26 مرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

رییس اتاق بازرگانی ایران: شرایط غیرعادی اقتصاد با تصمیمات عادی مدیریت نمی‌شود

Img20170312113718301رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه امروز ما کاملا متوجه شده‌ایم که اقتصاد ایران با یک جنگ همه جانبه مواجه است، اظهار کرد: برای مدیریت این اقتصاد نمی‌توان تصمیمات عادی گرفت زیرا شرایط امروز غیرعادی است.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در نشستی که در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار کرد: وقتی اقتصاد یک کشور با جنگ مواجه است، باید در قوانین تغییراتی به وجود آورد زیرا نمی‌توان در شرایط جدید با استفاده از قاعده‌های پیش از جنگ جلو رفت.

مشاور وزیر صنعت تاکید کرد؛ پیروزی در جنگ اقتصادی با الگوهای فکری و فرهنگی متناسب

Rezaeiمشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در یک برنامه تلویزیونی با تاکید بر ضرورت همسویی سیاست‌های اقتصادی با نوع عملکرد مدیران در مرحله اجرا، گفت: برای پیروزی در جنگ اقتصادی باید الگوهای فکری و فرهنگی متناسب با شرایط روز را به کار ببندیم.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، علی اکبر رضایی اظهار داشت: کشور در جهت توسعه اقتصادی در چارچوب یک چشم انداز روشن، اهداف مشخصی را نیز دنبال می‌کند؛ ولی در حوزه اجرا چون با اعمال سلایق مواجه می‌شویم نتایج دلخواه هم به طور کامل حاصل نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد: تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون در آینده نزدیک

20190813102440966مدیرعامل شرکت مس در مراسم تحویل بخش اول تجهیزات اصلی پروژه احداث کارخانه تغلیظ فاز 3 مجتمع مس سونگون گفت: با راه‌اندازی کارخانه تغلیظ فاز 3 مجتمع مس سونگون، 130 میلیون دلار در سال درآمد ایجاد خواهد شد.

به گزارش‌ جهان معدن به نقل از روابط عمومی، دکتر اردشیر سعدمحمدی با اعلام این خبر گفت: شرکت ملی مس در راستای دستورات ریاست محترم جمهوری، خود را مقید به اجرای این طرح می‌داند و خوشبختانه با ورود بخش اول تجهیزات اصلی پروژه احداث کارخانه تغلیظ فاز 3، این طرح با ظرفیت تولید 100 هزار تن کنسانتره در مسیر عملیاتی شدن قرار گرفته است.

زرندی در پیامی به مناسبت 22 مرداد ماه روز تشکل‌ها: باور به تشکل‌ها و اهمیت نقش آنان نهادینه شود

Zarandi1معاون طرح و برنامه و رییس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی در پیامی به مناسبت 22 مرداد ماه روز تشکل‌ها، تاکید کرد: یکی از مهمترین شاخصه‌های حکمرانی خوب، بهره مندی و استفاده از ذینفعان در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌هاست و تشکل‌ها بهترین نقش را در این راستا می‌توانند ایفا کنند.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، زرندی در این پیام تصریح کرده است: باید به یک باور جمعی به نقش و اهمیت تشکل‌ها رسیده و آن را نهادینه کنیم.

وزارت صمت اعلام کرد: اجرای طرح صدور فاکتور الکترونیکی برای خریداران مواد اولیه از بورس کالا

2019-08-09 01.19.59سامانه بهین یاب یکی از سامانه های محوری خدمات الکترونیکی در حوزه صنعت می باشد که بیش از 50 فرآیند مرتبط با حوزه های صدور مجوزها، صدور معافیت ها و ارائه خدمات مرتبط با بخش تولید را به صورت الکترونیکی ارائه می دهد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، این فرآیندها قبلا به صورت فیزیکی، غیر شفاف و مستلزم حضور مراجعین به بخش های مختلف این وزارت بوده ولی هم اکنون با رویه ای شفاف و به صورت الکترونیکی می باشند .
فرآیند خرید مواد اولیه از بورس یکی از فرآیندهای اشاره شده در سامانه بهین یاب می باشد.

تقدیرمدیرعامل ایران ترانسفو در نامه ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت؛ ساخت روغن"ترانسفورماتور توزیع" در سال رونق تولید در ایرانول

57503316مديرعامل گروه صنعتي ايران ترانسفو طي نامه اي به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همكاري مديرعامل، مديران وكارشناسان شركت نفت ايرانول در توليد روغن صنعتي ترانسفورماتور كه تا پيش از اين از خارج وارد می شد، تقدير وتشكر کرد.

دکتر سعدمحمدی: برای پیشبرد طرح‌های توسعه نیاز به افزایش سرمایه داریم

20190807001903697اردشیر سعدمحمدی گفت: با توجه به تحریم‌ها و محدودیت شرکت مس در دسترسی به بازارهای مالی جهانی و جذب فاینانس‌های مختلف، عملیاتی کردن افزایش سرمایه گامی مؤثر در پیشبرد طرح‌های توسعه و ارتقای جایگاه شرکت در اقتصاد کشور و بین شرکت‌های بزرگ معدنی دنیا است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی، دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس با بیان این مطلب اظهار داشت: بنا به مصوبه مجمع عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران بخشی از سود سال مالی 97 به افزایش سرمایه اختصاص می‌یابد که هم‌اکنون در حال انجام امور قانونی و تهیه گزارش‌های توجیهی و کسب مجوزهای لازم از سازمان بورس هستیم که امیدواریم حداکثر تا سه‌ماه آینده عملیاتی شود.

درگزارش جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد: افزایش صدور گواهی کشف و پروانه اکتشاف معادن

n00029684-bمیزان صدور گواهی کشف و پروانه اکتشاف معادن کشور طی 2 ماهه نخست سال 98 به ترتیب 4.8 و 2 درصد افزایش یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس آخرین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صمت، میزان صدور گواهی کشف معادن کشور طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت، 66 فقره بود که این رقم در مدت مشابه سال قبل، 63 فقره بوده است.
همچنین طی این مدت، 155 فقره پروانه اکتشاف صادر گردید. این آمار در مدت مشابه سال گذشته، 152 فقره بود. افزون بر این، طی مدت مذکور 69 فقره پروانه بهره برداری معدن صادر شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (77 فقره پروانه بهره برداری)، 10.4 درصد کاهش یافت.