16 آذر 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

پیام تبریک دکتر رستمی به مناسبت روز دانشجو

دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با صدور پیامی روز دانشجو را تبریک گفت.

به گزارش جهان معدن به نقل ازمس پرس، متن پیام تبریک دکتر رستمی به این شرح است:

به نام خدا

بار دیگر 16 آذر نماد مبارزه با استعمار و استکبار در تاریخ معاصر ایران فرا رسیده است؛ روز گرامی دانشجو یادآور ایثار و شهادت و رادمردی دانشجویانی است که در برابر طاغوت تا بن دندان مسلح جانفشانی کردند.

روز دانشجو روز تکریم علم و دانش و نیز فرهیختگانی است که ایران اسلامی قوی به آنها امیدوارانه دلبسته است.

این روز بزرگ را به همه دانشجویان در سراسر میهن اسلامی تبریک می‌گویم ، رجاء واثق دارم دانشجویان فهیم و صبور ایران عزیز، زمینه ساز تحقق آرمان های ایران قوی باشند.

علی رستمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران

ثبت بالاترین رکورد تاریخی متوسط حفاری اکتشافی ماهانه؛ برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات ملی مس

شهریار متوکل از ثبت رکورد بالاترین میزان حفاری اکتشافی در تاریخ شرکت ملی صنایع مس ایران به میزان بیش از 112 هزار متر در 8 ماه سال جاری( متوسط ماهانه بیش از 14 هزار متر ) خبر داد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازمس پرس، مدیر امور اکتشافات و توسعه ذخایر معدنی شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر افزود: این رکورد، رخداد مبارکی در تاریخ اکتشافات شرکت مس است که در کنار کشف ذخایر جدید در معدن مس سونگون و سریدون و ثبت رکورد عمیق‌ترین گمانه اکتشافی حفاری شده در شرکت مس به عمق 1505 متر، دفتر افتخارات این شرکت مس در حوزه اکتشافات را در سال جاری تکمیل کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: رکوردشکنی‌های پی‌در‌پی در حوزه حفاری اکتشافی، روند افزایش بهره‌وری در این حوزه را در سال دانش بنیان نشان می‌دهد.

متوکل با تأکید بر این که دستاوردهای حاصله با استعانت از الطاف الهی و با تکیه بر خودباوری و همت بلند تیم جوان و پرتلاش اکتشافی شرکت به دست آمده است، گفت: با اکتشافات جدید و به دنبال آن افزایش منابع زمین‌شناسی شرکت مس، میزان مس محتوی منابع اندازه‌گیری شده (Measured) و نشان‌داده شده (Indicated) کشور به بیش از 54 میلیون تن رسیده است، که توفیق بزرگی در حوزه اکتشافات ملی به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: این در حالی است که براساس آمار منتشر شده سال 2022 در آخرین گزارش موسسه زمین‌شناسی آمریکا (USGS, 2022) ، کشور مکزیک با میزان 53 میلیون تن مس محتوی در جایگاه پنجم جدول بزرگ‌ترین دارندگان ذخایر جهانی مس دنیا قرار گرفته است که در مقایسه با این جدول، کشور عزیزمان با گامی بلند مدعی کسب این جایگاه در جدول جهانی می‌باشد.

مدیر امور اکتشافات و توسعه ذخایر معدنی شرکت مس بیان کرد: در حال حاضر منابع زمین‌شناسی شرکت، بیش از 19 میلیارد تن است که از این میزان 9 میلیارد تن، ذخایر قابل معدنکاری می‌باشد، این پشتوانه ارزشمند نشان دهنده آینده درخشان صنعت مس در کشور و خبر مسرت بخشی برای آحاد ملت شریف ایران به ویژه سهامداران محترم شرکت است.

دیدار دکتر رستمی با اعضای شورای مرکزی بسیج شرکت مس

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعضای شورای مرکزی نیروی بسیج این شرکت دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازمس پرس، مدیر عامل شرکت ملی مس در دیدار با اعضای شورای مرکزی بسیج، ضمن تبریک هفته بسیج، با بیان اینکه اقدامات در این حوزه بسیار عالی بوده است، گفت: باید برای ایجاد انگیزه و عضویت فعالانه و گسترش فرهنگ اصیل بسیج در شرکت برنامه ریزی و اقدامات صحیحی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مس با تاکید بر ضرورت گسترش تفکر بسیج بیان کرد: تفکر بسیج باید در همه بخش های شرکت جاری و ساری گردد.

