09 آذر 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

جشنواره فروش ویژه لوازم خانگی فروشگاه‌های رفاه آغاز شد

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه، جشنواره فروش لوازم خانگی در فروشگاه‌های رفاه منتخب سراسر کشور با تخفیفات ویژه آغاز شده است. یخچال فریزر، اجاق گاز، جاروبرقی، هود، فر، فرش سرویس ظروف آشپزخانه، ظروف پلاستیکی، چینی، کریستال و بلور، اسباب بازی و ... از جمله 335 قلم کالایی است که در این جشنواره با تخفیفات 10 الی 47 درصد به فروش می رسند.

این جشنواره در قالب فروش ویژه حراجستون از 28 آبان آغاز و تا 9 آذرماه سالجاری در فروشگاه های منتخب این بنگاه اقتصادی خصوصی در تهران و شهرستان‌ها ادامه دارد. هدف از برگزاری جشنواره پاییزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، خرید ارزان‌تر محصولات با کیفیت تولید ملی توسط مشتریان است که محصولات مورد نیاز خود را در بستر مناسب تهیه کنند. به عبارت دیگر، از ظرفیت فروشگاه‌‌های منتخب رفاه استفاده شده است تا برای خرید بهتر هموطنان فرصت مناسبی مهیا شود.

گفتنی است؛ خانواده بزرگ فروشگاه‌های رفاه در تلاش است در راستای تحقق اهداف راهبردی شرکت، با افزایش شعب فروشگاه و برگزاری جشنواره‌های فروش ویژه با هدف تنظیم بازار و عرضه کالای با کیفیت داخلی با قیمت مناسب در روزهای سخت کشور در دوره جدید شیوع ویروس کرونا با هدف حفظ سلامت هموطنان با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی به دو صورت خرید حضوری در فروشگاه‌ها و اینترنتی در خدمت هموطنان گرامی باشد.

٣ محدوده معدنی ایلام در مرحله صدور پروانه اکتشاف


قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: ٣ محدوده معدنی استان ایلام در مرحله صدور پروانه اکتشاف عمومی و تفصیلی است.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عباس نعیمی در جلسه ویدیوکنفرانسی پایش طرح های معدنی استان ایلام گفت: ایمیدرو 2 پهنه اکتشافی در این منطقه (به مساحت 95 و 265 کیلومتر مربع) را کار کرده و 11 محدوده جدید را شناسایی کرده است.

وی ادامه داد: مسائل زیست محیطی محدوده ها رفع شده و به زودی گزارش اکتشاف به استان ارسال می شود. نعیمی افزود: طبق تعامل ایجاد شده با مسئولان منطقه، قرار است به محض صدور پروانه های اکتشاف این محدوده ها، ایمیدرو عملیات اکتشاف را با سرعت آغاز کند.

قائم مقام ایمیدرو با اشاره به پتانسیل یابی معدنی انجام شده توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در استان ایلام، تصریح کرد: این شرکت، 20 محدوده معدنی شامل بیتومین، کلسیت، سنگ های تزئینی، دولومیت و غیره به مساحت 993 کیلومتر مربع را شناسایی کرده است.

وی افزود: گزارش نهایی طی 10 روز آینده به استان ارسال می شود تا اقدامات لازم برای مراحل صدورپروانه اکتشاف انجام شود.

احیای 8 معدن کوچک مقیاس

نعیمی با اشاره به اقدامات انجام شده در طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در استان ایلام گفت: طبق بررسی های انجام شده، 50 معدن فعال و 18 معدن غیر فعال در این استان وجود دارد.

وی ادامه داد: اقدام کلینیکی روی 37 معدن کوچک مقیاس این استان انجام شده و از سال گذشته تا مهر امسال، 8 معدن احیا و فعال سازی شده است.

