23 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

بازدید دکتر مدرس خیابانی از شرکت صنایع مس شهید باهنر

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی صنایع مس ؛ مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه برنامه‌های سفر به استان کرمان، دقایقی قبل با حضور در شرکت صنایع مس شهید باهنر از خط تولید و بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید و در نشست کاری با حضور معاونین و مدیران ارشد دو شرکت حضور یافت.

محدودیت‌های برق، شرکت صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد را در معرض تعطیلی قرار داده است

شرکت صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت فولادی بخش خصوصی کشور با بیش از ۵ هزار نیرو به دلیل محدودیت‌های شدید مصرف برق در معرض تعطیلی قرار گرفته است و از ۱۲ خط تولید فعال این شرکت، در حال حاضر ۶ خط به‌طور کامل متوقف است. این شرکت در حال حاضر تنها به اندازه ۲۷ درصد نیاز خود، به‌طور پیوسته برق از شبکه سراسری تحویل می‌گیرد که این امر باعث شده تا حجم تولید آن، یک‌سوم شرایط عادی شود!

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی فولاد آلیاژی پاسارگاد ؛در حال حاضر، برق تحویلی به‌صورت پیوسته به شرکت صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد به ۶۰ مگاوات رسیده است؛ در حالی که برق مصرفی این شرکت در فروردین امسال، ۲۲۰ مگاوات بوده است و در واقع، این شرکت در حال حاضر تقریباً به اندازه یک‌چهارم دیماند مصرفی، برق دریافت می‌کند. تولید واحد فولادسازی این شرکت به دلیل محدودیت‌های برق در دو شیفت متوقف است و تنها در یک شیفت فعال است که این امر باعث شده تا این شرکت نتواند برخی از تعهدات فروش داخلی و صادراتی خود را ایفاء نماید.

محدودیت‌های مصرف برق شرکت صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد، امسال به صورت زودهنگام و از خردادماه آغاز شد. این امر باعث شد تا تولید شمش فولادی این شرکت که در خرداد سال گذشته ۱۰۳ هزار تن بود به ۶۱ هزار تن در خردادماه امسال برسد! به دلیل این محدودیت‌های انرژی و همین‌طور موانع صادراتی، این شرکت در خردادماه زیان‌ده شده و طبق اطلاعات کسب‌شده، به سختی حقوق کارکنان خود را پرداخت می‌کند.

در حالی که وزارت نیرو وعده داده بود که محدودیت‌های مصرف برق صنایع در سال جاری تشدید نمی‌شود، اما این محدودیت‌ها در عمل، بزرگ‌ترین فولادساز بخش خصوصی کشور را با مشکلات بسیار بزرگی روبرو کرده است. مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل توانیر در خردادماه امسال گفته بود: «سال گذشته مصرف برق دربخش صنعت کشور ۶ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش یافت که این شاخص برای صنایع بزرگ ۱۴ درصد بود. براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در صدد هستیم تا انرژی تحویلی به صنایع را تا ۱۰ درصد افزایش دهیم». برای شرکت صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد نه تنها این وعده محقق نشده، بلکه با افزایش شدید محدودیت مصرف برق نیز روبرو شده است! میزان توقف تولید شرکت صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد به دلیل محدودیت مصرف برق که در خرداد سال گذشته ۹۶ ساعت بود، در خرداد امسال بیش از ۳.۴ برابر شده و ۳۳۰ ساعت توقف تولید به این شرکت تحمیل شده است!

این شرکت به دلیل کاهش تولید، از ایفای برخی تعهدات فروش داخلی و صادراتی خود بازمانده است؛ ضمن این‌که حجم صادرات آن نیز به دلیل محدودیت‌های برق و همین‌طور مشکلات و موانع صادراتی در ۳ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۸ درصد کاهش یافته و از ۱۳۱ هزار تن به ۵۵ هزار تن رسیده است.

دکتر مهدی محمدی معاون مالی و اقتصادی شرکت صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد و عضو هیأت مدیره این شرکت ضمن تشریح خسارت‌های ناشی از محدودیت‌های برق، با اعتراض به درنظر نگرفتن دیدگاه‌ها و منافع بخش خصوصی واقعی در تصمیمات کلان اقتصادی گفت: آن تصمیماتی که در اتاق‌های دربسته اخذ و بدون نظرخواهی از فعالان اقتصادیِ مستقل از دولت به اجرا گذارده می‌شود، در مورد شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی چون در نهایت بار مالی آن متوجه دولت و سهامداران خرد بورسی است و مدیران مربوطه متحمل خسران از این بابت نمی‌شوند، متأسفانه به راحتی توسط مدیران آن‌ها پذیرفته می‌شود و عملاً زیان را به دولت و یا سهامداران تحمیل و توزیع می‌کنند؛ در این میان، بخش خصوصی واقعی که در اقلیت قرار دارد می‌بایست همه تبعات فشارهای متعدد از قبیل قیمت‌گذاری دستوری، ارزان‌فروشی ارز صادراتی با نرخ نیمایی که ۳۰ درصد پایین‌تر از نرخ واقعی ارز در بازار آزاد است، افزایش ناگهانی بهای برق و گاز و تبعات تحریم‌ها، مسائلی نظیر FATF و عدم دسترسی به شبکه بانکی بین‌المللی و سوئیفت را تماماً از کیسه خود بپردازد. اگر این دور باطل و ناعادلانه ادامه یابد، ورشکستگی و تعطیلی کارخانجات بخش خصوصی از جمله شرکت صنایع فولاد آلیاژی پاسارگاد و بیکاری سرمایه‌های انسانی متخصصی که چندین سال برای آموزش آن‌ها وقت و منابع صرف شده، حتمی خواهد بود که بیشترین این ضررها از سمت دولت به بخش خصوصی تحمیل می‌شود.

