18 اسفند 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

تحقق 78 درصدی اهداف شرکت های ایمیدرو در ایجاد فضای سبز

مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو اعلام کرد: شرکت های زیرمجموعه و تابعه ایمیدرو، 78 درصد برنامه های این سازمان در ایجاد فضای سبز را محقق کردند.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، امیر ولدخانی که به مناسبت روز درختکاری سخن می گفت، افزود: این آمار بر اساس ممیزی عملکرد سالانه شرکت ها به ثبت رسیده است.

وی کاشت گیاهان بومی در محدوده کارخانه ها و سازگار با آب وهوای محلی را در اولویت برنامه شرکت ها خواند و گفت: واحدها ملزم هستند تا 10 درصد از محدوده کاری خود را به فضای سبز اختصاص دهند. البته برخی واحدها با توجه به شرایط مکانی مناسب، ملزم به ایجاد فضای سبز در 25 درصد واحد خود هستند.

مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ( HSEE) ایمیدرو افزود: با اجرای این قانون، گواهی ارزیابی زیست محیطی واحدها صادر خواهد شد.

ولدخانی اظهار داشت: در برخی واحدها شاهد محدودیت تامین آب هستیم و دراین راستا آبیاری قطره ای و اجرای طرح ممنوعیت کاشت گیاهان آب بَر در دستور کار است.

وی اعلام کرد: عملیات بازچرخانی آب تصفیه خانه واحدها و استفاده در فضای سبز، یکی از رویکردهای اصلی ما در اجرای برنامه های زیست محیطی معدن و صنایع معدنی است.

مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی ایمیدرو ادامه داد: برنامه ریزی های ایمیدرو در ایجاد فضای سبز، مطابق با الزامات قانونی سازمان حفاظت محیط زیست است و در مکان یابی متمرکز بر انتقال فضای سبز به کنار جاده و واحدهای مسکونی اطراف کارخانه ها است.

هدیه نیکوکارانه‌ی فولاد خراسان برای بهبود شرایط کسب و کار مددجویان بهزیستی

مجتمع فولاد خراسان در ادامه ایفای مسئولیت های اجتماعی خود، ١میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای بهبود شرایط کسب و کار به توانجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان نیشابور اهدا کرد.

به گزارش جهان معدن ،کسری غفوری مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان پیش از ظهر امروز (یکشنبه ۱۷ اسفندماه) با حضور امام جمعه نیشابور، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، صدر رییس اداره بهزیستی و جمعی از مسئولان اداری در محل سالن جلسات بهزیستی این کمک بلاعوض را برای ارتقای شرایط کسب و کار به صاحبان مشاغل کوچک خانگی که از سوی سازمان بهزیستی معرفی شده بودند، اهدا کرد.

غفوری با بیان این که در شرایطی که کسب و کار برخی از عزیزان ما بر اثر شیوع کرونا آسیب دیده و نوسازی یا تهیه تجهیزات برای حفظ اشتغال شان با دشواری رو به رو است، وظیفه اخلاقی و اجتماعی خود می دانیم که به ایجاد فرصت شغلی و زندگی کرامت مندانه ی این عزیزان کمک کنیم، افزود: از جمله برنامه های ما در همراهی با نهادهای حمایتی کمک های هدفمند به اشتغال و خودکفایی توانجویان گرانقدری است که سازمان بهزیستی با بررسی نوع و میزان کمک های مورد نیاز معرفی کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد که این کمک بتواند به گره گشایی موثری از اشتغال این عزیزان منتهی شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی امام جمعه نیشابور نیز با قدردانی از حضور پررنگ فولاد خراسان در عرصه خدمات اجتماعی، اظهار داشت: برآوردن حاجت نیازمندان واقعی، توفیقی الهی برای کادر مدیریتی و مجموعه فولاد خراسان است و ان‌شاءالله برای این مجموعه برکات ماندگاری خواهد داشت.

قامتی فرماندار نیشابور در مراسم اهدای این تسهیلات، حضور مجتمع فولاد خراسان در امور خیریه و ایفای مسئولیت اجتماعی این شرکت را ارزنده و شایسته قدردانی دانست.

صدر، رییس بهزیستی نیشابور نیز با قدردانی از همراهی مدیرعامل و حمایت هیات مدیره مجتمع فولاد خراسان در کمک به اشتغال مددجویان این نهاد اظهار کرد: مدیریت این مجتمع بزرگ صنعتی در پیشبرد برنامه های امدادی و حمایتی شهرستان در یک سال اخیر حضوری نیک اندیشانه و موثر داشته و مراسم امروز نمونه ای از این نیک اندیشی ها است.

