05 ارديبهشت 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

غریب پور خبر داد: کلنگ زنی طرح تولید کاغذ از سنگ، فردا در الیگودرز

kakhaz az sangرییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: فردا، عملیات اجرای طرح احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ (کربنات کلسیم) در شهر الیگودرز (استان لرستان) آغاز می‌شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور با تاکید بر اینکه این طرح به عنوان دوستدار محیط زیست معرفی می‌شود، اظهار داشت: طرح احداث کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم در شهر الیگودرز با هدف ایجاد اشتغال، صرفه جویی ارزی، تامین بخشی از کاغذ مورد نیاز و استفاده بهینه از آهک به عنوان یکی از مواد معدنی موجود در کشور تدوین شده و اجرایی می‌شود.

تحریم‌ها اثری بر روند تولید و توسعه‌ای شرکت مس ندارد

20190416133233725محمدرضا بنی‌اسدی‌راد مدیرعامل شرکت مس در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه گفت: امسال به‌رغم تشدید تحریم‌ها تمامی طرح‌های توسعه و برنامه‌های افزایش تولید با قدرت پیگیری خواهد شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از مس پرس، مدیرعامل شرکت مس با بیان این مطلب و ضمن قدردانی از تمامی مدیران و پرسنل مجتمع مس سرچشمه به خاطر خلق رکوردهای بی‌سابقه تولیدی در سال گذشته اظهار داشت: در سال جاری فروش 15 هزار میلیارد تومانی را هدف‌گذاری کرده‌ایم که قطعا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و شناسایی بازارهای هدف جدید صادراتی بیش از این میزان فروش خواهیم داشت.

رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد عنوان کرد: دخالت در بازار و قیمت گذاری دستوری چالش‌های اصلی اقتصادی 97

bahrرییس انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه امسال برای واحدهای فولادی، سالی بسیار مهم تلقی می‌شود، گفت: اگرچه مشکلاتی در تامین مواد اولیه مورد نیاز وجود دارد، اما تامین آن غیرممکن نیست.
به گزارش جهان معدن بهرام سبحانی در گفت‌وگو با مهر، با بیان اینکه در سال ۱۳۹۷، دوران پر فراز و نشیب و متلاطمی برای بخش تولیدی و اقتصاد کشور بود، گفت: در سال گذشته شاهد دخالت در بازارها و قیمت گذاری دستوری کالاها به عنوان دو چالش اصلی در مسیر تولید بودیم؛ در شرایطی که نرخ ارز پرنوسان بود و سرکوب قیمت‌ها یکی از روش‌های اشتباه برای تنظیم بازار به شمار می‌رفت؛ فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان، عواقب سرکوب قیمت‌ها در بازار را لمس کردند.

طی سال 97 صورت گرفت، تولید بیش از 1 میلیون تن کنسانتره در شرکت مس

tolmesssشرکت ملی مس ایران تولید بیش از یک میلیون تن کنسانتره مس طی سال 97 را به ثبت رساند. این میزان تولید نسبت به برنامه تعریف ‌شده از رشد 5 درصدی برخوردار بوده است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، شرکت مس در سال گذشته یک میلیون و 180 هزار تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌ شده 1میلیون و 123هزار تنی، رشد 5 درصدی را نشان می‌دهد.

عملکرد سال 97؛ تولید مس کاتد از مرز 247 هزار تن گذشت

kathodسازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 97 تولید کاتد را به 247 هزار و 300 تن رساند و آند هم به 313.7 هزار تن رسید که به ترتیب رشد 15 و 21 درصدی را نسبت به برنامه پیش بینی شده، نشان می‌دهد.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس در سال 97، افزون بر 313 هزار و 785 تن آند تولید کرد که با این میزان تولید، برنامه 260 هزار تنی سال 97 را با 21 درصد رشد محقق کرده است.

عضو هیات مدیره انجمن فولاد: سیل تاثیر چندانی بر تولید فولاد کشور نخواهد داشت

7a0c837f87f1ff55a933358b1c69fc4aعضو هیات مدیره انجمن فولاد با بیان اینکه سیل تاثیر قابل توجهی بر تولید فولاد کشور نخواهد داشت، گفت: بحثی برای افزایش قیمت فولاد در داخل مطرح نیست.
به گزارش جهان معدن محمدرضا شهرستانی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه در حال حاضر با مازاد تولید فولاد نسبت به میزان تقاضای داخلی روبرو هستیم، اظهار داشت: اختلاف قیمت زیادی بین فولاد عرضه شده در داخل و محصول صادراتی وجود دارد، به همین دلیل اکثر تولیدکنندگان مایلند محصولات خود را صادر کنند.

در بازارهای جهانی رخ داد؛ افزایش قیمت هر تن سنگ آهن به بیش از ۱۰۰ دلار

Iron-Ore-1000x0در پی حادثه مرگبار شکسته شدن سد باطله یکی از معادن واله که موجب کاهش تولید و بارگیری کشتی‌ها در سه ماهه نخست سال و همچنین کاهش عرضه معادن شرکت‌های BHP و Rio Tinto دراسترالیا در پی طوفان شد، قیمت‌های سنگ آهن به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر رسید.
به گزارش جهان معدن به نقل از «کالاخبر» ، از سوی دیگر روز ۲۹ مارس پس از طوفان استرالیا شرکت ریوتینتو روی تعدادی از قراردادهای سنگ آهن اعلام فورس ماژور کرد.

گزارش 2 ماهه نخست 2019 تولید جهانی اعلام شد: رشد 7.6 درصدی تولید فولاد خام ایران

tolfooمیزان تولید فولاد ایران در 2 ماهه نخست سال 2019 میلادی 7.6 درصد افزایش یافت. در این مدت ایران 4.2 میلیون تن فولاد تولید کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، انجمن جهانی فولاد در تازه‌ترین گزارش تولید آورده است: ایران طی ماه‌های ژانویه و فوریه، 4 میلیون و 245 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، 3 میلیون و 945 هزار تن بود.