26 شهریور 1400
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

دومین نشست تعاملی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با امام جمعه زرین شهر در ماه جاری

دومین نشست تعاملی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با امام جمعه زرین شهر در ماه جاری حجت الاسلام و المسلمین قاسم باقریان امام جمعه زرین شهر در پی نشست اخیر با مسئولین ذوب آهن اصفهان ، در این مجتمع عظیم صنعتی حضور یافت و با منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش جهان معدن ،در این نشست که به منظور پیگیری مباحث مربوط به تعاملات منطقه ای برگزار شد ، امام جمعه زرین شهر، فعالیت های مشترک فرهنگی و همچنین توجه به اشتغال وهمکاری وارتباط نزدیک با اداره کار منطقه در سال گذشته و سال جاری را شایسته قدردانی دانست و گفت: ذوب آهن اصفهان باید در خصوص مسائلی که ابهامات و سوالاتی وجود دارد ، اطلاع رسانی بیشتری انجام دهد و از طریق برگزاری جلسات مختلف با مسئولین و نخبگان منطقه ،ابهامات را رفع نماید.

وی در این نشست که با حضور کوروش اسفندمند مدیر حوزه مدیرعامل و تعاملات منطقه ای و علیرضا امیری مدیر روابط عمومی برگزار شد با اشاره به اهمیت تقویت اطلاع رسانی فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته به ویژه در شرایط کنونی افزود: در این راستا بهتر است که امکان بازدید از پروژه های مربوط به آب وانتقال پساب برای مسئولین منطقه فراهم شود و کارشناسان مربوطه توضیحات لازم را ارائه نمایند .

منصور یزدی زاده نیز طی سخنانی به اقدامات این شرکت در جهت اشتغال زایی و در اولویت بودن منطقه واستان اشاره کرد و گفت : آمادگی و تمایل کامل برای استفاده از توانمندی های منطقه داریم و در این راه با مشکل و محدودیتی مواجه نیستیم .

وی افزود : ذوب آهن اصفهان نگاه ویژه ای به استفاده از نیروهای بومی و اشتغال زایی در منطقه دارد اما حل مشکل اشتغال تنها با فعالیت یک شرکت امکان پذیر نیست .البته حرکت ذوب آهن در این مسیر مشهود است و در سال های اخیر شاهد افزایش به کار گیری نیروهای بومی در این مجتمع عظیم صنعتی هستیم .

مدیرعامل ذوب آهن در ادامه سخنان خود از امام جمعه زرین شهر که همواره مشوق فعالیت های مشترک و خدمت به منطقه است قدردانی نمود.

نقش روابط عمومی‌ها به عنوان رهبران میانی در ایجاد تحول

مدیر کل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر جایگاه روابط‌عمومی و اهمیت اطلاع‌رسانی در تحقق اهداف وزارتخانه، روابط عمومی‌ها را متولیان و مدیران میانی در اجرای برنامه های تحولی دانست.

به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، شهاب جنابی در نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی‌های سازمان ها، شرکت ها و موسسات تابعه وزارت صنعت‌، معدن و تجارت که صبح امروز چهارشنبه ( ۱۷ شهریور ماه) برگزار شد، با تاکید بر نقش و جایگاه روابط عمومی در تحقق اهداف و اجرای برنامه های تحولی گفت: یکی از عوامل اثرگذار در تحقق اهداف و اجرای برنامه های تحول گرایانه، روابط عمومی‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی هستند و قطعا با کمک و همراهی این بخش است که نتیجه نهایی اقدامات و کارهای انجام شده به نحو شایسته و مورد انتظار محقق می‌شود.

مشاور وزیر صمت و مدیرکل حوزه وزارتی این وزارتخانه با بیان اینکه رفع ابهام، ایجاد شفافیت و اطلاع‌رسانی در ایجاد و پذیرش تحول دارای اهمیت است، تصریح کرد: روابط عمومی‌ها در تصمیم‌سازی نقش پررنگی دارند و لازم است در کنار اطلاع‌رسانی، گفتمان‌سازی و اقناع مخاطبان و جامعه هدف، به موضوع افکارسنجی و تحلیل به موقع از نتیجه اقدامات و تصمیمات و بازخورد آن‌ها در جامعه توجه کرد.