وی افزود: مسئولیت پذیری اجتماعی فولاد خراسان دستی توانمند برای ایفای رسالت بهزیستی در کاهش آسیب های اجتماعی است.

شرکت احیا استیل فولاد بافت در جمع 100 سازمان برتر مشتری‌مدار

شرکت احیا استیل فولاد بافت در دومین جشنواره ملی 100 واحد مشتری‌مدار بر اساس رای هیات داوران به عنوان یکی از صد سازمان برتر انتخاب و نشان ویژه و لوح برتر این جشنواره را به خود اختصاص داد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی گروه مالی گردشگری، شرکت احیا استیل فولاد بافت به دلیل توجه به مشتری‌مداری و اهتمام جلب رضایت مشتریان با استفاده از ظرفیت‌های ارتباطی با کسب بالاترین امتیاز از ارزیابی‌های تخصصی انجام شده، به‌عنوان یکی از صد سازمان برتر مشتری‌مدار در کشور انتخاب و نشان ویژه و لوح برتر این جشنواره را کسب کرد.

شرکت احیا استیل فولاد بافت همچنین توجه ویژه‌ای بر پیشبرد مسئولیت‌های اجتماعی داشته به طوری که این شرکت توانست در حوزه پیشبرد مسئولیت‌های اجتماعی در سال 99 کارنامه درخشانی از خود ثبت و به یادگار بگذارد.

در مراسم دومین دوره برگزاری جشنواره ملی 100 واحد مشتری‌مدار که در مرکز همایش بین المللی رایزن برگزار شد، شرکت احیا استیل فولاد بافت به دلیل توجه به مولفه هایی چون ارتقای سطح رضایتمندی مشتریان، عملکرد مناسب و بهینه، سرعت عمل در پاسخگویی به مشتریان و رفع نیازمندی آنان، ارتقای سطح کیفی محصولات و نیز صداقت در کار جزو 100 شرکت برتر شناخته شد.

همچنین گواهینامه سیستم‌های مدیریتی مجتمع فولاد بافت توسط ارزیابی کیفیت ( شرکت کمپانی لیا) بررسی و با پیروی از استانداردها و دستورالعمل ها ISO10002   رضایت مندی مشتری در حوزه تولید آهن اسفنجی تایید شده است.

شرکت فولاد بافت همچنین موفق به ارتقای استاندارد خود به ایزو 10004 شد که این سطح از استاندارد راهنمای استقرار فرآیندهای پایش و اندازه گیری رضایتمندی مشتری از سری استاندارد ایزو 10000 است؛ اطلاعات کسب شده از پایش و اندازه گیری رضایتمندی مشتری بر مبنای ایزو 10004، می‌تواند به حفظ یا افزایش رضایتمندی مشتریان و دستیابی به اهداف سازمان کمک کند.

کارنامه درخشان سال 99 شرکت احیا استیل فولاد بافت در حوزه مسئولیت های اجتماعی

این گزارش حاکیست: از فعالیت‌های شرکت احیا استیل فولاد بافت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در شرایط کرونا، تجهیز بخش عفونی بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) شهرستان بافت برای خدمات رسانی به بیماران سه شهرستان ارزوئیه و رابر و بافت بود که شامل مبلغ 100 میلیارد ریال و خرید کیت‌های آزمایشگاهی و بعضی لوازم پزشکی و تجلیل از خدمات پرستاران و پزشکان با تقدیم هدایا انجام شد.

از دیگر فعالیت های این شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی می توان به احداث ساختمان مورد نیاز در مجتمع فرهنگی روستای قنات ملک زادگاه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، طبخ و توزیع 12 هزار بسته مواد غذایی گرم بین نیازمندان، تهیه و توزیع 2400 بسته معیشتی بین مردم نیازمند شهرستان های ابر، مساعدت مالی به کارکنان شرکت به مناسبت های مختلف (ازدواج-تحصیل- بیماری)، ثبت نام و پیگیری تهیه زمین برای احداث ساختمان مسکونی کارکنان و نیز تجلیل و تکریم از خانواده معظم شهدا و دیدار با آنان و جذب حدود 30 درصد از فرزندان ایثارگر در بخش‌های مختلف کارخانه اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، طرح فولاد بافت يکي از پروژه‌هاي ملی هشتگانه فولاد است که در جهت محروميت زدايي و ايجاد اشتغال در شهرستان بافت استان کرمان با ظرفيت توليد 800 هزار تن آهن اسفنجي در فروردين ماه سـال 1398 به بهره برداري رسـيد و در حال حاضر بیش از 250 نفر مستقیم و حدودو 2500 نفر غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است. فاز 2 این کارخانه با ایجاد واحدهای تولید2و نیم میلیون تن گندله و800 هزار تن آهن اسفنجی در آینده به بهره‌برداری می‌رسد و اشتغال مولد و تکمیل کننده زنجیره فولادی منطقه را فراهم می‌کند.

