26 مرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

زرندی در هم اندیشی با فعالان تولید رمز ارزها: نگاه دولت به فناوری‌های نوین مثبت است

cebc2c6b-6f78-4911-9f8a-6f6a89a72327معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نگاه حاکم بر فناوری نوین در مجموعه دولت و وزارتخانه مثبت است و باید از فرصت‌های این حوزه استفاده شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، سعید زرندی در جمع فعالان رمز ارزها گفت: در گذشته در مواجهه با فناوری‌ها و کسب و کارهای نوین عکس العمل‌ها مثبت نبود و زمان زیادی می‌گذشت تا با این حوزه‌ها کنار بیایند.

معاون وزیر صمت تاکید کرد: حمایت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از سرمایه‌گذاران

WhatsApp Image 2019-08-13 at 11.50.44معاون وزیر صنعت، معدن وتجات و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از حمایت‌های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برای تامین کسری وثیقه سرمایه گذاران و فعالان صنعتی جهت دریافت تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: این صندوق تا سقف ۳۰میلیارد ریال ضمانت نامه را درشبکه بانکی تامین می‌کند.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، محسن صالحی نیا در بازدید از شهرک صنعتی قیروکارزین با تاکید بر تکمیل زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی افزود: دراین زمینه اعتباراتی ازمنابع داخلی سازمان تخصیص می‌یابد.

معاون وزیر صمت در دیدار با مدیر ارشد سازمان یونیدو: ایران ظرفیت های لازم برای توسعه همکاری های صنعتی با سایر کشورها را داراست

184A0665معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با قائم مقام سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با اشاره به توانمندی‌های نیروی انسانی متخصص ایران، گفت: ظرفیت‌های لازم برای گسترش همکاری‌های صنعتی با یونیدو و سایر کشورها وجود دارد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، برات قبادیان اظهار داشت: از فرصت‌های همکاری مشترک با سازمان جهانی یونیدو استقبال می‌کنیم و البته مباحث توسعه صنعتی به ویژه انقلاب چهارم صنعتی می‌تواند مبنای ارتقای همکاری‌های طرفین واقع شود.

مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی خبر داد: تصویب آیین نامه اصلاحی ورود، صدور فلزات گرانبها در شورای پول و اعتبار

DSC 4614مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت از اصلاح آیین نامه ورود و صدور فلزات گرانبها در وزارت صمت و تصویب آن در شورای پول و اعتبار خبر داد.
به گزارش جهان معدن عباس هاشمی مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در گفت‌وگو با شاتا اعلام کرد: آیین نامه ورود و صدور فلزات گرانبها با پیگیری دفتر صنایع فلزی ولوازم خانگی وزارت صمت و با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط از جمله بانک مرکزی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان ملی استاندارد و واحدهای تولیدی بخش خصوصی اصلاح در شورای پول و اعتبار تصویب و سپس توسط بانک مرکزی ابلاغ شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی: قیمت گذاری دستوری برای بازارهای کالایی سمّی مهلک است

2490656عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است کشف قیمت‌ها در جریان عرضه و تقاضای حقیقی بازار، واقعی‌ترین و عادلانه‌ترین نرخ را تعیین می‌کند و این اتفاق به سود اقتصاد کشور است. این در حالی است که هرگونه دخالتی به بازار تحمیل شود، به طور یقین تعادل بین دو کفه ترازو را بر هم خواهد زد و زیان آن متوجه مصرف کننده و یا تولید کننده می‌شود.
به گزارش جهان معدن، محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان بیان اینکه هرگونه دخالت در فرآیند قیمت گذاری برای بازارهای مختلف کالایی سمّی مهلک است، اظهار داشت: باید توجه داشت که دستکاری بازار به التهاب آن دامن می‌زند. اما با این وجود در اقتصادهای دولتی سیاست‌های قیمت گذاری و تعیین نرخ‌های دستوری معمولا برای کنترل بازارها به خصوص در کالاهای اساسی اجرایی می‌شود تا نرخ‌ها در جریان عرضه یا تقاضاهای کاذب صعودی و نزولی نشده و دست‌کاری قیمتی اتفاق نیفتد. با این حال، همیشه جریان‌های قهری و اجباری باعث ایجاد فضاهای غیرشفاف، بازار سیاه، قاچاق، رانت و امثال اینها می‌شود.

در 4 ماهه نخست سال 2019 اتفاق افتاد؛ افزایش ظرفیت صنعت مس جهانی در شرایط کاهش تولید

mesظرفیت صنعت مس جهانی در بخش معادن و مس تصفیه شده، طی 4 ماهه نخست 2019 میلادی در شرایط کاهش تولید، افزایش یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس تازه‌ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، ظرفیت کارخانهَ‌های مس تصفیه شده طی 4 ماهه نخست امسال، 9 میلیون و 327 هزار تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (9 میلیون و 78 هزار تن)، 2.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه کرد: 3 پیشنهاد و 2 ضرورت برای توسعه حوزه زغالسنگ

markazpajooمرکز پژوهش‌های مجلس برای توسعه حوزه زغالسنگ کشور 3 پیشنهاد و 2 ضرورت ارائه داد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن مرکز پژوهش‌های مجلس با ارائه گزارشی تحت عنوان «الزامات توسعه فناوری برای ارتقای کیفیت و توان رقابت پذیری زغالسنگ کک شوی ایران» 3 پیشنهاد سیاستی به ایمیدرو برای توسعه حوزه زغالسنگ کشور مطرح کرد.

حضور پایدار ایران در بازار سوریه

mododisyriaسرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری سوریه گفت: هدف ما صرفا فروش کالا به سوریه نیست، بلکه هدف بازسازی و نوسازی این کشور است تا پیوند شکل گرفته در دوران مقاومت را به حضوری پایدار در عرصه اقتصادی نیز تبدیل کنیم.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، محمدرضا مودودی، با اشاره به حضور همیشگی ایران در کنار سوریه در دوران سخت اخیر گفت: اتفاقات دردناک و تلخ سوریه سبب شد تا پیوندهای ایران و سوریه فراتر از تجارت رفته و به نوعی، ریشه‌های عمیق عاطفی، انسانی، فرهنگی و عقیدتی را هم به هم گره بزند.