09 آبان 1399
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious
شنبه, 05 مهر 1399 ساعت 13:04

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: توسعه زیر ساخت ها و تامین مالی طرح های معدنی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه های ویژه سازمان ایمیدرو برای توسعه برنامه اکتشافات زیربناها و تامین مالی طرح های توسعه صنایع معدنی استان فارس خبر داد.

به گزارش جهان معدن به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور افزود: تهیه طرح های مطالعاتی برق رسانی به معادن سنگ آهک شمال و زیرسازی و آسفالت سازی معادن خاک نسوز شورجستان - آباده(فاز ۲) تا پایان امسال از جمله برنامه های ایمیدرو در این استان است.

مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: پروژه بهسازی قطعه دوم جاده خرامه - نی ریز با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان نیز مورد توجه است.

رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: ایمیدرو احداث جاده های لامرد - پارسیان(به طول ۴۵ کیلومتر) با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان را در اولویت برنامه های خود در استان فوق قرار داده است.

غریب پور اعلام کرد: این پروژه عملیات انتقال محصول از منطقه ویژه اقتصادی لامرد به بندر پارسیان را تسهیل خواهد کرد.

وی با اشاره به برنامه ایمیدرو در توسعه فولاد غدیر نی ریز گفت: تامین مالی از محل افزایش سرمایه با هدف راه اندازی واحد فولادسازی این مجتمع و تامین آب این مجموعه فولادی در دست اقدام است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به برنامه ریزی برای ارایه تسهیلات ویژه از محل منابع صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی برای تحقق اهداف ایمیدرو در این استان، گفت: امسال افزایش سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی صندوق ثبت خواهد شد و سال آینده این رقم تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی افزود: این صندوق که از مجموعه های تحت پوشش ایمیدرو است، آمادگی دارد تا با ارایه تسهیلات برای توسعه معادن استان ها، اقدام به تامین مالی کند.

وی گفت: از محل منابع داخلی سازمان برنامه ها در حوزه های اکتشاف و آموزش استان ها را تا رسیدن به حصول نتیجه دنبال می کنیم.