29 مهر 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 29 شهریور 1399 ساعت 09:30

تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته به امضا رسید

عصر پنجشنبه 27 شهریور 99 در جلسه ای با حضور وزرای جهاد کشاورزی و صمت، رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو و مدیرعامل شرکت مس تفاهم نامه همکاری مشترک فی‌مابین وزارت صمت و کشاورزی در زمینه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته و تضمین خرید به امضا رسید.

 

در این جلسه که با حضور کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، خداداد غریب‌پور رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو و دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین وزارت صمت و کشاورزی در زمینه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته و تضمین خرید به امضا رسید.

به گزارش جهان معدن به نقل از مس پرس، با امضای این تفاهم‌نامه شرکت ملی صنایع مس ایران درراستای خودکفایی در زمینه تولید اسید فسفریک و کودهای شیمیایی فسفاته، حمایت از تولید داخلی و قطع وابستگی به واردات، تولید اسید فسفریک و کودهای شیمیایی فسفاته مورد نیاز کشور را بر عهده می گیرد.

براساس این تفاهم نامه، خاک فسفات مورد نیاز تولید این دست کود‌ها توسط وزارت جهاد کشاورزی تامین و در اختیار شرکت صنایع ملی مس قرار می‌گیرد و این شرکت کود فسفاته تولید شده را برای توزیع در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می‌دهد. گفتنی است برای این منظور مجموعا ۲۵۰ میلیون یورو سرمایه گذاری شده و تولید کود‌های فسفاته از شش ماه دوم سال آتی آغاز می‌شود.

همچنین براساس این تفاهم‌نامه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی درراستای تامین کود شیمیایی باکیفیت مورد نیاز کشاورزان خرید تضمینی کود شیمیایی فسفاته تولیدی شرکت مس را انجام می دهد.