طبق بررسی انجام‌شده، حجم تولید از دست رفته فولاد ایران به واسطه محدودیت‌های مصرف انرژی (برق و گاز) در سال ۱۴۰۲ در مجموع بیش از ۶.۶ میلیون تن بود. این میزان تولید از دست‌رفته، بر اساس میانگین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران، می‌توانست درآمد بیش از ۳.۲ میلیارد دلاری را نصیب کشور کند؛ اما محدودیت‌های برق در فصل گرم و محدودیت‌های گاز در فصل سرد سال مانع از تحقق این درآمد شد.

درخشش شرکت فولاد سنگان در دومین اجلاس یکصد برند ملی

دومین اجلاس «یکصد برند ملی با رویکرد مسئولیت اجتماعی»، مقارن با روز ملی صنعت با حضور فعالین اقتصادی، صاحبان برندهای معتبر ملی و نمایندگان آن‌ها در مرکز بین‌المللی همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی فولاد سنگان ؛ در این رویداد که با حضور مدیران عامل شرکت های فعال در عرصه های مختلف برگزار شد، از شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به عنوان شرکت برتر در عمل به مسئولیت های اجتماعی تقدیر به عمل آمد.

شرکت‌کنندگان در این اجلاس، برندها و شرکت‌هایی بودند که در راستای پیگیری مسئولیت‌های اجتماعی و فعالیت‌های عام‌المنفعه، اقدامات ماندگار و ارزشمندی ترتیب داده و برنامه‌های توسعه متوازن در مناطق مختلف کشور، بخصوص مناطق محروم را در دستور کار خود قرار دادند.

در پایان اجلاس از یکصد برند و شرکت برگزیده و فعال در تحقق حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و فعالیت‌های عام‌المنفعه با حضوراساتید پیشکسوتان برجسته این عرصه تقدیر به عمل آمد

نوآوری باز، مسیر مطمئن پیشرفت شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان

نوآوری، اصل اساسی توسعه و رقابت‌پذیری بنگاه‌های اقتصادی به شمار می‌آید. در این بین و به دنبال پیچیده‌تر شدن فضای کسب‌وکار و شرایط رقابتی بازارها، مدل‌های نوآوری بسته جای خود را به نوآوری‌های باز داده‌اند تا ازطریق آن‌ها بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی بتوانند ضمن شناسایی آخرین تحولات و پیشرفت‌های محیط فعالیت خود، به بهترین شکل از ایده‌های فناورانه و نوآورانه استفاده کنند. شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان که در سال‌های اخیر، پایه‌های فعالیت خود را با تکیه بر دانش متخصصان کشور تقویت و مستحکم کرده، درصدد ایجاد مدل نوآوری باز از طریق گسترش همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استقبال از ایده‌های داخلی است. این مسئله منجر به بومی‌سازی تجهیزات و قطعات و توسعه فرهنگ نوآوری در این مجموعه شده است. به نظر می‌رسد که رویکردهای شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان در این خصوص، زمینه همگام شدن با تحولات جهانی را برای این شرکت فراهم می‌آورد و سطح رقابت‌پذیری آن را در حوزه معدن و صنایع معدنی ارتقا می‌دهد.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی فولاد سنگان ؛در عصر کنونی، پیشرفت سریع تکنولوژی، عرصه رقابت را بر بنگاه‌های اقتصادی تنگ‌تر کرده است، به طوری که دیگر تکیه بر مزیت‌های نسبی کافی نیست و هر سازمان باید بتواند با بهبود فناوری‌ها و ارتقای کارآمدی و عملکرد خطوط تولید بر قدرت رقابت خود بیفزاید تا به حیات و ترقی خود ادامه دهد. در واقع اگر یک بنگاه نتواند خود را با تحولات سریع محیط کسب‌وکار، تکنولوژی‌های نوظهور و پیشرفت‌های نوین همگام سازد، با چالش‌های فراوانی مواجه خواهد شد و عقب ماندن از این تحولات می‌تواند حتی به معنای حذف از میدان رقابت باشد. یکی از مهمترین الزامات همگام شدن با تحولات محیط کسب‌وکار، توجه به حوزه نوآوری و سرمایه‌گذاری برای عملیاتی کردن ایده‌ها است. به همین دلیل نوآوری باز در بخش معدن و صنایع معدنی یک امر ضروری برای رشد سودآوری و پایداری فعالیت برشمرده می‌شود، نقش کلیدی در کاهش هزینه‌ها ایفا می‌کند و در نهایت منجر به رشد کمّی و کیفی محصولات می‌گردد.

با توجه به اهمیت نوآوری در این بخش، شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان نوآوری باز را که از آن به عنوان موتور محرک توسعه اقتصادی یاد می‌شود، در راس استراتژی‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود قرار داده است. اگرچه حرکت در مسیر نوآوری، به سبب حجم سرمایه‌گذاری‌های و چالش‌های فنی، ریسک‌هایی را به دنبال دارد، اما با این حال، شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان، نوآوری باز و سرمایه‌گذاری خطرپذیر را به منزله باز شدن دریچه‌هایی نو در کسب‌وکار خود می‌داند که زمینه پیشرفت و ارتقای سطح رقابت‎پذیری را فراهم می‌آورد. ثمره این دیدگاه در دستاوردهای جدید این شرکت در رشد کمّی و کیفی محصول، ارتقای تکنولوژی و ورود به حوزه‌های مطالعاتی جدید در بخش معدن و صنایع معدنی آشکار می‌شود.

