30 خرداد 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

افزایش تولید گل گهر با ارتقای بهره‌وری

golegoharبا افزایش بهره‌وری و اصلاح خطوط در این شرکت، میزان تولید کنسانتره و گندله در سال 97 افزایش یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، میزان تولید کنسانتره در سال 96 به ترتیب «13 میلیون و 498 هزار و 761 تن» و «11 میلیون و 9 هزار و 961 تن» بود که با اصلاح خطوط تولیدی و افزایش راندمان تجهیزات کارخانه‌ها و ماشین آلات، این رقم به «15 میلیون و 800 هزار تن» و «11 میلیون و 200 هزار تن» افزایش یافت.

معاون طرح و برنامه صمت: برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام از منابع صندوق توسعه ملی استفاده می‌کنیم

zartolsandمعاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، تبصره 18 قانون بودجه و سایر منابعی که برای تولید درنظر گرفته شده برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام به کار گرفته می‌شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، سعید زرندی در نشست نحوه تامین مالی سه شرکت بزرگ صنایع غذایی گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام و توسعه‌ای شرکت‌های تولیدی از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و از همه ظرفیت قانونی برای این امر استفاده می‌کنیم.

اعلام محورهای تحقق رونق تولید در آستانه روز صنعت و معدن

Sanat2امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت برای صادرات 32 میلیارد دلاری کالا و خدمات به کشورهای همسایه و فعال سازی 150 معدن کوچک مقیاس هدف گذاری کرده است. همچنین اجرای یکصد پروژه برای ورود شرکت‌های دانش بنیان به صنعت نیز در دستور کار است.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت تحقق رونق تولید در سالی که به تدبیر مقام معظم رهبری به سال رونق تولید نامگذاری شده است، اقدام به تدوین و اجرای 35 پروژه در 7 محور کرده است.

آلومینیوم لامرد در نیمه نخست 98 راه‌اندازی می‌شود؛ تولید 300 هزار تنی شمش آلومینیوم لامرد برای مصرف داخلی

lamarddشرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب ( لامرد) تولید کننده انواع شمش آلومینیوم سری 1000 با تولید اولین فلز نیمه اول سال و با تحویل موقت، نیمه دوم سال جاری بهره برداری می شود.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا این مجتمع سالانه 300 هزار تن میلگرد و مقاطع فولادی رابرای کارخانجات داخلی تولید می‌کند.

رشد 6 درصدی تولید محصولات فولادی در دو ماه نخست 98

steel productionمیزان تولید شمش فولاد شرکت‌های بزرگ فولادی در دو ماهه نخست سال جاری به سه میلیون و 400 هزار تن رسید.

به گزارش جهان معدن به نقل از ایمیدرو، شرکت‌های بزرگ فولاد ساز از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه، 3 میلیون و 424 هزار و 674 تن شمش فولاد تولید کردند که فاصله چندانی نسبت به تولید سال قبل ندارد و با کاهش یک درصدی همراه شده است.

تکمیل زنجیره تولید با افتتاح کارخانه 40 هزار تنی آلومینیوم جاجرم

JajarmAluminiumتا پایان خرداد جاری بهره برداری رسمی از کارخانه 40 هزار تنی آلومینیوم جاجرم صورت می‌گیرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا تکمیل فاز ۲ و ۳ کارخانه تولید شمش آلومینیوم، از طرح‌های اصلی در استان خراسان هستند.

معاون امور صنایع وزارت صمت خبر داد: پیگیری جدی برای حل مشکلات تولیدکنندگان و رفع موانع تولید

photo 2019-06-10 13-06-46-2معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: امسال تاکنون ۵۰۹ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سراسر کشور در استان‌ها برگزار شده است که نشان از دغدغه و پیگیری جدی این کارگروه‌ها برای حل مشکلات تولیدکنندگان و رفع موانع تولید دارد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی برنامه پایش، فرشاد مقیمی با بیان این مطلب، افزود: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در دو سطح ملی و استانی فعالیت می‌کند و مشکلات تولیدکنندگان در سراسر کشور از طریق ستاد‌های استانی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور گزارش می‌شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت: اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی تدوین شد

zarandi 2معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های وزارتخانه موضوع تعمیق ساخت داخل است و در این راستا، اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی تهیه شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، سعید زرندی در جلسه با معاونین وزارتخانه در خصوص چگونگی اجرای اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی گفت: در سطح عالی کشور، اتفاق نظر خوبی در خصوص ساخت داخل اتفاق افتاده است و از این فرصت باید برای صنعت استفاده کرد.