06 مهر 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

سهم زغال سنگ کرمان در تامین نیاز ذوب آهن اصفهان افزایش می‌یابد

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: حدود 15 درصد از نیاز زغال سنگ ذوب آهن اصفهان از کرمان تامین می‌شود و با وجود پتانسیل بالایی که در محدوده‌های شناسایی شده کرمان وجود دارد، هدف گذاری ما برای 30 درصد است.

افزایش تولید مس کودلکو به‌رغم همه‌گیری کووید ۱۹

کودلکو، بزرگترین تولیدکننده مس جهان اعلام کرده با وجود اتکای اجباری این غول معدنکاری به حداقل کارکنان در معادنش در بحبوحه شیوع کووید 19 تولید مس این شرکت در شش ماهه نخست سال جاری 4.7 درصد افزایش یافته است. این شرکت خبر از 380 میلیون دلار سوددهی پیش مالیاتی‌اش در نیمه نخست سال 2020 داد، که 20 درصد نسبت به سوددهی پیش مالیاتی دوره مشابه سال 2019 بیشتر است.

لزوم ثبت آمار محصولات فلزی در سامانه جامع انبارها

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ثبت نگهداری محصولات فولادی از مواد اولیه تا محصول نهایی را در سامانه جامع انبارها الزامی دانست. وی برای جلوگیری از اقدام سودجویانه برخی افراد که در جهت حفظ ارزش سرمایه نقدی خود دست به احتکار می زنند را علت انجام این امر می داند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: توسعه زیر ساخت ها و تامین مالی طرح های معدنی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه های ویژه سازمان ایمیدرو برای توسعه برنامه اکتشافات زیربناها و تامین مالی طرح های توسعه صنایع معدنی استان فارس خبر داد.

تحویل ورق‌های فولادی به کارخانه‌های لوازم خانگی همچنان با مشکل روبه‌روست

به گفته سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی، تامین مواد اولیه ورق های فولادی برای مصرف کارخانه های لوازم خانگی با مشکل روبه رو شده و اختلاف قیمت ورق‌های فولادی برای تولید لوازم خانگی از بورس تا بازار آزاد حدود ۵۰ درصد است. این اختلاف ناشی از دلال بازی و واسطه گری است و ضررش متوجه مصرف کننده نهایی و مردم است.سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: امروز اختلاف قیمت ورق‌های فولادی برای تولید لوازم خانگی از بورس تا بازار آزاد حدود ۵۰ درصد است.

کسب رکورد جدید در تولید ماهانه آهن اسفنجی

معاون بهره برداری مجتمع فولاد خراسان از کسب رکوردی تازه در تولید ماهانه کارخانه احیا مستقیم این شرکت خبر داد.

تثبیت قیمت سنگ‌آهن هماتیت صادراتی در ۱۰ دلار

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های صنایع و معادن سرب و روی ایران خواستار آن شد تا وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت صادراتی سنگ آهن هماتیت زیر ۴۰ درصد مخصوص سیمان را در حدود ۱۰ دلار تثبیت کند تا صادرات شرکت های داخلی از سر گرفته شود.

کسب بیشترین ارزش تاریخی بازار سهام توسط شرکت مس در سال جاری

عبدالرضا برهانی‌نژاد با بیان این‌که عملکرد شرکت در سال‌های اخیر همواره در حال رشد و ثبت رکوردهای تاریخی بوده و این روند به مدد تلاش‌ها و توجهات دکتر اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت مس در حال تکرار است، گفت: در حال حاضر بازدهی فملی از ابتدای سال جاری 339 درصد و ارزش بازار آن 3. 130. 218 میلیارد ریال ( معادل 313.000 میلیارد تومان) است.