دکتر رستمی خطاب به بسیجیان گفت: عملکرد بسیجی باید بیش از گذشته پرفایده، اثرگذار و کم هزینه باشد. بصیرت شما می تواند مسیر موفقیت را هموار سازد.

وی با اشاره به شرایط کنونی جامعه و جنگ دشمنان در فضای رسانه ای و دیجیتال گفت: باید از ظرفیت های بسیج در تولید محتوا و جنگ نرم علیه دشمنان که عزت کشور را هدف قرار داده اند، استفاده کنیم و از رهنمودهای رهبری و راهکارهای مقابله با آن بهره گیریم.

دکتر رستمی گفت: ما در جنگ نابرابری قرار داریم؛ لذا باید برای پیروزی و شکست دشمن از تمام ظرفیت‌های بسیج و تولید محتوا برای بازنمایی دستاوردهای انقلاب استفاده کرد.

در ادامه این نشست که به مناسبت هفته بسیج انجام شد، عباس صفری فرمانده بسیج شرکت ملی مس گزارشی را در زمینه اقدامات و برنامه های انجام شده، ارائه کرد.

افزایش اعضای فعال بسیچ طی چند ماه گذشته، اجرای برنامه های فرهنگی، برگزاری مسابقات ورزشی و کتابخوانی، برگزاری اردوهای جهادی درمانی و برپایی ایستگاه صلواتی از جمله محورهای این گزارش بود.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی متافو افتتاح شد

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین کاری، قالب‌سازی و ریخته‌گری) با عنوان ایران متافو در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، آیین افتتاح ایران متافو 19 پیش از ظهر امروز با حضور محمد موسوی معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

از اهداف برگزاری این نمایشگاه می توان به معرفی توانمندی‌ها و محصولات برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان، شناخت رقبا و محصولات آنان، ارتباط با تامین‌کنندگان مواد خام، به‌روز رسانی دانش تخصصی، فرصت جذب سرمایه‌گذار و انعقاد قرارداد‌های متعدد اشاره کرد.

ایمیدرو به همراه شرکت های تابعه خود شامل ملی فولاد ایران، فولاد آذربایجان، آلومینای ایران، فولاد میانه و فولاد قائنات در سالن 38 نمایشگاه حضور دارند.

این نمایشگاه با مشارکت بیش از ۵۰۰ شرکت داخلی و ۵۰ شرکت و نام تجاری خارجی از ۹ تا ۱۲ آذر ماه در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی تهران از ساعت ۸‌ تا 15 پذیرای بازدید‌کنندگان است.

برگزاری شانزدهمین جلسه کمیته عالی HSE ایمیدرو

شانزدهمین جلسه کمیته عالی HSE ایمیدرو با محوریت" پایش حوزه ایمنی معادن" امروز با حضور وجیه الله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو برگزار و بر بهبود شاخص های ایمنی معادن تاکید شد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، در این جلسه که اعضای کمیته HSE(بهداشت، ایمنی و محیط زیست) ایمیدرو حضور داشتند؛ گزارش عملکرد شاخص های ایمنی واحدهای زیر مجموعه و تابعه این سازمان در سال جاری بررسی شد.

طبق آمار شش ماهه نخست امسال که از سوی مدیریت HSE(بهداشت، ایمنی و محیط زیست) ایمیدرو اعلام شده، بهبود شاخص های ایمنی در معادن رقم خورده است.

جلسه کمیته HSE ایمیدرو با عضویت معاونان و مدیران ایمیدرو، مدیران عامل و HSE شرکت های تهیه و تولید مواد معدنی ایران و شرکت ملی فولاد ایران به صورت فصلی در خصوص بهبود حوزه HSE برگزار می شود.

