29 آبان 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 15:49

معاون وزیر صمت تاکید کرد: حمایت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از سرمایه‌گذاران

WhatsApp Image 2019-08-13 at 11.50.44معاون وزیر صنعت، معدن وتجات و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از حمایت‌های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برای تامین کسری وثیقه سرمایه گذاران و فعالان صنعتی جهت دریافت تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: این صندوق تا سقف ۳۰میلیارد ریال ضمانت نامه را درشبکه بانکی تامین می‌کند.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، محسن صالحی نیا در بازدید از شهرک صنعتی قیروکارزین با تاکید بر تکمیل زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی افزود: دراین زمینه اعتباراتی ازمنابع داخلی سازمان تخصیص می‌یابد.

او همچنین با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مسائل سرمایه گذاران با دریافت تسهیلات سرمایه درگردش رفع می‌شود بیان کرد: بخش صنعت استان فارس در سال‌های گذشته در دریافت تسهیلات رونق تولید عملکرد مناسبی داشته و فارس جزء سه استان کشور محسوب می‌شود.
معاون وزیرصمت تصریح کرد: امسال نیز تسهیلات مناسبی درقالب تسهیلات تبصره ۱۸پیش بینی شده وواحدهای متقاضی می‌توانند از آن استفاده کنند.
صالحی نیا همچنین بررفع مشکلات واحدهای صنعتی درکارگروه‌های استانی و ملی ستاد تسهیل ورفع موانع تولید تاکیدکرد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز از شتاب در اجرای طرح‌های تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی قیروکارزین خبر داد و گفت: در یک سال اخیر افزون بر ۱۵میلیارد ریال اعتبار برای توسعه وتکمیل زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی هزینه شده است.
احد فتوحی افزود: عملیات اجرایی طرح تکمیل زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری با اعتباری افزون بر۷.۵ میلیارد ریال و سه طرح دیگر در بخش‌های تکمیل شبکه روشنایی، پروژه پل جاده دسترس باند رفت و نیز پروژه تکمیل زیر سازی و آسفالت نیز با اعتبار ۸ میلیارد ریال با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار اجرا یا در مرحله انجام است.
وی گفت: با اجرای این طرح‌ها شهرک صنعتی قیروکارزین به یکی از بهترین شهرک‌های صنعتی در حوزه زیرساخت‌ها تبدیل و مهیای استقرارواحدهای صنعتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: شهرک صنعتی قیروکارزین در زمینی به مساحت 75 هکتار احداث که 52 هکتار آن آماده واگذاری است.
فتوحی مطرح کرد: در شهرک صنعتی قیروکارزین تاکنون ۲۸قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقدشده که از این تعداد ۷ واحد صنعتی با اشتغال‌زایی ۶۰ نفر بهره‌بردار و ۲۱واحد صنعتی در حال ساخت‌وساز است که دو واحد صنعتی نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
فتوحی خاطرنشان کرد: این شهرک گنجایش استقرار 260 واحد صنعتی با کاربری‌های مختلف در حوزه صنایع کوچک و متوسط با پیش‌بینی اشتغال افزون بر 1300 را در خود دارد.