05 ارديبهشت 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

غریب پور:‌ مفاد تفاهم‌نامه با دانشگاه امیر کبیر،‌ توسعه تولید و اشتغال است

3948559575d3cbaac2676426d0becacbرییس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای تفاهم نامه ایمیدرو با دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: طی امسال حدود 3 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می‌شود و اکنون پروژه‌های فولاد بافت و آلومینیوم جاجرم آماده افتتاح است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و فناوری ایمیدرو و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این مطلب و با ابراز خرسندی از شکل گیری همکاری یک نهاد حکومتی با دانشگاه صاحب نام، بزرگ و با سابقه طولانی اظهار داشت: مفاد تفاهم نامه امروز، بسط تولید و اشتغال است و امیدواریم بتوانیم در حوزه‌های یاد شده، از ظرفیت‌های دانشگاه و متخصصان آن استفاده کنیم.

معاون طرح و برنامه با اشاره به برنامه‌های وزارت صمت: واگذاری موضوعات تخصصی به خانه‌های معدن و صنعت

Zarandialborzمعاون طرح و برنامه با اشاره به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از اول تیرماه امسال در هفت استان موضوع‌های تخصصی به خانه‌های صنعت و معدن سپرده می‌شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، سعید زرندی در نشست فعالان اقتصادی استان البرز گفت: از اول تیرماه امسال در هفت استان موضوع های تخصصی به خانه‌های صنعت و معدن سپرده می‌شود و هدف ما از این اقدام تسهیل امور است.

گزارش 12 ماهه 97 اعلام شد:افزایش 48 درصدی تولید مجتمع فسفات اسفوردی

posphatمیزان تولید مجتمع فسفات اسفوردی طی 12 ماهه سال گذشته، 48 درصد افزایش یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجتمع فسفات اسفوردی از ابتدای فروردین تا پایان اسفند 97، بیش از 86 هزار و 579 تن کنسانتره فسفات تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال 96، برابر با 58 هزار و 649 تن بود.

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: برنامه ایمیدرو برای ورود به زنجیره تامین فلزات صنایع پیشرفته

8aed87afef17fce35a4a22e3735a9f62مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان درصدد ورود به زنجیره تامین فلزات مورد نیاز صنایع پیشرفته و استراتژیک است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو در تلاش است از طریق سرمایه گذاری در حوزه تحقیق و توسعه اکتشاف، فرآوری و استحصال صنعتی فلزات نوین در زمینه توسعه حوزه صنایع پیشرفته و استراتژیک اقدام کند.

خروج 4 مجتمع ایمپاسکو از لیست آلاینده‌ها؛ 11 شرکت مشمول جریمه نشده‌اند

impasشرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) اقدامات شرکت‌های تحت پوشش این شرکت در خروج از فهرست آلاینده‌های سازمان محیط زیست را اعلام کرد.
تاکنون 4 مجتمع تحت پوشش این شرکت از لیست آلاینده‌های محیط زیست خارج شده‌اند که شامل سرب و روی انگوران، طلای موته، کک سازی زرند و سنگ آهک پیربکران است.

مدیر عامل چادرملو: چادرملو همواره در کنار مصیبت دیدگان بوده و هست

noorianدر پی کمک قابل توجه 100 میلیارد تومانی چند شرکت بزرگ معدنی و فولادی به سیل‌زدگان کشور، در گفت‌وگویی با مهندس محمود نوریان مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بعنوان یکی از شرکت‌های که همواره در امور خیر خواهانه پیشگام بوده است در خصوص اهمیت مشارکت بنگاه‌های اقتصادی در امور خیر خواهانه اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی تکلیفی است که همه اقشار یک جامعه نسبت به انجام آن موظف و مکلف هستند، حال نسبت، میزان و نوع آن متناسب با جایگاه و موقعیت اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی شرکت چادرملو، وی ضمن ابراز تاسف و تاثر از خسارات سنگین سیل به برخی از هموطنان افزود : هنگامی که هر یک از افراد جامعه برای حمایت از نیازمندان و آسیب دیدگان در حوادث غیر مترقبه به یاری هموطنان خود برمی‌خیزند در حقیقت به مسئولیت اجتماعی خود عمل می‌کنند. بدیهی است این تکلیف در ابعاد بزرگتر آن برای دستگاه‌ها، نهادها، واحدهای خدماتی و تولیدی و صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی که به نوعی از منابع عامه بهره می‌گیرند سنگین‌تر است.

حضور فعال ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه بین المللی محیط زیست

110ذوب آهن اصفهان با برپایی غرفه‌ای، حضوری فعال در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست دارد. این نمایشگاه از امروز 24 فروردین ماه آغاز به کار نموده و تا 27 فروردین ماه ادامه دارد.
مهندس مجید مکاری سرپرست واحد HSE ذوب آهن اصفهان در حاشیه این نمایشگاه گفت: این مجتمع عظیم صنعتی اقدامات گسترده‌ای در زمینه محیط زیست در خصوص آب، هوا و پسماند انجام داده است که تنها 30 پروژه در بخش هوا انجام شده است.

تولید بیش از 43 درصد آهن اسفنجی کشور در گروه فولاد مبارکه

127923 290در سال 97 کل آهن اسفنجی تولید شده در کشور (شرکت‌های تابعه ایمیدرو) بالغ‌بر 24 میلیون تن بوده است که سهم گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سبا و شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری) از این میزان، تولید به بیش از 10 میلیون و 560 هزار تن است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، مختار بخشیان، معاون بهره‌برداری شرکت، این خبر را داد و گفت: در سال گذشته، در واحدهای احیا مستقیم 1 و 2 شرکت فولاد مبارکه 7میلیون و 15 هزار تن، در فولاد هرمزگان بیش از یک‌میلیون و 691 هزار تن، در مجتمع فولاد سبا یک‌میلیون و 251 هزار تن و در شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بیش از 554 هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.