05 ارديبهشت 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

۵ مقصد اصلی صادرات غیرنفتی ایران

3109494بررسی آمار تجارت خارجی سال ۹۷ نشان می‌دهد که کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و کره مقصد اصلی صادرات غیرنفتی ایران بوده‌اند و صادرات به عراق با رشد ۳۶ درصدی مواجه شده است.
به گزارش جهان معدن به نقل از مهر، تازه‌ترین آمار تجارت خارجی کشور از میزان صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی در سال ۹۷ نشان می‌دهد به ترتیب کشورهای چین، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و جمهوری کره مقصد اصلی صادرات غیرنفتی ایران بوده‌اند.

رحمانی خبر داد: برنامه ریزی برای افزایش صادرات فولاد در سال 98

sadfoolaوزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی این وزارتخانه برای افزایش صادرات فولاد در سال 98 خبر داد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، رضا رحمانی روز گذشته در نشست مشترک با جمعی از تولیدکنندگان فولاد و محصولات فولادی ضمن بررسی وضعیت این صنعت، به بحث و تبادل نظر درباره راهکارهای افزایش ظرفیت تولید و صادرات این محصول پرداخت. وی بر لزوم افزایش تولید ساخت داخل به ویژه محصولات خاص صنعتی تاکید کرد.

طی سال 97 انجام شد: صدور 9.2 میلیارد دلار کالای معدنی و صنایع معدنی

2517c475a26e6ec91142fd9cdecf9a70ارزش صادرات محصولات معدنی طی سال97 بیش از 9 میلیارد و 226 میلیون دلار اعلام شده است. زنجیره فولاد با 4.1 میلیارد دلار رتبه اول صادرات زنجیره معدن را به دست آورد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ماه 97، بالغ بر 57 میلیون و 707 هزار تن انواع محصولات معدنی صادر شد که ارزش آن به 9 میلیارد و 226 میلیون و 110 هزار دلار رسید. این در حالی است که میزان صادرات وزنی این محصولات، 5 درصد کاهش یافت.

تقاضای یک میلیارد و 735 میلیون تنی فولاد در سال 2019

Untitled-2انجمن جهانی فولاد طی گزارشی تقاضای جهانی فولاد در سال 2019 میلادی را یک میلیارد و 735 میلیون تن اعلام کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، انجمن جهانی فولاد world steel association اعلام کرد: تقاضای جهانی فولاد در سال 2019 به یک میلیارد و 735 میلیون تن افزایش می‌یابد که حاکی از رشد 1.3 درصدی نسبت به سال 2018 خواهد بود. این در حالی است که در سال 2018 میلادی تقاضای فولاد خام با 2.1 درصد رشد همراه بود.

در دوره 11 ماهه سال 97؛ بیش از 4.4 میلیون تن فولاد خام صادر شد

rawانجمن تولید کنندگان فولاد ایران اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان بهمن سال 97 حدود چهار میلیون و 484 هزار تن فولاد میانی (خام) و 2 میلیون و 612 هزار تن محصولات فولادی صادر شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایرنا از جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، مقایسه صادرات فولاد میانی در دوره 11 ماهه 97 نسبت به دوره مشابه 96 از افت 26 درصدی حکایت دارد. اما صدور محصولات فولادی نیز در مدت مورد بررسی نسبت به 11 ماهه 96 افزایش 90 درصدی داشت. صادرات فولاد میانی (خام) و محصولات فولادی در 11 ماهه 96 به ترتیب 6 میلیون و 42 هزار تن و یک میلیون و 375 هزار تن ثبت شده بود.

زرندی: صادرات لوازم خانگی به کشورهای همسایه تقویت می‌شود

zarمعاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مهمترین رویکرد صنعت لوازم خانگی، در سال 98 توسعه صادرات بویژه به کشورهای همسایه است.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، «سعید زرندی» در نشستی با حضور نمایندگان انجمن‌های صنعت لوازم خانگی افزود: برای بیش از 10 کشور همسایه، همچنین چین و هند برنامه صادراتی تعیین شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: ضرورت ورود تشکل‌های صادراتی در بررسی کیفیت کالاها

rahsadarوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نباید کالاهای بی کیفیت امکان صادرات داشته باشند، بر ضرورت ورود تشکل‌های صادراتی برای بررسی کیفیت کالاهای صادراتی تاکید کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی پس از بازدید از مرز پرویز خان و خسروی در استان کرمانشاه، با اشاره به رتبه صادرات ایران به عراق، حفظ این رتبه را سخت‌تر از به دست آوردنش دانست که به گفته او، کیفیت کالاهای صادراتی مهمترین نقش را در این خصوص دارند.

استیل مینت اعلام کرد؛ صادرکننده‌های سنگ آهن در سال ۲۰۱۸

sadsanahاسترالیا بزرگترین صادرکننده سنگ آهن دنیا سال گذشته با رشد ۲ درصدی در صادرات مواجه شد و صادرات این کشور ۸۳۹ میلیون تن ثبت شد. شرکت‌های معدنی بزرگ استرالیا نیز سال گذشته تولید را افزایش دادند.
به گزارش جهان معدن فولاد ایران در رابطه با بزرگ‌ترین صادرکننده‌های سنگ آهن سال گذشته میلادی در گزارشی اهداف تولید این کشورها را برشمرده است.