06 مهر 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

معاون طرح و برنامه وزارت صمت: سیاست وزارتخانه جلوگیری از خام فروشی است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است که در بخش توسعه معادن باید نگاه های خلاقانه و جدید شکل بگیرد و عنوان کرد با وارد شدن بخش خصوصی بسیاری از نشدنی ها در معادن به اجرا در می آید و جهش تولید در بخش معادن و صنایع آن است.

سرپرست وزارت صمت: بازرگانان بر اساس رتبه‌بندی کارت بازرگانی دریافت می‌کنند

سرپرست وزارت صمت از راه اندازی سامانه جدید صدور کارت بازرگانی خبر داد که پس از اجرای آن، کارت بازرگانی یک بار مصرف صادر نمی شود و بازرگانان در این سامانه رتبه بندی می شوند و دریافت کارت بازرگانی براساس رتبه بندی خواهد بود.

به گزارش جهان معدن به نقل از بورس امروز، جعفر سرقینی در حاشیه نشست هیئت دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: درباره کارت‌های بازرگانی تنها مشکل ما صدور کارت‌های بازرگانی با عنوان یک بار مصرف بوده است، زیرا اشخاصی فاقد سابقه کار در حوزه بازرگانی این کارت‌های یکبارمصرف را دریافت می کردند و به‌طور معمول در بازگشت ارز این گونه کارت‌ها مسئله داشتیم.

وی ادامه داد: با تعریف سامانه جدید صدور کارت بازرگانی، کارت‌های یکبار مصرف در عمل دیگر صادر نمی‌شود، بازرگانان در این سامانه رتبه بندی می‌شوند و دریافت کارت بازرگانی بر اساس رتبه‌بندی خواهد بود.

سرپرست وزارت صمت گفت: برای اینکه مشکلات سامانه جدید به‌طور کامل برطرف شود، دستور دادیم سامانه پیشین با سامانه جدید به مدت ۲ ماه به صورت موازی کار کند تا در این دوماه تمام مسائل سامانه جدید نیز برطرف شود.

سرقینی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زیرمجموعه‌های وزارت صمت بیان کرد: بخش خصوصی همواره مورد حمایت وزارت صمت بوده است و از تشکیل این صندوق‌ها نیز حمایت خواهیم کرد.

وی گفت: از گذشته نیز قوانینی برای تشکیل این صندوق‌ها تصویب شده است و اکنون آمادگی تشکیل و اجرای این صندوق‌ها را خواهیم داشت.

رزم‌حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس شورای اسلامی معرفی شد

 

معاون پارلمانی رییس‌جمهوری گفت: رییس‌جمهوری در نامه‌ای به مجلس، علیرضا رزم‌حسینی را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی کرد.

 حسینعلی امیری در مصاحبه ایی خاطرنشان کرد: معرفی وزیر صمت قاعدتاً در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی باید اعلام وصول شودوی افزود: طبق آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی قاعدتاً یک هفته پس از اعلام وصول این موضوع، جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی باید برگزار شود.

معاون پارلمانی رییس جمهوری درباره سوابق وزیر پیشنهادی صمت گفت: رزم‌حسینی در دولت تدبیر و امید استاندار استان‌های خراسان رضوی و کرمان بوده است.امیری با بیان اینکه رزم‌حسینی از فرماندهان لشکر ثارالله در هشت سال دفاع مقدس بود، تصریح کرد: وی قائم مقام شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی در مقطعی از دفاع مقدس بوده و یکی از افتخاراتش ایثارگری و دریافت نشان فتح است.وی با اشاره به این موضوع که رزم‌حسینی سابقه مدیریت چند شرکت بزرگ، عضویت در هیات مدیره چند واحد تولیدی و فعالیت‌های بازرگانی را در کارنامه خود دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه وی عضو هیات مدیره چند واحد معدنی نیز بوده است با امور صنعت، معدن و تجارت آشنایی کامل دارد.

 

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد شهید و شرکت مس امضا شد

معاون رئیس جمهور از عملکرد شرکت مس در حمایت از خانواده شهدا و ایثارگران قدردانی کرد. سعید اوحدی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در آیین «زنگ ایثار، مقاومت و پیروزی»؛ که با حضور محمد جواد فدایی استاندار کرمان، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان و جمعی از مسئولان و مقامات استانی به یاد 36 هزار شهید دانش آموز در جوار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزارشد،عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران را به عنوان یک شرکت خصوصی در حمایت از خانواده شهدا و ایثارگران تقدیر کرد.

وزیر جهاد کشاوزی: با حمایت شرکت مس در تولید کودهای شیمیایی و فسفاته خودکفا می‌شویم

دکتر کاظم خاوازی درباره رویکرد شرکت مس در راه‌اندازی واحدهای تولید کود شیمیایی اشاره به این موضوع کرد که در نتیجه تبادل نظر بین وزارت جهاد و صمت قرار شده تا شرکت مس به عنوان یکی از شرکت های قدیمی در خصوص یکی از محصولات وزارت جهاد کشاورزی که کودهای فسفاته است با این وزارتخانه همکاری داشته باشد.

دژپسند: بانک صنعت و معدن صنایع نوین و دانش بنیان توجه ویژهای داشته باشد

وزیر امور اقتصاد و دارایی در جلسه مجمع عمومي عادی سالانه بانک صنعت و معدن از اصول و خدمات بانکداری گفت که باید بانکی مدرن و پیشرو باشد و توجه ویژه ای به صنایع نوین و دانش بنیان که نقشی پیشران و کلیدی در اقتصاد کشور دارند، داشته باشد. همچنین به واسطه اهداف و ماموریت های توسعه آن، انتظار می رود در راستای توسعه صنعتی گام های امیدبخشی را بردارد.

دستور سرقینی برای تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور دستور ویژه‌ای به رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از این سازمان خواست؛ تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت ها با اهتمام جدی در اولویت کاری سازمان حمایت قرار گیرد. در صورت مشاهده هرگونه تخلف سریعاً متخلفین شناسایی و جهت سیر مراحل قانونی به سازمان تعزیرات حکومتی و سایر مراجع ذیربط معرفی شوند.

بازدید مهندس ملارحمان از پروژه نصب استکر ریکلایمر و پروژه احداث تیکنر مرکزی مجتمع گل‌گهر

با توجه به قطع همکاری پیمانکار خارجی پروژه نصب استکر ریکلایمر به دلیل تحریم‌ها، نصب و راه‌اندازی تمامی تجهیزات پروژه توسط نیروهای متخصص داخلی انجام شده است. مهندس ملارحمان ابتدا به بازدید از پروژه احداث پایل دوم سنگ آهن شکسته و نصب استکر ریکلایمر پرداخت.

صفحه1 از133