26 مرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

در جلسه کمیته مدیریت شرکت مطرح شد؛ مطالعه طرح ایجاد واحدهای پایلوت در دستور کار فولاد مبارکه

modiriatmobarakeجلسه کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه با حضور مهندس عظیمیان مدیرعامل، معاونان و مدیران نواحی بهره‌برداری و پشتیبانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، در این جلسه، ابتدا گزارش عملکرد و وضعیت ایمنی شرکت در ماه‌های اخیر ارائه شد. مهندس عظیمیان در این خصوص ضمن قدردانی از همکاری کارکنان شرکت و متولیان ایمنی گفت: همچنان که پیش از این نیز تاکید شده است، حتی یک حادثه هم برای شرکت زیان‌بار و زیاد است؛ به همین دلیل و به‌منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه باید با مطالعه دقیق شبه‌حوادث و استخراج علل حوادث جزئی از بروز حوادث بزرگ پیشگیری کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران؛ تعامل مستمر با اصحاب رسانه شتاب‌دهنده توسعه معادن

sadroozekhabarnegarدکتر «اردشیر سعدمحمدی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پیامی به مناسبت روز «خبرنگار» با تبریک این رویداد مهم، از تلاش و زحمات تمامی اصحاب رسانه تقدیر کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از مس پرس، متن کامل این پیام به شرح زیر است:

خرمی‌شاد: ایمیدرو ساختار سیاست‌گذاری یکپارچه بومی سازی تدوین می‌کند

khoramishadمعاون برنامه ریزی وتوانمندسازی ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان ساختار سیاست‌گذاری یکپارچه بومی سازی را تدوین خواهد کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، امیر خرمی شاد معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو در نشست هم اندیشی بومی سازی و ساخت داخل گفت: بومی سازی نیازمند یکپارچه سازی سیاست‌گذاری است که ایمیدرو ساختار آن را تدوین خواهد کرد.

ایمپاسکو مکتشف نمونه معدنی استان خراسان جنوبی

impascomoktashefوجیه اله جعفری؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مکتشف نمونه معدنی استان خراسان جنوبی معرفی شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، در مراسم آیین گرامیداشت دهه تولید استان خراسان جنوبی که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، استاندار خراسان جنوبی و رییس سازمان صمت و معاونین و نمایندگان مجلس این استان برگزار شد، وجیه اله جعفری؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مکتشف نمونه معدنی استان خراسان جنوبی معرفی شد.

بزرگترین مشکل فعلی ذوب آهن اصفهان عدم تامین کافی مواد اولیه سنگ آهن است

LW8B1885دکتر علی حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان با مهندس یزدی زاده مدیر عامل این شرکت دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، در این دیدار که سرهنگ مهرابی مسئول بسیج کارگری سپاه اصفهان و سرهنگ محمدی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه لنجان و چند تن از مدیران و فرمانده بسیج ذوب آهن اصفهان نیز حضور داشتند، مهندس یزدی زاده گفت: علیرغم ظرفیت‌های بالای ایثارگری ذوب آهن و نقش آن در تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز جبهه‌ها، در حال حاضر در حق این شرکت جفا شده است. به گونه‌ای که طی سال‌های قبل معادن مربوطه ازذوب آهن جدا شده و اکنون این شرکت با کمبود شدید مواد اولیه به خصوص سنگ آهن مواجه است .

سخنگوی شرکت نفت ایرانول خبر داد؛ ایرانول محصولات جدید با بالاترین سطح کیفی دنیا به بازار عرضه کرد

iraaaaaaaaaaanolمدیرروابط عمومی وتبلیغات شرکت نفت ایرانول از تولید و عرضه گسترده محصولات جدید ایرانول با بالاترین سطح کیفی روز دنیا از هفته جاری به بازار خبر داد.
به گزارش جهان معدن دکترعلی غیاثیان در گفت‌وگویی افزود: در پی کمبود محصولات جدید ایرانول و درخواست مشتریان عمده عرضه محصولات ایرانول با سطح کیفی بالا شامل روغن موتور سوپر رونیا با سطح کیفی SN و گرید 5W30 و با تاییدیه رنو فرانسه، روغن موتور سوپر رونیا مخصوص خودروهای هیبریدی با سطح کیفی SN و گرید 0W20، روغن موتور سوپر رویال با سطح کیفی SM و گرید 5W40، روغن موتور تترا با سطح کیفی SL (نخستین روغن موتور پایه گیاهی ایران)، روغن موتور ریسینگ با سطح کیفی SL ، روغن موتور 12000 با سطح کیفی SJ و روغن موتورسیکلت ویژه موتورهای چهارزمانه با نام "موتورو" با تاییدیه JASO MA ژاپن به بازار عرضه شد.

با هدف ارائه 7 خدمت جدید به "معدن و صنایع معدنی" ایمیدرو و صندوق ضمانت صادرات، تفاهم‌نامه پوشش ریسک صادراتی امضا می‌کنند

sabaqqسازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و صندوق ضمانت صادرات امروز عصر تفاهم‌نامه پوشش ریسک "صادرات" و "معاملات تهاتری" حوزه معدن و صنایع معدنی امضا می‌کنند.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، امیر صباغ مدیر دفتر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو با اعلام این خبر گفت: در چارچوب این تفاهم‌نامه 7 خدمت جدید به شرکت‌های صادراتی این بخش اضافه می‌شود که 3 مورد پس از امضای تفاهم‌نامه عملیاتی و 4 مورد دیگر سه ماه بعد و با مشخص شدن دستورالعمل‌های آن اجرایی می‌شود.

مشاور طرح جامع فولاد کشور عنوان کرد: بنیان ذوب آهن اصفهان بر اساس معادن گذاشته شد

abkaبا توجه به اهمیت تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع فولاد،چالش آفرینی واگذاری معادن با رویکرد غیر کارشناسی،تبعیض در نحوه پرداخت یارانه انرژی به صنایع و فعالیت غیر تخصصی در حیطه معدن با مهندس محمد ابکا مدیرعامل موسسه خیریه قائم الرضا و شرکت پرشیا فلز اسپادانا و مشاور طرح جامع فولاد کشور گفت‌وگویی انجام داده که مشروح آن در ادامه می‌آید:
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، مهندس ابکا گفت : با مطالعه زنجیره فولاد از طریق طرح جامع، مشخص شد در زمینه سنگ آهن کمبودهایی وجود دارد لذا ایمیدرو تصمیم گرفت در 250 هزار کیلومتر مربع از پهنه‌های معدنی ایران اکتشافات مواد اولیه را آغاز نماید. از این طریق 400 میلیون تن سنگ آهن در سنگان و پیش بینی 200 میلیون تن نیز در سیستان و بلوچستان اضافه شد.