مراسم درختکاری در مجتمع معدنی چادرملو

همزمان با روز درختکاری و هفته منابع طبیعی مدیران و پرسنل مجتمع معدنی چادرملو اقدام به غرس نهال در محوطه ورودی این مجتمع نمودند.

به گزارش جهان معدن ، مهندس حمید جهانی مدیر مجتمع معدنی چادرملو پس از کاشت چند نهال، در جمع کارکنان پرتلاش فضای سبز ضمن قدردانی از فعالیت‌های ارزشمند صورت گرفته در مدیریت و توسعه فضاهای سبز مجموعه گفت: منابع طبیعی میراثی گرانبهاست و اهداف اصلی توسعه پایدار در کشور را محقق می‌سازد.

وی افزود: واقعیت این است که بدانیم و باور داشته باشیم که بدون حفاظت از منابع آب، خاک، پوشش گیاهی و بهره برداری بهینه از آنها ادامه حیات بشر ممکن نیست. ما باید حافظ آن باشیم و فرهنگ کاشت نهال و تقویت پوشش گیاهی باید بین کارکنان نهادینه گردد و در صیانت و حفاظت از این ثروت‌های ارزشمند تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم با مشارکت و حضور حداکثری کارکنان، در جهت حفظ و حراست از طبیعت، و توسعه فضای سبز این منطقه کویری، گامهای بلندی تری برداشته شود.

یادآوری می شود تاکنون در مجتمع معدنی چادرملو بالغ بر 85 هکتار فضای سبز با گونه های مختلف درختان و گیاهان مقاوم در کویر ایجاد شده است.

به تعداد جمعیت سیرجان درخت می‌کاریم

شرکت گل‌گهر در ادامه اقدامات خود در راستای توسعه و گسترش فضای سبز و توجه ویژه به مبحث محیط‌زیست، طرح جدیدی در این زمینه در دستور کار قرار داده است.

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، مهندس عتیقی، مدیرعامل شرکت گل‌گهر با اعلام این خبر گفت: این شرکت به‌عنوان‌ بزرگترین تولیدکننده کنسانتره و گندله کشور که یکی از نقش‌آفرینان اصلی صنعت فولاد کشور به‌شمار می‌رود به‌عنوان‌ یکی از شرکت‌های پیشرو در معدن‌کاری سبز نیز در کشور شناخته می‌شود.

وی افزود: گل‌گهر در راستای گسترش فعالیت‌های این شرکت در حوزه منابع طبیعی و فضای سبز همزمان با هفته منابع طبیعی و درختکاری، طرح بزرگ فضای سبز و کاشت درخت به تعداد جمعیت سیرجان در منطقه گل‌گهر را آغاز نموده است.

امید می‌رود که با اجرای این طرح کم نظیر، سرانه فضای سبز در منطقه گل‌گهر افزایش چشمگیری پیدا کند.

رتبه برتر مجتمع فولاد صنعت بناب در عمل به مسئولیت های اجتماعی

مجتمع فولاد صنعت بناب عنوان برتر سومین اجلاس مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی را کسب کرد .

به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب, سومین اجلاس مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی با رویکرد تکریم از چهره های نامی صنعت و اقتصاد کشور با حضور مسئولین از وزارت کار، تعاون و رفاه، وزارت صمت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شرکت های بزرگ دولتی و خصوصی در تالار دیپلماتیک وزارت امور خارجه روز سه شنبه ۱۲ اسفند ماه برگزار و از بابک علیزادشهیر مدیرعامل این مجتمع با اهداء تندیس اجلاس، تجلیل شد .

مسئولیت اجتماعی ، عملگرایی و تاثیر پذیری و تاثیرگذاری سازمان ها در مقابل آنچه که در اجتماع می گذرد را ایجاب می کند وفرآیندهای تعریف شده برای هر مجموعه ای با نگاه مسئولیت پذیرانه می تواند در رشد و پایداری آن به موازات فرآیندهای خدماتی، تولیدی و اقتصادی نقشی اساسی را ایفا کند و در افکار عمومی و مخاطبان تصویری روشن و مثبت را ترسیم نماید که همانا شکل گیری شخصیت محبوب و مانای آن مجموعه را فراهم می کند.