قائم مقام ایمیدرو تصریح کرد: 5 پروژه زیرساختی (راه دسترسی و برق رسانی) برای معادن این استان معرفی شده است و مناقصه برای مطالعه، طراحی و اجرای راه دسترسی و برق رسانی به معدن بیتومین سیاهگل تا 2 ماه آینده انجام می شود.

وی افزود: 9 پروژه مربوط به طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک به صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی ارجاع شده و در حال حاضر، مراحل پذیرش 3 معدن، نهایی و به بانک معرفی شده است.

مشاور مدیرعامل شرکت مس به‌عنوان «مدیر روابط عمومی برتر» انتخاب شد

 

در هفدهمین جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران و شانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ایران به انتخاب هیئت داوران «حیدر ضیغمی» مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت مس به دلیل «طراحی نظام ارتباطی شایسته و اهتمام در توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های روابط عمومی در شرکت ملی صنایع مس ایران» مفتخر به دریافت لوح سپاس «مدیر روابط عمومی برتر» شد.

به گزارش جهان معدن و به نقل ازمس پرس، در این مراسم که با حضور دکتر سیماسادات لاری، سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر سلیمانی امیری رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مدیران برگزیده جشنواره روابط عمومی برگزار شد، از حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل شرکت مس، با اعطای لوح سپاس «مدیر روابط عمومی‌ برتر» تقدیر شد.

گفتنی است یکی از نمادهای تحول در گسترش ارتباطات در شرکت مس انتشار نشریه مس آباد؛ ‌ویژه کودک و نوجوان؛ برای فرزندان پرسنل صنعت مس و عمق‌بخشی به روابط شرکت مس با خانواده‌های پرسنل بود. افزون بر این، با شیوع ویروس کرونا، روابط عمومی شرکت مس از همان ابتدای شیوع این بیماری نحوه ارتباطات خود را با ذی‌نفعان و مخاطبانش تغییر داد و حضور مؤثر در شبکه‌های اجتماعی داشت به‌طوری‌که برگزاری مجمع عمومی شرکت مس با حدود 7 هزار نفر بیننده آنلاین برای نخستین بار برگزار شد.

گفتنی است، شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی و هفدهمین جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران در تاریخ 20 و 21 آبان ماه با حضور شماری از فعالان ارتباطی کشور و همچنین حضور آنلاین جمع گسترده‌ای از فعالان ارتباطی ایرانی و بین‌المللی، در محل خانۀ فرهنگ‌وهنر دیهیم برگزار شد.

شناسایی 900 محدوده معدنی امیدبخش

جدیدترین آمار برنامه های اکتشافی ایمیدرو از سوی غریب پور اعلام شد؛

شناسایی 900 محدوده معدنی امیدبخش

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در راستای اقدامات ایمیدرو و شرکت های تابعه در حوزه اکتشاف، تاکنون 900 محدوده امیدبخش معدنی شناسایی شده است، گفت: میزان سرمایه گذاری صورت گرفته ایمیدرو در بخش اکتشاف از سال 92 تاکنون به بیش از 600 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش جهان معدن وبه نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور افزود: از سال 92 تاکنون حدود 700 هزار کیلومتر مربع فعالیت اکتشافی توسط ایمیدرو و شرکت های زیرمجموعه انجام شده که بیش از 400هزار کیلومتر مربع از این وسعت، طی دو سال گذشته انجام شده است.

وی گفت: همچنین 50 هزار کیلومتر از 700 هزار کیلومتر عملیات اکتشاف، توسط کنسرسیومی از شرکت های خصوصی انجام شده است.

صدور 80 پروانه اکتشاف

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از محدوده های جدید 280 مورد در اختیار ایمیدرو است و بقیه پهنه ها (پس از یکسال) برای واگذاری به بخش خصوصی در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها قرار گرفته است. وی گفت: از 280 محدوده در اختیار ایمیدرو تاکنون 80 پروانه اکتشاف صادر شده است. از این 80 پروانه، 12 مورد به گواهی کشف تبدیل شده و به بخش خصوصی واگذار شده است.