ایمیدرو آماده ارایه کمک به واحدهای فولاد سازی طرح های هفتگانه است

رئیس هیات عامل ایمیدرو از آمادگی این سازمان برای ارائه کمک های مالی و مشاوره ای به طرح های هفتگانه فولادی و به بهره برداری رسیدن آن ها خبرداد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی شرکت ملی فولاد ایران ، وجیه الله جعفری شامگاه دیروز در جلسه پایش طرح های هفتگانه فولادی که در محل شرکت ملی فولاد ایران و با حضور اعضای هیات عامل ایمیدرو ، معاونان وکارشناسان این سازمان ، مدیرعامل و معاونین شرکت ملی فولاد ایران و مدیران عامل طرح های هفتگانه فولادی برگزار شد با بیان مطلب فوق گفت: مدیران و مجریان طرح ها زمانبندی لازم را برای تکمیل و راه اندازی در دستورکار خود داشته باشند و بر همین اساس هم ما در ایمیدرو با سطح بندی و اولویت بندی نیازها اقدامات لازم برای کمک و مساعدت به طرح ها را انجام می دهیم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین خاطر نشان ساخت : مشکلات مالی در همه پروژه ها وجود دارد ولی باید مجری ، مشاور و پیمانکار به یک اجماع برای تعیین نیازهای مالی خود برسند و ما هم درکنارشان خواهیم بود منوط به اینکه همه چیز بصورت مدون و برنامه ریزی شده به ما ارائه شود.

توجه به محیط زیست

وی با تاکید بر اینکه کمبود آب ، گاز و برق از مشکلات اساسی کشور هست، خاطرنشان ساخت: ما در حال رایزنی با وزارتخانه نیرو و دیگر دستگاه های مسئول هستیم تا کمترین قطعی انرژی های مذکور به واحدهای معدنی و فولادی تحمیل شود ولی باید این را در نظرداشته باشید که حتما برای استفاده از پساب های شهری برنامه ریزی و تلاش مجدانه داشته باشید تادراین شرایط کم آبی تولید درطرح های هفتگانه دچارمشکل نشود و استفاده از پساب علاوه براینکه یک برنامه در راستای مسئولیت های اجتماعی و حفاظت از محیط زیست می باشد باعث استفاده بهینه از منابع آبی کشور نیز خواهدشد.

بنا به این گزارش درابتدای جلسه پایش طرح ها ی فولادی محمدآقاجانلو مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران، برگزاری این جلسه را در ادامه جلسات گذشته پایش طرح ها دانست و اظهار داشت: در نظر داشتیم ریاست ایمیدرو و اعضای هیات عامل این سازمان از نزدیک در جریان چگونگی پیشرفت طرح ها و مسائل و مشکلات آن ها قرار بگیرند و راهکارهای لازم را ارائه کنند.

سپس محمدخادمی معاون توسعه و برنامه ریزی شرکت ملی فولادایران ، گزارش مبسوطی از وضعیت طرح های مذکور به ویژه روند پیشرفت واحدهای فولادسازی این طرح ها ارائه کرد و سپس مدیران مجتمع های فولادی سپیددشت، بافت ، نی ریز ، شادگان ، میانه ، قاینات طی سخنانی آخرین وضعیت پیشرفت طرح ها را بیان کردند و به توضیح مسائل و مشکلات مبتلا به واحدهای زیر مجموعه خود پرداختند.

پیگیری حقوق خانواده‌های معظم شهدا در شرکت مس ادای دین است

دکتر رستمی با بیان اینکه خانواده‌های شهدای صنعت مس چشم و چراغ شرکت ملی مس هستند، گفت: خدمت به خانواده‌های شهدا و پیگیری حقوق آنان نه تنها ادای دین است؛ بلکه باعث برکت در مجموعه شرکت مس نیز می‌شود.

به گزارش جهان معدن به نقل ازمس پرس، دکتر علی رستمی در دیدار صمیمانه با خانواده های معظم شهداء در کرمان، ضمن تبریک هفته بسیج حل مسائل اداری و استخدامی فرزندان شهدا را جزو اولویت‌های مدیریتی شرکت مس دانست.

وی با تاکید براجرای کامل قانون« ایثارگران مصوب 1391» در شرکت مس گفت: در این راستا آقای گروئی بعنوان مشاور ایثارگران شرکت معرفی می گردند.

توجه ویژه مدیرعامل شرکت مس به خانواده‌های معظم شهدا قابل تقدیر است

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان نیز در این مراسم گفت: از دیدگاه قرآن معیارهای انسان برتر شامل تقوا، خداترس بودن و مرد میدان جهاد و روزهای سخت بودن است.

