27 آبان 1397
RSSFacebookTwitterLinkedinDiggYahooDelicious

گزارش هفتگی بازارهای جهانی نشان داد؛ رکود در بازارهای جهانی فولاد

worstقیمت سنگ آهن وارداتی چین اوایل هفته گذشته حدود ۷۷ دلار بود ولی تا پایان هفته افت‌هایی را تجربه کرد و به حدود ۷۴ دلار هر تن خشک سی اف آر چین رسید. فصل زمستان مصرف فولاد در چین کمتر می‌شود و همین امر در کنار دلایل بسیار دیگری از جمله آلودگی هوا و تنش‌های تجاری، بازار فولاد چین را نزولی کرد از این رو بازار سنگ آهن نیز تحت تاثیر قرار گرفت.
به گزارش جهان معدن به نقل از «کالاخبر»، در بازار سنگ آهن صادراتی ایران، آخرین قیمت سنگ آهن مگنتیت خلوص ۶۱ درصد حدود ۰.۶ دلار کاهش داشت و ۳۲.۷دلار هر تن فوب ثبت شد. سنگ آهن هماتیت صادراتی خلوص ۶۱ درصد ایران نیز ۴۰ سنت افت داشت و ۲۸.۸ دلار هر تن فوب شد.

اجرای طرح احیا و توسعه معادن

ehya6 معدن کوچک طلا و مس در راستای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس توسعه می‌یابند.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مجری و هماهنگ کننده طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با خانه معدن ایران و یک شرکت بخش خصوصی با هدف ایجاد همکاری در زمینه‌های فنی و اجرایی با در نظر گرفتن همه امکانات موجود اعم از فناوری موجود، منابع مالی، داده‌ها، اطلاعات و نیروی انسانی، تفاهم نامه امضا کردند.

رشد 120 درصدی تولید فروکروم

FORoمیزان تولید مجتمع فروکروم سبزوار در هفت ماهه سال جاری، 120 درصد رشد یافت.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجتمع فروکروم سبزوار از ابتدای فروردین تا پایان مهر، 7 هزار و 762 تن فروکروم تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 3 هزار و 526 تن بود.

وزیر صمت: یک صد میلیون تن پروژه فولادی در دست اجرا داریم

rahvarرحمانی گفت: در حال حاضر در زنجیره فولاد یک صد میلیون تن پروژه در دست اجرا داریم و تولید فولاد ما 2.5 برابر نیاز کشور است.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، در مراسم افتتاح واحد صنعتی نوین چوب که با سرمایه گذاری حدود 15 میلیارد ریال و 20 میلیون یورو به بهره برداری رسید، گفت: در راستای تامین هزینه مردم و با توجه به رایج شدن بحث شهرنشینی، سرمایه گذاری‌ها در حوزه تولید MDF بیشتر شده است.

رشد 10 درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ

tolzoمیزان تولید کنسانتره زغال سنگ شرکت‌های طبس و البرز مرکزی (وابسته به ایمیدرو) در سال97، حدود 10 درصد افزایش داشته است.
به گزارش جهان معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، شرکت‌های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان مهر، 431 هزار و 295 تن کنسانتره زغال سنگ تولید کردند. که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 392 هزار و 825 تن بود.

مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی تغییر کرد

SALARYمعاون امور استان‌های خانه معدن ایران گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته مبنای محاسبه پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی از میزان درج شده در پروانه بهره برداری به میزان استخراج واقعی واحدها تغییر کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از ایرنا، عارف حامدی در نشست مجمع عمومی سالانه خانه معدن استان بوشهر افزود: پیش از این مبنای پرداخت حقوق دولتی براساس پروانه‌های بهره برداری بود که هزینه‌های فراوانی را بر فعالان معدنی تحمیل می‌کرد.

پیشرفت 70 درصدی نخستین مجتمع هشت گانه فولاد‌ کشور

foosefفولادسازی مجتمع فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری با 70 درصد پیشرفت اجرایی سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش جهان معدن به نقل از شاتا، مدیرعامل مجتمع فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری گفت: این مجتمع که نخستین مجتمع فولاد از مجموعه فولادهای هشت گانه کشور است، تاکنون 900 هزار تن آهن اسفنجی مطلوب تولید کرده، به طوری که در شش ماهه نخست امسال 90 درصد از برنامه خود را محقق کرده است.

۸ کالای جدید مشمول دریافت ارز رسمی شدند

appendixوزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به سازمان‌های خود در استان‌‎ها اسامی هشت کالای جدید را که مشمول دریافت ارز رسمی هستند، اعلام کرد.
به گزارش جهان معدن به نقل از تسنیم، وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به سازمان‌های خود در استان‌‎ها اسامی هشت کالای جدید که مشمول دریافت ارز رسمی هستند را اعلام کرد.