بر اساس گفته‌های جنابی، روابط عمومی‌ها به عنوان مدیران و رهبران میانی در ایجاد تحول نقش پررنگی بر عهده دارند و با توجه به ابزارها و ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند جزء متولیان ایجاد تحول هستند و در این راستا باید علاوه بر استفاده از تجربیات و توانایی‌های پیش‌کسوتان از انرژی و ظرفیت جوانان در تحقق اهداف مورد نظر خود استفاده کنند.

جنابی در ادامه ایجاد امید، نشاط و حس تحول در داخل مجموعه و در جامعه مخاطب را از دیگر نتایج و دستاوردهای یک روابط عمومی موفق عنوان کرد و اظهار داشت: روابط عمومی‌ها و مرکز اطلاع رسانی بخشی از یک مجموعه و نظام هستند و قطعا با تقویت حس مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی می‌توان سریع‌تر و شایسته‌تر به اهداف دست یافت.

مشاور وزیر صمت دربخش دیگر صحبت‌های خود با یادآوری شرایط حساس کشور، به مشکلات و چالش‌های جاری در جامعه اشاره کرد و استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب، استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های مغفول مانده در کشور و همچنین بهره‌گیری مناسب و شایسته از منابع عظیم انسانی و طبیعی را در حل مسائل و رفع مشکلات کمک‌کننده خواند.

در این جلسه همچنین رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی به تشریح برخی از اقدامات انجام شده در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت پرداخت و با بیان اینکه شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی سازمان ها، شرکت ها و موسسات تابعه وزارت صمت به عنوان بازوی مشورتی در حوزه تصمیم‌سازی تشکیل شده است گفت: ایجاد این شورا و برگزاری جلسات متعدد هم‌اندیشی با حضور اعضای شورا، کمک موثری در تدوین برنامه های راهبردی و ایجاد هماهنگی در روابط عمومی‌های تابعه وزارت صمت داشته است.

محمد حسن ترابی با تاکید بر رویکرد برنامه‌محور این مرکز از تدوین منشور همکاری روابط عمومی‌ها خبر داد و تصریح کرد: منشور همکاری با سازمان‌های تابعه و شرکت‌های توسعه‌ای نیز تدوین و ابلاغ شده و اقدامات انجام شده در این بخش ها متناسب با اهداف بصورت ماهانه ارزیابی و نظارت می شود.

ترابی در بخش دیگر صحبت‌های خود افزود: در کنار تشکیل شورای هماهنگی در سه سطح استان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه و شرکت‌های توسعه‌ای، تشکیل کمیته‌های تخصصی مرتبط با موضوعات، برنامه ها و پروژه های تدوین شده نیز از اقدامات دیگر مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارتخانه است و امیدواریم با استفاده از تجارب همکاران و ظرفیت بالایی که در روابط عمومی‌های واحدهای تابعه وجود دارد بتوانیم گام‌های مثبت و اثرگذاری را در مسیر تحقق اهداف وزارتخانه برداریم.

فولاد مباركه تا ریشه‌كنی كامل كرونا در كنار مردم خواهد بود

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود از هیچ اقدامی جهت جلوگیری از افزایش ابتلا به این ویروس دریغ نورزیده و تا ریشه‌کنی کامل کرونا نیز در کنار مردم خواهد بود؛ شرکت فولاد مبارکه پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید را براساس اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش جهان معدن ، حمیدرضا عظیمیان با اشاره به دغدغه‌های شرکت فولاد مبارکه نسبت به جامعه اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه به عنوان سازمانی پیشرو در قلمرو مسئولیت‌های اجتماعی، رفتار سازمان را در محیط اجتماعی، فراتر از قلمروهای صرفاً اقتصادی تعریف نموده و جنبه‌های اجتماعی و بهبود رفاه جامعه پیرامونی خود را نیز مدنظر قرار داده است.