هر شرکت یا بنگاه تولیدی به طبع ارائه محصول یا خدمات، فقط و صرفا برای طیف خاصی وجود معناداری دارد فلذا برای ایجاد معنا در ذهن اکثریت جامعه ، رفتارهایی باید تعریف و شکل بگیرد تا طیف گسترده تری در جهت پذیرش وجودی آن مجموعه و احترام قائل شدن به آن اقدام نمایند و این ممکن نخواهد شد مگر به مدد پذیرش مسئولیتی فراتر از فعالیت تولیدی، خدماتی و اقتصادی و تاثیرگذاری مثبت در روند حرکت جامعه که بخشی از آن شاید به خاطر تاسیس این بنگاه متحمل هزینه های زیست محیطی و غیره می شود و برای بهتر شدن اوضاع باید تلاش نماید.

آگاهی و شناخت، بررسی، برنامه ریزی و اقدام در جهت نیازهای تعریف شده در قالب مسئولیت های اجتماعی در این مجموعه فولادی هم در دستور کار است بطوریکه در برنامه بودجه سالانه پیش بینی شده ، منابع مالی لازم برای این حوزه نیز بطور جداگانه در دستور کار قرار می گیرد و بعنوان یک فرهنگ و یک رفتار سازمانی ایده آل برای شرکت پذیرفته شده است .

مجتمع فولاد صنعت بناب در سالجاری با عمل به مسئولیت های اجتماعی در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی در قالب اقدامات فرهنگی، اجتماعی از جمله اقدام به ساخت استخر ورزشی در بناب، ایجاد بسترها و فضای مناسب برای ورزش و برنامه های فرهنگی در داخل مجتمع هم در حال انجام است .

تهیه و توزیع بسته های معیشتی که در قالب کمپین ملی رزمایش کمک مومنانه و در قالب کمک های اهدائی گروه مالی گردشگری توسط شرکت های تابعه در شهرهای مختلف بین آسیب دیدگان شیوع بیماری کرونا صورت گرفت و اخیرا کمک های غیر نقدی به مناطق زلزله زده سی سخت ارسال شد.

با توجه به شرایط پیش آمده در دوران پیک کرونا و نیاز مبرم بیمارستان ها و بیماران کرونایی به اکسیژن، در یک سال گذشته بصورت مستمر تامین اکسیژن به میزان لازم صورت گرفته است و همکاری تنگاتنگ با بیمارستان های منطقه و شهرهای اطراف بصورت شبانه روزی در جریان بوده است.

عملا به تعهدات زیست محیطی و طراحی و اجرای پروژه های مربوط به کاهش آلایندگی هوا با عقد قرارداد با پیمانکاران ، با همکاری و مساعدت محیط زیست ، ایجاد فضای سبز و کاشت بیش از 1000 اصله نهال و مشارکت در برنامه های مختلف زیست محیطی از جمله فعالیت های صورت گرفته، مشارکت در برنامه های فرهنگی ، ورزشی از دیگر اقدامات درون و برون سازمانی است که توسط واحدهای مرتبط با این موضوعات برنامه ریزی و در حیطه مسئولیت پذیری اجتماعی بوده است.

با توجه به اشتغال مستقیم بیش از 1250 نفر نیروی انسانی متخصص و متعهد که سرمایه های اصلی این مجموعه عظیم فولادی هستند حفظ و صیانت از نیروی کار نیز در دستور کار بوده است و برای اولین بار امسال علاوه بر پرداخت های قانونی ، پاداش رکورد تولید، آکورد و بهره وری هم در لیست پرداخت های ماهانه قرار گرفته است و ارائه بسته های معیشتی ویژه کارکنان بصورت فصلی انجام می گیرد

الزام واحدهای معدن و صنایع معدنی به ایجاد و توسعه فضای سبز

رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی، یک اصله نهال درخت در ضلع ورودی این سازمان کاشت.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری امروز در حاشیه این آئین طی سخنانی با تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی در عرصه کار و تولید و گفت: همراهی مردم و به ویژه شرکت های معدنی و صنایع معدنی در اجرای این اقدام که در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی انجام می شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تقویت بافت گیاهی در نقاطی که دارای واحد تولیدی است را مهم خواند و افزود: در این راستا و در بخش معدن و صنایع معدنی نیز، ایجاد و توسعه فضای سبز به عنوان یک الزام به واحدها اعلام و عملیاتی شده است.

اهدای جایزه کنفرانس صنعت روابط عمومی به مدیر عامل چادرملو

به گزارش جهان معدن ،در هفدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران، جایزه مدیر برتر صنعتی در حوزه مسئولیت اجتماعی، به مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اهدا شد.

همچنین جایزه فرهنگ سازی این کنفرانس به مجتمع صنعتی چادرملو اهدا گردید.

صفحه1 از128