05 فروردين 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: معدن در صدر برنامه‌های وزارت صنعت

comissوزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش معدن در توسعه پایدار و اشتغال زایی تصریح کرد: در سال آینده معدن محور اقدامات ما خواهد بود و باید دوره جدیدی در این حوزه آغاز شود، در این حوزه اکتشافات خوبی در دستور کار قرار گرفته تا نیاز به مواد اولیه تامین شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا رضا رحمانی در نشست اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: یکی از برنامه‌های وزارت صنعت بازسازی معادن کوچک است و البته برای این امر باید بودجه لازم نیز اختصاص یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت: افزایش صادرات رمز عبور از شرایط کنونی است

rahshoraوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه راه نجات از شرایط کنونی کشور صادرات است، گفت: افزایش صادرات اشتغال و تولید را رونق می‌دهد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی در سفر یک روزه به استان قم در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی این استان گفت: اگر تولید کشور در کلان تامین شود به طور حتم مشکلات اساسی مثل بیکاری، تورم، گرانی و ... حل می‌شود. اگر چه برخی از کشورهای پیشرفته توریستی هستند، اما بسیاری از آنها صنعت و تولید را در کنار یکدیگر دارند.

مشروح دیدار رحمانی و وزیر تجارت عراق: دیپلماسی رحمانی برای افزایش تراز تجاری ایران و عراق به ۲۰میلیارد دلار

raharaqدر دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر تجارت عراق برای ارتقا و افزایش سطح همکاری‌های تجاری این دو کشور تا ۲۰ میلیارد دلار تاکید شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با وزیر تجارت کشور عراق در تهران دیدار کرد.

آمار بانک مرکزی نشان داد؛ رشد ۱۶۰ درصدی شاخص بهای صادرات ایران

sadghبر اساس اعلام بانک مرکزی، شاخص بهای کالاهای صادراتی ایران در ۱۰ ماه ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۰/۱ درصد رشد داشته است.
به گزارش جهان معدن به نقل از مهر، بر اساس آمار بانک مرکزی، شاخص بهای کالاهای صادراتی در ایران در دی ماه ۱۳۹۷ به عدد ۷۲۳.۵ رسید که نسبت به ماه قبل معادل ۳.۴ درصد کاهش داشت. شاخص مذکور نسبت به ماه مشابه سال قبل برابر ۱۴۰.۷ درصد افزایش یافت. شاخص فوق طی ۱۰ ماه اول سال ۱۳۹۷ نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۱۶۰.۱ درصد افزایش داشته است. شاخص بهای کالاهای صادراتی در ایران طی دوازده ماه منتهی به دی ماه ۱۳۹۷ نسبت به دوازده ماه منتهی به دی ماه ۱۳۹۶ معادل ۱۴۰.۱ درصد افزایش داشته است.

معاون وزیر صنعت: ۲۲ درصد واحدهای تولیدی در رکود هستند

salenمعاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۲۲ درصد واحدهای تولیدی با رکود مواجه هستند اعلام کرد که در حال حاضر ۱۳ هزار واحد صنعتی با ظرفیت زیر ۵۰ درصد، ۱۳ هزار واحد با ظرفیت ۵۰ تا ۷۰ درصد و ۷۰۰۰ هزار واحد صنعتی نیز با ظرفیت بالای ۷۰ درصد فعالیت می‌کنند.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا، نشست خبری محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در محل این سازمان برگزار شد.

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد: کلنگ زنی کارخانه گندله سازی ۲.۵ میلیون تنی خرامه

Kharameوزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان فارس در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه مجتمع صنعتی و معدنی گهر فرزانگان خرامه حضور یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی امروز دوشنبه، در ادامه سفر یک روزه به استان فارس در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه تولید گندله آهن مجتمع صنعتی و معدنی گهر فرزانگان خرامه شرکت کرد.

افزایش 15 درصدی صادرات محصولات صنعتی و معدنی

saderatemadaniمدیر کل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در حالی که میزان کل صادرات 10 ماهه سال 97 (بدون احتساب میعانات گازی) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 11 درصدی را نشان می‌دهد، صادرات محصولات صنعتی و معدنی(بدون احتساب میعانات گازی) نزدیک به 15 درصد رشد داشته است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مسعود کمالی اردکانی با اعلام این خبر اظهار داشت: صادرات کالاهای صنعتی و معدنی (به غیر از میعانات گازی) طی 10 ماهه سال جاری به رقمی بالغ بر 26 میلیارد دلار رسیده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت: تلاش می‌کنیم موانع صادرات را برداریم

rahsadوزیر صنعت، معدن و تجارت لازمه تولید و صادرات را برندسازی دانست و گفت: اگر بتوانیم یک میلیارد دلار صادرات را افزایش دهیم برای 50 هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی در مراسم دومین جایزه ملی نشان برند تجاری برتر ایران با بیان اینکه ایران پتانسیل فراوانی در صنعت، گردشگری و معدن دارد، گفت: حتی از لحاظ تاریخی نیز ایران ظرفیت‌های فراوانی در حوزه تولید محصول از جمله محصولات کشاورزی، فرش و... دارد.