یک مدل جدید

تشدید شرایط رقابت بین‌المللی میان بنگاه‌های اقتصادی اهرم قدرتمندی برای جهت‌دهی به توسعه کسب‌وکارها محسوب می‌شود و در این بین موضوع نوآوری نه فقط به عنوان یک رویکرد، بلکه یک ضرورت مهم در فعالیت بنگاه‌های اقتصادی به شمار می‌آید. نوآوری در هر بنگاه اقتصادی به سه مرحله اساسی تقسیم‌بندی می‌شود که در مرحله نخست آن رسیدن به درک و اهمیت موضوع پویایی نوآوری قرار دارد. در مرحله بعد، بنگاه، راهبردهای اساسی برای ایجاد یک مدل منسجم برای نوآوری در مجموعه خود تدوین و سپس در مرحله سوم بر اساس این راهبردها، فرایندهای مدل را اجرا می‌کند.

رسالت شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان تامین پایدار گندله و کنسانتره سنگ‌آهن و توسعه متوازن در حوزه اقتصادی، صنعتی و زیست‌محیطی است. در این راستا، ایجاد مدل‌های نوآوری و سرمایه‌‎گذاری در پروژه‌های نوآورانه، مطمئن‌ترین مسیر تحقق اهداف و چشم‌اندازهای این شرکت در بلندمدت خواهد بود و استراتژی‌های این شرکت نیز از ابتدای فعالیت تاکنون به این سمت‌وسو هدایت شده‌اند. استراتژی‌‎ها و راهبردهای شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان در حوزه نوآوری شامل ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، توسعه فرهنگ نوآوری و استفاده از قابلیت‌ها و توانمندی‌های متخصصان داخلی است. به علاوه استقرار سیستم‌های مدیریت دانش و تکنولوژی با رویکرد بومی‌سازی و مهندسی معکوس و همچنین فرایندهای تحقیق و توسعه، چرخه نوآوری را در این شرکت کامل می‌کند. شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان با عبور از مرحله اول نوآوری، یعنی درک جایگاه نوآوری در کسب‌وکار، در مسیر شناسایی محدودیت‌ها و چالش‌های پیش‌روی خود و تدوین راهبردهای سازنده برای برطرف کردن آن‌ها گام برمی‌دارد. بنابراین اغلب پروژه‌های این شرکت در قالب پروژه‌های تحقیق و توسعه در بلندمدت تعریف و به صورت هدفمند دنبال می‌شوند.

نزدیکی به ذخایر سنگ‌آهن شرق کشور از جمله مهمترین مزیت‌های نسبی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان است که می‌تواند مسیر نوآوری، سرمایه‌گذاری و تقویت ایده‌های نو در استخراج  و بهره‌برداری از ذخایر معدنی را برای این شرکت هموار کند، به طوری که مزیت‌های رقابتی منحصربه‌فردی برای این شرکت خلق شود. ذخایر سنگ‌آهن هماتیتی که عیار کمتری نسبت به نوع مگنتیتی دارند و استخراج آن‌ها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، از اولین موضوعات مورد توجه در شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان بوده است. این شرکت تحقیق بر روی استخراج و بهره‌برداری از ذخایر هماتیتی را از سه سال گذشته آغاز کرده و به نتایج درخور توجهی دست یافته است. در این پروژه، بیش از 46 تست مختلف روی سنگ‎آهن منطقه انجام شد که سه تست موفقیت‌آمیز و مطابق با تحقیقات و استانداردها بود. بر همین اساس پروژه احداث واحد تولید کنسانتره هماتیتی با ظرفیت تولید سالانه 2 میلیون و 500 هزار تن محصول در دستور کار قرار گرفت. البته باید در نظر داشت که شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان تحقیقات در حوزه بهره‌برداری از ذخایر کم‌عیارتر از سنگ‌آهن هماتیتی را با همکاری شرکت فولاد مبارکه در قالب پروژه «R&D» دنبال می‌کند تا بتواند استحصال سنگ‌آهن از ذخایر کم‌عیارتر را نیز عملیاتی کند. در واقع انجام این پروژه هزینه‌بر را می‌توان سرمایه‌‌گذاری خطرپذیر شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان در حوزه بهره‌برداری از معادن سنگ‌آهن در نظر گرفت که می‌تواند مدل جدیدی از نوآوری باز را در این شرکت ایجاد کند.

اگرچه رشد کمّی و کیفی تولید محصولات همواره یکی از مهمترین ابعاد رویکردهای شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان را تشکیل می‌دهد، اما این شرکت مسیر پیشرفت و توسعه خود را محدود به یک بُعد نکرده است و برنامه‌ها و پروژه‌های خود را در جهتی تدوین می‌کند که پیشرفت چشمگیری در زنجیره فولاد کشور حاصل شود و نوآوری نه فقط در سطح شرکت، بلکه در سطح صنعت به منصه ظهور برسد. بنابراین فرآوری سنگ‌آهن عیار پایین از مهمترین دستاوردهای این شرکت برشمرده می‌شود که محقق شدن آن می‌تواند تحولات مهمی را در زنجیره فولاد ایجاد کند و تکنولوژی استحصال این ماده معدنی را ارتقا دهد.

استراتژی همراستایی با تحولات جهانی

هوش مصنوعی و در ابعاد وسیع‌تر فناوری اطلاعات در بخش معدن و صنایع معدنی پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. این مسئله رقابت‌پذیری در این بخش را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و در آینده‌ای نزدیک فرصت‌های شغلی جدیدی در حوزه هوش مصنوعی در صنایع معدنی و فلزی ایجاد می‌شود. در همین راستا، استراتژی شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان برای ورود به این حوزه، توسعه همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز علمی و پژوهشی است، زیرا در حال حاضر این مراکز  قطب پیشران رشد اقتصادی به شمار می‌آیند و ایجاد پل‌های ارتباطی میان دانشگاه و صنعت به منزله گام نهادن در مسیر توسعه‌ای جدید است. از آنجایی که تبدیل شدن به کارخانه‌ای هوشمند در بخش معدن و صنایع معدنی چشم‌انداز بلندمدت شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان است، این شرکت از طریق توسعه هوش مصنوعی می‌تواند از دستاوردها و نتایجی که در گذار انقلاب صنعتی چهارم حاصل شده، در جهت تحقق اهداف خود گام بردارد.

شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان، اقدامات فراوانی را در خصوص نوآوری به ثمر رسانده است تا از این طریق بتواند فرهنگ نوآوری را در مجموعه خود تقویت و نسبت به سرمایه‌گذاری در ایده‌های خلاقانه اقدام کند. استقبال از ایده‎های نو در داخل شرکت از اولین راهکار‌های تقویت نوآوری در شرکت‌های معدنی و صنعتی است و این شرکت نیز در این راستا نظام پیشنهادات را راه‌اندازی کرده است. سرمایه‌گذاری برای به ثمر رساندن ایده‌های نو و تقویت فرهنگ نوآوری در مجموعه‌های معدنی و صنعتی در حالی که تحریم‌های چندجانبه، شرایط دشواری را برای گسترش همکاری با شرکت‌های خارجی ایجاد کرده‌اند، می‌تواند مدل جدیدی از نوآوری درون‌سازمانی را پدید آورد.

شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان به منظور گسترش مرز‌های نوآوری، افزایش همکاری با سایر شرکت‌های فعال در بخش معدن و صنایع معدنی را دستور کار خود قرار داده است و در این راستا، در سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه به امضا رساند. طی این تفاهم‌نامه، دو شرکت در حوزه مطالعات فنی و اقتصادی، فناورانه، نوآورانه و دانش‌بنیان با یکدیگر همکاری می‌کنند. بومی‌سازی و ساخت قطعات استراتژیک از طریق مهندسی معکوس نیز از جمله موضوعاتی هستند که رقابت‌پذیری این شرکت را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. برای مثال لاینر هندلر از مهمترین تجهیزات بومی‌سازی در این شرکت به شمار می‌آید که موجب کاهش ارزبری حدود 70 درصدی می‌شود. سرمایه‌گذاری در حوزه بومی‌سازی، با توجه به پیچیدگی‌های فنی و صنعتی ریسک بالایی دارد و به نوعی آن را می‌توان سرمایه‌گذاری خطرپذیر تلقی کرد، اما از آنجایی که این مسئله زمینه پیشرفت و چابکی بخش معدن و صنایع معدنی را فراهم می‌آورد، برای شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان اهمیت بسیاری دارد. در واقع این شرکت با در نظر داشتن ریسک‌های حوزه نوآوری، تمرکز خود را بر شناسایی ایده‌هایی می‌گذارد که بتواند نتایج نسبتا مناسب‌تری را حاصل کند و با تکیه بر رویکردهای مدل نوآوری باز بتواند همگام با تحولات جهانی پیش برود.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس و نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی: دستاوردهای بی نظیر و جهشیِ گهرزمین، الگوی سایر شرکت های معدنی و صنعتی است

در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو، غرفه شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین میزبان مسوولین، مدیران، نخبگان، کارشناسان و نمایندگان مجلس است.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین، رضا علیزاده، رئیس کمیسیون صنایع مجلس و نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین از دستاوردها و آخرین وضعیت این شرکت در حوزه رکورد‌‎های تولیدی و طرح‌های توسعه‌ای آگاه شد.
در این بازدید دستاوردها و محصولات شرکت گهرزمین، تشریح شد.
رئیس کمیسیون صنایع مجلس، در حاشیه این بازدید، ضمن اظهار خرسندی از عملکرد شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین، دستاوردهای این شرکت را طی یکسال گذشته الگو، بی نظیر و جهشی بیان نمود.
گفتنی است بیست و یکمین نمایشگاه تخصصی بین المللی صنایع فولاد، معادن، فلزی، ریخته‌گری، متالوژی و تجهیزات وابسته تا تاریخ ۱۵ تیرماه در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز بر پا می باشد.

در مجمع‌عمومی عادی سالانه شرکت مس شهید باهنر صورت گرفت؛ «فباهنر» ۵۷۵ ریال سود تقسیم کرد

مجمع‌عمومی عادی سالانه شرکت مس شهید باهنر برای سال مالی منتهی به ۲۹اسفند ماه ۱۴۰۲با حضور۷۳درصد سهامداران در محل مجتمع کرمان به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد و طی آن ۵۷۵ ریال سود به ازاء هر سهم به سهامداران تقسیم شد.

به گزارش جهان معدن  و به نقل از  روابط‌عمومی شرکت مس شهید باهنر؛ احسان نمازی‌‌زاده مدیرعامل شرکت در ابتدای مجمع‌عمومی عادی سالانه این شرکت گزارشی از فعالیت‌‌های حال حاضر «فباهنر» ارائه کرد و افزود: شرکت مس شهید باهنر طی ۳ماهه ابتدایی سالجاری توانست با تولید ۹.۴۷۷تن محصولات مختلف به رکوردی مجدد پس از ۲۳سال فعالیت گذشته این شرکت دست پیدا کند که جا دارد از تلاش‌های مدیریت قبلی و تمامی کارشناسان و کارگران این مجموعه تشکر کنم. 

وی در ادامه به ارائه عملکرد شرکت مس باهنر در سال ۱۴۰۲ پرداخت و افزود: سودعملیاتی شرکت مس شهید باهنر در سال گذشته ۲۲.۷۷۵.۸۵۹ میلیون ریال و سود خالص شرکت ۱۶.۵۴۵.۵۶۳میلیون ریال بوده که به ترتیب با رشد ۱۴درصدی و ۱۲درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ همراه بوده است .