آزادسازی 460 هزار کیلومتر از پهنه ها

غریب پور اعلام کرد: تاکنون 460 هزار کیلومتر مربع از پهنه ها آزاد شده و 66 هزار کیلومتر مربع (از این پهنه ها ) در سال جاری به بخش خصوصی واگذار شده است.

600 میلیارد سرمایه گذاری در حوزه اکتشاف

وی در خصوص میزان سرمایه گذاری انجام شده در حوزه اکتشاف توسط این سازمان، گفت: در حوزه اکتشاف 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط ایمیدرو از سال 93 تاکنون انجام شده است.

رشد 86 درصدی سود در نه‌ماهه نخست سال جاری

شرکت معدنکاری دولتی شیلیایی کودلکو، بزرگ‌ترین تولید کننده مس در جهان، گزارش داد که سود این شرکت همراه با افزایش تولید آن در نه ماهه نخست سال جاری با رشدی 86 درصدی به 1.124 بیلیون دلار رسیده است.

به گزارش جهان معدن و به نقل از مس پرس ، این شرکت، که تمام درآمدهایش را به خزانه دولت واریز می کند، اعلام کرد: تولید مس کودلکو در دوره یاد شده با رشدی 4 درصدی نسبت به دوره مشتبه سال گذشته به 1.165 میلیون تن صعود کرده است.

کودلکو گفت: هزینه نقدی آن در طول دوره بین ژانویه و سپتامبر با کاهشی 11.3 درصدی مواجه شده و به 1.269 دلار برای تولید هر پوند تنزل یافته است.

اکتاویو آرانه دا، مدیر عامل کودلکو، گفت: این آخرین نتایج باعث ایجاد «انرژی و ثبات قدم» در میان کارگران برای ماراتونی خواهد شد که لازم است تا شرکت با مجموعه‌ای از چالش‌های روندنزولی عیارهای سنگ معدن، تعمیرات کلی هزینه بر عملیات‌ها و اقدامات ایمنی سختگیرانه برای برورد با همه‌گیری کووید 19 روبرو شود.

دولت شیلی نیز عموماً به صنعت معدن‌کاری این کشور و خصوصاً به کودلکو وابسته است تا بتواند بسته هزینه‌گذاری اجتماعی بلند پروازانه‌اش را برای جلوگیری از شیوع کووید 19 و نا آرامی‌های اجتماعی پر تب و تاب تأمین کند.

این شرکت در بیانیه نتایج خود گفت: «تداوم عملیاتی، رشد ظرفیت فراوری، و بهبود عیارهای سنگ معدن استخراجی» باعث افزایش تولید شده است و در این بیانیه از قول آرانه دا آمده است که «در طول این دوره...ما به تولیدی بالاتر، فروش‌های بیشتر مس و فراورده‌های فرعی از معادن کاملاً متعلق به خودمان، هزینه‌های پایین‌تر و بهره‌وری بیشتر دست یافتیم.» تولید کودلکو با اضافه شدن تولید سهام آن در معدن ال آبرای فریپورت و معدن سور انگلو امریکن در مجموع در نه‌ماهه نخست سال جاری به 1.243 میلیون تن رسید. این شرکت در گزارش خود اعلام کرده است که به‌دنبال «گزینه‌هایی برای پیشبرد» برنامه‌هایش در جهت احداث یک کارخانه نمک‌زدایی از آب دریا برای عملیات‌های شمالی‌اش است. قبلاً کودلکو در ماه نوامبر گفته بود که قراردادش را با کنسرسیومی به رهبری شرکت ژاپنی ماروبنی برای ساخت این کارخانه پاره خواهد کرد.

کودلکو گفت: پروژه‌های دیگر، برای انتقال معدن عظیم چوکوئیکاماتا به یک عملیات زیرزمینی، حفظ ظرفیت تولید در آندینا و احداث سطح جدیدی در معدن درجه یک‌اش، ال تن ینته، پس از توقفی کوتاه مدت در بحبوحه اوج گرفتن همه گیری کووید 19 ، به روال عادی خود باز گشته‌اند.