وی افزود: این شرکت به عنوان سازمانی جهان‌تراز و مسئولیت‌پذیر همواره تلاش کرده با همکاری و هماهنگی مسئولان منطقه، استان و کشور با نگاه ملی به بهترین شکل ممکن به ایفای نقش شهروندی خود همت گمارد؛ ضمن این که با تغییر و تحول و رشد و شکوفایی سازمان در تولید، این نقش نیز روندی روبه رشد و تعالی درپیش گرفته است.

مساعدت 15 میلیارد ریالی فولاد مبارکه برای افزایش ظرفیت تخت‌های بیمارستانی

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از مراکز درمان‌گر بیماران کرونایی کشور، شرکت فولاد مبارکه در کنار جدیّتی که در تولید محصولات خود داشته، تاکنون بیش از 20 هزار تن اکسیژن رایگان مورد نیاز بیمارستان‌های درمان‌گر بیماران کرونایی سراسر کشور را تأمین نموده است.

وی بیان داشت: شرکت فولاد مبارکه در شرایط قرمز و حاد کرونایی به تأمین اکسیژن رایگان بیمارستان‌ها اکتفا نکرده و با مساعدت 15 میلیارد ریالی خود، اقدام به افزایش ظرفیت 70 عددی تخت‌های بیمارستان تخصصی سیّار شهید آیت‌الله صدوقی شهر اصفهان نموده است.

عظیمیان تأکید کرد: بیمارستان تخصصی سیّار شهید آیت‌الله صدوقی امسال با حضور سردار سلامی، فرمانده کل محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتتاح و راه‌اندازی گردید که شرکت فولاد مبارکه بدون فوت وقت، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تأمین تخت‌های مورد نیاز این بیمارستان را در دستور کار خود قرار داد.

مساعدت 20 میلیارد ریالی فولاد مبارکه برای خرید دستگاه سیتی‌اسکن بیمارستان محمدرسول‌اله(صل‌الله علیه‌وآله) شهرستان مبارکه

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه عنوان داشت: گروه فولاد مبارکه به طور میانگین روزانه بیش از 70 تن اکسیژن رایگان در اختیار بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کشور به منظور درمان بیماران کووید 19 قرار داده است، به نحوی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا پایان سال 1399 حدود 11 هزار تن و تا امروز بیش 20 هزار تن اکسیژن مایع جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا بدون دریافت هیچ وجهی تحویل داده است.

وی اضافه کرد: تا امروز بیش از هزار و 200 میلیارد ریال مساعدت به بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت و درمان کشور جهت خرید تجهیزات درمانی و مواد ضد عفونی‌کننده حوزه بیماری کرونا توسط شرکت فولاد مبارکه صورت گرفته است.

عظیمیان ابراز داشت: شرکت فولاد مبارکه در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود و برای بهبود کیفیت خدمات قابل ارائه بیمارستان‌ها به بیماران کرونایی، برای تجهیز بیمارستان حضرت محمدرسول‌الله(صل‌الله‌علیه‌وآله) شهرستان مبارکه به دستگاه سی‌تی‌اسکن«مولتی‌اسلایس»، مبلغ 20 میلیارد ریال مساعدت کرد که این امر منجر به بی‌نیازی شهروندان و بیماران شهرستان مبارکه از ترددهای بین شهری غیر ضرور و مراجعه به بیمارستان‌های مرکز استان اصفهان خواهد کرد.

فولاد مبارکه مسئولیت اجتماعی خود در قبال کرونا را به منصه ظهور رسانده است

همچنین در این خصوص رئیس بیمارستان حضرت محمدرسول‌الله(صل‌الله‌علیه‌وآله) شهرستان مبارکه در گفتگو با خبرنگار فولاد اظهار کرد: دستگاه سی‌تی‌اسکن مولتی‌اسلایس تنها ابزار تشخیص و درمان مبتلایان به ویروس کروناست که با توجه به فرسودگی تنها دستگاه سی‌تی اسکن "۲ اسلایس" موجود در بیمارستان حضرت محمدرسول‌الله(صل‌اله‌علیه‌وآله)، این بیمارستان نیازمند دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید بود.

