27 دی 1397
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

دبیر انجمن صنعت سیمان؛ افزایش نرخ حمل ونقل دریایی مانع رقابت در بازارهای خارجی است

siamanافزایش نرخ بین المللی حمل و نقل دریایی از جمله مشکلاتی است که با اجرایی شدن تحریم‌ها بر روند صادرات صنعت سیمان اثرگذار شده و در واقع رقابت در این عرصه را با دشواری جدی روبرو ساخته است.
به گزارش جهان معدن عبدالرضا شیخان در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ظرفیت کنونی تولید سیمان کشور سالیانه 87.5 میلون تن است که 48 میلیون تن آن در داخل مصرف و کمتر از 15 درصد هم راهی بازارهای صادراتی می‌شود.

بازارها با کمبود گندله مواجه می شوند؛ ظرفیت ها پاسخگوی تقاضا نیست

gondeleروندکمبود گندله آهن اسفنجی در بازارهای جهانی طی سال های 2019 و 2020 تداوم می یابد. علت این امر پاسخگو نبودن ظرفیت های تولید نسبت به تقاضا اعلام شده است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران، در سال2018میلادی بازارهای جهانی با روندکمبودگندله آهن اسفنجی مواجه بودند. از آنجا که ظرفیت های تولید کنونی قادر به تامین نیازهای رو به رشد ناشی از افزایش مصرف فولاد در جهان نیست؛ پیش بینی می شود این روند در سال های 2019 و 2020 نیز ادامه یابد.

افزایش 59 درصدی تولید مجتمع فسفات در 9 ماه امسال

fosfatمیزان تولید مجتمع فسفات اسفوردی طی 9 ماهه امسال، 59 درصد افزایش یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجتمع فسفات اسفوردی از ابتدای فروردین تا پایان آذر 97، افزون بر 65 هزار و 944 تن کنسانتره فسفات تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال 96، اندکی بیش از 41 هزار و 470 تن بود.

رشد 18 درصدی تولید فولاد خام در 8 ماه

photo 2017-08-25 00-00-09آمار عملکرد واحدهای فولادسازی عمده کشور تا آبان ماه امسال نشان داد: تولید فولاد میانی (خام) به رقم 16 میلیون و 640 هزار تن رسید که نسبت به دوره مشابه پارسال 18 درصد رشد نشان می‌دهد.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایرنا، آمار جداول منتشر شده انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می‌دهد، پارسال در دوره هشت ماهه، 14 میلیون و 169 هزار تن فولاد خام (میانی) تولید شد.

وزیر صمت: خودروسازان قول داده‌اند با افزایش تولید کاهش قیمت داشته باشند

kaheوزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: خوردوسازان ملزم هستند بر اساس شرایط قرارداد با مردم، محصولات خود را عرضه کرده و تعهدات خود را عملی کنند. خودرو سازان قول دادند با افزایش تولید خودرو قیمت خودرو کاهش یابد.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با اشاره به این که خودروسازان باید تمام تعهدات خود را که در قرار داد با خریدار ذکر شده است اجرایی کنند، اظهار کرد: سازمان حمایت از مصرف کننده نیز مامور است تا نظارت کند که این تعهدات به درستی انجام شود برای جبران تاخیر در تحویل خودرو نیز سازوکارهای چون جریمه و سود در نظر گرفته شده و برای ما مهم است که این تعهدات حتما اجرایی شود.

سبقت عملکرد مس از برنامه؛ رشد تولید کاتد در 9 ماه سال

kathگزارش 9 ماهه تولید شرکت ملی مس ایران حاکی از رشد 18 و 12 درصدی آند و کاتد مس نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. این شرکت در مجموع 228هزار تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه 219 تنی از رشد 4 درصدی برخوردار بوده است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس تا پایان آذرماه سال جاری با تولید 179هزار تن کاتد مس 83 درصد از برنامه تولید کاتد در سال جاری را محقق کرده است.

افزایش 2.8 درصدی تولید معادن مس جهان

Copper-Cathode-Production-Systemمیزان تولید معادن مس شرکت‌های جهان طی 9 ماهه نخست سال 2018 میلادی، 2.8 درصد افزایش یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بر اساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، تولیدکنندگان معادن مس جهان از ابتدای ماه ژوییه تا پایان سپتامبر 2018، حدود 15 میلیون و 95 هزار و 500 تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال 2017 میلادی، 14 میلیون و 686 هزار تن بود.

با تسهیلات صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی؛ تولید مس به روش لیچینگ پیوسته در ایران کلید خورد

litchingنخستین واحد تولید مس به روش لیچینگ پیوسته در ایران فعالیت خود را آغاز کرد. 40میلیارد ریال از تسهیلات این پروژه از طریق صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی تامین شده است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، این کارخانه از ظرفیت تولید 500 تن مس در سال برخوردار است. روش لیچینگ حوضچه‌ای مداوم، روشی صنعتی پیشرفته سازگار با محیط زیست و منطبق با مفهوم توسعه پایدار است که در آن محصول فرآیندی یعنی مس با استفاده از فرایند اسیدشویی از سنگ معدنی مس تولید می‌شود.