افزایش 40 درصدی سود شرکت مس، حاصل عملکرد واقعی است

غریب پور در جلسه پایش شرکت مس:

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: افزایش 40 درصدی سود شرکت ملی صنایع مس، حاصل عملکرد واقعی شرکت و نه نرخ تسعیر ارز است.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور که به صورت ویدئوکنفرانس در جلسه پایش برنامه ها و اقدامات شرکت ملی مس ایران سخن می گفت، اظهار داشت: این شرکت در اکتشاف، استخراج، تولید، فروش و نسبت های مالی، رشد محسوسی نسبت به سال گذشته داشته است.

وی ادامه داد: شرکت ملی صنایع مس طی 6 ماهه نخست امسال، 78 درصد رشد سود داشته که با روند پیش رو، سود این شرکت افزایش بیشتری خواهد داشت. به گفته غریب پور، پایین بودن قیمت تمام شده تولید محصولات (حدود 2 هزار دلار)، این شرکت را در ردیف شرکت های طراز اول دنیا قرارداده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه شرکت ملی صنایع مس اکنون بیش از 2 میلیارد یورو طرح توسعه تعریف کرده است، گفت: ظرفیت های پیش روی این شرکت نسبت به تولید در مقایسه با رتبه جهانی بالاتر است و لازم است تولید را افزایش دهیم.

وی افزود: ایران از نظر ذخایر مس در رتبه هفتم اما در تولید، رتبه پانزدهم است از این رو باید بر افزایش تولید تمرکز کنیم.

تاکید بر 2-3 برابر شدن میزان حفاری اکتشافی

غریب پور با بیان اینکه شرکت ملی صنایع مس میزان حفاری را تا پایان امسال به 100 هزار متر می رساند، تصریح کرد: پیش از این در دوره قبلی مدیریت آقای سعدمحمدی، میزان حفاری به 150 هزار متر رسیده بود و انتظار داریم ظرفیت عملیات حفاری به 2-3 برابر برسد.

وی ادامه داد: این شرکت در بخش فناوری، با طرح های تدوین شده و توجه به روش جدید تولید، رویکرد مناسبی داشته است اما برای دستیابی به دانش فنی، لازم است تمرکز بیشتری داشته باشد. به گفته غریب پور، موفقیت های حاصله در کنار دانش فنی، می تواند نتایج درخشانی برای کشور ایجاد کند.

افزایش سرمایه مس و مبارکه؛ جبران کننده بازار سرمایه

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه شرکت ملی صنایع مس در حال حاضر، جزو 5 شرکت نخست بورسی با سرمایه بالاست، گفت: با افزایش سرمایه شرکت و اجرای طرح های تولیدی، نگاه سهامداران به بورس مثبت شده و بازار رویکرد افزایشی به خود می گیرد. این شرکت همواره رضایت سهامداران را حفظ کرده است.

وی ادامه داد: افزایش سرمایه شرکت های ملی مس و فولاد مبارکه، بی رونقی بازار بورس را جبران می کنند.

غریب پور با اشاره به ضرورت تشکیل یک شرکت مدیریت پروژه در شرکت ملی مس بیان داشت: با تشکیل این شرکت، می توانیم از طریق بورس10 هزار میلیارد تومان گردآوری کنیم و در کنار افزایش سرمایه 10 هزار میلیارد تومانی پیش رو، منابع مالی برای توسعه طرح ها تامین کنیم.

وی ادامه داد: این اقدام، سبب اعتمادسازی سهامداران شده و در عین حال، رویکرد توسعه ای مس زودتر حاصل می شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: موفقیت های حاصله شرکت ملی مس حاصل تلاش مدیران، کارشناسان، متخصصان، کارگران و دست اندرکاران این حوزه است.