شدکتر سعید رئیسی‌زاده افزود: دستگاه سی‌تی‌اسکن مولتی‌اسلایس قابلیت تشخیص میزان درگیر شدن ریه مبتلایان به ویروس کرونا را به پزشکان و متخصصان خواهد داد تا نوع درمان براساس تشخیص دستگاه سی‌تی‌اسکن مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: ارزش ریالی دستگاه مذکور، 200 میلیارد ریال است که شرکت فولاد مبارکه علاوه بر مساعدت‌های گذشته که به تکمیل تجهیزات درمانی بیماری کرونا و تحویل اکسیژن رایگان به این بیمارستان نموده، در این مرحله نیز با تأمین بخشی از هزینه آن، مسئولیت اجتماعی خود در قبال بهبود شرایط و وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور را به منصه ظهور رسانده است.

رئیس بیمارستان حضرت محمدرسول‌الله(صل‌الله‌علیه‌وآله) شهرستان مبارکه در پایان با تأکید بر ضرورت ارتقای شرایط مراکز درمانی درمانگر بیماران کرونایی اذعان داشت: بیمارستان حضرت محمدرسول‌الله(صل‌الله‌علیه‌وآله) شهرستان مبارکه یکی از بیمارستان‌های تحت سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دارای 111 تخت خواب فعال است که نقش مهمی در درمان مبتلایان به ویروس کووید 19 داشته است.

آغاز واکسیناسیون نیروهای معدنی شرکت زغال سنگ پروده طبس

با پیگیری و هماهنگی صورت گرفته برای حفظ و ارتقاء سلامت عمومی همکاران و مبارزه با کووید۱۹، عملیات واکسینه کردن نیروهای معدنی مجموعه زغال سنگ پروده طبس آغاز شد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی شرکت زغال‌سنگ پروده طبس، پیگیری های مجموعه از مبادی مختلف جهت تسریع واکسیناسیون نیروهای معدن نتیجه داد و اولین گروه از معدنچیان در سایت معدن نوبت اول واکسن خود را دریافت نمودند.

تقدیر مدیرعامل شرکت مس از رتبه دوم کنکور ریاضی

صبح امروز طی مراسمی با حضور دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و اعضای هیات مدیره شرکت مس از دانش‌آموز رفسنجانی که در رقابت کنکور امسال به رتبه دوم کنکور ریاضی دست یافت، تقدیر شد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازمس پر‌س؛ محمدشایان شعبانی دانش‌آموز رفسنجانی که موفق به کسب رتبه دوم کنکور سراسری در رشته ریاضی شده است؛ با حضور در شرکت ملی صنایع مس ایران مورد تقدیر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، با اعلام اسامی نفرات برتر کنکور در پنج گروه آزمایشی توسط سازمان سنجش آموزش کشور؛ نام محمدشایان شعبانی دانش‌آموز موفق رفسنجانی در بین نفرات برتر گروه علوم آزمایشی علوم ریاضی در رتبه دوم قرار گرفت.

شایان ذکر است، راه اندازی نخستین مرکز نوآوری‌ها و شتاب‌دهی صنعت مس توسط شرکت ملی صنایع مس ایران در سال گذشته در رفسنجان یکی از اقدامات مهم این شرکت در راستای شناسایی نخبگان بومی و جذب ایده‌ها و خلاقیت‌های افراد نخبه است.

ضرورت تعامل و هم‌افزایی بین بخشی برای حل مشکلات مردم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تدوین برنامه‌های مرتبط با افزایش صادرات و تمرکز بر نظام توزیع برای تنظیم بازار در گام اول، بر تعامل و هم‌افزایی بین بخشی برای حل مشکلات مردم تأکید کرد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، سیدرضا فاطمی امین در نشست آغاز اجرای برنامه‌های کوتاه مدت مرتبط با تنظیم بازار، صادرات، رفع موانع و پشتیبانی از تولید که با حضور معاونان وزارتخانه و مدیران مرتبط ستادی و سازمان‌های صمت استانی (به صورت ویدئو کنفرانس) برگزار شد، افزود: در زمینه تنظیم بازار در گام نخست باید بر شبکه توزیع متمرکز شویم که سامانه جامع تجارت در این جهت یک بستر راهبردی است.

