برنامه فروش

فروش کلوخه به سرمایه گذاران به میزان 18 میلیون و 660 هزار تن و فروش دانه بندی تا 650 هزار تن در شمار برنامه‌های مجتمع سنگان در سال جاری قرار دارد.

عبور ۸.۲ درصدی از برنامه تولید کلوخه سنگ آهن سیرجان

مدیر مجتمع سنگ آهن سیرجان اعلام کرد: طی سال 1401، از برنامه تولید کلوخه سنگ آهن این مجتمع، 8.2 درصد عبور کردیم.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمپاسکو، مرادعلی منظری توکلی با بیان این مطلب، توضیح داد: مجتمع سنگ آهن سیرجان طی 12 ماهه 1401، بیش از 18 میلیون تن کلوخه سنگ آهن تولید کرد. این در حالیست که برنامه تولید، حدود 17 میلیون تن بود.

وی افزود: همچنین این مجتمع طی سال گذشته، جهش ۹۰ درصدی را در برنامه باطله برداری تجربه کرد. به طوری که با اجرای حدود ۱۸۸ میلیون تنی باطله، از برنامه تعیین شده حدود ۹۹ میلیون تنی عبور کرد.

تولید آهن اسفنجی فراتر از برنامه سال 1401 رقم خورد

مدیر مجتمع فولاد سفیددشت اعلام کرد که میزان تولید آهن اسفنجی در این مجتمع طی سال گذشته؛ 803 هزار تن آهن اسفنجی ثبت شد که حاکی از عملکرد تولید فراتر از برنامه (800 هزار تن) محسوب می‌شود.

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، «محمود ارباب‌زاده» مدیر مجتمع فولاد سفیددشت، ضمن بیان مطلب فوق افزود: این میزان تولید با توجه به محدودیت‌های قطعی برق و گاز و تعطیلی 45 روزه کارخانه محقق شده است.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در واحد فولادسازی یادآور شد: نخستین ذوب در کوره قوس الکتریکی این واحد طی اسفندماه سال گذشته با موفقیت انجام شد و واحد فولادسازی در نیمه نخست امسال آماده بهره‌برداری به صورت رسمی است.

مدیر مجتمع فولاد سفیددشت در ادامه تاکید کرد: میزان اشتغالزایی در واحد فولادسازی به 200 نفر می‌رسد تا پایان امسال تعداد نیروی انسانی در این بخش به 280 نفر خواهد رسید.

ارباب‌زاده همچنین در زمینه طرح‌های توسعه‌ای فولاد سفییدشت گفت: پروژه بیلت مجتمع در مرحله حمل تجهیزات خارجی و سالن مربوط به آن در حال تکمیل است.

صفحه1 از175