23 تیر 1403
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 09 ارديبهشت 1402 ساعت 14:49

توسعه زیرساخت ها؛ اولویت ایمیدرو در منطقه اقتصادی خلیج فارس

حسام مقدمعلی معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو اعلام کرد: به دنبال توسعه زیرساخت ها و در اختیار قرار دادن فضا برای ایجاد توسعه بخش معدن و صنایع معدنی با تمرکز بر اشتغالزایی و رونق تولید هستیم.

به گزارش جهان معدن به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، مقدمعلی در بازدید از طرح های منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، افزود: طرح‌های زیرساختی همانند پروژه‌های برق‌رسانی و ایجاد نیروگاه‌ها، هدایت آب‌های سطحی و ایجاد راه‌های دسترسی باید شفاف باشد و انتظار داریم پیشرفت پروژه های زیرساختی بر اساس زمان‌بندی‌های صورت گرفته محقق شود.

وی تصریح کرد: اولویت در تزریق منابع ایمیدرو؛ افزایش راندمان ظرفیت‌های فعلی و تکمیل پروژه‌ها با درصد پیشرفت بالا است.

مقدمعلی اظهار داشت: سال گذشته هزار و ۱۵۹ میلیارد تومان در زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس هزینه شده است و تلاش داریم این رقم در سال پیش رو افزایش یابد تا بیش از پیش شاهد توسعه منطقه باشیم.

معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، سرمایه‌گذاری در مناطق ویژه اقتصادی را بسیار جذاب توصیف کرد و افزود: مدیران منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس امسال باید آمادگی افزایش ظرفیت حمل و نقل ریلی را داشته باشند.

مقدمعلی عنوان کرد: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی طرح‌هایی با مشارکت صنایع مستقر و با اجرای شرکت تامین و توسعه زیرساخت آغاز کرده است که امیدواریم با همکاری سازمان ها و دستگاه های ذیربط؛ شاهد کاهش محرومیت در منطقه غرب بندرعباس باشیم.