وی گفت: همچنین فشار نقدینگی بر خرده‌فروشی با اصلاح نظام توزیع کاهش می‌یابد، نقدینگی از عوامل بروز تورم است و تا زمانی که کنترل نشود باید روی اصلاح نظام توزیع متمرکز شویم، البته این موضوع باید همگام با اصلاح مولفه‌های اقتصاد کلان باشد. فاطمی امین در ادامه، بیان کرد: مردم ما را در قالب یک دولت می‌بینند و در این راستا دولت باید هماهنگ باشد. نباید تقصیرهای احتمالی را گردن دیگر نهادها انداخت، اما باید درون خودمان مرزها را مشخص نماییم.

تعامل و هم‌افزایی بین بخشی ضرورت دارد و همه باید در این مسیر گام بردارند. مشکلات واحدهای صنعتی احصاء خواهد شد وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های رفع موانع و پشتیبانی از تولید، بیان کرد: باید خدماتی که مشتریانش کسب و کارها هستند شکل بگیرد و کسب و کارها از آن استفاده کنند. ما فقط تنظیم کننده باشیم و تا دو ماه آینده این خدمات را ایجاد کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به موازات اجرای برنامه های کوتاه مدت در شش ماهه دوم سال به تفکیک، مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و تجاری را احصا و مشخص میکنیم. فاطمی امین ادامه داد: استان ها روی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل پایش سریع انجام دهند، واحدهای تعطیل و راکد استان های سراسر کشور با محوریت اشتغال بیشتر باید در دستور احیا و بازگشت به عرصه تولید قرار بگیرند. وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: واحدهای سازمانی، دفاتر تخصصی و سازمان های صمت استانی باید فرایندگرا باشند و تمام موضوعات و امورات کاری مرتبط با حوزه تخصصی خود را درون تشکیلات خود انجام دهند. وی گفت: دفاتر تخصصی در ستاد وزارتخانه به صورت رشته فعالیت کارها را دنبال کنند.

تدوین برنامه‌های مرتبط با افزایش صادرات

وی با اعلام اینکه هدف گذاری پنج میلیارد دلار افزایش صادراتی این هفته سهمیه بندی و به استان ها ابلاغ خواهد شد، گفت: هچنین موضوع آمایش سرزمینی را نیز دنبال می‌کنیم و تا پایان سال برای ۴۵۰ شهرستان نقشه راه، اهداف و اقدامات لازم تدوین خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه مطالعات و اسناد بالادستی عمدتاً بر لجستیک، آمار و جمعیت با رویکرد سرزمینی تمرکز داشته است، تأکید کرد: در آمایش سرزمینی وزارت صنعت، معدن تجارت باید نسخه عملیاتی برای هر شهرستان داشته باشیم که مطالعات در این راستا با ایجاد دبیرخانه مرتبط، زمان بندی لازم و منطقه بندی ویژه آغاز می گردد.

اجرای برنامه‌های مرتبط با رشته فعالیت‌ها در دفاتر تخصصی

فاطمی امین همچنین اجرای برنامه‌های مرتبط با رشته فعالیت‌ها در حوزه های دفاتر تخصصی را جزو اولویت ها دانست که در این زمینه مطالعات زیادی انجام شده است و گفت: اعدادی که در حوزه‌های مرتبط با تولید، صادرات، اشتغال و سرمایه گذاری و... باید تحقق یابد و پروژه‌هایی که باید انجام شود در هر حوزه باید مشخص شود و تا سه ماه دیگر برنامه تدوین و تفکیک شود. وی در خصوص موضوعات مرتبط با تنظیم بازار نیز گفت: سامانه جامع تجارت می بایست تمام کالاهای مهم را حداکثر تا آخر پاییز مورد پوشش قرار دهد. در حوزه سیمان نیز کل محصول سیمان برای عرضه صحیح و جلوگیری از افزایش قیمت باید به بورس بیاید، مصالح فروشان بزرگ نیز باید در بورس خرید کنند و در سامانه افق، فاکتور بزنند. وزیر صنعت، معدن و تجارت مصرف‌کنندگان سیمان را شامل واحدهای تولیدی با مواد اولیه مربوط به این محصول، پروژه‌های بزرگ و خرده فروشی ها دانست و ادامه داد: در اولویت اول باید خرده‌فروشان برای خرید وارد بورس کالا شوند. گفتنی است که در نشست آغاز اجرای برنامه‌های کوتاه مدت مرتبط با تنظیم بازار، صادرات، رفع موانع و پشتیبانی از تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وزارتخانه و مدیران ستادی برگزار شد، روسای سازمان های صمت استانی بصورت ویدیوکنفرانسی به بیان مهمترین نقطه نظرات خود پرداختند.