 

افزایش ظرفیت 400 هزار تن کنسانتره در سال آینده

اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، در این جلسه ویدیوکنفرانسی گفت: ذخایر مس کشور بیش از 7 میلیارد تن است و با اکتشافات انجام شده، یک ذخیره بسیار بزرگ معدنی اکتشاف شده اواخر امسال یا ابتدای سال آینده اعلام می شود و باعث ارزش افزوده بسیار بالایی خواهد شد.

وی ادامه داد: در معادن میدوک و سونگون نیز ذخایر قابل توجهی تا پایان امسال به ذخایر کشور افزوده می شود. اکنون اکتشافات وسیعی در استان های یزد، اصفهان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان در حال انجام است.

سعد محمدی با بیان اینکه در سال آینده 3 کارخانه کنسانتره مس افتتاح می شود، گفت: این کارخانه ها شامل دره آلو، دره زار و استحصال فلوتاسیون از سرباره های ذوب است که با بهره برداری از اینها، 400 هزار تن کنسانتره به مجموع تولید کشور اضافه می شود.

وی ادامه داد: طرح تجهیز احداث کارخانه تولید کنسانتره معدن ایجو در حال تولید بوده و آماده افتتاح رسمی است. طرح آهک هیدراته اهر نیز تا پایان آذر افتتاح می شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اعلام کرد: برنامه تولید کاتد امسال 265 هزار تن است که پیش بینی شده تا پایان سال به 280 هزار تن برسد. شرکت های تابعه مس طی 6 ماهه رکورد تولید داشته اند.

وی افزود: طی 6 ماهه امسال، ارزش فروش ریالی نسبت به برنامه با 54 درصد رشد نسبت به برنامه، به 11 هزار میلیارد تومان رسید. میزان صادرات نیز نسبت به برنامه، 26 درصد رشد داشت.

سعدمحمدی بیان داشت: در بخش بومی سازی، 6250 قطعه بومی سازی شده و برای 8 هزار قطعه برنامه ریزی شده است. طی امسال نیز 1100 قطعه، بومی سازی می شود.

وی افزود: این شرکت آماده همکاری برای فعال سازی معادن کوچک مقیاس مس است

افزایش 69 درصدی تولید شمش آلومینیوم تا پایان مهر 99

آلومینیوم همچنان در مسیر رشد تولید

میزان تولید شمش آلومینیوم کشور طی 7 ماهه امسال، 69 درصد افزایش یافت. این میزان رشد همچنان بیش از تولیدات سایر صنایع معدنی است.

به گزارش جهان معدن و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، 4 شرکت تولیدکننده شمش آلومینیوم کشور از ابتدای فروردین تا پایان مهر امسال، حدود 247 هزار و 335 تن شمش آلومینیوم تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 146 هزار و 296 تن بود.

از این میزان، شرکت های «ایرالکو» 109 هزار و 302 تن، «هرمزال» 53 هزار و 375 تن، «المهدی» 39 هزار و 79 تن، «سالکو» 32 هزار و 142 تن و «آلومینای ایران» 13 هزار و 438 تن تولید کردند.

همچنین، شرکت آلومینای ایران 139 هزار و 307 تن «پودر آلومینا»، 465 هزار و 581 تن «بوکسیت»، 235 هزار و 358 تن «هیدرات آلومینیوم» و 65 هزار و 41 تن «آهک» تولید کرد.

از سال گذشته در راستای سیاست های کلان دولت و وزارت صنعت معدن و تجارت،‌ ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی اقدام به راه اندازی دو کارخانه تولید شمش آلومینیوم (آلومینیوم جاجرم و فاز نخست آلومینیوم جنوب) کرده که نقش اصلی را در افزایش تولید داشته است

152 درصد گشایش اعتبارات اسنادی ریالی بانک صنعت و معدن افزایش یافت

حسين عسكري اعلام كرد: ميزان گشايش اعتبارات اسنادي ريالي در بانك صنعت و معدن در 7 ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته 152 درصد افزايش يافته است.

صفحه1 از119