23 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
سه شنبه, 19 تیر 1403 ساعت 16:56

در نشست خبری لیزینگ عصر اعتماد اعلام شد: آغاز پذیره‌نویسی سهام لیزینگ عصر اعتماد تا پایان تیر ماه در فرابورس

جزئیات روند ورود شرکت لیزینگ عصر اعتماد به بازار سرمایه به ‌عنوان نخستین واسپاری که با پذیره‌نویسی وارد فرابورس می‌شود؛ در نشست خبری با حضور مدیران شرکت واسپاری عصر اعتماد، مدیران گروه مالی اعتماد و جمعی از خبرنگاران تشریح شد.
به گزارش جهان معدن؛ محمدحسین فهیمی رئیس هیات‌مدیره گروه مالی اعتماد در این نشست با بیان اینکه 40درصد سهام لیزینگ اعتماد پذیره‌نویسی خواهد شد، گفت: در راستای تکمیل زنجیره خدمات گروه مالی اعتماد از حدود یک‌سال پیش بحث تاسیس شرکت لیزینگ به ‌صورت سهامی‌عام مطرح شد و به واسطه اینکه هدف گروه مالی اعتماد در اختیار داشتن شرکت‌های بزرگ مقیاس و سهم بازار بزرگ از هر صنعت است؛ مجموعه لیزینگ اعتماد با سرمایه اولیه هزار میلیارد تومان از بانک‌مرکزی مجوز فعالیت دریافت کرده است. از این هزار میلیارد تومان سرمایه اولیه؛ ۶۰درصد توسط گروه مالی اعتماد تامین شده و ۴۰درصد باقیمانده در بازار سرمایه پذیره‌نویسی خواهد شد.
 اصغر قربانی نائب‌رئیس هیات‌مدیره گروه مالی اعتماد نیز درباره جزئیات پذیره‌نویسی سهام شرکت لیزینگ اعتماد گفت: سرمایه ثبتی هزار میلیارد تومانی شرکت لیزینگ اعتماد در قالب ۱۰میلیارد سهم ۱۰۰تومانی خواهد بود که ۴۰۰میلیون سهم در فرابورس پذیره‌نویسی خواهد شد.
وی ادامه داد: بیانیه ثبت شرکت لیزینگ اعتماد تا پایان تیر ماه منتشر می‌شود و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. پیش‌بینی می‌کنیم که در همین مدت؛ پذیره‌نویسی سهام طبق زمان‌بندی به صورت عام انجام شود.
قربانی در تکمیل جزئیات پذیره‌نویسی سهام شرکت لیزینگ اعتماد گفت: سقف در نظر گرفته شده برای تعداد سهام قابل پذیره‌نویسی در روز اول عرضه معادل ۲۰۰هزار سهم به ارزش ۲۰میلیون تومان برای هر کد حقیقی و حقوقی خواهد بود که البته در اطلاعیه‌ فرابورس نهایی خواهد شد.
وی در ادامه افزود: برنامه‌ریزی ما برای بازگشایی نماد شرکت لیزینگ اعتماد و آغاز معاملات بازار بین سه تا پنج ماه است و امیدواریم که حداکثر تا شش ماه بعد از پذیره‌نویسی شاهد آغاز معاملات ثانویه سهام شرکت لیزینگ اعتماد باشیم.
وی درباره پیش‌بینی‌های انجام شده برای بازدهی سهام شرکت گفت: بر اساس طرحی که برای سه سال اول فعالیت شرکت لیزینگ اعتماد در نظر گرفتیم؛ برنامه ما این است که بازدهی سهام لیزینگ اعتماد حداقل ۲۰درصد بالاتر از متوسط بازدهی صنعت باشد.
سیدمجتبی بنی‌طبا مدیرعامل شرکت لیزینگ عصر اعتماد نیز در این نشست با بیان اینکه ۱۳شرکت لیزینگ در گروه «سایر واسطه‌گری‌های مالی» بورس فعالیت می‌کنند، گفت: این اولین بار است که یک شرکت لیزینگ به صورت سهامی‌عام و با قیمت اسمی سهم به بازار سرمایه می‌آید.
بنی‌طبا درباره هدف شرکت لیزینگ عصر اعتماد از عرضه سهام به‌ صورت پذیره‌نویسی گفت: در زمان عرضه سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه یکی از چالش‌های اصلی؛ بحث ارزشگذاری است و دغدغه‌ ذهنی سهامداران این است که آیا سهامی که می‌خرند؛ ارزشمند است یا نه؟ ما برای پاسخ به این دغدغه فکری تصمیم گرفتیم تا از ابتدا به صورت سهامی‌عام فعالیت خود را آغاز کنیم و در این راستا به ‌عنوان اولین شرکت لیزینگ که به صورت سهامی‌عام فعالیت خود را آغاز می‌کند؛ وارد بازار سرمایه خواهیم شد.
مدیرعامل شرکت لیزینگ عصر اعتماد از تصمیم این شرکت برای افزایش سرمایه در آینده خبر داد و گفت: دوست نداریم به ‌عنوان یک شرکت کوچک حضور کم‌رنگ داشته باشیم؛ بلکه می‌خواهیم به‌ عنوان یکی از بازیگران قدرتمند این صنعت فعالیت کنیم و چشم‌‌اندازمان این است که با ورود به حوزه‌های مختلف لیزینگ از جمله لیزینگ سبز، لیزینگ حوزه سلامت، لیزینگ اشتراکی و بین‌المللی؛ سهم ۴۰درصدی از بازار لیزینگ ایران کسب کنیم. در همین راستا برنامه داریم تا طی دو یا سه سال آینده با افزایش سرمایه ۲۰۰درصدی؛ سرمایه اسمی شرکت را به سه‌‌هزار میلیارد تومان برسانیم.
وی درباره محل افزایش سرمایه گفت: عمده افزایش سرمایه از سود به دست آمده از فعالیت خواهد بود و سرمایه‌گذاری جدید در شرکت در وهله بعدی قرار دارد.
گفتنی است هدف لیزینگ عصر اعتماد ارائه خدمات و تسهیلات به صاحبان صنایع و کسب‌و‌کار‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی برای تامین تجهیزات و ماشین‌آلات، کالا‌های سرمایه‌ای و مصرفی بادوام، املاک و همچنین سرمایه در گردش است. حضور در کسب‌وکار‌های نوین که تاکنون کمتر به آنها پرداخته شده، بهره‌گیری از آخرین دستاورد‌های فناوری در فرآیندها، غیرحضوری بودن ارائه خدمات، فراگیری جغرافیایی خدمات در سطح کشور و کاهش ریسک‌های عملیاتی همزمان با سرعت و دقت ارائه خدمات از اولویت‌ها و اهداف لیزینگ اعتماد است.