مدیرعامل شرکت مس شهید باهنر همچنین در خصوص بازنگری در فرآیند کارخانه سکه‌زنی که چندین سال به دلیل سیاست‌های اقتصادی و حذف سکه از تبادلات مالی کشور به صورت راکد مانده بود، اعلام کرد: برنامه‌ریزی شده است که از ماشین‌آلات این کارخانه برای تولید گرده مسی که مورد مصرف و نیاز صنایع‌دستی است؛ بهره ببریم که تولید آزمایشی آن نیز آغاز شده است. 

مدیرعامل شرکت مس شهید باهنر در ادامه افزود: با شروع فعالیت در این زمینه علاوه بر افزایش تناژ تولید؛ تحولی اساسی در زمینه تولید گرده و رفع مشکلات هنرمندان صنایع‌‌دستی مسی را نیز شاهد خواهیم بود.

نمازی‌‌زاده در ادامه بیان داشت: در خصوص تامین مواداولیه و مشارکت در بهره‌برداری معدن نیز مذاکراتی با شرکت ملی صنایع مس صورت پذیرفته است که امیدواریم طی ماه‌های آتی به نتیجه برسد و در صورت عدم توافق نیز مسیرهای دیگری را دنبال خواهیم کرد .

سیدعلی حسینی عضو هیات‌مدیره شرکت صدر تامین که به نمایندگی از سهامدار عمده در مجمع حضور و ریاست آن را برعهده داشت نیز ضمن قدردانی از عملکرد مدیریت و کارشناسان و کارگران شرکت مس شهید باهنر و تشکر ویژه از ضیائی مدیرعامل قبلی این شرکت؛ مس باهنر را یکی از مجموعه‌های موفق و پرتلاش هلدینگ تاصیکو دانست که روند روبه‌رشد خود را همواره دنبال کرده است .

وی با اشاره به اهمیت و اولویت داشتن زنجیره تامین برای هلدینگ تاصیکو افزود: شرکت مس شهید باهنر با مشکلات و موانع عدیده‌ای از جمله تامین مواداولیه و صادرات نیز روبه‌روست و در همین راستا هلدینگ می‌کوشد تا این موانع را مرتفع کند. 

در ادامه این مجمع سوالاتی از سوی سهامداران حاضر و افرادی که به صورت برخط آن را دنبال می‌کردند؛ مطرح و به آنها پاسخ داده شد .

گفتنی است در مجمع‌عمومی عادی سالیانه شرکت مس شهید باهنر که برای چندمین سال متوالی در محل کارخانه کرمان برگزار می‌شود؛ علاوه بر حسینی عضو هیات‌مدیره صدرتامین، اکوان مدیر مجامع شستا، سعیدی مدیر مجامع و ملکی مدیر حسابرسی تاصیکو، نمایندگان سازمان حسابرسی و بازرسی، رئیس و اعضاء هیات‌مدیره شرکت مس باهنر نیز حضور داشتند

حضور شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین در نمایشگاه بین المللی تبریز متافو

نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع فولاد، متالوژی، ریخته گری، آهنگری معادن فلزی، ماشین آلات و صنایع وابسته عصر روز سه شنبه ۱۲ تیرماه و با حضور شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین، در تبریز آغاز به کار می کند.

به گزارش جهان معدن و به نقل از  روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین، نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع فولاد، متالوژی، ریخته گری، آهنگری معادن فلزی، ماشین آلات و صنایع وابسته با حضور شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین و‌ جمعی از شرکت های بزرگ این حوزه از ۱۲ تیرماه ۱۴۰۳ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز آغاز به کار می کند.

 

از همه فعالان عرصه صنعت و معدن و علاقه مندان دعوت می شود از آخرین دستاوردهای شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین در این نمایشگاه ( غرفه C2 ) بازدید به عمل آورند.

 

شایان ذکر است این نمایشگاه تا ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ در شهر تبریز ادامه خواهد داشت.

«اقتصاد دفاعی» را نهادینه کردیم/ تکمیل زنجیره ارزش فولاد در نی‌ریز

صنعت فولاد کشور با پیشرفت قابل‌توجهی طی سالیان اخیر همراه شده است و ایران با تولید سالیانه بیش از 32 میلیون تن فولاد، در جمع 10 فولادساز برتر جهان قرار دارد. در این میان، شرکت‌ها و مجتمع‌های بزرگ فولادی با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان و متخصصان داخلی، با سرعت قابل‌توجهی در مسیر توسعه و جهش تولید گام برداشته‌اند و به دستاوردهای مناسبی نیز در این زمینه دست یافته‌اند. مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز از جمله شرکت‌های موفق فولادی در کشور محسوب می‌شود که...

به گزارش جهان معدن و به نقل از فلزات انلاین، صنعت فولاد کشور با پیشرفت قابل‌توجهی طی سالیان اخیر همراه شده است و ایران با تولید سالیانه بیش از ۳۲ میلیون تن فولاد، در جمع ۱۰ فولادساز برتر جهان قرار دارد. در این میان، شرکت‌ها و مجتمع‌های بزرگ فولادی با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان و متخصصان داخلی، با سرعت قابل‌توجهی در مسیر توسعه و جهش تولید گام برداشته‌اند و به دستاوردهای مناسبی نیز در این زمینه دست یافته‌اند. مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز از جمله شرکت‌های موفق فولادی در کشور محسوب می‌شود که تحولات چشمگیری را به ویژه در حدود دو سال اخیر در سطح منطقه، استان فارس و نهایتا اقتصاد کشور رقم زده است. این مجتمع که به عنوان برترین تولیدکننده آهن اسفنجی در کشور از لحاظ کیفیت شناخته می‌شود، به تازگی موفق به بهره‌برداری واقعی از نخستین پروژه فولادسازی در میان هشت طرح استانی فولاد کشور شده است و اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان پهناور فارس از درگاه نی‌ریز در مدت زمان حدود شش ماه، تنها گوشه‌ای از موفقیت‌های بی‌‎شمار این مجتمع فولادی در دوران مدیریت جدید به شمار می‌آید. با هدف بررسی دستاوردهای مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز طی ماه‌های اخیر و تاثیر قطعی برق بر واحدهای فولادسازی و همچنین شرایط کنونی بازارهای صادراتی فولاد کشور، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین» گفت‌وگویی با محسن مصطفی‌پور، مدیرعامل جوان و موفق این مجتمع تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:

