12 مهر 1401
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
دوشنبه, 28 شهریور 1401 ساعت 12:46

سرمایه گذاری ۷۰ میلیون یورویی یک شرکت ایتالیایی در معادن فلورین خراسان جنوبی

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از سرمایه گذاری بالغ بر ۷۰ میلیون یورویی شرکت ایراسکوی ایتالیا در معادن فلورین و فرآوری این ماده معدنی در استان خبر داد.

به گزارش جهان معدن به نقل ازشاتا، عباس جرجانی با بیان اینکه شرکت ایراسکو در کشور ایتالیا ثبت شده و در حوزه تامین ماشین آلات فرآوری و صنایع معدنی فعالیت دارد گفت: در فاز اول این سرمایه گذاری، تولید حدود ۴۰ هزار تن آلومینیوم فلوراید در شهرستان طبس پیش بینی شده است.

جرجانی تصریح کرد: این سرمایه گذاری همچنین با همکاری شرکتی در ایتالیا صورت خواهد گرفت که در این راستا شاهد تحولی بزرگ در بخش فرآوری ماده معدنی ارزشمند فلورین و صنایع مرتبط با این ماده معدنی به ویژه آلومینیوم فلوراید در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه آلومینیوم فلوراید به عنوان یکی از مواد اولیه تولید آلومینیوم، در حال حاضر وارد کشور می شود که در صورت تولید داخلی، کشور از واردات این کالا بی‌نیاز خواهد شد گفت: فلورین و سایر مواد معدنی مورد نیاز برای تولید آلومینیوم فلوراید در داخل استان وجود دارد و مشکلی برای تامین مواد اولیه در این خصوص نداریم.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه معادن فلورین استان در دو شهرستان طبس و نهبندان قرار دارند، ادامه داد: بیشترین ذخایر فلورین کشور در حال حاضر در خراسان جنوبی وجود دارد.

جرجانی خاطر نشان کرد: در راستای برنامه ریزی هر چه بهتر و منسجم تر در خصوص سرمایه‌گذاری در این زمینه، جلساتی با حضور معدن کاران و خریداران و مصرف‌کنندگان ماده معدنی فلورین در داخل کشور به ویژه تولیدکنندگان حوزه آلومینیوم برگزار خواهد شد.

گفتنی است نشست سرمایه گذاری شرکت ایراسکو در معادن فلورین استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان، معاون توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و به صورت ویدئوکنفرانسی با مدیر عامل شرکت ایراسکو در کشور ایتالیا برگزار شد.