26 مرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 14:53

قایم مقام ایمیدرو در همایش HSEE اعلام کرد: آموزش و نظارت، عوامل موثر در تحقق برنامه‌های بخش ایمنی معادن

HSEEقایم مقام ایمیدرو در همایش HSEE (ممیزی عملکرد) اعلام کرد: تدوین دستورالعمل‌های مشخص، نظارت‌های مداوم و صحیح و به ویژه توجه به مقوله آموزش از جمله عوامل موثر در تحقق برنامه‌های بخش ایمنی معادن است.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایمیدرو، اردشیر سعدمحمدی در این همایش که در محل ایمیدرو برگزار شد افزود: در بحث ایمنی معادن، ما نیاز مبرم به سیستمی منسجم داریم.


وی با بیان اینکه محوراصلی برنامه‌ها در بخش ایمنی توجه به مقوله آموزش است، اظهار کرد: در این زمینه مهمترین بحث در دنیا؛ افزایش سطح آموزش هدفمند است که باید مورد توجه مدیران این حوزه باشد.
سعدمحمدی ادامه داد: ساختار صحیح در روند فعالیت‌های معدنی دیگر موضوع کلیدی در بخش ایمینی محسوب می‌شود. اگر برنامه اکتشافی صحیح نباشد، قطعا طراحی دارای ایرادهایی بوده و به تبع آن پیمانکار دچار خطا شده است.
وی افزود: بنابراین نظارت‌های مداوم و صحیح در بحث ایمنی ضروری است.
قایم مقام ایمیدرو با اشاره به ارزش نهادن به حوزه HSEE در مجموعه‌های معدنی کشور گفت: توجه مدیران مجموعه‌ها به مدیریت ایمنی ضرورتی انکار ناپذیر است چراکه این موضوع با جان انسان‌ها گره خورده است.
بیشترین حوادث معدنی در کشورهای در حال توسعه
سعد محمدی تاکید کرد: تدوین دستورالعمل‌های مشخص و بالا بردن سطح بخش بازرسی در این حوزه ضرورت‌هایی هستند که باید در اولویت برنامه‌های مدیران قرار بگیرد.
وی با اعلام اینکه بیشتر حوادث معدنی در کشورهای در حال توسعه اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: 50 تا 60 درصد حوادث ناشی از کار در ایران مرتبط با بخش ساختمان است و در حوزه معدن و صنایع معدنی دنیا، چین بالاترین میزان مرگ و میر را دارد.