وی با یاد نام و خاطره سردار بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: سردار بزرگ احترام خاصی برای خانواده‌های شهدا و فرزندانشان قائل بود و به آنها از صمیم قلب احترام می‌گذاشت.

امام جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: آقای دکتر رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران فردی ارزشی است و توجه ویژه‌ای به شهدا و ایثارگران دارند که قابل تقدیر است. امیدوارم با برگزاری این جلسه مسائل و دغدغه‌های شما رفع شود.

امنیت کشورمان مدیون خون شهدای گرانقدر است

دکتر فداکار استاندار کرمان نیز با قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم، عنوان کرد: عزت، امنیت کشورمان مدیون خون شهدای گرانقدر است.

وی افزود: شهید حاج علی محمدی‌پور، شهید حاج مجید زینلی و شهید اسفندیار صابری از شهدای صنعت مس از فرماندهان گردان در لشکر 41 ثارالله بودند؛ در کمتر مجموعه‌ای می‌توان سراغ گرفت که چنین افتخاری نصیبش شود.

وی در ادامه با ذکر خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدای صنعت مس را گرامی داشت.

کار فعالان عرصه تولید در مجتمع مس سرچشمه شهادت‌گونه است

محمدعلی نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز یاد و خاطره 26 شهید حوزه صنعت و معدن که در مجتمع مس سرچشمه مشغول به کار بودند را گرامی داشت و گفت: این شهدا با وقوع جنگ تحمیلی دشمن علیه ایران احساس تکلیف کردند و به جهاد شتافتند و در آن جا شهد شهادت را نوشیدند.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس نیز 26 فعال این صنعت در سرچشمه، میدان جهاد را شناختند و به فیض شهادت نایل آمدند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان همچنین در جمع خانواده‌های شهدا، رسیدگی و پیگیری‌های بحث‌های سهام، تبدیل وضعیت و دیگر مشکلات آن‌ها را خواستار شد و گفت: صنعت مس شهدای بزرگی مانند محمد افضلی دارد که این شهید در آمریکا در رشته خلبانی تحصیل می‌کرد و در زمان جنگ با احساس تکلیفی که داشت به جبهه رفت و با دهان روزه به شهادت رسید.

احمد گروئی مشاور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در امور ایثارگران نیز در این دیدار در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه تبدیل وضعیت و لحاظ کردن سهمیه 25 درصد برای جذب جانبازان توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان این مراسم به پاس قدردانی از صبر و بردباری خانواده‌های معظم شهدا شرکت ملی صنایع مس ایران با اهدای لوح تقدیر و تشکر شد.

گفتنی است در این دیدار دکتر جلالی معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان، دکتر ایرانمنش مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان و جمعی از معاونان و مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران حضور داشتند.

پیام تبریک مدیرعامل شرکت ملی مس به مناسبت برد افتخار آمیز تیم ملی فوتبال مقابل ولز

دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پیامی برد افتخار آمیز تیم ملی فوتبال ایران مقابل ولز را تبریک گفت.

به گزارش جهان معدن به نقل ازمس پرس متن پیام دکتر علی رستمی به مناسبت برد افتخار آمیز تیم ملی فوتبال ایران در برابر ولز به شرح زیر است:

به نام خدا

درود بر یوزهای ایرانی، درود بر قهرمانان تیم ملی فوتبال، بچه‌ها گل کاشتید، مقدمتان را گلباران می‌کنیم.

پیروزی مقتدرانه و شکوهمند تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی فوتبال در برابر حریف به غایت حرفه‌ای را به همه ملت ایران شادباش می‌گویم.

درود بر شما که با غیرت و مردانگی 100 دقیقه جنگیدید و مقاومت کردید و درخشیدید و دل ملتی را شاد کردید.

سرافراز باد نام ایران عزیز ما که امروز با جوانمردی شما دلاوران، پرچمش به اهتزاز درآمده است.

منتظر پیروزی‌های بعدی شما هستیم؛ پیروزی‌هایی که همچون امروز در آفرینش یک عظمت ماندگار از خود به جا گذاشتید.

علی رستمی

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران

صفحه1 از245