«کزغال» واحد نمونه کارگری استان خراسان جنوبی در سال ۱۳۹۹

بر اساس ارزیابی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، شرکت زغال سنگ پروده طبس به عنوان واحد نمونه کارگری استان در سال ۱۳۹۹ معرفی گردید.

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی شرکت زغال سنگ پروده طبس، مراسم تقدیر از واحدها و کارگران نمونه سال ۱۳۹۹ استان که به خاطر شرایط همه گیری کووید ۱۹، از اردیبشهت ماه به شهریور ماه موکول گردیده بود، با حضور استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و منتخبین مرحله استانی سی و دومین جشنواره تجلیل از کارگران گروه های کار و واحدهای نمونه، در محل استانداری خراسان جنوبی برگزار گردید.

در این مراسم از شرکت زغال سنگ پروده طبس به عنوان واحد نمونه استان در سال ۱۳۹۹ تجلیل گردید و از تلاش ها و فعالیت های این مجموعه در مسیر کارآفرینی، حفظ و صیانت از کرامت انسانی و فرهنگ کار و تلاش و حرکت در مسیر اعتلای کشور و تولید داخلی قدردانی شد و به پاس این موفقیت، با اهدای تندیس و لوح سپاس، از مدیرعامل شرکت تقدیر به عمل آمد.

کریتی ثانی مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس نیز در این مراسم به نمایندگی از واحدهای کار استان، به طرح مسائل و دغدغه های واحدها پرداخت و ضمن تأکید بر ظرفیت های بالای معدنی و صنعتی استان و بویژه زغال سنگ که استان خراسان جنوبی را به قطب این ماده معدنی تبدیل نموده است، خواستار تأمین زیرساخت های موردنیاز برای توسعه صنایع و معادن استان شد تا از ظرفیت بالای این بخش در بحث اشتغال، توسعه پایدار، امنیت اجتماعی و شکوفایی اقتصادی، بهره برداری بیشتر صورت پذیرد.

وی همچنین با اشاره به تراکم بالای جمعیتی در واحدهای کار و به خصوص واحدهای معدنی که در ردیف اول گروه های ده کانه اشتغال نیز قرار داشته و حتی در اعمال محدودیت ها نیز ناگزیر به ادامه فعالیت هستند، درخواست نمود واکسیناسیون این نیروها در اولویت دستور کار استان قرار گیرد.

کریتی ثانی به موضوع مسکن کارگران نیز پرداخت و درخواست نمود این موضوع به عنوان مطالبه به حق جامعه شریف کارگری، توسط مسئولین ذیربط مورد پیگیری جدی واقع شده و فرایند تحقق این خواسته، تسریع و تسهیل گردد.

شایان ذکر است که آقای احمد غیبی زاده از شرکت زغال سنگ پروده طبس به عنوان کارگر منتخب شهرستان، در مرحله استانی جشنواره مذکور مورد تقدیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قرار گرفت.

رویکرد روابط عمومی فولاد مبارکه جریان‌سازی رسانه‌ای برای حمایت از تولید است

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه در نشست هم اندیشی با تعدادی از نمایندگان رسانه های حوزه صنعت و اقتصاد گفت: ما در روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه به دنبال جریان سازی رسانه ای برای حمایت از تولید به ویژه تولید در صنایع معدنی هستیم.