 

در خصوص اهم اقدامات و دستاوردهای مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در سال ۱۴۰۲ و سه ماهه ابتدایی سال جاری توضیحاتی ارائه بفرمایید.

به لطف و عنایت پروردگار و همت شبانه‌روزی و بی‌وقفه همکاران پرتلاش ما در مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز، تحقق آنچه در باورها حداقل با تاخیر می‌گنجید و تصور نمی‌شد که پروژه فولادسازی این مجتمع با وجود پیشرفت کمتر نسبت به سایر طرح‌های استانی وارد مدار تولید شود اما خوشبختانه این پروژه به عنوان اولین طرح در اردیبهشت ماه سال جاری به بهره‌برداری واقعی رسید. این دســتاورد بزرگ با استفـاده از دانش متخصصان و فولادمردان خستگی‌ناپذیر مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز و بهره‌مندی از تجربیات شرکت‌های بین‌المللی به ویژه شرکت دانیلی ایتالیا که هفده نفر از سوپروایزهای آن در این پروژه حضور داشتند، حاصل شد و هم‌اکنون ما وارد مدار تولید مستمر شمش فولادی با استاندارد و دانش مورد نظر تکنولوگ جهت عرضه در بازارهای داخلی و بین‌الــــمللی شده‌ایم. همـــچنین با توجه به سختگیری‌های به عمل آمده از سوی شرکت دانیلی ایتالیا در دوره ساخت، نصب و راه‌اندازی، معتقدیم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب دست پیدا خواهیم کرد. علاوه‌ بر بهره‌برداری از پروژه فولادسازی به عنوان اصلی‌ترین برنامه و هدف مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز که توسط سهام‌داران محترم تعریف شده بود، ما همواره نگاهی به‌روز به مقوله اجرای طرح‌های توسعه‌ای در مجتمع داشته‌ایم؛ از جمله مهم‌ترین این طرح‌ها، می‌توان به پروژه انتقال آب خلیج فارس به مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز اشاره کرد. در حالی که اجرای این پروژه عظیم و اتصال مجتمع به یک منبع آب پایدار در باورها نمی‌گنجید اما خوشبختانه ما ظرف حدود شش ماه، انتقال آب خلیج فارس به استان پهناور فارس از درگاه نی‌ریز و به دنبال آن عدم دست‌اندازی به آب‌های زیرزمینی و سد منطقه‌ای‌ را با همیت و هم‌دلی خاصی محقق کردیم. این پروژه با هدف انتقال ۶ میلیون متر مکعب آب در سال به مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز با ۱۱۰ متر لوله‌گذاری و سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به سرانجام رسید. در حال حاضر ما به منظور تامین آب مورد نیاز خود، از آب خلیج فارس به عنوان یک منبع آب صنعتی گران اما پایدار استفاده می‌کنیم و معتقدیم این پروژه منجر به تحولی عظیم در مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز، صنعت منطقه و نیز استان پهناور فارس در آینده خواهد شد.

علاوه‌براین، در حالی ما موفق به اجرای بسیاری از طرح‌های متوسط و کوچک‌مقیاس در مجتمع شده‌ایم که به نظر این پروژه‌ها در مجتمع‌های دیگر به عنوان پروژه‌هایی بزرگ‌مقیاس مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. پروژه اکسیژن پلنت به عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های جانبی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز محسوب می‌شود که اجرای آن از دو جنبه تامین نیاز واحد فولادسازی و تزریق بخشی از آن به واحد احیا مستقیم به دنبال افزایش ظرفیتی که صورت گرفته، حائز اهمیت است. این پروژه تاثیر مستقیم در راندمان تولید مجموعه خواهد گذاشت و افزایش ظرفیت تولید بدون تغییر در تجهیزات، با راه‌اندازی و اتصال به پروژه اکسیژن پلنت محقق خواهد شد. کلیه زیرساخت‌های مورد نیاز در مجتمع به منظور اجرای طرح‌های جانبی فراهم شده و تامین آب، برق، جاده‌های دسترسی، احداث ساختمان‌های جانبی و… به طور کامل صورت پذیرفته است. در یک نگاه کلی می‌توان گفت که عزم و اراده همکاران ما در مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز بر پایه توسعه بدون توقف بوده و هیچ کدام بر دیگری اولویت نداشته است. با توجه به اینکه واحد طرح و توسعه مجتمع به بهترین شکل ممکن نقش خود را در پروژه فولادسازی ایفا کرده و در ادامه سایر وظایف به معاونت بهره‌برداری در حوزه بهره‌برداری و تولید مجتمع محول شده است، با تمرکز هرچه بیشتر واحد طرح و توسعه بر پروژه گندله‌سازی مجتمع که هم‌اکنون از پیشرفت حدود ۳۵ درصدی برخوردار است، امیدواریم طی کمتر از یک سال و نیم آینده این پروژه نیز مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. از طرفی، ما اقدامات قابل‌توجهی نیز در حوزه معدن انجام داده‌ایم؛ به نحوی که پس از بررسی چندین پهنه معدنی و تحلیل نتایج به دست آمده منطبق با استانداردهای کلان مجتمع، نسبت به تملک معدن در منطقه خشومی یزد اقدام کردیم. هم‌اکنون عملیات اکتشاف در این پهنه معدنی در حال انجام بوده و حفاری‌ها آغاز شده است. بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان سال ۱۴۰۳، وارد عملیات استخراج و پیش باطله‌برداری شویم و به محض اینکه پس از عملیات حفاری‌، گمانه‌های ما در خصوص میزان دقیق ذخیره معدن به یقین تبدیل شد، بدون وقفه احداث کارخانه کنسانتره‌سازی مجتمع را آغاز خواهیم کرد؛ اگرچه مطالعات و پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه انجام شده است و به دنبال تامین بودجه مورد نیاز آن هستیم. باور ما بر این است که در پایان سال ۱۴۰۴، مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز به زنجیره کامل تولید، از معدن تا شمش دست پیدا خواهد کرد و بی‌شک در ادامه مسیر تکمیل زنجیره ارزش گام برخواهد داشت.

