05 ارديبهشت 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

رحمانی: نسبت به ماه‌های گذشته شرایط اقتصاد و تولید مطلوب‌تر شده است

n83290101-72984893وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: راهکار اصلی مقابله با تحریم‌ها، بهبود شرایط کسب و کار، ارتقای ساخت داخل محصولات و صادرات است.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، «رضا رحمانی» در نخستین نشست شورای مشورتی جوانان این وزارتخانه خاطرنشان کرد: با برنامه‌هایی که در ماه‌های گذشته اجرا شد، اکنون شرایط اقتصاد و تولید به حالت مطلوب‌تری بازگشته است.

اعلام 7 محور رونق تولید در سال 98

9784992 126وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای تحقق«رونق تولید» در سال 98 برنامه‌هایی در 7 محور و 35 پروژه تدوین کرده است.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، اگر چه رونق تولید در تمام سال‌ها جزو برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است، اما در سال 98 با توجه به نام گذاری این سال و تاکید مقام معظم رهبری به «رونق تولید» این وزارتخانه برنامه‌های ویژه‌ای برای دستیابی به این امر مهم طراحی کرده است.

جلسه راهبری اجرای نقشه راه معدن برگزار شد

WhatsApp Image 2019-04-23 at 09.55.29معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور باید از ظرفیت معادن استفاده کنیم، گفت: تنوع و پراکندگی ذخایر معدنی می‌تواند به رشد و توسعه مناطق غیر برخوردار و محروم کشور کمک کند.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، در جلسه‌ای با حضور معاون طرح و برنامه، معاون امور معادن، سرپرست سازمان زمین‌شناسی، رییس کمیته معدن مجلس شورای اسلامی و مدیران ایمیدرو، چگونگی اجرایی شدن نقشه راه معدن برگزار شد.

تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر رفع موانع تجارت با پاکستان

WhatsApp Image 2019-04-22 at 12.39.46 PMوزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و صنعت، با تاکید بر گسترش مناسبات تجاری، خواهان رفع موانع تجارت بین دو کشور شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی در دیدار با مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و صنعت با اشاره به ضرورت رفع موانع تجاری و تسهیل تجارت، خواستار سرمایه گذاری مشترک بین فعالان اقتصادی دو کشور به ویژه در استان‌های همجوار شد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت: کمبود نقدینگی و فشار مالیاتی بیشترین اثر را بر تولید دارند

WhatsApp Image 2019-04-22 at 10.03.34 AMمعاون طرح و برنامه وزارت صنعت، با بیان اینکه کمبود نقدینگی و فشار مالیاتی بیشترین اثر را بر تولید دارند، گفت: برای دستیابی به رونق تولید در سال ۹۷، ۷ محور و ۳۵ پروژه تعریف کرده‌ایم.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، سعید زرندی در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر در خصوص رونق تولید گفت: رهبر معظم انقلاب امسال را سال رونق تولید نام گذاری کردند. به همین دلیل اگر سیاست‌ها تناقض پیدا کرد وزنه باید به سمت تولید برگردانده شود و رسانه ملی باید کمک کند دستگاه‌های دیگر هم همراه شوند. وزارت صنعت، معدن و تجارت در تمام سال‌ها رونق تولید را در برنامه داشته است، ولی اگر قرار است تولید به رونق برسد، باید نگاه متفاوت تمام دستگاه‌ها را داشته باشیم.

رحمانی در حاشیه جلسه دولت تاکید کرد: آغاز نهضت توسعه معادن در سال 98

rahhashiyeوزیر صنعت معدن تجارت گفت: نهضت توسعه معادن از برنامه‌های وزارت صنعت در سال ۹۸ است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران گفت: به دنبال توسعه ظرفیت‌های خالی هستیم. بنابراین به سرمایه بیشتری نیازمندیم.

وزارت صنعت، معدن و تجارت کارنامه 10 ماه 97 را منتشر کرد: معدن، پیشتاز رشد در نیمه نخست 97؛ افزایش 3.2 درصدی صدور گواهی کشف

govakaحوزه معدن در شش ماه نخست سال گذشته، بر اساس تفکیک بخش ها، بیشترین میزان رشد را به خود اختصاص داد. بخش معدن در نیمه نخست سال 97 رشد 2.9 درصدی را به ثبت رساند.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس واپسین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در بین زیر بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات، بخش معدن توانست رشد 2.9درصدی را به ثبت برساند این در حالی است که استخراج نفت و گاز 8دهم رشد داشت. این میزان رشد در عین حال بزرگتر از متوسط رشد گروه‌های خدمات(2.3درصد)، کشاورزی (2.5-) و صنعت (1.2-) بوده است.

مرکز آمار ایران گزارش 9 ماهه 97 را اعلام کرد: افزایش 1.5 درصدی تولید معادن کشور

markazamarبر اساس گزارش 9 ماهه 97 مرکز آمار ایران، به رغم کاهش سایر بخش‌های گروه صنعت و نیز برخی بخش‌های اقتصادی، تولید معادن کشور 1.5 درصد رشد یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از مرکز آمار ایران طی 9 ماهه سال 97، بخش معادن کشور بیش از 3 هزار تریلیون و 138هزار میلیارد ریال (به قیمت های جاری) تولید کرد که 3 هزار و 42 تریلیون و 907 میلیارد ریال مربوط به نفت و گاز و 95 هزار و 232 میلیارد ریال مربوط به سایر معادن بود.