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، هادی نباتی‌نژاد، مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه ضمن دیدار با اصحاب رسانه به تعامل و همکاری بیشتر میان مجموعه روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه و رسانه تاکید کرد.

نباتی نژاد در این دیدار اظهار کرد: هدف اصلی ما از برگزاری این جلسه تعامل سازنده با فعالان عرصه رسانه و شنیدن نقطه نظرات و دیدگاه‌های آنها برای افزایش تعامل و هم اندیشی با صاحبان قلم است.

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که در حوزه ارتباط با رسانه نمی‌توان یکطرفه پیش رفت. در این زمینه بهترین راه گفت‌وگو و نقد است که خوشبختانه در این جلسه شاهد ارائه نقدها و پیشنهادهای رسانه های مختلف بودیم‌.

وی گفت: طی چند ماه اخیر تلاش بر این بوده که شرایط رسانه‌ای در فولادمبارکه بهبود یابد. در این راستا امیدواریم بتوانیم در بخش روابط عمومی فولادمبارکه بسته کامل ارتباطی با رسانه‌ها را داشته باشیم.

به گفته مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه، طی جلسات قبلی که با اصحاب رسانه برگزار شد موارد بسیاری مطرح شده که در حال بررسی آنها هستیم و خبرهای خوبی برای رسانه ها داریم. البته یکسری مشکلات همچنان وجود دارد که با همفکری و برگزاری جلسات، مسائل مرتبط درخصوص ارتباط بین رسانه ها و روابط عمومی باید حل شود.

شرکت فولادمبارکه یک صنعت ملی است

نباتی نژاد با بیان اینکه شرکت فولادمبارکه یک صنعت ملی است در ادامه افزود: شعار امسال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی هاست و ما باید مانع ها را برداریم و از رسانه ها نیز پشتیبانی و حمایت لازم را به عمل آوریم.

به گفته وی، با توجه به بالا بودن تعداد رسانه‌هایی که با مجموعه روابط عمومی فولاد مبارکه در تعامل و همکاری هستند، ممکن است چالش‌هایی در زمینه ارتباط با رسانه ها به وجود آید که قابل حل کردن است.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه افزود: بازوهای اصلی روابط عمومی و صنعت، خبرگزاری‌ها، صداوسیما، پایگاه‌های خبری، رسانه‌های مکتوب و آنلاین هستند.

نباتی نژاد افزود: فولاد مبارکه در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ فراز و نشیب‌های بسیاری به جهت تولید و حضور در مسئولیت‌های اجتماعی داشت که در نوع خود بی نظیر بود.

وی گفت: برای مثال اگر کمک‌های فولاد مبارکه در زمینه تهیه اکسیژن برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، همچنین دیگر اقدامات انجام شده در حوزه مسئولیت اجتماعی این شرکت در کشور انجام نمیشد فاجعه به وجود می‌آورد.

77 رکورد تولید در سال 99

به گفته نباتی نژاد؛ در سال ۹۹ بیش از ۷۷ رکورد تولید را با شرایط تحریم و شیوع کرونا و... داشتیم و می‌توان گفت طی سال گذشته و ۶ ماهه اول امسال این شرکت توانسته عملکرد بسیار خوبی در حوزه تولید داشته باشد. برای مثال اگر اجرای پروژه خط لوله گوره به جاسک و تولید محصولات جدید انجام نمیشد، در صنایع پایین دستی و کشور دچار مشکل می‌شدیم.

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه ادامه داد: فولاد مبارکه در قُله کار می‌کند و می‌درخشد و برای سال جاری نیز برنامه ها مختلفی همچون از طرح تحول دیحیتال تا تولید محصولات مختلف را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به برخی از حاشیه های به وجود آمده برای مجموعه فولاد مبارکه گفت: گاهی اوقات برخی نقدها با غرض ورزی سیاسی همراه می‌شود که می تواند تولید را دچار مشکل کند یا اینکه فضا به سمت تخریب فولاد مبارکه جلو می رود. رویکردی که ارتباطی با فضای تخصصی تولید و صنعت ندارد.