با توجه به اینکه قطعی برق به یکی از مهم‌ترین چالش‌های کنونی فولادسازان کشور تبدیل شده است، برنامه‌های مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز جهت رفع این معضل چیست؟

مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز کلیه تمهیدات لازم جهت مقابله با چالش محدودیت برق صنایع را اندیشیده است؛ به نحوی که در سال جاری، ما با تامین برق مورد نیاز واحد احیا مستقیم خود از محل بورس انرژی و در اختیار گرفتن نیروگاه‌های کوچک‌مقیاس، اطمینان خاطر را از بابت تامین پایدار برق واحد احیا مستقیم مجتمع حاصل کرده‌ایم. در راستای اجرای طرح‌های توسعه‌ای که پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد، ما احداث نیروگاه برق‌آبی ۱۵۶ مگاواتی در استان مازندران را در دستور کار خود قرار داده‌ایم. با توجه به سیاست‌ها و تفاهم‌های حاصل شده در زمینه تامین شبکه میان دو وزارتخانه صمت و نیرو، مجوز احداث یک نیروگاه در استان مازندران به دلیل پایداری شبکه برق سراسر کشور و نزدیکی به آب که میزان بهره‌وری را افزایش می‌دهد، توسط وزارت نیرو صادر شده بود که در ادامه با رایزنی‌ها و پیگیری‌های انجام شده، احداث این نیروگاه به مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز محول شد. در حال حاضر زمین پروژه در تملک مجتمع قرار گرفته است و عملیات تامین تجهیزات و ماشین‌آلات نیروگاه در مرحله بازدید توسط مشاور، مجموعه مدیریتی مجتمع و سرمایه‌گذار قرار دارد. بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، فاز اول این پروژه (گازی) طی یک سال آینده و فاز دوم آن (سیکل ترکیبی) طی دو سال پیش رو به بهره‌برداری خواهد رسید. لازم به ذکر است که این پروژه توسط شرکت برق و انرژی غدیر به عنوان پیمانکار و سرمایه‌گذار در قالب (BOT) انجام می‌شود و نیروگاه پس از بازه زمانی هشت ساله به مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز تحویل داده خواهد شد.

ارزیابی جناب‌عالی از وضعیت کنونی صادرات زنجیره فولاد کشور چیست و مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز چه تمهیداتی جهت حضور موفق در بازارهای بین‌المللی اندیشیده است؟

واقعیت امر این است که در حال حاضر، ما متخصص از دست دادن فرصت‌های صادراتی شده‌ایم و صادرات برای نوردکاران، تولیدکنندگان شمش و حتی آهن اسفنجی کشور صرفه اقتصادی چندانی ندارد. در یک بازه زمانی که با توجه به قیمت مناسب فولاد در بازارهای جهانی فرصت طلایی برای صادرکنندگان کشور فراهم شده بود، متاسفانه با اعمال عوارض از صادرات فولاد کشور جلوگیری به عمل آمد. از طرفی، اگر مبنای وضع عوارض صادراتی را جلوگیری از خام‌فروشی در نظر بگیریم، چگونه ممکن است عوارض صادرات گندله که قبل از آهن اسفنجی در زنجیره فولاد قرار دارد، ۲ درصد تعیین شده و آهن اسفنجی که یک مرحله نیز از خام‌فروشی گذر کرده است، باید با عوارض ۵ درصدی در بازارهای صادراتی عرضه شود! بر همین اساس می‌توان گفت که با وضع عوارض صادراتی، بخش عمده‌ای از فرصت‌های صادراتی خود را از دست داد‌ه‌ایم. اعتقاد ما در حوزه اقتصاد بر این است که کلیه امور باید منطبق با فرصت‌های موجود پیش رود؛ به نحوی که برای مثال هم‌زمان با فراهم شدن فرصت عرضه محصولات فولادی در بازارهای بین‌المللی، باید شرایط صادرات بیش از پیش تسهیل و فراهم شود. از سوی دیگر، بازار داخلی کشور طی چند ماه اخیر با رکود نسبی در زمینه خرید آهن اسفنجی مواجه شده است که این مسئله، به چالش‌های موجود در حوزه تولید و فروش واحدهای نورد در بازارهای داخلی و صادراتی برمی‌گردد. بر همین اساس ما با کسب مجوزهای لازم، در راستای فعال‌ترسازی بازارهای صادراتی خود حرکت کرده‌ایم و به دنبال برگزاری دو مناقصه بین‌المللی طی چند روز آینده هستیم. در حال حاضر با توجه به اشباع شدن بازار شمش فولادی، صادرات این محصول نسبت به آهن اسفنجی آسان‌تر شده است و پیش‌بینی می‌کنیم که همگام با عرضه شمش فولادی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در بازارهای داخلی و بین‌المللی، امکان صادرات مجموعه نیز افزایش پیدا کند؛ ضمن اینکه تا پیش از آن نیز فرصت صادرات توجیه‌پذیر آهن اسفنجی را از دست نخواهیم داد.

