02 اسفند 1397
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

وزیر صنعت حاشیه جلسه دولت؛ یقینا قیمت خودرو پایین می‌آید

rahhashوزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقینا قیمت پایین می‌آید.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره علت افزایش قیمت خودروها گفت: اگر تیراژ تولید خودرو بالاتر رود که الان نسبت به قبل بهتر هم شده است، روی قیمت تاثیر می‌گذارد، ولی بعضی‌ها فکر می‌کنند خودروساز اگر قیمت را بالا نگاه دارد به نفع اوست. در حالی که ما یک قیمت محاسباتی داریم که سازمان حمایت از مصرف کننده با ضوابط خود آن را مشخص می‌کند و بازار هم به علت اینکه تقاضا بیشتر شده یا به هر دلیل دیگری قیمتش با قیمت محاسباتی متفاوت است که ما گفتیم این ما به التفاوت را باید خودروساز به حساب خزانه بریزد تا خودش ذی نفع نباشد که قیمت را بالا نگاه دارد.

وزیر صنعت،معدن و تجارت تاکید کرد: افزایش تولید و اشتغال با فعال‌سازی معادن کوچک

rahkerوزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پیگیری دولت برای فعال سازی معادن کوچک گفت: این پروژه‌ها در آینده می‌توانند نقش بسزایی در افزایش تولید و در نتیجه اشتغال معدنی داشته باشد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی در جمع خبرنگاران در استان کرمان درباره برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال آینده، اظهار کرد: اولویت برنامه‌های وزارت صنعت، اجرای بیان مقام معظم رهبری و سیاست دولت مبنی بر حفظ تولید و به تبع آن اشتغال است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در سمپوزیوم فولاد کیش اعلام کرد: توسعه بخش معدن وصنایع معدنی با رویکرد تشکیل کنسرسیوم

photo ۲۰۱۹-۰۲-۱۹ ۱۰-۱۷-۴۷رئیس هیات عامل ایمیدرو در سمپوزیوم فولاد کیش اعلام کرد: توسعه بخش های اکتشاف، استخراج و سرمایه گذاری با رویکرد تشکیل کنسرسیوم، نیاز امروز بخش معدن وصنایع معدنی است. وی در عین حال پیشنهاد داد: بررسی ابزارهای کاهش هزینه های تولید و مصرف انرژی می تواند از موضوعات کاربردی این سمپوزیوم باشد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سمپوزیوم فولاد کیش افزود: مدیران و محققان باید به دنبال عوامل موثر در پویایی صنعت فولاد باشند. این در حالی است در حال حاضر فضای رقابت در این بخش به گونه ای است که کشوری همچون کره جنوبی که فاقد ذخایر سنگ آهن است به عنوان یکی از بازیگران این حوزه با واردات مواد معدنی و فولادسازی نقش آفرینی می کند.

وی با اعلام اینکه جنگ اقتصادی دنیا با وضع تعرفه های سنگین در صنعت فولاد شروع شد گفت: طی 3 هفته اخیر قیمت فولاد بعد از حادثه برزیل رشد قابل ملاحظه ای داشت و همچنان در مسیر صعودی است.

معاون وزیر صنعت در امور صادرات: اولویت کنونی ما تامین بازار داخل و سپس صادرات است

moudoمعاون وزیر صنعت در امور صادرات گفت: در بازار بین‌المللی سنگ پا نیز حتی نتوانستیم مطرح باشیم.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایلنا، در نشست خبری معاون وزیر صنعت در امور صادرات، محمدرضا مودودی در خصوص برگزاری همایش ملی نشان و برند گفت: بحث برندسازی در سال‌های گذشته مغفول مانده و ما دوباره به دنبال احیای آن هستیم هرچند دو سال پیش دور اول این همایش برگزار شد و اکنون با تلاش بخش خصوصی و همکاری آنها به دنبال برگزاری دومین دوره آن هستیم.

وزیر صنعت: گرانی خودرو ارتباطی با فرمول وزارتخانه ندارد

khodوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گرانی خودرو ارتباطی با بکارگیری فرمول این وزارتخانه ندارد و برای ارزانی خودرو تولید باید افزایش یابد.
به گزارش جهان معدن به نقل از خانه ملت، رضا رحمانی درباره برخی ادعا‌ها مبنی بر اینکه فرمولی که وزارت صمت برای ارزانی خودرو به کار برده به گرانی دوباره در بازار منجر شده است، گفت: گرانی خودرو ارتباطی با به کارگیری این شیوه ندارد، برای ارزانی خودرو، تولید باید افزایش پیدا کند.

رییس اتاق بازرگانی ایران: برای بهبود اقتصادی باید از نخبگان استفاده کرد

shafرییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است برای عبور از شرایط فعلی اقتصاد ایران باید در یک اقدام برنامه‌ریزی شده از توان نخبگان کشور استفاده کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران، اظهار کرد: متاسفانه در طول سال‌های گذشته اقتصاد ایران با یک اشکال مهم روبه‌رو بوده و آن نبودن یک نگاه راهبردی برای حرکت به سمت توسعه است.

وزیر صنعت: در جنگ اقتصادی هستیم و وزارت صمت از هرگونه تولید داخل حمایت می‌کند

reraوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تمام تلاش ما این است که پوشاک و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از جمله گوشت و مرغ با قیمت مناسب به مردم عرضه شود.

به گزارش جهان معدن به نقل از ایرنا، «رضا رحمانی» در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، افزود: با تشدید نظارت‌ها تصمیم بر این است برای تنظیم بازار از جمله بازار گوشت و مرغ و تامین کالاهای مورد نیاز مردم به خصوص در ایام عید تمهیداتی اندیشه شود تا اقلام با قیمت مناسبی به دست مردم برسد.

وزیر صنعت،معدن و تجارت: مردم باید احساس کنند با متخلف برخورد جدی می‌شود

rahmotوزیر صمت گفت: بازار با بخشنامه اصلاح نمی‌شود و باید با مکانیزم‌های علمی به این حوزه ورود کرد، از سوی دیگر باید سریعا تصمیمات لازم از سوی ستاد تنظیم بازار پیش گرفته شود و اگر نیاز بود شبانه روزی کار کنیم تا برای مردم مشکلی پیش نیاید.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا دکتر رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به وضعیت فعلی بازار گوشت و مرغ، عنوان کرد: باید درباره کالاهای پرمصرف، همچون گوشت و مرغ تصمیمات شفاف و روشنی گرفته شود تا مطمئن شویم در دو ماه آینده با مشکلی مواجه نیستیم.