30 خرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

نایب رییس انجمن سنگ خبر داد: صادرات 350 میلیون دلاری سنگ‌های تزیینی و نما

156390589نایب رییس انجمن سنگ ایران گفت: ارزش صادرات سنگ‌های تزیینی و نما پارسال به حدود ۳۵۰ میلیون دلار رسید که در قالب کوپ (خام) و فرآوری شده به بازارهای هدف انتقال یافت.
به گزارش جهان معدن مالک رحمتی در گفت‌وگو با ایرنا توضیح داد: امروز میزان تولید سالیانه سنگ تزیینی و نما به رقم ۱۳ میلیون تن رسیده و از این نظر ایران در بین پنج کشور شاخص جهان جای دارد.

صادرات یک میلیون تنی فولاد در دو ماه نخست سال

82579180-71705959فولادسازان بزرگ کشور طی 2 ماهه نخست سال جاری بیش از یک میلیون تن محصولات فولادی صادر کردند.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایمیدرو، فولادسازان بزرگ کشور از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه بیش از یک میلیون تن محصولات فولادی صادر کردند که حاکی از افت 15 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

سرپرست سازمان توسعه تجارت خبر داد: صادرات 8.4 میلیارد دلاری ایران در دو ماهه ۹۸

modسرپرست سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که ایران در دو ماهه ابتدایی سال جاری 8.4 میلیارد دلار صادرات داشته است.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا، محمدرضا مودودی در نشست خبری با بیان این خبر گفت: با وجود آنکه در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸ میزان صادرات کشور ۱۸ درصد کاهش یافت، اما آمار دو ماهه نشان می‌دهد که در قیاس با رقم ۷.۷ میلیارد دلاری سال گذشته امسال صادرات دو ماهه کشور ۷.۱ درصد افزایش یافته است.

وزارت صنعت اعلام کرد: ارزش صادرات غیرنفتی تا ۶۱ میلیارد دلار افزایش می‌یابد

Img20170909153300133برنامه‌های اجرایی و سیاست‌های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸ که پیش از این تدوین شده بود با تاکید بر رونق تولید به سازمان‌های استانی ابلاغ شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، با توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و قانون برنامه ششم توسعه؛ برنامه‌ها و دستوالعمل‌های اجرایی به استان‌ها ابلاغ و سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت ملزم به اجرای این برنامه‌ها در سال ۹۸ شدند.

رحمانی: امروز راه نجات اقتصاد کشور در توسعه صادرات غیر نفتی است

184A6037 resizeوزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت توسعه صادرات غیر نفتی، از بخش "صادرات" در کنار برنامه "نهضت ساخت داخل" به عنوان برنامه محوری "رونق تولید" یاد کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی در این جلسه با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در شرایط خاص اقتصادی کشور، گفت: امروز راه نجات اقتصاد کشور در توسعه صادرات غیر نفتی است و بر همین مبنا روی افزایش صادرات به 15 کشور همسایه هدف گذاری ویژه‌ای انجام داده‌ایم.

نعمت‌زاده: برای حمایت از صادرات نمی‌توان روی بودجه عمومی حساب کرد

nematzadehوزیر سابق صنعت، معدن و تجارت معتقد است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت‌هایی که دولت با آن روبه‌روست، نمی‌توان از بودجه عمومی به عنوان یک مبنای قطعی برای حمایت از صادرات انتظار داشت.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده امروز در نشست شورای راهبردی توسعه صادرات، اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های بودجه چند سال قبل پیشنهاد استفاده از یک درصد تعرفه واردات برای کمک به صادرکنندگان مطرح شد و قطعا در چنین فضایی از دولت انتظار می‌رود این درآمد به طور خاص و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد.

طبق اعلام گمرک؛ صادرات سنگ‌آهن مشروط شد

57886501از پانزدهم خردادماه امسال صادرات محصولات سنگ‌آهن با کد تعرفه‌ای (HS) چهار رقمی ۲۶۰۱ پس از تایید دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سامانه فرامرزی گمرک امکانپذیر خواهد بود.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا، بر اساس ابلاغیه جدید وزارت صنعت به گمرک ایران، برای صادرات بخش معدن و اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات از پانزدهم خرداد سال جاری، صادرات محصولات سنگ‌آهن با کد تعرفه‌ای (HS) چهار رقمی ۲۶۰۱ صرفا از طریق واحدهای تولیدکننده سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله آهن یا نماینده رسمی آنها و مطابق با روال جاری برای محصولات فولادی هم پس از تایید دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سامانه فرامرزی گمرک امکانپذیر خواهد بود.

ضرورت توجه ویژه به حوزه صادرات محصولات صنایع معدنی و ارزش افزوده بیشتر

WhatsApp Image 2019-06-01 at 11.26.13 AMوزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت توجه ویژه به حوزه صادرات محصولات صنایع معدنی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در حوزه معدن و فرآوری معدنی تأکید کرد.