ساختار روابط عمومی فولاد مبارکه منسجم است

نباتی نژاد افزود: روابط عمومی فولاد مبارکه سالهاست کارهای مختلفی را انجام می‌دهد و ساختار منسجمی در این حوزه وجود دارد. برای مثال واحد مستندسازی فولاد مبارکه سالهاست که در این حوزه فعالیت داشته و هرساله تمام تلاش بر این بوده تا این مجموعه روبه جلو حرکت کند.

وی تصریح کرد: حداقل در ۶ ماه گذشته تحولات مهمی در همه بخشهای حوزه روابط عمومی داشته ایم.

دغدغه انتشار و تولید اخبار در فولاد مبارکه وجود دارد

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه افزود: همواره دغدغه ای در حوزه انتشارات و تبلیغات وجود داشت که ما برای آن یک واحد جدا تاسیس کردیم. همچنین تولید محتوا و شرایط را بهبود دادیم و اگر خبرنامه، پایگاه خبری ایراسین و تولید اخبار فولاد مبارکه را رصد کنید، متوجه میزان تغییرات در این بخش خواهید شد.

توجه و لزوم جریان سازی خبری

نباتی نژاد با بیان اینکه اکنون جایگاه روابط عمومی فولاد مبارکه تغییر کرده و نمی‌توان آن را با ۱۰ سال پیش مقایسه کرد افزود: ما در روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه به دنبال جریان سازی رسانه ای برای حمایت از تولید به ویژه تولید در صنایع معدنی هستیم.

نباتی نژاد افزود: یکی از اقدامات مجموعه روابط عمومی در حوزه آموزش، برگزاری دوره ژورنالیست صنعت برای اهالی رسانه است که می تواند شناخت خوبی از صنعت را برای خبرنگاران بوجود آورد.

وی ادامه داد: ما به دنبال پیشرو بودن در رسانه ایم و ساختارهای خود را به روز کرده ایم. در این زمینه انتقاد پذیر هستیم و کارکردهای ارائه شده را قبول داریم.

تدوین شیوه نامه رسانه ای برای ادامه همکاری با رسانه ها

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه افزود: برای بهبود تعامل میان روابط عمومی فولاد مبارکه و رسانه ها، شیوه نامه رسانه ای تدوین شده و برای آن قاعده تعریف کردیم تا در نهایت ارزیابی در فولاد مبارکه انجام شود؛ البته نقدهایی بر ارزیابی وجود داشت که آن اضافه شدن شاخص‌های جدید برای این موضوع بود. اما باید اشاره شود که این شیوه نامه معیار اصلی آن ضوابط وزارت فرهنگ و ارشاد است و رسانه ها به 3 گروه رسانه های تخصصی، غیر تخصصی و عمومی تقسیم و نحوه تعامل با آنها مشخص شده است.

وی ادامه داد: با وجود انتظار رسانه‌ها از ما و حجم بالای کاری سعی کردیم ارتباط خوبی با رسانه‌ها داشته و پاسخگوی عزیزان رسانه‌ای باشیم.

نباتی نژاد تصریح کرد: تلاش بر این است که تولید محتوای تخصصی در حوزه صنعت صورت بگیرد. بر همین اساس اتاق خبر برای این موضوع تشکیل شده و مبنای کار ما یک رویکرد تخصصی و حرفه ای در حوزه صنعت است. البته اعتقاد داریم ما یک خانواده رسانه ای هستیم و رسانه های دیگر حتما باید در تولید به ما کمک کنند.

گفتنی است در این دیدار برخی از رسانه ها نقطه نظرات خود را در خصوص عملکرد مجموعه روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه مطرح کرده و خواستار تعامل بیشتر بین این بخش با رسانه ها به ویژه رسانه های تخصصی در حوزه صنعت فولاد شدند.

همچنین ایجاد ارتباط دوطرفه و برگزاری جلسات و نشست های تخصصی با حضور مدیران و کارشناسان این شرکت از دیگر درخواست های مطرح شده در این نشست بود.

صفحه1 از142