تحلیل جنا‌ب‌عالی از ضرورت تولید فولاد سبز در کشور چیست و مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز چه اقداماتی در مسیر تحقق صنعت سبز انجام داده است؟

باور ما بر این است که در زمینه تولید فولاد سبز، در وهله نخست باید فلسفه و چرایی این مهم را تببین کرده و با تامین زیرساخت‌های دسترسی به آن، شرایط تحقق تولید فولاد سبز در کشور را فراهم کنیم. تحقق این مهم مستلزم مولفه‌ها و شاخصه‌های بسیاری است و مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز اعتبار و اساس فعالیت خود را تولید و توسعه صنعتی توامان با رعایت استانداردهای محیط زیستی در شکل‌های مختلف (حفظ محیط زیست پیرامون مجتمع و تولید محصول نهایی به واسطه تامین خوراک از محل‌هایی که به روش سبز تولید می‌شوند) قرار داده است. متاسفانه برخلاف کشورهایی همچون ترکیه و سریلانکا، هنوز این فرهنگ و دیدگاه در کشور ما که معدن می‌تواند به یک منطقه و محیط مجزا و حفاظت شده تبدیل شود، شکل نگرفته است و بنابراین ضرورت دارد که تامین خوراک و همچنین پارامترهای موثر بر تولید مانند برق از محل صنایع سبز صورت پذیرد. در همین راستا، مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در حالی احداث نیروگاه خورشیدی در منطقه نی‌ریز را هدف‌گذاری کرده است که تولید ۵۰۰ مگاوات برق خورشیدی به عنوان برق سبز در استان فارس، در دستور کار مجموعه هلدینگ غدیر قرار دارد و ۱۰۰ مگاوات آن در منطقه نی‌ریز تامین خواهد شد. ما معتقدیم که تا به امروز، مباحث مطرح شده در زمینه صنعت سبز در حد حرف باقی مانده است و آنچه باید در زمینه تحقق این مهم در داخل کشور رخ دهد، به وقوع نپیوسته است؛ کما اینکه فارغ از صنعت فولاد، کلیه صنایع مانند خودروسازی که از ورق‌های تولید شده در کارخانه‌های فولادی کشور استفاده می‌کنند نیز باید در مسیر تولید سبز حرکت کنند. در حالت کلی می‌توان گفت که تحقق صنعت سبز، نیازمند یک هم‌بستگی میان صنایع مختلف است و اگر صاحبان صنایع به صورت جزیره‌ای عمل کنند، راه طولانی در راستای تحقق آرمان‌های تعریف شده صنعت سبز پیش رو خواهیم داشت.

موفقیت‌های به دست آمده در مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز طی دو سال گذشته را مرهون چه عواملی می‌دانید و چه آینده‌ای را پیش روی بخش معدن و صنایع معدنی کشور متصور هستید؟

کشور ما از ذخایر و منابع غنی اعم از ذخایر خدادادی و منابع زیرزمینی متعدد و از همه مهم‌تر منابع انسانی قابل اتکا برخوردار است و از این رو امیدواریم در آینده، نگاه جامع‌تر و دقیق‌تری به حوزه صنعت و معدن کشور صورت پذیرد تا بتوانیم ضمن شناسایی فرصت‌ها و تهدیدها، نسبت به مدیریت تهدیدها و تبدیل آن به فرصت اقدام کنیم و در ادامه به فرصت‌ها بیشتر پرداخته و زمینه توسعه را بیش از پیش فراهم کنیم. ما رسالت خود در مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز را «اقتصاد دفاعی» قرار داده‌ایم و از این طریق به گونه‌ای در برابر هجوم ناجوانمردی‌ها علیه صنعت و اقتصاد کشور گام‌ برداشته‌ایم که بتوانیم هجمه‌های موجود را به خوبی دفع کنیم. از جمله اقدامات مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز در حوزه اقتصاد دفاعی می‌توان به ایجاد بیش از یک هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در سطح منطقه، ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در بخش‌های مختلف مانند تامین دستگاه (MRI) بیمارستان شهدای نی‌ریز، بهره‌برداری از پروژه فولادسازی و عدم توقف در اجرای طرح‌های توسعه‌ای علی‌رغم محدودیت در منابع اشاره کرد. بر این اساس معتقدیم به بخش عمده‌ای از اهداف خود در مسیر تحقق اقتصادی دفاعی دست یافته‌ایم و بخش دیگری از آن‌ها را نیز در آینده نزدیک محقق خواهیم کرد. برای مثال، پروژه احداث کارخانه آهک مجتمع در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری خواهد رسید و با اتصال مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز به پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به استان‌های مرکزی، زمینه توسعه صنعت کشاورزی در سطح منطقه بیش از پیش فراهم خواهد شد. در پایان امیدواریم با تقویت و بهبود تعاملات ایران با جهان و باز شدن درب‌های کشور به روی دنیا، نسبت به انتقال تجهیزات مدرن، ماشین‌آلات به‌روز و دانش فنی تولید که تاثیر بسزایی در توسعه صنعت و اقتصاد کشور دارد، اقدام کنیم که اگر زمانی دوباره کم‌لطفی‌ها و هجمه‌های مختلف شامل حال کشور شد، بتوانیم با استفاده از دانش فنی و ماشین‌آلات به‌روز و تکیه بر توان و تجربه متخصصان و مهندسان داخلی قدرتمند از قبل در مسیر توسعه و رشد اقتصادی گام برداریم.

صفحه1 از254