25 شهریور 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

معاون اکتشافات وزارت صنعت خبر داد: شناسایی ۷۰۰ محدوده امیدبخش معدنی

ekteshiyaaaaaaaafمعاون دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حدود ۷۰۰ محدوده امیدبخش معدنی در کشور شناسایی و برای ۵۰ مورد از پهنه‌ها پروانه صادر شده که مهم‌ترین مشکل عدم صدور پروانه‌های اکتشاف پهنه‌ها، مخالفت ارگان‌های دولتی است.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا، عباس امیدی در جلسه ارائه گزارش پی‌جویی و شناسایی پهنه‌های چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: از سال ۹۱ تاکنون حدوداً ۱۶۵ پهنه اکتشافی در کشور تعریف و ابلاغ دستورالعمل پهنه‌ها به کشور از ۹۳ آغاز شده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت: زمینه مناسبی برای داخلی سازی ماشین آلات فراهم شده است

IMG-20190712-WA0000معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در صنعت ماشین سازی، باید نگاه نوآورانه و حرکت به سمت انقلاب چهارم صنعتی مد نظر قرار گیرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، دکتر سعید زرندی در نشست "ماشین سازی پیشران توسعه صنعتی" که به همت ستاد نانو برگزار شد، افزود: اگر تحولات نوآورانه را در صنعت ماشین سازی مورد توجه قرار ندهیم از دنیا عقب خواهیم افتاد.

فولاد خوزستان برگزار می‌کند؛ نمایشگاه بومی سازی قطعات و تجهیزات در اهواز

نخستین نمایشگاه بومی سازی قطعات و تجهیزات گروه فولاد خوزستان در اهواز برگزار می‌شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، غلامرضا فروغی نیا مدیر روابط عمومی فولاد خوزستان با اعلام این خبر اظهار داشت: فولاد خوزستان به عنوان قطب دوم تولید فولاد کشور به منظور عبور از شرایط فعلی تحریم‌های ظالمانه آمریکا و توانمند سازی بخش داخلی، برنامه ریزی‌های لازم جهت برگزاری این نمایشگاه را تدارک دیده است.

غریب پور: کاربرد عناصر نادر خاکی، زمینه ساز پیشرفت صنایع "های تک" می‌شود

nadekhakiرییس هیات عامل ایمیدرو از تدوین بسته جامع توسعه عناصر نادر خاکی توسط این سازمان خبر داد. غریب پور همچنین یکی از برنامه‌های جدید ایمیدرو را ایجاد "ساختاری جدید در حوزه تکنولوژی" اعلام کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که در نشست تحقیق، پژوهش و آموزش در راستای نقشه راه معدن ایمیدرو سخن می‌گفت، افزود: مطالعه و تهیه برنامه توسعه‌ای در حوزه عناصر خاکی می‌تواند یکی از استراتژی این سازمان در داخل و همچنین خاورمیانه باشد.

رئیس واحدهای جانبی و بالابرهای امور ذوب مجتمع مس سرچشمه: نقشه قطعات حساس ذوب با هدف بومی‌سازی در سال 98 تهیه می‌شود

20190602135745561مجید میهن‌خواه گفت: با هماهنگی اداره طراحی نقشه قطعات حساس ذوب با هدف بومی‌سازی تهیه می‌شود. همچنین تهیه فیلترهای امور ذوب و پیگیری احداث ساختمان برای واحدهای الکتروفیلتر، عملیات و تعمیرات جانبی امور ذوب از دیگر برنامه‌های این واحد در سال 98 است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، رئیس واحدهای جانبی و بالابر‌های امور ذوب مجتمع مس سرچشمه با اعلام این خبر گفت: همچنین دفتر فنی امور ذوب در راستای سیاست‌های شرکت مس به‌منظور قطع و کاهش وابستگی به اقلام خرید خارج در سال گذشته با تغییر برند، امکان تأمین بسیاری از قطعات از بازار داخل را فراهم کرد که از مزایای این امر کاهش چشمگیر هزینه‌ها نسبت به خرید برند اصلی است.