05 فروردين 1398
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

تولید محصولات فولادی هشت درصد رشد کرد

tolfooبر پایه آمارهای انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه 19 میلیون و 604 هزار تن انواع محصولات فولادی در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد نشان می‌دهد.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایرنا، آمارهای تولید گویای آن است که رشد تولید فولاد میانی در این مدت 13 درصد بوده است؛ به طوری که 12 میلیون و 958 هزار تن بیلت و بلوم و 9 میلیون و 738 هزار تن اسلب توسط فولادسازان تولید شد.

آمار 11 ماه 97؛ افزایش 19 درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ

MADAN14میزان تولید دانه بندی و کنسانتره سنگ آهن شرکت‌های بزرگ طی 11 ماهه امسال، 19 درصد افزایش یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان بهمن، 41 میلیون و 919 هزار و 926 تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 35 میلیون و 120 هزار و 218 تن بود.

رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: تولید نخستین شمش آلومینیوم جاجرم

shemshalumرییس هیات عامل ایمیدرو از تولید نخستین شمش کارخانه آلومینیوم جاجرم خبر داد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا خداداد غریب پور در این باره گفت: با همت و تلاش شبانه روزی کلیه مدیران، مهندسان و کارگران پروژه شمش آلومینیوم جاجرم‌، عصر روز گذشته شمش هزار پوندی در دیگ شماره 1006 سالن احیا تولید شد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت: تغییر ساختار در صنعت خودرو ضروری است

184A2828 resizeمعاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راه برون رفت از مشکلات خودرو، تغییر ساختار در صنعت خودرو است.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایسنا سعید زرندی، در خصوص برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای صنعت خودرو گفت: یک اشکالی وجود دارد که در اذهان عمومی اینطور مطرح می‌شود که همه مدیران وزارت صمت، مدافع سر سخت صنعت خودرو هستند.

شرکت میدکو برای نخستین بار در دنیا اجرا کرد؛ تولید کاتد مس با روش نوین بومی در شهربابک

bioعملیات بهره برداری و تولید کاتد مس با اتکا بر دانش بومی به روش تانک بایولیچینگ برای نخستین بار در دنیا در مجتمع بابک مس ایرانیان شهربابک از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ میدکو از امروز (دوشنبه) آغاز شد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی شرکت میدکو، محمدرضا پورمند مدیرعامل شرکت میدکو در آیین بهره برداری از کاتد مس روش تانک بایولیچینگ این موفقیت را که برای نخستین بار در دنیا توسط نیروهای متخصص میدکو، در مجتمع بابک مس ایرانیان عملی شده است را تبریک گفت و اظهار داشت: این مهم یک تغییر بزرگ تکنولوژیک در سطح جهان و در صنعت مس است.

بر اساس آمار 9 ماهه تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد؛ رشد 22 محصول منتخب صنعتی و معدنی

roshdدر 9 ماهه سال 97، 22 محصول منتخب صنعتی و معدنی افزایش تولید داشته‌اند و در این زمینه تولید کاتد مس با 180.2 هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 70 درصد رشد داشته است.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، در 9 ماهه سال 97، در این زمینه تولید کاتد مس با 180.2 هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 70 درصد رشد و ظروف شیشه‌ای با تولید 340.8 هزار تن 12.7 درصد رشد داشته است. همچنین فولاد خام با تولید 16982.9 هزار تن رشد 9.8 درصدی داشته است.

رشد 13 درصدی تولید فولاد خام و 7 درصدی محصول در 10 ماهه 97

imidro971219 02میزان تولید فولاد خام و محصولات فولادی کشور طی 10 ماهه سال 97 به ترتیب 13 و 7 درصد رشد یافت. در این مدت صادرات محصولات فولادی نیز افزایش 102درصدی تجربه کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، طبق آمار انجمن فولاد ایران شرکت‌های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی، 20 میلیون و 679 هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال 96، اندکی بیش از 18.3 میلیون تن بود.

از سوی وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت انجام شد: ابلاغ دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال

وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعمل اجرایی تفاهم نامه منعقد شده بین این وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه در زمینه برنامه ریزی تولید و اشتغال را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا این تفاهم نامه با موضوع برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن اذرماه سال جاری بین این دو دستگاه اجرایی امضا شد .